Hokej: Unia 8-0 Legia

- Wiadomość archiwalna

Nie było niespodzianki w meczu Pucharu Polski otwierającym sezon 2011/2012. Legioniści walczyli ambitnie, ale ulegli na wyjeździe 0-8 grającej w Ekstralidze Unii Oświęcim. Spotkanie rozgrywano w ciężkich warunkach (upał), które miały wpływ na stan lodu, co utrudniało nieco grę obu drużynom. Mecz oglądało 400 widzów. Kolejny mecz PP - 4 września w Jastrzębiu.

Gospodarze pod koniec pierwszej tercji objęli dwubramkowe prowadzenie, a w drugiej tercji zdecydowanie je podwyższyli. Trzecia odsłona była stosunkowo najbardziej wyrównana. Podopieczni Zbigniewa Stajaka stworzyli sobie kilka okazji, nie wykorzystując jednak żadnej z nich. Wynik ustalił w końcówce spotkania Robert Krajczi.