Maciej Skorża i Paweł Kosmala przed meczem z Górnikiem - fot. Woytek

Skorża: Zasłużona wygrana

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Maciej Skorża (trener Legii): Zaczęliśmy mecz dobrze, czyli tak jak planowaliśmy. Nasza gra układała się i wyglądała dobrze. Niestety na własne życzenie ok. 20-25 minuty za bardzo uwierzyliśmy, że wygrana jest już nasza. Wykorzystał to Górnik, a my rzadko gościliśmy pod bramką rywali. Mimo to na początku drugiej połowy nie chciałem nic zmieniać, bo wierzyłem, że zaczniemy grać lepiej.
Rywale wspaniale wykorzystali stały fragment gry i było niewesoło. Dopiero pojawienie się dwóch nowych graczy wprowadziło ożywienie w naszą grę. Zdobyliśmy trzy gole i zasłużenie trzy punkty są nasze.

Górnik był najgroźniejszy właśnie po stałych fragmentach gry. Wiedzieliśmy o tym, bo to ich siła. Jak na polskie warunki, mają bardzo dobrych zawodników do tego elementu gry. Nie wiem czy Tomasz Zahorski przegrał dziś choć jedną piłkę w powietrzu. Raz daliśmy się im nabrać i straciliśmy gola. Co do naszych stałych fragmentów gry, to trochę się kotowało pod bramką Górnika, ale liczyliśmy na więcej.

Nie powiem kto zagra przeciwko Spartakowi Moskwa. Pewne jest jednak, że będzie to inny skład niż z dzisiejszego spotkania. Oglądaliśmy kilka meczów Rosjan i mamy już pewne pomysły. Na pewno musimy zagrać inaczej niż dziś. Ważne będzie stworzenie wielu sytuacji pod ich bramką i zwycięstwo w Warszawie.