Grali przyjaciele: Pogoń lepsza od Olimpii

Fumen - Wiadomość archiwalna

Tylko szczecińska Pogoń zanotowała udaną sobotę. "Portowcy" okazali się lepsi w meczu z Olimpią Elbląg. Nieudany wyjazd do Wałbrzycha zaliczyli gracze Zagłębia Sosnowiec, którzy musieli uznać wyższość miejscowego Górnika. Oba spotkania zakończyły się rezultatem 3-1 dla gospodarzy.

II liga zach. Górnik Wałbrzych 3-1 Zagłębie Sosnowiec
Trzeci ligowy wyjazd i trzecia porażka w obecnym sezonie. Honorowe trafienie dla naszych przyjaciół zaliczył dopiero w 90. minucie Marcin Strojek. Wcześniej strzelali tylko gospodarze, którzy losy spotkania rozstrzygnęli w drugiej połowie.
Po 7 kolejkach piłkarze z Sosnowca zajmują 17. miejsce na II-ligowym froncie.

I liga Pogoń Szczecin 3-1 Olimpia Elbląg
Po sobotnich meczach, zwyciężając nad Olimpią, piłkarze Pogoni wskoczyli na fotel lidera I ligi. "Portowcy" wygrali po raz czwarty z rzędu przed własną publicznością w obecnych rozgrywkach. Olimpia nadal bez wygranej na wyjeździe. Pierwsza połowa należała do przyjaciół ze Szczecina. Najpierw Vuk Sotirović, a tuż przed przerwą były gracz Legii, Adam Frączczak dali bezpieczne prowadzenie. Po zmianie stron cień nadziei na korzystny wynik dla elblążan dał Daniel Koczon. Jednak wątpliwości rozwiał Robert Kolendowicz, ustalając rezultat spotkania.
Po 7 kolejkach Pogoń z 14. punktami zajmuje pierwsze miejsce, a Olimpia mając na koncie 6 "oczek" plasuje się 15. pozycji na zapleczu ekstraklasy.