Grali przyjaciele

Za nami bardzo słaba sobota w wykonaniu piłkarzy zespołów zaprzyjaźnionych z Legią. Olimpia przegrała z Wartą, Den Haag uległ beniaminkowi z Waalwijk, a Pogoń straciła dwa punkty w Grudziądzu. B-klasowe Zagłębie Sosnowiec wygrało 3-0 z Przemszą Okradzionów.

I liga: Olimpia Elbląg 0-2 Warta Poznań
Olimpia nie wykorzystała atutu własnego stadionu i przegrała z Wartą Poznań 0-2. Gościom prowadzenie dał w ósmej minucie Krzysztof Gajtkowski. Mecz może zakończyłby się inaczej, gdyby Marcin Pacan z Olimpii wykorzystał po przerwie rzut karny. Bramkarz Warty wybronił jednak uderzenie, a 4 minuty przed końcem goście zdobyli drugą bramkę.

I liga: Olimpia Grudziądz 0-0 Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni tylko bezbramkowo zremisowali w Grudziądzu z miejscową Olimpią, która znajduje się tuż nad strefą spadkową. Portowcy mimo straty dwóch punktów, zajmują trzecie miejsce w tabeli.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 0-0 Bytovia Bytów
Zagłębie przerwało serię porażek i po pięciu przegranych meczach z rzędu bezbramkowo zremisowało z wiceliderem rozgrywek, Bytovią Bytów.

B-klasa: Zagłębie 1906 Sosnowiec 3-0 Przemsza Okradzionów
To zwycięstwo pozwoliło sosnowiczanom wrócić na fotel lidera. Wszystkie gole dla Zagłębia padły w drugiej części spotkania a ich autorami byli: Radomir Kowalski, Mariusz Majewski i Sławomir Pietrzak. Spotkanie obejrzało 900 widzów.

Eredivisie: Den Haag 0-1 RKC Waalwijk
Dla piłkarzy Den Haag obecny sezon jest o wiele gorszy niż poprzedni. "Bociany" przegrały w sobotę kolejne spotkanie. Tym razem u siebie z beniaminkiem, RKC Waalwijk 0-1. Jedyną bramkę zdobył dla gości Voorde w 39. minucie gry. Den Haag po 5 kolejkach ma na swoim koncie tylko 4 punkty i wygląda na to, że walka o europejskie puchary w tym sezonie im nie grozi.