Daniel Łukasik zadebiutował w Legii - fot. Woytek

Debiut Łukasika

Daniel Łukasik już w minionym sezonie jeździł z pierwszym zespołem Legii na niektóre mecze wyjazdowe, ale na debiut nie mógł się doczekać. Przeciwko GKS-owi, po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach, znalazł się w meczowej "18". Przed obecnym sezonem wszystko wskazywało na to, że zostanie wypożyczony do I-ligowego Piasta Gliwice.

Ostatecznie "Miłek" został przy Łazienkowskiej i od początku sezonu bardzo dobrze prezentował się w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy (6 meczów, wszystkie w podstawowym składzie). Wyjątkowo dobrze wypadł w meczu z Polonią, rozegranym na głównej płycie stadionu Legii. Dobra postawa zaowocowała możliwością debiutu w pierwszym zespole.

Maciej Skorża dał mu szansę w końcówce meczu w Bełchatowie. Kto wie, czy Łukasik nie pojawiłby się wcześniej na placu gry, gdyby legioniści zdobyli wcześniej bramkę. Trener zdecydował się wpuścić pomocnika w 84. minucie, przy stanie 2-0 dla Legii. Łukasik zmienił Janusza Gola i przez siedem minut zaprezentował się przyzwoicie. Od dłuższego czasu obserwując grę 20-letniego obecnie zawodnika, można było oczekiwać, że wkrótce Łukasik będzie znacznie bliżej gry w pierwszej drużynie z Łazienkowskiej. "Czekałem na debiut prawie rok. Czasami było zwątpienie. Ten występ to dla mnie na pewno kolejny bodziec do dalszej pracy. Przed wejściem na boisko pojawił się mały stres, adrenalinka, ale po kilku zagraniach było już dobrze. Jestem cierpliwy, wiem że powoli będę wprowadzany do pierwszej drużyny i zobaczymy co będzie dalej" - powiedział meczu z GKS-em Łukasik.

Urodzony w Giżycku zawodnik jest wychowankiem Olimpii Miłki. Na Łazienkowską trafił w 2007 roku z Warmii Olsztyn.