Wykorzystujemy pliki cookies (ciasteczka) zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce znajdziesz tutaj.    ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 29 września 2013 r. godz. 13:28

Relacja z trybun: Z wiarą i nadzieją

Anula, źródło: Legionisci.com

Kibice z Łazienkowskiej nie mają co liczyć na odpoczynek. Mecze w europejskich pucharach, lidze oraz Pucharze Polski sprawiają, że Legia rozgrywa obecnie swoje mecze średnio co trzy-cztery dni. W sobotni wieczór na mecz Mistrza Polski przybyło tylko niespełna 16 tys. osób. Wiele z nich dyskutowało przed rozpoczęciem spotkania o składzie Legii.

Kluczowi zawodnicy są kontuzjowani, a do tego grona niestety dołączył po meczu z Jagiellonią także Marek Saganowski, który najprawdopodobniej nie będzie mógł grać do końca roku. W trakcie dyskusji nie zabrakło oczywiście także tematyki odnoszącej się do zakończonej dzień wcześniej zgody z Pogonią Szczecin.
"W czwartek została zakończona zgoda z Pogonią Szczecin. Taka decyzja została podjęta i musicie ją uszanować. Od dzisiaj barwy Pogoni Szczecin znikają z naszego stadionu, więc jest prośba, żebyście nie przychodzili na mecz z szalikami Pogoni. Zostawcie je sobie w domu jako pamiątkę. Znajomości i przyjaźnie oczywiście pozostają, niezależnie od zgody. Jeszcze raz proszę, żeby to uszanować" - poinformował przez mikrofon "Staruch".

Pusty sektor dla gości
Ze względu na nałożoną przez PZPN karę dyscyplinarną, Śląsk nie mógł pojawić się w zorganizowanej grupie na naszym stadionie. Sektor dla gości pozostał więc pusty, a do Warszawy przybyli jedynie zawodnicy i sztab szkoleniowy Śląska.

PamiętaMY
Na poprzednim meczu przeprowadzona została zbiórka na oprawę, której efekt można było podziwiać w sobotę wieczorem. Pierwotnie Ultrasi planowali zaprezentować oprawę na meczu Ligi Europy z Apollon Limassol (stąd treść oprawy w języku angielskim), jednak ze względu na niezrozumiałe decyzje UEFA, która zamknęła nasz stadion w całości, postanowiono zrobić to w sobotę. Na Żylecie jeszcze przed meczem "Staruch" apelował więc o odpowiednie zaprezentowanie oprawy i doping z całych sił dla Legii.



W momencie wyjścia piłkarzy na boisko na Żylecie pojawiły się dwie wielkie efektownie wykonane sektorówki – WAR SAW, a ich dopełnieniem był transparent "The city that survived its own death" ("Miasto, które przeżyło własną śmierć"). Wszystko oczywiście w barwach Legii i Warszawy. Oprawa nawiązywała do 69. rocznicy Powstania Warszawskiego. W dniu uroczystości kończących Powstanie zaplanowano właśnie mecz z Apollonem. Przedstawiona choreografia potwierdziła, że nie przechodzimy obojętnie obok historii stolicy, oddając corocznie hołd walczącym dla wolności kraju.



Rekord głośności
Na wyjście piłkarzy odśpiewano tradycyjnie "Mistrzem Polski jest Legia", a potem zaczęliśmy doping dla Legii. Na początek było "Niepokonane Miasto", które śpiewane było przez dobrych kilka minut. Później cały stadion zatańczył labada, w trakcie którego Śląsk strzelił bramkę, ale część Żylety nawet tego nie zauważyła.

W pierwszej połowie, już po stracie bramki, bardzo dobrze wychodziło nam śpiewanie "hitu z Wiednia", do którego włączyły się także inne trybuny. Ostatnio wychodzi nam to bardzo dobrze, przede wszystkim zgrywamy się równo z bębnami.

Po bramce naszych piłkarzy doping wzrósł – Legia gol, Legia gol, Legia gol – niosło się więc po wszystkich trybunach. To przy tej piosence pobijaliśmy rekord głośności - rzeczywiście ryk tysięcy gardeł kończący piosenkę powodował ciarki. Na koniec pierwszej połowy cały stadion odśpiewał "Ole Ole...".

Mila naszym "ulubieńcem"
"Żyleta" postanowiła również "umilić" czas Sebastianowi Mili, przypominając co sądzimy o jego nieprzychylnych wypowiedziach na temat naszego klubu. Oprócz przyśpiewek, za każdym razem jak zawodnik podchodził do piłki, cały stadion gwizdał, wybijając go z rytmu.

Bramka wisi w powietrzu
Po przerwie, pomimo remisu, legioniści kontrolowali grę i ich bramkę "czuć" było w powietrzu. Całym sercem i z jeszcze większym zaangażowaniem śpiewaliśmy więc kilka minut "Tylko Legia ukochana Legia...", nie zabrakło także tradycyjnie pytań do pozostałych trybun "Kto wygra mecz". Wykonaliśmy również "Warszawę" oraz "Za nasze miasto" na dwie trybuny.

Strzelona bramka spowodowała, że poziom decybeli wzrósł jeszcze bardziej, każdy cieszył się z kolejnych trzech ligowych punktów. Równo i głośno zaśpiewano później "Szkoła praca". Na "Żylecie" przypomniano również jak wykonuje się profesjonalne pogo pod "Tańczymy labada...".
Pod koniec zapytaliśmy Śląsk, gdzie jest ich berło i korona, w ten sposób przypominając, kto jest Mistrzem Polski.

To, że wygramy ten mecz wiedzieli już wszyscy, dlatego ostatnie kilka minut meczu zachęcając cały stadion zaśpiewaliśmy "Hit z Wiednia". Trzeba przyznać, że zaangażowanie pozostałych trybun było na odpowiednim poziomie, przez co doping w końcówce był na bardzo wysokim poziomie.
Po spotkaniu oczywiście odśpiewaliśmy z piłkarzami "Warszawę" oraz podziękowaliśmy im za kolejny wygrany mecz. Piłkarze przybili natomiast "piątki". Jesteśmy z zawodnikami - świadczy o tym transparent, który pojawił się na "Żylecie" – Dusan, Marek – trzymajcie się.

W Krakowie tylko zwycięstwo – wykrzyczeliśmy do piłkarzy po meczu. Przypomnieliśmy też przyśpiewkę dotyczącą krakowskiej Wisły - "Będą filmy!".

Warto dodać, że na trybunie południowej pojawił się transparent "Wszyscy na rugby – 5.10.2013 r.", także spiker Legii przed meczem zachęcał do wspierania pozostałych sekcji i dopingu na ich spotkaniach. Nie pozostaje nic innego, jak dołączyć się do tego apelu.

Czekamy na punkty
Czwartkowego meczu z Cypryjczykami nie będzie nam dane zobaczyć na żywo. Trzeba wierzyć, że piłkarze bez dopingu poradzą sobie i zdobędą pierwsze punkty w Lidze Europy. W niedzielę legioniści pojadą do Krakowa na spotkanie z Wisłą. Ze względu na zakaz wyjazdowy nie będziemy mogli wspierać naszych zawodników w "grodzie Kraka".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu:
Fotoreportaż z meczu - 73 zdjęcia Mishki
Fotoreportaż z meczu - 50 zdjęć Hagiego
Fotoreportaż z meczu - 73 zdjęcia Piotrka Galasa

Frekwencja: 15912
Kibiców gości: 0 (zakaz)
Doping Legii: 8



Komentarze: (187)

AQWA, 29.09.2013 13:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie chcę się mądrzyć, komentować, podważać stanowiska osób decyzyjnych, itd, ale chyba po tylu latach można napisać lub powiedzieć coś więcej niż "zostawcie sobie szaliki na pamiątkę w domu".

Krzeszczu, 29.09.2013 13:41 - *.cust.bredband2.com

"Oprawa nawiązywała do 69. rocznicy Powstania Warszawskiego, która obchodzona jest co roku od 1 sierpnia do 3 października, a na ten właśnie ostatni dzień zaplanowano mecz z Apollonem."

kiedy ja sie uczylem histori to Powstanie Warszawskie zakonczylo sie 2go pazdziernika a nie 3go.

Polska Walcząca, 29.09.2013 13:43 - *.dynamic.chello.pl

1 sierpnia - 2 października 1944!!!
63 DNI CHWAŁY!!!

info, 29.09.2013 13:51 - *.warszawa.vectranet.pl

Za co jest zakaz do Krakowa.. za nasz ostatni wyjazd? Nic się nie działo przecież.. ;/

(L)egionanina, 29.09.2013 13:54 - *.internetdsl.tpnet.pl

Dla mnie Pogon zawsze bedzie bardzo wazna. Zyzcze im jak zwykle vice mistrza. Uwazam tez ze wypadalo by poinformowac o co poszlo, aby zapobiec powstawaniu durnych plotek. A przyjaciol w Szczecinie bede mial na zawsze!

