Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Tylko fani Pogoni Szczecin mogą mieć powody do zadowolenia po środowej serii spotkań. "Portowcy" na własnym boisku nie dali szans kolejnemu rywalowi. Olimpia Elbląg przegrała u siebie z Piastem Gliwice. Natomiast Zagłębie Sosnowiec nadal jest bez choćby punktu zdobytego na wyjeździe.

I liga: Olimpia Elbląg 1-3 Piast Gliwice
Mający aspiracje do awansu do ekstraklasy Piast bez problemu wygrał z Olimpią w Elblągu. Co prawda, jako pierwsi do siatki trafili gospodarze za sprawą Bogdana Iwana, ale szybko wyrównali gracze Piasta i do przerwy było 1-1. Po zmianie stron bramki zdobywali już tylko gliwiczanie, a losy spotkania rozstrzygnął w 89. minucie Tomasz Podgórski.
Po 9 meczach Olimpia zajmuje 17. miejsce w I lidze.

I liga: Pogoń Szczecin 5-1 Ruch Radzionków
Twierdza "Portowców" kolejny raz nie była gościnna dla rywali. Pogoń odniosła komplet zwycięstw u siebie. Rozbijanie przeciwników rozpoczął Peter Hricko w 26. minucie. Takafumi Akahoshi oraz Edi Andradina wprowadzili miejscowych fanów w szał radości podwyższając na 3-0. Tuż przed przerwą bramkę zdobył Michał Mak. Jednak kolejny gol Andradiny oraz trafienie Piotra Petasza nie dały złudzeń "Cidrom", kto był tego dnia lepszy na boisku.
Po 9 kolejkach Pogoń zajmuje trzecie miejsce w I lidze z punktem straty do Zawiszy Bydgoszcz i Piasta Gliwice.

II liga: Miedź Legnica 2-0 Zagłębie Sosnowiec
Nie udał się wyjazd Zagłębia do Legnicy. Miedź odniosła czwarte (komplet) zwycięstwo u siebie w tym sezonie, a sosnowiczanie... czwartą porażkę na wyjeździe (również komplet). W pierwszej połowie prowadzenie dał Piotr Madejski. Rezultat 1-0 dla gospodarzy utrzymywał się aż do 89. minuty, gdy Zbigniew Zakrzewski skierował piłkę do siatki, zapewniając swej drużynie 3 punkty.
Zagłębie zajmuje ostatnie miejsce w II lidze zachodniej i po 9 spotkaniach ma zaledwie 4 punkty.