Den Haag na meczu z PSV - fot. beton

Grali przyjaciele

Pogoń wygrała u siebie z Sandecją i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Gorzej wiedzie się beniaminkowi z Elbląga. Olimpia po porażce z Arką spadła na ostatnie miejsce. W Gdyni nieźle zaprezentowali się fani Olimpii i Legii. Bardzo słabo radzi sobie II-ligowe Zagłębie, które przegrało trzeci mecz z rzędu. Mecz B-klasowego Zagłębia przełożono. Fatalnie w tym sezonie gra FC Den Haag, który wysoko przegrał z PSV.

I liga: Arka Gdynia 3-1 Olimpia Elbląg
6 tysięcy fanów, w tym spora grupa gości, obejrzało mecz Arki z Olimpią. Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie. Wyrównał siedem minut później Łukasz Zaniewski. Niestety kolejne dwie bramki - w 41. i 62. minucie zdobyli gospodarze. Olimpia po tej porażce spadła na ostatnie miejsce w tabeli I ligi.

I liga: Pogoń Szczecin 1-0 Sandecja Nowy Sącz
Pogoń po porażce w Pucharze Polski ze Stomilem, tym razem pokonała silną Sandecję. Wynik meczu mógł otworzyć już w 29. minucie Andradina, ale z rzutu karnego trafił w słupek. Trzy minuty przed przerwą gola na wagę 3 punktów zdobył Vuk Sotirović. Pogoń zajmuje drugie miejsce w tabeli.

II liga: Raków Częstochowa 1-0 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie przegrało w Częstochowie 0-1, a jedyny gol padł już w trzeciej minucie spotkania. Wtedy dośrodkowanie Gajosa głową wykończył Rafał Czerwiński i Jakub Miszczuk był bezradny. To trzecia porażka sosnowiczan z rzędu.

B-klasa: Zagłębie 1906 Sosnowiec - Górnik Sosnowiec
Spotkanie 1. kolejki B-klasy zostało przełożone na wniosek działaczy Górnika. Mecz rozegrany zostanie 31 sierpnia o 17:30.

Eredivisie: FC Den Haag 0-3 PSV Eindhoven
W zeszłym sezonie "Bociany" potrafiły wygrywać z najlepszymi. W tym radzą sobie o wiele słabiej. W trzecim meczu Den Haag poniósł drugą porażkę, tym razem bardzo dotkliwą. W spotkaniu przed własną publicznością z PSV gospodarze stracili trzy bramki w przeciągu 18 minut pierwszej połowy. W drugiej połowie PSV już oszczędziło rywala.