Grisza, 29.09.2013 13:55 - *.warszawa.vectranet.pl

Ciekawe czy tu też przyczepi się PO o literkę W ;)

briq, 29.09.2013 13:56 - *.dynamic.chello.pl

AQWA popieram. Troszkę więcej informacji by się przydało.

anti-antifa, 29.09.2013 14:02 - *.dynamic.chello.pl

Mam nadzieję, ze przepuścicie moj komentarz, bo to, co sie dzieje jest poniżej krytyki. Ja powiem szczerze, zwyciestwo ze Sląskiem czy mecz z Apollonem mnie g...o obchodzi! Zniszczyliście coś trwalszego niż zwykłą zgodę...
BO POGOŃ I LEGIA TO JEDNA
RODZINA, STARSZY CZY MŁODSZY, PIKNIK CZY CHULIGAN!! juz zapomnieliscie kumaci jak razem z Braćmi ze Szczecina śpiewaliśmy to 2 miesiące temu??? Nie pamietacie, jak Staruch zarzucił Hej Legio gramy na remis, a gniazdowy Pogoni powiedział, że za to własnie kocha tę zgodę?? Zapomnieliście już?? Bo ja jak i wielu Legionistów będących w Szczecinie NIE!!! Chcecie miec jakies ciemne układy ze zgodą MIEDZI LEGNICA?? ok, ale po co wam do tego Legia?? Jka tak ich kochacie, to zacznijcie kibicować Zagłębiu. Mała zmiana, a z ekipą z Bielska będzie kontakt. Zgoda to coś wiecej niż umowa czy tolerowanie się i nie bluzganie. Klub zgodowy trzeba mieć w sercu zaraz za Legią, jak nie na tym samym poziomie!! A kto z was tak naprawdę kocha BKS BIELSKO??? Kto zaśpiewa, ze jesteśmy jak jedna rodzina?? NIKT, bo to jest sztuczny układ bez historii, na który naciskało Zagłębie, a my się im poddaliśmy! a to chyba my powinniśmy dyktować warunki, a nie BKS Bielsko?? Zachowaliście sie bez honoru!!! Obejrzyjcie sobie teraz klip MW 'Nigdy się nie przyznawaj' Ile tam jest o nas!! Ile dla nich znaczyła zgoda z Legią!! Całe pokolenie sie na tej zgodzie wychowało, a teraz to niszczycie??? Zastanówcie się co robicie!! Jeszcze bym zrozumiał, ze odpuszczamy Pogoń dla jakiejś topowej ekipy. Ale BKS nie ma nawet panowania w swoim regionie gdzie maja Górala żywiec!!
Wiem, ze decyzja jest nieodwołalna, ale zastanówcie się jeszcze nad tym, co zniszczyliscie dla bks bielsko.
NS&MW-pamietacie to jeszcze???
LEGIA I POGOŃ NA ZAWSZE!!

Jacek, 29.09.2013 14:03 - *.tktelekom.pl

Proszę o wyjaśnienie powodów zerwania zgody z Pogonią

(L)egiunia Fanatic(L), 29.09.2013 14:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Początek meczu bardzo dobry,tak głośnego hitu z Wiednia nie słyszałem odkąd chodzę na Żyletę.Była mega petarda i oby taki poziom utrzymać,naprawdę miazga!Oprawa też super.Kolejny raz pokazaliśmy,że nie ilość a jakość się liczy.Pozdro i do następnego;)

kamil, 29.09.2013 14:03 - *.dynamic.chello.pl

Kapitulacja zostala podpisana kilka minut po północy czyli 3 pazdziernika.

tyle w temacie, 29.09.2013 14:06 - *.adsl.inetia.pl

musi to na rusi...

Janusz, 29.09.2013 14:10 - *.dynamic.chello.pl

Z wiarą? Myślałem, że wiara jest w Poznaniu.

Też Janusz, 29.09.2013 14:14 - *.dynamic.chello.pl

Jak szła ta przyśpiewka o Mili?

Dziś każdemu czas umili dupa Sebastiana Mili?

zgred, 29.09.2013 14:18 - *.as13285.net

czuje ze sie zrobią znowu podziały na Legii z powodu tych zgód. Bedzie jak we włoszech jedni maja zgode z tymi inni z tamtymi

be cenzury proszę, 29.09.2013 14:18 - *.warszawa.vectranet.pl

do tych co pytają o powody zerwania zgody: są one z duoy, i nawet lepiej że się ich nie ujawnia. Żal.

sto(L)ica, 29.09.2013 14:20 - *.dynamic.chello.pl

anti antifa - 100 % racji i poparcia. ;)

bodo, 29.09.2013 14:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Quwa, tez tego nie rozumiem, tyle lat i dla Bielska zrywamy zgodę z Pogonią???

Mikołaj R., 29.09.2013 14:24 - *.adsl.inetia.pl

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.

ZS, 29.09.2013 14:30 - *.dynamic.chello.pl

ludzie ludzie ludzie. Primo. Tak samo jak garstka podjęła decyzje o zodzie z pogonią tak samo garstka podejmuje zgode o jej zerwaniu. Takie jest prawo trybun. Prywatnych kontaktow nikt nikomu nie zabroni.
Po drugie gdyby Pogoń miala siłę jak kiedyś nie było by mowy o czyms takim ... ale sa aktualnie baaardzo slabi.
Poza tym zapytajcie w jakim celu przybyli do Eindhoven ... tylko i wylacznie w jednym. i jak bardzo sie przeliczyli. Pozdro ;)

ja, 29.09.2013 14:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kamil - kapitulacja została podpisana ok 20 w Ożarowie 2 Października

Rado, 29.09.2013 14:32 - *.20-3.cable.virginmedia.com

chodza sluchy ze Pogon postawila ultimatum ze albo my albo Zaglebie ......... i sie zesralo bo Legii nikt ultimatum stawiac nei bedzie

drughi roma, 29.09.2013 14:34 - *.adsl.inetia.pl

anty antifa zgadzam sie z tb

Lech Poznan, 29.09.2013 14:37 - *.200.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Panowie nie żebym Wam się wcinał w "zgody", ale patrząc na to z boku, Legia wybrała po prostu lepszy team "sportowy". Rzym pokazał dokładnie o co chodzi. A szczerze, Pogoń poza obecnie 2 miejscem w tabeli ekstraklasy, kibicowsko to jest bardzo na dnie.....ultras i "sportowo" i ogólnie kibicowsko w samym Szczecinie. Szczerze, to w samym Poznaniu był ...szok z takiego kroku, ale też od jakiegoś czasu (lat) było widać, że Legii (wiadomym osobom) bliżej do Zagłębia niż Szczecina. Tyle i na temat patrząc z boku!

rafal pruszków, 29.09.2013 14:37 - *.centertel.pl

Witam mam 34 lata i Legie w sercu od jakiś 25 lat od kad pamietam zawsze z nami byla Pogoń wydaje mi sie ze wyjasnienie ze z dniem tym i tym kończy sie zgoda między Legią a Pogonią i to wszystko nie jest ok szanuje tą decyzję ale proszę o wyjaśnienie...

kibic..., 29.09.2013 14:38 - *.dynamic.chello.pl

mnie tam bawią komentarze o powodzie zerwania zgody "kto ma wiedziec ten wie" skoro zgoda była LEGII z POGONIĄ to chyba wszyscy kibice Legii i Pogoni powinni wiedziec dlaczego? a nie tylko wybrani, w końcu nie tylko ci wybrani jeździli do Szczecina i vice versa, nie tylko ci wybrani skandowali hasło "bo Pogoń i Legia to jedna rodzina" jak tu kolega zgred na Legii mogą powstac podziały a to wszystko przez to że nikt nie dał konkretnej odpowiedzi

123, 29.09.2013 14:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

POGOŃ SZCZECIN - braci się nie traci.
Żądam wyjaśnienia przyczyn zerwania zgody tym bardziej jeśli jest to jak zakładam z naszej winy.

k., 29.09.2013 14:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

kto ma wiedzieć to wie jaki jest powód zerwania zgody i nikt tutaj tego nie będzie tłumaczył, nie było mnie wczoraj na meczu a wiem, wy byliście i nie wiecie? Popytajcie znajomych a wam powiedzą a w internecie nikt tego nie będzie pisał, pomimo zerwania sztamy i tak pozdrawiam dobre mordeczki ze Szczecina (w szczególności Skolwin)

191619061922, 29.09.2013 14:46 - *.dynamic.chello.pl

NIKT NIE MUSI NICZEGO TLUMACZYC. "KUMACI" PODEJMUJA DECYZJE O ZERWANIU BO I KUMACI DECYDOWALI O ZGODZIE. Rozumiecie?

do anti-antifa, 29.09.2013 14:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Hmm, czyli to inne ekipy wybierają z kim ma Legia mieć zgodę, a z kim nie, tak? Przeczytaj z 3,4 razy to co napisałeś, zastanów się i odpowiedz.

(L) do anti-antifa, 29.09.2013 14:54 - *.devs.futuro.pl

1916% poparcia!

BO POGOŃ I LEGIA TO JEDNA RODZINA!

Do tej pory BKS był dla mnie neutralny,w dupie miałem ich zgode z Miedzią.Teraz jest dla mnie obojętny.A obojętność jest gorsza od złości....

Wstyd i jeszcze raz wstyd!

Ta decyzja będzie miała większe skutki jak protest i decyzja o jego podjęciu....

Hej MKS! Hej CWKS!

Do zobaczenia chłopaki w listopadzie!

despi, 29.09.2013 14:54 - *.net-partner.pl

popieram w pełni tych wszystkich którzy pytają się co z tą zgodą? I tych którzy jeżdżą za Legią i tych(takich jak ja) którzy nie jeżdżą, czemu coś fajnego trwającego 20- lat się ma skończyć tak z dnia na dzień? kto o tym zdecydował i dlaczego? i jeśli nawet jadą was za to ludzie od dawna jeżdżący na wyjazdy to chyba jest coś na rzeczy.

xyz, 29.09.2013 14:55 - *.adsl.inetia.pl

Ha ha, jak były wyjazdy do Szczecina to kumaci pisali, żeby kupować bilety i jechać jak najliczniej, jak teraz zerwana zgoda to piszą "kto ma wiedzieć ten wie".

głos_rozsądku, 29.09.2013 14:56 - *.dynamic.chello.pl

@DO ZS

Tylko różnica jest taka, że ta garstka, o której piszesz podjęła decyzję 20 lat temu i od tego czasu liczba osób sympatyzujących z Legią i Pogonią nie jest równa garstce, tylko tysiącom kibiców w obu miastach. To już coś więcej niż zgoda, to wieloletnie przyjaźnie, wspólne wyjazdy, melanże. A ilu ludzi utożsamia się i kibicuje BKSowi i ma tam przyjaciół? Pewnie ze 100-200 osób. Nie mam nic przeciwko zgodzie z BKSem, ale zrywanie sztamy z Pogonią to chore.
POGOŃ&LEGIA

btw. argument, że Pogoń jest słaba jest słaby, bo jaka jest w takim razie inna zgoda - Olimpia?

