Młodzicy: Piaseczno 80-30 Legia

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W kolejnym z serii pojedynków o miejsca 5-11 legioniści z rocznika 2000 ulegli w Piasecznie 30-80 miejscowemu MUKS. Bardzo słaba była w wykonaniu "wojskowych" pierwsza połowa, w której składne akcje można było policzyć na palcach jednej ręki, a zdecydowanie lepiej prezentujący się gospodarze, dysponujący szerszą gamą wariantów gry w ataku prowadzili po 2 kwartach aż 42 punktami.

W trzeciej odsłonie poprawiła się nieco gra obronna podopiecznych Piotra Nawrota (w sumie 8 bloków Mateusza Ropelewskiego), ale choć gospodarze wciąż dominowali, to w ostatniej kwarcie legioniści za sprawą ofensywnych wejść filigranowego rozgrywającego Maksa Roszaka-Kaszy i Ropelewskiego niespodziewanie długo dotrzymywali kroku przeciwnikom w poczynaniach ofensywnych, zdobywając w tej odsłonie 18 punktów.

Puchar młodzików mł.: MUKS Piaseczno 80-30 (20-4,28-2,12-6,20-18) Legia Warszawa '00

MUKS Piaseczno: Michał Sagaciak 17, Maciej Dorowski 10, Stanisław Lis 3, Wiktor Pyka 2, Igor Gieleciński 1 oraz Kamil Pawlak 16, Tymoteusz Roczniak 14, Igor Karusewicz 6, Konrad Lenard 4, Mikołaj Grochowski 4, Jakub Mikuła 4, Adam Brzozowski 0.

Legia: Mateusz Ropelewski 14, Maks Roszak-Kasza 10, Jakub Przybysz 2, Bartosz Cieślak 2, Wojciech Falkowski 0 oraz Mikołaj Dąbrowski 2, Adrian Brożek 0, Artur Krajewski 0, Jakub Sadowski 0, Jan Lenssinck 0.