Sparing: Legia Warszawa 3-0 Tęcza Płońsk

Woytek - Wiadomość archiwalna

Trener Maciej Skorża maksymalnie wykorzystał przerwę w ligowych rozgrywkach, spowodowaną spotkaniami reprezentacji Polski, i zafundował piłkarzom Legii dwa mecze sparingowe. W miniony piątek legioniści pokonali 2-0 Łódzki Klub Sportowy, a bramki zdobyli Miroslav Radović i Tomasz Kiełbowicz. W drugim sparingowym meczu "wojskowi" wygrali z czwartoligową Tęczą Płońsk 3-0.

W pierwszej połowie na boisku działo się niewiele. Ciekawie było w 19. minucie, kiedy jeden z piłkarzy Tęczy znalazł się sam na sam z Dusanem Kuciakiem, ale źle trafił w piłkę i nadal było 0-0. W 30. minucie natomiast sam na sam z Damianem Wójcikiem znalazł się Kosecki, ale piłka po jego strzale trafiła prosto w bramkarza.
W 44. minucie "setkę", a nawet "dwusetkę", zmarnował Srdja Kneżević, który po podaniu Kucharczyka z metra trafił w nogi obrońcy i piłka wyszła tylko na rzut rożny.

Po przerwie Maciej Skorża wymienił całą jedenastkę Legii. Na boisku pojawili się piłkarze zwykle występujący w pierwszym składzie. Po zmianie stron gra nieco nabrała tempa. W 55. minucie pierwszą bramkę dla warszawskiego zespołu zdobył Maciej Rybus. Pomocnik Legii po dobrym podaniu Radovicia z ok. 5 metrów wbił piłkę do pustej bramki. Dwie minuty później było już 2-0. Po dobrej wymianie pomiędzy Rybusem i Manu, ten ostatni dośrodkował na ok. czternasty metr, a tam Danijel Ljuboja po strzele z pierwszej piłki zdobył drugiego gola. W 63. minucie było już 3-0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Maciej Rybus. Legionista dobrze przyjął piłkę w polu karnym, oddał strzał i... bramkarz drużyny gości musiał po raz trzeci sięgać do siatki.

W 71. minucie mocny strzał zza pola karnego oddał Ariel Borysiuk, a piłka po jego uderzeniu uderzyła w poprzeczkę. Cztery minuty później sędzia zakończył spotkanie.

Sparing: Legia Warszawa 3-0 (0-0) Tęcza Płońsk
55' Rybus
57' Ljuboja
63' Rybus

Legia: Dusan Kuciak (46' Marijan Antolović) - Jakub Rzeźniczak (46' Tomasz Kiełbowicz), Inaki Astiz (46' Marcin Komorowski), Dickson Choto (46' Michał Żewłakow), Srdja Kneżević (46' Artur Jędrzejczyk) - Jakub Kosecki (46' Manu), Daniel Łukasik (46' Ariel Borysiuk), Janusz Gol (46' Ivica Vrdoljak), Moshe Ohayon (46' Miroslav Radović), Michał Kucharczyk (46' Maciej Rybus) - Maciej Górski (46' Danijel Ljuboja)

Tęcza: Damian Wójcik (75' Kamil Lewandowski) - Sebastian Jadczak (46' Damian Makowski), Robert Jadczak (70' Konrad Żaglewski), Mariusz Unierzyski, Szymon Piekarzewski - Sebastian Iwanicki (58' Krzysztof Dzięgielewski), Kamil Kudelski (73' Mateusz Pałka), Jarosław Unierzyski (53' Marcin Bogucki), Jakub Swiniarski (46' Mateusz Iwanicki), Emil Kuciński (42' Karol Załustowicz) - Maciej Kowalik (62' Łukasz Federczyk).