Bibendum , 29.09.2013 14:57 - *.dynamic.chello.pl

Też mi ciężko się pogodzić że zgoda z Pogonią została zerwana.Chłopaki ze Szczecina może i mają kryzys teraz ale żeby od razu zrywać 20 letnia zgodę?A jak za 3-5 lat się odbudują i urosną w siłę to co w tedy?
Szczegółów dokładnie nie znam o co poszło ale można się domyślać.Wiadomo nie od dziś że Szczecin i Sosnowiec za sobą nie przepadali.A kim jest dla nas BKS?
anti-antifa dobrze napisał że w regionie Góral Żywiec leje ich jak chce.
Dla mnie Pogoń dalej jest zgodą.Zaliczyłem z nimi nie jeden wspaniały wyjazd.Tego się nie zapomina.
Po 20 latach żadnego wyjaśnienia tylko małe info na stronie że koniec zgody i nawet komentarza nie można było napisać na ten temat.Trochę to nie halo.

as, 29.09.2013 14:59 - *.pys.pl

No co Wy ? Przeciez kumaci wiedza a kumaci sa bardziej kibicami Legii niz my. A po co Janusze i Andrzeje maja o tym wiedziec ? Jest to brak szacunku do zwyklych kibicow. Ja nie oczekuje tego zeby ta zgoda trwala nadal. Ja chce tylko wyjasnienia. Czy to tak duzo ?
Za co zakaz do krakowa ?

moguai, 29.09.2013 15:01 - *.adsl.inetia.pl

Legia-Lechia-Zagłębie mnie się taka zgoda marzy :)

bez cenzury proszę, 29.09.2013 15:02 - *.warszawa.vectranet.pl

Kilkadziesiąt lat temu to obecni kumaci decydowali o zgodach ale w przedszkolu, bo na podwórku rządzili starsi. A żenada którą teraz robią pozostanie na honorze nas wszystkich. Ekipy chuligańskie przeżywają wzloty i upadki, ale zgody powinny być na dobre i na złe.

miasto portowe zawsze zgodowe, 29.09.2013 15:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

W Polskę poszło info: H i korzyści wygrały z przyjaźnią i zabawą. Co z tego, że Pogoń nie jest topem sportowym i kibolskim? Przyjaciel to przyjaciel, bez względu na to czy nie ma oka czy jest kulawy czy jeszcze coś innego.
Zawsze przyjeżdżając do Szczecina czuło się serdeczny i przyjacielski klimat nawet od zwykłych ludzi.
Bieganie po lasach okazało się ważniejsze. Cóż, odbije się nam ta decyzja czkawką.

Do info, 29.09.2013 15:06 - *.jmdi.pl

Za ostatni mecz ze skisla na wyjezdzie

do moguai, 29.09.2013 15:11 - *.58

Na dworzec i do Gdańska pociągiem. Przyklep zgodę, a potem do Sosnowca świętować.

Przed wczorajszym meczem z kumplami oddaliśmy bilety, założyliśmy barwy Pogoni, spojrzenia ludzi były naprawdę smutne.

Maruda, 29.09.2013 15:14 - *.stansat.pl

Po co to marudzenie. Przeciez nikt nie każe wam zrywać prywatnych kontaktów z Portowcami ani palić szalików zgodowych. Po drugie zgoda z Pogonią była kiedys zerwana a później odnowiona, więc ....:)

QAAz, 29.09.2013 15:18 - *.adsl.inetia.pl

mOŻE TO BRZMI JAK Z GIMNAZJUM ALE JEST TO PRAWDA I OD TEGO POWINNO SIĘ ZACZYNAĆ DYSKUSJĘ. SZCZEGÓLNIE NIECH SOBIE TO PRZEKMINIĄ INTERNETOWE PŁACZKI. To POGOŃ ZERWAŁA, NIE LEGIA! AMEN

M29, 29.09.2013 15:19 - *.dynamic.chello.pl

Słuchajcie Bracia,
Wielu z nas,obecnych teraz na Żylecie kiedy zaczynało chodzić na Legię wiedziało od początku swojej kibicowskiej przygody,że Legia i Pogoń to jedna rodzina.Zgoda trwała 20 lat i tak po prostu ciężko jest przejść obok tej decyzji obojętnie.
Rozumiem,że jak dogadywaliście się ostatnio z Leśnym na temat zakończenia protestu to dla dobra sprawy nie napisaliście co konkretnie zostało ustalone.Mimo,że wielu kibiców popierało protest a nie byli "kumaci"uszanowali decyzję o KMWTW

Wczoraj proszono o uszanowanie podjętej decyzji o zakończeniu zgody.A czy ktoś uszanował kibiców dla których ta zgoda była czymś więcej niż pozdrawianie się na meczu?
Wiem,że są sprawy o których KMWTW ale ta do nich nie należy.

Wi(L)ko(L)ak, 29.09.2013 15:22 - *.adsl.inetia.pl

Braci się nie traci są w moim sercu od 80r i tak bedzie na zawsze , bo Pogoń i Legia to jedna......:)

Zdzisław Dyrman, 29.09.2013 15:26 - *.warszawa.mm.pl

Zasadniczo...zgadzam się z Tobą, Anti-Antifa.
Ale uważasz, że skoro PS ma słabszy (fakt, dłuższy) okres, to moglibyśmy zostawić Braci dla TOP ekipy i byłoby to bardziej usprawiedliwione?
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie!

no to nas poznali...

prawda, 29.09.2013 15:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

" Przyjaciół poznaje się w biedzie " no to Pogoń poznała przyjaciół w biedzie olewani na każdym meczu to się chłopakom z Pogoni nie dziwie postąpili honorowo, i życzę im wszystkiego najlepszego i powrotu do dawnej świetności, szacunek.

d, 29.09.2013 15:33 - *.free.aero2.net.pl

nie wiem jak wy definiujecie słowo zgoda, ale dla mnie zgoda z kimś, to nie jest krzyczenie (np.) Pogoń Szczecin, noszenie ich gadżetów, czy jeżdżenia na ich mecze i na tym koniec. zaprzyjaźniony klub trzeba mieć w sercu tuż tuż za Legią i kibicować im tak mocno jak się kibicuje Legii. zerwać 20letnią zgodę to prawie tak jak zerwać więź z Legią, prawie bo jak już wcześniej napisałem zgoda jest tuż tuż za Legią. przyjaźni nic ani nikt nie jest w stanie zniszczyć, czasami są sprzeczki, nieporozumienia, ale to trwa tylko chwilę. to jest dla mnie prawdziwa zgoda, nie sztuczna taka jak z Pogonią. Widzę teraz, że hej MKS... czy Pogoń i Legia to jedna rodzina..., to były tylko puste, nic nie znaczące słowa, które śpiewaliśmy bo musieliśmy, a nie śpiewaliśmy bo tak nam serce mówiło.
jednak każdy kto szanuje grupy kibicowskie, powinien uszanować ich decyzje, czy nam się podobają czy nie. moim zdanie też powinny zostać podane powody takiej decyzji bo to nie jest jakaś tam zwykła decyzja. jednak jeśli chcą zachować powody tego dla siebie, też to powinniśmy uszanować.

alex uk, 29.09.2013 15:39 - *.169.threembb.co.uk

ci ktorzy zakladali zgode z Pogonia 20 lat temu to juz maja nie wiele do powiedzenia na legii albo ich nie ma w ogole jak np rouen, mnie jest po prostu przykro ze tak wyszlo, bo nigdy w zyciu w zadnym sosnowcu czy innym bielsku nie bedzie takich melanzy jak ze szczecinem, bywaly mecze przy okazji ktorych szczecinianie bawili u nas np na grochowie przez tydzien albo I dluzej, a my u nich, imprezy byly tak wypasiopne ze nieraz wesele slabiej wygladaja, ja osobiscie, kiedy skandujemy zgody to te wszystkie juventusy, deen haagi olimpie Elblag skanduje bo wszyscy skanduja, ale Szczecin skandowalam zawsze od serca

k., 29.09.2013 15:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ale nie trzeba być nie wiadomo jak kumatym by się dowiedzieć, po prostu na internecie nikt nie będzie takich rzeczy tlumaczyl, popytajcie, to nie jest jakas żadna tajemnica a internet to nie jest jakas wyrocznia co zastępuje wszystko

do QQAz - dokładnie, tu się zgadzam ze powinno być podane kto zerwał zgodę, byłoby jaśniej (i to nie była Legia)

