Daniel Chima usiłuje pokonać Dusana Kuciaka - fot. Piotr Galas / Legionisci.com

Statystyki meczu z Molde FK

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Rewanżowe spotkanie z Molde został nazwane meczem sezonu dla Legii. Po remisie 1-1 na wyjeździe w lepszej sytuacji byli gracze "wojskowych". Okazało się, że gol strzelony na wyjeździe dał legionistom przepustkę do europejskich pucharów. Statystyki środowego spotkania pokazują, że choć jego stawka była wysoka, to na boisku nie oglądaliśmy piłkarskiej uczty.

Przez 90 minut spotkania legioniści oddali 12 strzałów na bramkę Orjana Nylanda. Swoją aktywność strzelecką piłkarze Legii rozłożyli równo na obie połowy. W każdej z nich strzelali po sześć razy. Lepszą skutecznością "wojskowi" mogą pochwalić się w pierwszej części spotkania. To wówczas trzy uderzenia zmierzały w światło bramki. Po przerwie celnych strzałów już nie było.

Goście groźniejsi byli za to w drugiej części spotkania. To w jej trakcie oddali sześć ze swoich siedmiu strzałów. Co więcej cztery z nich były celne. Dusan Kuciak nie dał się jednak pokonać. Nic więc dziwnego, że bramkarza Legii po meczu chwalił trener gości.

Pierwszy strzał w meczu z Molde oddał Tomasz Jodłowiec. I to właśnie on znalazł się wśród piłkarzy Legii, którzy najczęściej usiłowali pokonać bramkarza rywali. "Jodła" zapisał na swoim koncie dwa strzały. Podobnym wyczynem mogą pochwalić się Jakub Wawrzyniak, Michał Żyro i Jakub Kosecki.

Piłkarze Molde oba mecze z Legią kończyli w osłabieniu. Nie oznacza to jednak, że spotkania były brutalne. W Warszawie sędzia przerywał grę po 23 faulach obu zespołów.

Wśród legionistów najczęściej przepisy przekraczał Dossa Junior. Defensor "wojskowych" zapisał na swoim koncie trzy faule. Bartosz Bereszyński, Tomasz Jodłowiec i Wladimer Dwaliszwili w nieprzepisowy sposób powstrzymywali rywali po dwa razy.

Rywale najczęściej faulowali zaś Bartosza Bereszyńskiego i Ivice Vrdoljaka. Obydwaj piłkarze Legii po dwa razy powstrzymywani byli w sposób niezgodny z przepisami.

48 odbiorów i 30 strat zanotowali piłkarze Legii w meczu z Molde. Statystyki pokazują, że defensywa Legii przyzwoicie radziła sobie z akcjami rywali. Najwięcej odbiorów zanotował Dossa Junior. Dobrze na pozycji stopera zaprezentował się też Jakub Rzeźniczak.

W klasyfikacji strat przewodzi Wladimer Dwaliszwili. Gruzin siedem razy tracił piłkę. O dwie straty mniej zanotowali Miroslav Radović i Michał Żyro.