Efektowna oprawa Zagłębia Sosnowiec - fot. zaglebie.sosnowiec.pl

Grali przyjaciele

W końcu przełamali się piłkarze Den Haag i wygrali w lidze przed własną publicznością. Pogoń przegrała na swoim stadionie z Dolcanem. II-ligowe Zagłębie po 27 minutach spotkania prowadziło w Chojnicach 3-0, by przegrać 3-5! Liderem klasy B zostało Zagłębie 1906 Sosnowiec. Fani z Sosnowca zaprezentowali efektowną oprawę poświęconą premierowi RP.

I liga: Pogoń Szczecin 2-3 Dolcan Ząbki
Pogoń niespodziewanie przegrała przed własną publicznością z Dolcanem. W I połowie nic tego nie zapowiadało, bowiem Portowcy prowadzili od 13. minuty po golu Adama Frączczaka. Po przerwie w ciągu czterech minut na prowadzenie wyszedł Dolcan, a w 65. minucie było już 1-3. W ostatniej minucie spotkania sędzia wyrzucił z boiska jednego zawodnika gości, a rzut karny dla gospodarzy wykorzystał Edi Andradina, ale i tak komplet punktów pojechał do Ząbek.

I liga: LKS Nieciecza 3-0 Olimpia Elbląg
Olimpii nadal nie idzie w rozgrywkach I-ligowych. W wyjazdowym meczu w Niecieczy Olimpijczycy stracili gola w 15 minucie i długo taki właśnie wynik utrzymywał się. W ostatniej minucie ZKS dwukrotnie zagapił się w obronie, co kosztowało zespół utratę kolejnych dwóch bramek. Drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

II liga: Chojniczanka Chojnice 5-3 Zagłębie Sosnowiec
Takie mecze zdarzają się niezwykle rzadko. Prowadzić po 27 minutach 3-0 i przegrać... tak, to jednak możliwe. Sosnowiczanie świetnie zaczęli mecz wyjazdowy w Chojnicach, strzelając pierwszą bramkę (Marcin Lachowski) już w 4. minucie. Kolejne trafienia Adriana Marka i Patryka Stefańskiego sprawiły, że Zagłębie wyszło na trzy bramkowe prowadzenie. To co nastąpiło później, trudno opisać. W 45. i 46. minucie Krystian Pieczara doprowadził do stanu 2-3. Chojniczanie doprowadzili do wyrównania w 73. minucie i wcale nie zamierzali na tym poprzestać, czego efektem były kolejne bramki strzelone w 80. i 90. minucie meczu. Dzięki tej wygranej Chojniczanka awansowała na 2. miejsce w tabeli, a Zagłębie jest ostatnie. W 11 meczach zdobyło zaledwie 5 punktów.

B-klasa: Zagłębie 1906 Sosnowiec 3–0 Korona Rokitno Szlacheckie
Zagłębie pewnie pokonało Koronę Rokitno i prowadzi w tabeli klasy B. Wszystkie bramki padły po przerwie. Najpierw w 55., a później 59. minucie Łukasz Gustowski głową pokonał bramkarza gości. Wynik ustalił 10 minut przed końcem meczu Bartosz Hoksa. Fani Zagłębia zaprezentowali świetną oprawę - transparent "Na stadionie rac blask, Donald nie złapiesz nas!", ponad którym kilkadziesiąt rac odpaliły osoby bardzo przypominające premiera RP.

Eredivisie: FC Den Haag 2-0 VVV Venlo
W końcu fani doczekali się wygranej Den Haag w lidze. Przed własną publicznością Bociany pokonały VVV Venlo 2-0, a bramki zdobyli Verhoek w 21. i Horvath w 41. minucie spotkania. Den Haag po 7. kolejkach ma 7 punktów na swoim koncie.