MKS&CWKS, 29.09.2013 15:44 - *.dynamic.chello.pl

Oby ta zgoda szybko wrocila do rzeczywistosci, bo dla mnie byla to zgoda nr 1. A Zyleta to nie tylko grupa kumatych, ale rowniez zwykli oddani kibice ktorzy nie jedno przezyli wspolnie z Portowcami. Gdzie BKS a gdzie MKS. Elo

acab, 29.09.2013 15:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To, że wczoraj nikt nie gwizdał po komunikacie o zakończeniu zgody, wynika z szacunku kibiców dla Piotrka, a nie z tego, że każdy albo się z tym bezkrytycznie zgadza, albo ma to w dvpie moi drodzy decyzyjni, więc się tym nie podpierajcie.

gosc, 29.09.2013 15:47 - *.dynamic.chello.pl

W Pogoni od dłuższego czasu dzieją sie bardzo dziwne rzeczy a my nie będziemy pewnych rzeczy tolerować. Nie jest prawda ze patrzymy tylko na aspekty sportowe, bo gdyby tak było to już dawno pogonilibysmy Olimpie. Nie oszukujmy sie ale Pogoń ma lepsza ekipę od ZKS. Tylko ze na Olimpie zawsze możemy liczyć, zawsze wychodzą do walki i sa charakterna banda, czego nie mozna powiedzieć o Pogoni

waryat, 29.09.2013 15:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Decyzyjni nie rozumieją pojęcia 'przyjaźń' 'bracia'. Słaba sportowa ekipa Portowców? A czy to właśnie nie w takich trudnych momentach przydałoby się wsparcie jak w prawdziwej przyjaźni???!!?!
Drugie pytanie jest ważniejsze, jak niską formę (h) prezentuje teraz Legia skoro ZS trzęsie naszymi zgodami.
Niestety to bardzo przykry dzień i żadna oprawa tego nie osłodzi.

YOYO, 29.09.2013 15:48 - *.adsl.inetia.pl

Z APOLLONEM ROZŁOŻYĆ FLAGI NA WSZYSTKICH TRYBUNACH I PUŚCIĆ DOPING Z GŁOŚNIKÓW NA MAKSA.

janusz, 29.09.2013 15:50 - *.adsl.inetia.pl

Dlatego zawsze razilo mnie uzywanie slowa Bracia .Bracia to , bracia tamto a tu w kilka chwil zgody nie ma. Nawet nie wiadomo o co dokladnie poszlo ale nikt niekumatych braci(:P ) nie poinformuje co sie stalo.

16lat_nazylecie, 29.09.2013 15:56 - *.rawamaz.mm.pl

"Pogoń jest obecnie słaba"

NO TO FAJNIE PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE...

16lat_nazylecie, 29.09.2013 16:04 - *.rawamaz.mm.pl

Tyle zgodowych przyśpiewek, grafów, opraw, gadżetów i hektolitry wypitego wspólnie alkoholu takiej drugiej zgody nie będzie już [*]

as, 29.09.2013 16:04 - *.pys.pl

http://www.fanslask.fuckpc.com/legia-i-dzinsy/
Myslalem, ze najwieksze kompleksy to w poznaniu i krakowie ale kiepscy sa naprawde zalosni...

hm, 29.09.2013 16:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czasem wystarczy pomyśleć i zlepić informacje (o ile sie jezdzi).

Doping dobry, ale nie najlepszy na Ł3. Oprawa z pomysłem i dobrze wykonana.

(L), 29.09.2013 16:10 - *.devs.futuro.pl

A co oznacza skrót BSNT?

Legia!Pogoń!

anti-antifa, 29.09.2013 16:13 - *.dynamic.chello.pl

do anti-antifa, 29.09.2013 14:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeczytałem swój komentarz 10 razy i nadal nie widzę, w którym miejscu napisałem, ze inne ekipy mają nam dyktowac z kim mamy mieć zgodę. Absolutnie tak nie powinno być. Jasne, Pogoń nam postawiła ultimatum, ale tak naprawdę kazdy kto ma choć troche honoru by takie ultimatum postawił. Pretensje możemy miec do siebie-za układ z BKS (który to wszystko spowodował) i za bierne zachowanie się w Rzymie...

Legionist@, 29.09.2013 16:28 - *.dynamic.chello.pl

Jak POGOŃ jest "słaba" to jakie sa Olimpia i BKS? Heheh, proszę nie rozśmieszajcie mnie...

HEJ MKS, HEJ CWKS! NASZA ZGODA NAJLEPSZA W POLSCE JEST!

Robson , 29.09.2013 16:32 - *.szczecin.mm.pl

1948% poparcia - bo POGON i LEGIA to jedna rodzina.... pozdro dla (L). do zobaczenia na Ł4

STROGOW, 29.09.2013 16:33 - *.dynamic.chello.pl

RACJA BRACI SIĘ NIE TRACI W MOIM SERCU ZGODA Z LECHIĄ JEST BYŁA I JEST NAJWAŻNIEJSZA KTOŚ ZROBIŁ ZGODĘ PONOWNĄ Z POGONIĄ MIĘDZY INNYMI BOSMAN I Z TEGO POWODU NIE ZAKOŃCZYŁEM RELACJI KIBICOWSKICH Z CHŁOPAKAMI Z LECHII ZAWSZE WOLAŁEM LECHIĘ OD POGONI ALE TAKI ZOSTAŁ PODJĘTY UKŁAD NIE MIAŁEM DO NIKOGO PRETENSJI ZA TAKIE DECYZJE TAKŻE DO PŁACZKÓW ŻE NIKT IM NIE WYTŁUMACZYŁ O CO CHODZI WIDAĆ ZA MAŁO JESTEŚCIE W TEMACIE WIĘCEJ PRZED KOMPUTEREM NIŻ W REALU !!!!!!!!

do (L), 29.09.2013 16:34 - *.dynamic.chello.pl

To znaczy TO czego nie rozumieją "decyzyjni i kumaci" z Legii...

Lfan, 29.09.2013 16:36 - *.dynamic.chello.pl

UKŁAD to UKŁAD, ZGODA to ZGODA - w Rzymie nie powinno być problemu z wyborem po KTÓREJ STRONIE stanąć...

Dar., 29.09.2013 16:38 - *.dynamic.chello.pl

Wczorajsza hipokryzja pseudokumatych ludzi na Żylecie mnie przeraża. Jeszcze tydzień temu, gdy była zgoda z Pogonią, każdy pozdrawiał również Pogoń. Wczoraj ostatni raz na Łazienkowskiej założyłem barwy Pogoni i 3/4 osób patrzyło się na mnie tak samo gdybym przyszedł w barwach Lecha albo innego klubu z którym nam "nie po drodze". Jeszcze te głupie komentarze "chlopaku zdejmuj to - ośmieszasz się, pewnie jesteś z tvn" były na prawdę denne. POGOŃ & LEGIA na zawsze razem!

anti-antifa, 29.09.2013 16:47 - *.dynamic.chello.pl

Zdzisław Dyrman
Moim zdaniem też nie byłoby to wystarczajace usprawiedliwienie, aczkolwiek byłby to przynajmniej jakiś argument (bez sensu, ale jednak) Tu jednak nie widzę ANI JEDNEGO argumentu do takiej bezsensownej decyzji... Rozumiem, że z super ekipa sportowa BKS będziemy wszystkie ustawki wygrywać? :)

w(L)s, 29.09.2013 16:54 - *.warszawa.vectranet.pl

ruch kibicowski nie jest ruchem demokratycznym i tak ma być !!może rozpisać referendum na temat zgody z Pogonią?wszyscy którzy piszecie nt powodów końca zgody:trzeba naprawdę chyba mieszkać w bunkrze`i z niego nie wychodzić żeby nie wiedzieć o co chodzi.piszecie:"ja chce tylko wiedzieć dlaczego"jasne, a potem zaczną się dyskusje,Starucha też byście zmienili..kurde kibice co się z wami dzieje??race też be??jesteśmy LEGIA WARSZAWA !! NIENAWIDZIMY WSZYSTKICH !! zapomnieliście? S powiedział wyraźnie - prywatne przyjażnie zostają! mam wrażenie że niektórzy przekładają układ Legia&Pogoń nad interes własnego klubu.Nieważne czy podoba się czy nie !!!

lukiii, 29.09.2013 16:55 - *.direct-adsl.nl

LEGIA POGOŃ LEGIA POGOŃ ALEEEALEEE
DLACZEGO LUDZIE?
TO JEST NASZA HISTORIA JAK NASZA SIOSTRA BRAT
TAK SIE QURDE NIE ROBI
LUDZIE
CAŁA POLSKA NAM TEJ ZGODY ZAZDROSCIŁA
KTO NAS NAJBARDZIEJ WSPIERAŁ NA WYJAZDACH ZA GRANICA TYLKO POGOŃ
A WY SIE PODNIECACIE JUVE?? ILE ICH BŁO W RZYMIE TO ŚMICH NA SALI
POGOŃ SZCZECIN TAKICH BRACI SIĘ NIE TRACI

Eloelo, 29.09.2013 16:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

W rzymie nie doszło do żadnych wydarzeń, które próbuja wciskać ludziom pomorzanie ... bo Pogoń była żałosnym składem. Więc nie było mowy o starciu.

A co do jakości ekip BKSu i Pogonii to kolega wyżej ma pojęcie poniżej miernego. BKS jakościowo (nie ilościowo) jest 5 razy lepszy ;)

kidssOne, 29.09.2013 17:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

kumaci sraci... kto ma wiedzieć ten wie? co za glupoty piszecie... układ chuligański po co to komu? uwierzcie mi lub nie ale i tak gdy Pogon pojawi sie u nas to i tak bede miał na sobie szal braci ze Szczecina...

int, 29.09.2013 17:07 - *.dynamic.chello.pl

LEGIA POGOŃ ZAGŁĘBIE OLIMIPIA! Odkąd chodzę na Ł3 tak było i tak zawsze będę uważał. Szczerze mówiąc to BKS jest dla mnie klubikiem jak każdy inny -naprzód rydułtowy czy Stal mielec.

