MPJ: Legia 5-2 Arka Gdynia. Arak zatopił Arkę

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dziś w Grudziądzu rozpoczął się finałowy turniej o Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych. W pierwszym meczu Legia Warszawa pokonała obrońcę trofeum Arkę Gdynia 5-2. Młodzi legioniści od początku posiadali przewagę. W 15. minucie z prawego skrzydła piłkę wrzucił Grzesik, a Jakub Arak z pierwszej uderzył w poprzeczkę. Jak się okazało to było pierwsze ostrzeżenie dla rywali w wykonaniu napastnika Legii.

Dwie minuty później Arak głową wykorzystał dośrodkowanie w pole karne, a w 30. minucie po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu Turzynieckiego ponownie z główki uderzył prosto pod poprzeczkę. W 33. minucie po dograniu Kamila Mazka uprzedził w walce o piłkę bramkarza, minął go i podwyższył na 3-0. W drugiej połowie rajd prawym skrzydłem przeprowadził Grzegorz Tomasiewicz, wbiegł do środka i strzelił obok bramkarza. W 66. minucie wprowadzony 10 minut wcześniej Daniel Rosiński dostał podanie z lewego skrzydła, obrócił się wokół własnej osi czym zmylił obrońcę, wyszedł na wolne pole i mocno uderzył tuż przy słupku. W końcówce, gdy w drużynie Legii na boisku pojawili się gracze rezerwowi, rywale zdołali pokonać Oskara Pogorzelca, który po kilku doskonałych interwencjach lekko się zdekoncentrował i wypuścił piłkę przy dośrodkowaniu w pole karne. W doliczonym czasie gry sytuacji sam na sam nie zdołal wykorzystać Robert Bartczak, a Daniel Fabiszewski trafił w poprzeczkę.

W druzynie Legii obyło się bez kontuzji, choć gdy Mateusz Janusiewicz otrzymał w końcówce uderzenie w splot słoneczny, zanosiło się na interwencję pogotowia - na szczęście nasz gracz po minucie wrócił do siebie i będzie w pełni sprawny na kolejne mecze. Legioniści lepiej, szybciej operowali piłką i odnieśli zasłużone zwycięstwo. W drugim dzisiejszym spotkaniu Cracovia '95/6 pokonała 5-1 UKS Ruch Chorzów i sobotnie spotkanie z drużyną z Krakowa może się okazać kluczowym dla walki o złoto.

Legia Warszawa 5-2 (3-0) Arka Gdynia
1-0 - 17' Jakub Arak (głową, as. Jan Grzesik)
2-0 - 30' Jakub Arak (głową, as. Łukasz Turzyniecki)
3-0 - 33' Jakub Arak (as. Kamil Mazek)
4-0 - 53' Grzegorz Tomasiewicz (as. Jan Grzesik)
5-0 - 66' Daniel Rosiński (as. Konrad Budek)
5-1 - 79' Sebastian Bartlewski
5-2 - 90' Sebastian Bartlewski

Legia Warszawa: Pogorzelec - Grzesik, Budek, Kochański, Rozmus (61' Bartczak), Gródek (71' Fabiszewski), Mazek (59' Misiak), Turzyniecki, Kalinkowski (46' Sokołowski), Tomasiewicz (63' Janusiewicz), Arak (56' Rosiński)
(ławka rezerwowych: Tobjasz)

Arka Gdynia: Kamola - Robakowski, Stolc (69' Dampc), Marcjanik (56' Sztandar), Sulewski, Nalepa, Matys, Szulc (53' Kreft), Gałecki (59' Wardziński), Wesołowski (30' Jankowski), Bartlewski