Miroslav Radović kontra dwaj rywale - fot. Mishka / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Miroslav Radović

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Miroslav Radović to zawodnik, który od kilku sezonów jest pierwszoplanową postacią w drużynie Legii Warszawa. Nie inaczej jest jesienią 2013 r. W Białymstoku "Radko" po raz kolejny wybiegł na boisko w pierwszym składzie. Lupa LL! obserwowała, jak Serb radził sobie w meczu z Jagiellonią.

Po spotkaniu trudno nie chwalić pomocnika "wojskowych". W końcu to właśnie "Radko" zdobył dwa gole i zapewnił Legii wygraną. Na pochwałę zasługuje szczególnie gol z 22. minuty na 1-0. Piłkę w pole karne dośrodkowywał wówczas Michał Żyro. O futbolówkę w polu karnym walczyli Marek Saganowski i Michał Pazdan. Ostatecznie piłka trafiła pod nogi Radovicia. Ten bardzo dobrze ją przyjął i precyzyjnym strzałem nie dał szans Jakubowi Słowikowi.

Łatwiejszą sytuację "Radko" miał w 78. minucie, gdy nie pozostało mu nic więcej, jak dołożyć głowę i podanie Helio Pinto zamienić na gola. Nie oznacza to jednak, że w środowy wieczór każdą dogodną sytuację Serb zamieniał na bramkę. W 55. minucie - po podaniu Saganowskiego - Radović miał przed sobą pustą bramkę. Nie zdołał jednak czysto trafić w piłkę i chwilę później odebrali mu ją obrońcy gospodarzy.

W Białymstoku Radović potwierdził, że jest mocnym punktem Legii. Przede wszystkim zdobył dwa gole. Potrafił także wziąć ciężar gry na siebie i dobrze rozgrywać piłkę. Oby w dobrej formie "Radko" był jak najdłużej.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Miroslava Radovicia (w nawiasie pierwsza + druga połowa).