Jeżdzący, 29.09.2013 17:08 - *.109

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.......puste słowa, Co reprezentuje sobą OE będący klasę poniżej Stomilu czy Jagielloni na swoim terenie czy BKS, który nie ma startu do Górala czy śląskich ekip. Na tym polega przyjaźń??? Pogoń jest jaka jest ale weźmy w końcu spójrzmy na siebie, co my reprezentujemy sobą, kto jeździ na wyjazdy widzi jaką my w ogole ekipą jeździmy, dlaczego są robione spece na np. Cracovie, czy my w ogóle mamy start aktualnie do Lecha, Lechii, Ruchu, czy wielu innych których jeszcze 2-3 lata temu wciągaliśmy nosem??? Sami odpowiedźcie sobie na to pytanie... Czas uderzyć się w piersi. Mamy EWIDENTNY kryzys, nie załatwią tego "sportowe" sztamy, musimy zrobić porządek u siebie i zacząć od siebie. Proste jak drut! A zostawianie wieloletnich przyjaciół dla jakiegoś BKS, który dla 90% kibiców Legii nie znaczy kompletnie nic jest po prostu słabe...bardzo...

B., 29.09.2013 17:16 - *.235

KRÓTKO.przestańcie pierd...ic na necie swoje żale,mam już tyle lat,że to juz drugi raz zerwana zgoda z Pogonią,średnio ogarniety Kibic wie o co chodzi,żądąjcie sobie wyjaśnień w barze przy wódce albo na jakimś innym melanżu.Net nie jest od tłumaczenia takich zdarzen,zgody nie ma,ale wojny również,obie ekipy się szanują i tak powinno pozostać.

@Zdzisław Dyrman, 29.09.2013 17:20 - *.adsl.inetia.pl

Pozdrów Zofiję :-).

Pogoń Szczecin, 29.09.2013 17:21 - *.szczecin.mm.pl

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.. dzięki. Jak dla mnie zawsze Legia & Pogoń, ale to co się teraz stało to przeginka.

do (L), 29.09.2013 17:22 - *.gazeta.pl

BSNT - BRACI SIE NIE TRACI

pl, 29.09.2013 17:47 - *.tel.tkb.net.pl

Nie wiem na ch..... te zgody robic zwlaszcza z kibicami kluvow ktore sie nie lubia to musialo sie popsuc choc nigdy bym nie pomyslal ze padnie zgoda z Pogonia przez bks.... no bez jaj.... bks to mi sie z Jaga juz bardziej kojazy

Kaszkiet, 29.09.2013 17:54 - *.privshield.com

Pozyjemy, zobaczymy. Na pewno decyzyjni mieli swoje powody, tylko czy jedno pokolenie decyzyjnych powinno skreslac to na co pracowało kilka legijnych pokolen?

Poczekamy i popatrzymy na wyjazdy Bielska w Polske. Nie dwa razy do roku do Warszawy, na bieganie po lesie z sekcja sportowa i ewentualnie na mecze pucharowe tylko regularne, za swoja druzyna. Niech pojezdza jak nasi bracia, gdzie najkrotszy wyjazd to caly dzien poza domem. W te wysmiewane przez wszytkich smieszne sto lub dwiescie osob. Co, gdy (oczywiscie im tego nie zycze) zalicza kilka przypalow, a do tego znajdzie sie powiedzmy drugi Hanior, ktory oprocz naszych wsypie tez paru od nich. Pojedziemy wtedy na goscine jak do Szczecina? Wespra nas praktycznie na kazdym naszym meczu? Czy zrobimy sobie w miedzyczasie nowy uklad, ktoremu pozwolimy na obrazanie na naszych meczach na przyklad Olimpii Elblag? A potem zostawimy Olimpie i przybijemy uklad nastepny.

mAk, 29.09.2013 17:54 - *.dynamic.chello.pl

Za tą oprawę uefa walnęłaby kolejną karę, bo według nich, to jest... manifestacja polityczna. W! T! F!? się pytam!

Panicz, 29.09.2013 18:01 - *.dynamic.chello.pl

Pamiętam zerwanie zgody z Pogonią chyba w 1988. Piło się wódę z Czaja i Trela nawalony zdeptał flagę Pogoni, to Czaja opluł Legii i po zgodzie.A za zawiązaniem ponownej zgody to było pytanie na Żylecie czy chcemy zgody, większość ryknęła że tak i już.

LegiaZagłębieBKS, 29.09.2013 18:13 - *.dynamic.chello.pl

Do KidsOne:

Będziesz miał szal Pogoni w czasie meczu Legia - Pogoń? Rozumiem, że na sektorze gości? Kolego jak wejdziesz na trybunę Legii będziesz grzecznie poproszony abyś te barwy schował. Bez spiny ale po co te prowokacje?

WO(l)A, 29.09.2013 18:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Oj jezdzacy nie masz za bardzo pojecia bo chlopaki z Elblaga nie maja co robic z jakims Stomilem ktory w ogole nie ma skladu.Szkoda mi Pogoni ze bylo im nie po drodze z Zaglebiem.Mam nadzieje ze Legia utrzyma zgody z Zaglebiakami i Olimpijczykami bo one teraz licza sie.Szczecin kiedys bedzie-ja w to wierze.

olle torre, 29.09.2013 18:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Może odpuśćmy sobie takie hasła jak na Milę, bo tak trochę przyznajemy się do pedalstwa...

(L)ajski, 29.09.2013 18:42 - *.ip-point.pl

Prawda jest taka, że coś musiało być na rzeczy, bo 20 - letniej zgody nie burzy się z dnia na dzień.
W/g mnie jesteśmy na tyle liczną i dobrą jakościową ekipą, że to my powinniśmy decydować o tym z kim chcemy trzymać.
Przyjaźń ( układ ) z Bielskiem to wyraźny ukłon w stronę Zagłębia.
Portowcy jacy są tacy są - szkoda.

katar, 29.09.2013 18:43 - *.dynamic.chello.pl

Oczywistym jest że chodzi tu o słaby poziom "sportowy" Pogoni,a to że jacyś kibice lubią ze sobą popić nie ma znaczenia.Zgody między klubami mają priorytetowe cele:wspólna agresja lub wspólne odparcie agresji.Ja bym pogonił jeszcze Juve i Hage.

do inr, 29.09.2013 18:50 - *.adsl.inetia.pl

Ty się od Naprzodu Rydułtowy odpier... ;) ;)

Anima(L), 29.09.2013 19:06 - *.range86-171.btcentralplus.com

Legia-Pogon forever

do Redakcji , 29.09.2013 19:22 - *.dynamic.chello.pl

szczecin pisze się z dużej litery... dla mnie na zawsze zostanie zgoda z Pogonią (L)egia &Pogoń

LW, 29.09.2013 19:33 - *.warszawa.vectranet.pl

Cały dzień pie.. o Pogoni i zgodzie..a najważniejszy temat..dlaczego nie ma wyjazdu do Krakowa???!!!
Za co zakaz?! Na ostatnim meczu w Krakowie nic się nie działo przecież..za co zakaz, ktoś wie?

dino, 29.09.2013 19:34 - *.adsl.inetia.pl

Ja bym pogonił Juve, Hagę w żadnym wypadku.

MA(L)Y, 29.09.2013 19:38 - *.dynamic.chello.pl

nie mam nic do chłopaków z Bielska ale... jak by Redakcja LL zrobiła szybką sondę kto za Pogonią a kto za Bks różnica wynosiła by pewnie 100 do 1

alabama, 29.09.2013 19:40 - *.dynamic.chello.pl

Od zawsze na Legii były podziały na Pogoń i Zagłębie.Tylko że nigdy nie było wyjaśniania takich spraw na meczach Legii a tak teraz było w Rzymie niestety i Legia na to pozwoliłaŹle to o nas świadczy.W Szczecinie mam dużo znajomych i super wspomnień i tak zostanie.

Piter, 29.09.2013 20:11 - *.dynamic.chello.pl

We have SEEN that WAR. Cześć i chwała Bohaterom!

rob bandit, 29.09.2013 20:20 - *.satfilm.net.pl

roztawiają Nas po kątach jak chcą...TB 95 główna siła wiodąca na Zylecie...Pozdro Dolny Mokotów!!!!

alabama, 29.09.2013 20:26 - *.dynamic.chello.pl

Z czasem DECYZYJNI powiedzą że mamy układ z Czuwajem bo byli na meczu Zagłębie-Wisła w 29 osób;)

pola77, 29.09.2013 20:31 - *.dynamic.chello.pl

ciekawe co zrobią chłopaki z ekipy co mają zgodowe dziary , niektóre nawet nie małe no i fajne. pozdr.

Marcin77 do pola77, 29.09.2013 20:46 - *.dolsat.pl

Na meczu ze Śląskiem kolega Staruch jasno powiedział co i jak!Że między innymi "Znajomości i przyjaźnie oczywiście pozostają, niezależnie od zgody"-więc masz odpowiedż"co z dziarami"!Bo ludzie-nikt Wam nie każe teraz bić"Portowców",czy na nich bluzgać,bo kto ma jakieś znajomości,kontakty w Szczecinie,to zapewne będzie je miał niezależnie od zgody,czy jej braku!Ogarnijcie się!
P.S.Wykażcie zrozumienie,że TO NIE WY ZAKŁADACIE ZGODY I TO NIE WY MACIE NA NIE BEZPOŚREDNI WPŁYW! Także to z kim LEGIA je ma,to sprawy dla ludzi naprawdę mocno ogarniętych...! Także jeśli tak odczuwacie,to miejcie Szacunek dla Pogoni Szczecin,ale nie lamentujecie...jak baby!:P Bo choć i mi nieco przykro,bo przyjaźnilismy się z"Portowcami"naprawdę wiele lat,to jest jak jest i należało podjąć jakąś decyzję!

moniuch, 29.09.2013 20:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

co to k ..... jest kto tam rzadzi niema na to zgody

alabama, 29.09.2013 20:49 - *.dynamic.chello.pl

Jeżeli decyzyjni nie wyjaśnią co i jak to z całym szacunkiem dla BKS-u będą źle widziani w Warszawie i każdy ich obarczy winą za zerwanie zgody z Pogonią.A i Zagłębiu też się oberwie.I nie wiem jak bardzo sie będzie staruch starał to tego nie uniknie...

do Legionist, 29.09.2013 20:49 - *.dynamic.chello.pl

Mam nadzieje że żartujesz, albo nie wiesz o czym piszesz.
BKS obecnie chuligański wyprzedza i ZS i OE, nie mówiąc już o słabiutkiej PS.

ojj ludzie..., 29.09.2013 20:58 - *.109

Zamiast się żalić, że Pogoń ekip sportowych nie ma, wyślijcie jakąś paczkę za kraty i wtedy komentujcie. Zgoda jest na dobre i na złe, a nie kalkulacje...
Mnie to już pererere, ale bardzo brzydko to wyszło...

A swoją drogą, z innej beczki:
-Pozdrawiam tych co pamiętają zgodę z Lechią...

(L), 29.09.2013 21:01 - *.devs.futuro.pl

Myśałem, że szmacianke roku w plebiscycie LL dostanie UEFA...A jednak życie potrafi zadziwiać...Myliłem się!

Rafał, 29.09.2013 21:06 - *.dynamic.chello.pl

Dla mnie zgoda będzie trwać, bo Pogoń mam w sercu na zawsze.
Wiem że święci nie byli, my też nie - tak jak w małzeństwie.
Ale braci się nie traci z dnia na dzień, a miłości nie wyrzuca s serca, tak po prostu, bo ktoś z góry zdecydował i dół musi to uszanować.
Są nas tysiące - Pogoni nie zostawimy!

Wierny Pogonii, 29.09.2013 21:09 - *.dynamic.chello.pl

Napisze to co myśle i mam nadzieje że cenzura to przepuści... Duża część z Was twierdzi że zgoda zerwana bo Pogoń to aktualnie kibicowskie dno. A kim wy jesteście? To ze cały czas macie zajebisty młyn który prezentuje się kozacko nie oznacza że macie prawo czuć się kimś lepszym. Ilu z tych 7 tysięcy z Żylety gotowych jest do walki o barwy? U Nas bez kitu jest tera ciężko. Ale musielibyście poznać klimat naszego Szczecina! Tutaj naprawde wielu ludzi ma Pogoń w sercu ale brak jagiegoś zjednoczenia... Boli to bardzo bo wiem że stać Nas na 5 tysięczny młyn na każdym meczu, na konkretne wyjazdy i konkretne awantury. Mamy taki problem że ludzie po ok. 25 roku życia odchodzą gdzies na bok jakby wstydząc się że w tym wieku udzielają się na młynie. Przez taki stan rzeczy Nasz młyn wygląda jak przedszkole. Ale ci starsi naprawdę są! A jak jak ten głupi wierze że Oni się w końcu obudzą! Następny mecz w Szczecinie jest z Górnikiem. Jestem przekonany że na trybunach będzie inaczej! Już tera jest zajebista mobilizacja. To nie będzie zwykły mecz. Tym meczem pokażemy całej kibolskiej Polsce śmiejącej się Nas w tym również Wam że my dalej na swoim, że zbyt szybko postawiono na Nas krzyżyk! Pomimo końca zgody życze Wam z całego serca samych sukcesów, tych sportowych i tych bardziej sportowych ;) Cały bandycki Szczecin 5 października melduje się na meczu! I może uznacie mnie za warita ale sądze że zerwanie tej zgody wpłynie pozytywnie na Naszą formę!

Też Marcin do Marcin77, 29.09.2013 21:14 - *.dynamic.chello.pl

Masz po części rację,tyle że w tym konkretnym przypadku niedopowiedzenie pewnych rzeczy wyjedzie tylko na złe.To co np. alabama napisał jest tego przykładem.
Później mogą być sytuacje jak np.protest gdzie hasło "cała Legia zawsze razem"może być trochę dziwnie odebrane.

smutny, 29.09.2013 21:22 - *.as13285.net

w moich ponad 30 latach jeszcze nigdy nie czulem sie tak źle,przezylem 1993,przezylem 2-3 z widzewem życzyłem śmierci szczęsnemu i michalskiemu ale jeszcze nigdy nie czułem się poniekąd jak zdrajca choc nie mam nic wspólnego z zerwanim tej zgody Pogoń była i jest częścią Legii tak jak Legia jest częścią Pogoni

Marcin77 do Też Marcin, 29.09.2013 21:31 - *.dolsat.pl

Kolego-ale jeśli osoba o nicku alabama nie jest osobą deyzyjną,to sobie może negować nawet świętego tureckiego-rozumiesz??? Bo znając życie nikt z niezadowolonych z zerwania zgody z Pogonią nie podejdzie pod młyn do.np.Startucha i nie powie na głos,że nie zgadza się z tą decyzją! ...Ja wiem,że kazde społęczeństwo,to bardzo duży ogół różnych ludzi-także Nase Legijne,ale osób,które mają coś mądrego do pwoiedzenia,a po drugie:wiedzą co i jak w tak specyficznym środowisku,jak kibicowskie,jest naprawdę nie za wielu;/ Więc wielu tak zwanych pikników faktycznie moze odczuwać smutek,żal,czy nawet złość poz erwaniue zgody z"Portowcami",ale nikt z nich nie odważy się podjąć tego wątku na głos przed tymi którzy o tym decydują-taka jest prawda! Zreszta jeszcze sie taki nie urodził,co by wszystkim dogodził;P Bo jednym(JAK MI)ta informacja przyniosła swego rodzaju ulgę,ze to prawdopodobnie koniec wojen odbywajacych się pośród ekip stojących z nami w jednym szeregu,a innym pewnie mocno traumatycznie z tą decyzją...;/Cóż poradzić-takie życie

KibicL, 29.09.2013 21:39 - *.opera-mini.net

Prawda jest taka ze jak chcielismy zachowac sie z honorem to powinismy zerwac wszystkie polskie zgody i tyle...

pikson82, 29.09.2013 21:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dla mnie całe kibicowskie życie to zgoda z Pogonią i ciężko mi się z tym pogodzić.

kret, 29.09.2013 21:48 - *.as13285.net

Zgody są teraz zakładane jedynie pod względem chuligańskim i nie ukrawajmy tego :) Pogoń jest słaba chuligańsko ale dalej by się przebiegli po takiej Olimpii i nie można zapominać że w Szczecinie i w województwie jest naprawdę duży kibolski potencjał który musi kiedyś wystrzelić a wtedy Pogoń będzie znów topową ekipą. Zresztą ja nie chce o tym. Pogoń i Legie łączyło coś więcej niż tylko jakieś akcje H. Nie byliśmy sztucznym tworem jak ŁKS-Lech czy Górnik-Gieksa. Naprawdę między naszymi kibicami byla PRZYJAŹŃ... Do tej pory ciężko mi w to uwierzyć. POGOŃ&LEGIA !!!!

smutny, 29.09.2013 21:49 - *.as13285.net

mam karnet,po oficjalnym ogloszeniu decyzji(choć juz jakiś czas wcześniej wiedziałem) zrezygnowałem z meczu ze śląskiem,teraz postanowiłem dać sobie spokój do końca rundy na razie nie potrafię wrócić i przebywać w jednym miejscu z ludzmi ktorzy dokonali tej zdrady może nadchodzi zmiana pokoleń i dla takich jak ja nie ma już miejsca na Legii

dino, 29.09.2013 21:56 - *.adsl.inetia.pl

Smutny - nie odbieraj tak tego.

alabama, 29.09.2013 21:57 - *.dynamic.chello.pl

Masz racje nie jestem decyzyjną osobą:)stwierdzam tylko suche fakty że taki BKS może to odczuć i patrząc na powyższe posty dużo osób chce wiedzieć i znać powód.A swoją drogą to nikt nie ma prawa dyktować kto kogo ma znać i czy jest ze Szczecina,Sosnowca,Poznania czy Gdańska lub Wrocławia.Zbieżność przypadkowa.

gy, 29.09.2013 21:57 - *.play-internet.pl

Nikt nie bedzie mi mowil czy mam konczyc tylo letnie braterstwo.ja sie wychowalem na tej zgodzie.

Też Marcin do Marcin77, 29.09.2013 22:00 - *.dynamic.chello.pl

Doskonale rozumiem o czym piszesz.Pozdro Bracie po szalu

rr, 29.09.2013 22:09 - *.dynamic.chello.pl

ZOBACZYCIE ZA KILKADZIESIĄT LAT BĘDZIE ZGODA Z LECHEM LUB ARKA
JAKIE MAMY GWARANCJE, ŻE TAK NIE BĘDZIE

WSZYSTKO SIĘ ZMIENIA I NIE JEST STAŁE
TAKI JEST TEN NASZ ŚWIAT

A ZGODA Z POGONIA WRÓCI PO MECZU W LISTOPADZIE, ALBO NARODZI SIĘ NOWA WOJNA

(L) do smutny, 29.09.2013 22:09 - *.devs.futuro.pl

Podobnie to czuje.....
Teraz kolej na wspomniany Czuwaj Przemyśl?
Marciny powyżej też mądrze prawią...
Pisałem wyżej : miałem olewke na BKS a teraz ta cholerna obojętność....
Chłopaki z Pogoni! WIDZIMY SIĘ w listopadzie!
HEJ MKS!HEJ CWKS!

mirex, 29.09.2013 22:13 - *.dynamic.chello.pl

Poco te głupie komentarze na necie ,Na forum fanów Pogoni pojawił się wczoraj taki wpis: "Żeby uprzedzić ewentualne pytania o powodach itp. Internet nie jest miejscem na wyjaśnienia czy tego typu informacje. Jeździjcie na wyjazdy, przychodźcie do młyna. Tam szybciej się czegoś dowiecie niż w necie. Uszanujcie informację o barwach Legii na naszych meczach. Nikt nikomu znajomych nie każe się wypierać. Prywatne znajomości jak najbardziej mogą być utrzymywane. Czas nie jednokrotnie pokaże, jak trwałe lub nie, są to kontakty. Pamiętajcie że jesteśmy Portowcami. Najważniejsza jest Pogoń Szczecin!". To jest odpowiednie podejście do sprawy.

Marcin77 do alabama, 29.09.2013 22:14 - *.dolsat.pl

Kolego-ale BKS STAL BIELSKO BIAŁA nie wojuje z nikim z Naszych zgód! To moim zdaniem zdecydowana wartość dodatnia,z którą niestety"Portowcy"przegrywają,bo jak wszyscy wiemy nie żyją w zgodzie z ZAGŁĘBIEM SOSNOWIEC! A co-fajnie sie czułeś,gdy Pogoń wojowała z ZAGŁĘBIEM i na odwrót?! Ja się czułem cholernie źle-więc zrozum,że należało to przerwać!Przynajmniej ja osobiście już od dosyć dawna o tym traktowałem...;/ I na szczęście ktoś najmądrzejszy,to słusznie przerwal!

anti-antifa, 29.09.2013 22:26 - *.dynamic.chello.pl

do Marcin77
BKS nie wojuje z naszymi zgodami? A kto zaatakował Pogoń w Rzymie, gdy ta była w mniejszości-Bielsko i Zagłębie!
Kto robił podchody we Wrexham-Bielsko i Zagłębie!
Bardzo szanuję ZS tak jak i MKS. Nasza sprawa było nie dopuscić do spin. Wszak wszystkie topowe kluby mają zgody, które się nie kochają...

ElTomaso, 29.09.2013 22:28 - *.cable.smsnet.pl

słuchajcie, pytanie do starszych stażem, czy udziela się jeszcze na wyjazdach niejaki "Hitler" mały z wąsem jegomość, ostatni raz widziałem go na dworcu w Szczecinie w 1996-7 roku.
Pogoń Fan

alabama do Marcin77, 29.09.2013 22:31 - *.dynamic.chello.pl

Ale broń boże nie mam żadnych uprzedzeń do BKS-u!Ale pomyśl jak zwykli ludzie mogą zareagować!Z tym trzeba się liczyć.Ja wszaystko rozumiem tylko mi wyjaśnij czemu to było na meczu Legii?To tak jakby Motor pojechał na mecz Ślaska i wyłapał od Lechii bo była lepsza banda.Druga rzecz to co Czuwaj robi w Sosnowcu?Skoro my nie wnikamy w Czuwaj to niech oni nie wnikają w Pogoń.Fakt nie było miłe jak były spięcia między tymi ekipami bo człowiek był między młotem i kowadłem.

bodo, 29.09.2013 22:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A czemu Pogoń i Zagłębie nie są w stanie dogadać się ze sobą? Z tego co słyszałem to ich zgoda skończyła się z winy Pogoni.

Pytacz, 29.09.2013 22:43 - *.dynamic.chello.pl

a co za problem, zeby zrobic spotkanie i kibice Zaglebia i Pogonii by sie skumali? Podali sobie reke? Mzoe niech kumaci z Legii cos takiego wymysla.

alabama do anti-antifa, 29.09.2013 22:47 - *.dynamic.chello.pl

Zgadzam się z Tobą błąd polegał na tym że dopuścilismy do tego co się stało na naszym meczu.

Buldog do EITomaso, 29.09.2013 22:59 - *.235

ja znam "Hilera",wiecznie najebany koleś:),ale teraz go nie widzę,widocznie zaginął w akcji:)

j23, 29.09.2013 23:00 - *.centertel.pl

To zagłębiu zależało żeby zgoda z pogonią padła , a bielsko zrobiło tylko robotę ubliżając i prowokujac małolatów ze szczecina, nie mówiąc że w walii na oczach kumatych jeden ze szczecina dostaje na miche od kogoś z bielska bo nie daje się zrobić na koszulkę pogoni i jest cisza. Bez komentarza. Legia&Pogoń nic się nie zmienia, choć na trybunie trzeba uszanować decyzję.

mks1948mks, 29.09.2013 23:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Było mineło... czas ochłonąć i zamknac temat. Nawet taki ktos jak staruch jakby teraz poczytał komentarze to i tak to niczego nie zmieni bo by wydzedl na glupka.
Dzieki Legio za miłe słowa.
pozdrowienia ze Szczecina

mojo jojo, 29.09.2013 23:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Legia&Pogoń!!!Forever!!! Legia&Zagłebie!!!Forever

Do marcin77, 29.09.2013 23:23 - *.perr.cable.virginmedia.com

Przeciez ty trolu jestes takim tomaszkiem67 z oficjalnej, po co sie udzielasz jak nigdzie nie jezdzisz a tylko siadasz na rodzinnym...z litoscia czytam twoje wymysly i przedruki konentarzy z kibiceNet itp

DO anti-antifa,(L),bez cenzury proszę,miasto protowe zawsze zgodowe i inni wam podobni, 29.09.2013 23:28 - *.dynamic.chello.pl

Przestańcie tu wylewać swoje żale to tylko piłka nożna i kibicowanie.Dorośnijcie,jest koniec zgody,jak ktoś miał bardzo dobre kumpelskie czy przyjacielskie relacje z ludżmi z PS to nadal je będzie miał to wy jednostki o dym zdecydujecie czy chcecie podtrzytmać przyjażnie.
Odnosze wrażenie że nasłuchaliście się hip-hopowych kawałków,albo naczytaliście się wlepek,gdzie hasełka "braci się nie traci" są bardzo nośne ale w realnym świecie kibiców śmieszne.
Zgoda to tylko zgoda,wśród zgód nie ma braci,są kumple,a z nimi bywa różnie.

Pogoń nie zawsze była zgodą Legii,w przeszłości było różnie,był czas ostrej kosy.Świat kibiców taki jest,zgody powstają zgody upadają,ponieważ to tylko zgody,a nie braterstwo.Wiele zgód w Polsce powstaje i upada ze względu na zmiane pokoleniową i z pragmatycznych powodów.

Kończac mój zdecydowanie za długi komentarz,jeśli nie wiecie o pewnych wydarzeniach z naszymi zgodami (teraz i na przestrzeni ostatnich 20 lat) to nie komentujcie,nie wylewajście żali w internecie tylko dowiedzcie się od kumpli jak było i jak jest,a jak nie macie kumpli którzy wiedzą więcej od was to znaczy że tak ma być.

do zgred, 29.09.2013 23:33 - *.dynamic.chello.pl

Bardzo się mylisz.
Jest koniec zgody i wszyscy się mają dostosować,a prywatne kontakty kto chce niech utrzymuje.

anti-antifa, 29.09.2013 23:57 - *.dynamic.chello.pl

DO anti-antifa,(L),bez cenzury proszę,miasto protowe zawsze zgodowe i inni wam podobni
, 29.09.2013 23:28 -

Wiesz, dla jednych to tylko pilka, bramki i miejsce w tabeli a dla innych to cale zycie. Cale pokolenia (w tym ja) wychowalo sie na tej zgodzie i to bylo cos wiecej niz krzykniecie Pogon Szczecin na meczu...
Odnosnie tego co piszesz dalej. Dla wielu osob bylo to cos wiecej niz zgoda. Ja kochalem ten klub tak jak kocham Legie. Czy nie raz spiewalismy ze jestesmy jak jedna rodzina i ze nasza zgoda jest najlepsza w Polsce? Widac dla duzej czesci osob byly to puste slowa. Dla mnie jednak nie. Wspomnienia i sentyment zostana do konca zycia!
Tak wiem co sie dzialo wczesniej. i powtorze jeszcze raz:powinnismy temu zapobiec...

do płaczków, 30.09.2013 00:25 - *.dynamic.chello.pl

Płaczki piszecie bajki odnośnie końca zgody z Pogonią.Skończcie dorabiać do tego drugie dno i nie obrażajcie ZS i BKS.Dziwne że nie znacie okoliczności końca zgody,praktycznie każdy wyjazdowiec juz wie musicie być januszami i andrzejami lub polonistkami które piszą głupoty byle tylko mącić w temacie.

Łaskawcy , 30.09.2013 00:53 - *.adsl.inetia.pl

Dzięki za pozwolenie zachowania prywatnych kontaktów z Pogonią :)
Eh Boże widzisz a nie grzmisz !!!!

old school do anty-antifa, 30.09.2013 01:00 - *.dynamic.chello.pl

A jak Legia i Pogoń bluzgały się nawzajem w bodaj '91 i były awantury to jakie całe pokolenia?
Od razu widać że wiele osób nie zna historii Legii i naszych zgód.Każdy stary kibic z Polski wie że koniec zgody na linii Warszawa-Szczecin to powtórka z historii.Ktoś kto mówi o rodzinie,braterstwie,kilku pokoleniach które się wychowały na zgodzie najwyrażniej nie zna przeszłości.Gdy zgoda z Pogonią powstawała w pierwszej połowie lat 90tych nie wszyscy za nią byli w obu miastach.
Druga połowa lat 90tych czeste wizyty pewnej ekipy z północy w Warszawie na kadrze,słynne mecze Polska-Anglia,czy Polska-Hiszpania wtedy bardzo blisko było do zgody i co myślisz by zrobiła Pogoń? Pewnie zgoda z Pogonią przestałałaby istnieć ale do zgody z ekipą z północy nie doszło.Nie miejsce to i czas na dywagacje i rozkminki ale chce was uświadomić że nie było wielopokoleniowej zgody Pogonii i Legii.

Warszawa-Szczecin były czasy zgód i kosy.Szacunek za ostatnie 20 lat zgody ale teraz jest po zgodzie.W internecie możecie sobie pisać co chcecie ale w realnym świecie dobrze wiecie że jest musztardza po obiedzie,czyli decyzje zapadły i nic tego nie odwróci.

LEGIA&POGOŃ, 30.09.2013 01:34 - *.net

Co to jest BKS?! Jakie ten klub ma tradycje i w ogóle rangę na KIBOLSKIEJ mapie Polski? To zwyczajna ekipa jakich masa, bez wyrobionej marki. W porównaniu z POGONIĄ to to jest N I C i tyle! A prawdziwych PRZYJACIÓŁ poznaje się w biedzie! Nawet jeśli w Pogoni jest kryzys to PAMIĘTAJCIE jak śpiewaliśmy o jednej rodzinie! Co z dnia na dzień już nie rodzina? Matki, żony itd też byście się wyparli jakby zachorowały?Co teraz LEGIA i BKS to jedna rodzina? Proszę was...

Dla mnie... LEGIA&POGOŃ 4-ever! A jak mamy się "bratać" z taką śmieszną Olimpią to już wolę Flotę Świnoujście... Dla mnie póki co to koniec meczów na Legii. Nie wiem do kiedy. Nie wiem co dalej... Możecie mówić że jestem płaczek, paź itd. MAM TO GDZIEŚ. Są chwile że każdy człowiek musi gdzieś wylać żale... Zawsze w 100% byłem po stronie osób decyzyjnych, ale teraz po prostu nie mogę. To WY decyzyjni wpoiliście mnie jako gnojowi, na starej ŻYLECIE że Pogoń jest NASZĄ RODZINĄ! A TERAZ KAŻECIE TO ZRYWAĆ? Znajomości zostają, ale co z tego jak nie mogę w Swojej KOCHANEJ stolicy z taką samą dumą jak czerwono-biało-zielonych założyć też granatowo-bordowych BARW które KOCHAM I MIŁUJĘ na równi! Do Szczecina na pewno wpadnę i jak trzeba to założę szalik Pogoni. Kocham Pogoń tak samo jak Legię i nie zmienię tego! Bo jak się kocha SZCZERZE, to do końca! Stosunki LEGII i POGONI to było coś więcej niż "zgoda" i kumateria dobrze o tym wie, zawsze to podkreślaliście...
Zgodę możemy mieć z wszystkimi - Zagłębiami, BKSami itd ale takich relacji jak z POGONIĄ nigdy już nie będzie...
Byłem dumny do tej pory będąc LEGIONISTĄ... Dumny z tego że jesteśmy HONOROWI i w ogóle każda ekipa nam zazdrości, a tu coś takiego... Dla mnie to po prostu ZDRADA Pogoni, to już jest jakaś plama na naszym honorze...

Dziękuję, dobranoc...

@do zgred, 30.09.2013 01:44 - *.dynamic.chello.pl

A prywatne kontakty i tak się skoncza tak ze po kilku głębszych zgodowe piesni LEGIJNO-POGONIJNE się pojawią i co wtedy??? Już jest zdrada decyzyjnych?

StareBrodno, 30.09.2013 05:43 - *.110.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wreszcie zrobiono porządek.

gghg, 30.09.2013 07:32 - *.internettv.atman.pl

PANICZ Pozdrowienia Z GOCŁAWAIA

123, 30.09.2013 08:10 - *.mofnet.gov.pl

żałuję tego co się stało, oczywiście jak większość tu piszących nie znam prawdziwych powodów tego co się stało , ale tak z innej beczki: Na naszym forum nie ma praktycznie wpisów ( poza Stare Bemowo) które by świadczył że autor jest zadowolony z takiego obrotu sporawy tj zerwania zgody z Pogonią ale już co innego można przeczytać na stronie Portowców.
mama nadzieję że to tylko przejściowe , że zgoda wróci a My i Pogoń rozliczymy się sami najpierw przed sobą.
Pozdrowienia dla braci, których się nie traci

Piotrek, 30.09.2013 08:33 - *.91.static.bait.pl

Ogloszenie

Bracia!!

Mam do Was wielką prośbę. Ostatnio na meczu ze Śląskiem zostawiłem na sektorze 207 szalik przywiązany do barierki. Ma On dla mnie wartość przede wszystkim sentymentalną ponieważ do stałem go od Ojca w 1996 roku. Miałem go na każdym meczu, niestety chyba przez swoja wielką radośc po meczu ze Śląskiem zupełnie nie ogarnąłem tematu. Może któryś z Was zdjął go z barierki ... szalik miał napis ULTRAS po obu końcach szalika widniał herb Legii a tło było w paski biało zielono czerwone. Napewno gdyby to był jakiś szalik kupiony rok temu to nie przejmował bym sie nim..natomiast tak jak napisałem, ma on dla mnie wielką wartość sentymentalną. Bardzo liczę na uczciwego znalazcę

ewentualny kontakt: annaipiotr@gmail.com

Areo, 30.09.2013 09:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Niestety kończy się pewna epoka. Scena kibicowska się zmienia i wszyscy wokół kalkulują, smutne to ...
Zgoda Legia - Pogoń, była jedną z najbardziej rozpoznawalnych i symbolicznych sztam w Polsce. Może jedynie Śląsk-Lechia oraz Widzew i Ruch mają podobną renomę.
Wielu zazdrościło obu ekipom tej zgody, pokolenia kibiców zrobiły jej taki splendor, a teraz wszystko w kubeł.
Pogoń i Legia Braci się nie traci ... pusty slogan

(L)eon38, 30.09.2013 09:18 - *.45.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie jęczcie, nie płaczcie, że już nie ma zgody z Pogonią, że nie wytłumaczono dlaczego itp. itd. Taki już jest zwyczaj, że w takich wypadkach nie ma demokracji, wąska grupa osób podejmuje decyzję i finito. Natomiast tak jak SKLW i tzw. "grupy kibicowskie" podejmowały kilkakrotnie decyzje o bojkocie ITI i meczów przy Ł3 albo odwieszeniu bojkotów (co suma sumarum okazało się groteskowe) nie interesowało mnie to, bo mam rozum od tego, abym samodzielnie myślał i nadal bojkotuję mecze przy Ł3 i ITI, tak rozumiem, że oficjalnie zgody z Pogonią już nie ma, ale nadal będę z nią sympatyzował i jej kibicował. Bo nie da się z dnia na dzień usunąć z serca kibicowskiego tego, na czym przez długie lata budowano etos kibica Legii. Tyle w temacie.

k. do LEGIA&POGOŃ, 30.09.2013 09:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

'śmieszna' Olimpia? Człowieku co ty piszesz, to jest Nasza zgoda, nie mieszajcie w to innych Naszych zgód a tym bardziej nie wysmiewajcie bo to sprawa między Legią a Pogonią

L jak Legia do Piotrek, 30.09.2013 09:28 - *.internetdsl.tpnet.pl

Gamoniu jeszcze się przyznajesz że zgubiłes barwy i piszesz że jak byś go kupił rok temu to ch mu w d?? Czy ty nie pomyliłeś klubów??

L jak Legia do Piotrek, 30.09.2013 09:56 - *.internetdsl.tpnet.pl

Gamoniu jeszcze się przyznajesz że zgubiłes barwy i piszesz że jak byś go kupił rok temu to ch mu w d?? Czy ty nie pomyliłeś klubów??

anonim, 30.09.2013 10:30 - *.skybroadband.com

przestancie plakac po sledziach mamy Zaglebie I oni nam wystarcza. Tylko L pogon sledzie syfem jedzie

ElTomaso, 30.09.2013 10:42 - *.internetdsl.tpnet.pl

@ Buldog
"Hitler" albo "Hiler" no to chyba o niego chodzi, wówczas był w podeszłym wieku wyjazdowym :) pozdro
PS

Bielany, 30.09.2013 10:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czekam na jak najszybsze wznowienie zgody na której się wychowałem. Nagle z dnia na dzień nie mogę przychodzić na stadion w barwach Pogoni, kpina...

do old shool do anty antifa, 30.09.2013 10:51 - *.centertel.pl

Jak byś trochę pomyślał to być wiedział ze, mniej więcej każdy kto się urodził od 83' w górę- a wiec, mając okolo 10 lat i zaczynając kumać ten świat już wiedział i wychowywał sie na tej zgodzie. Wiec w sercu maja takze pogon ludzie od 30 lat w dół. I nie gadaj ze nie cale pokolenia.

Prawda SZczera, 30.09.2013 10:53 - *.ip.netia.com.pl

To co wydażyło się w Rzymie jest porażką niestety naszą na całej linii. To jak potraktowaliśmy naszych przyjaciół(brak reakcji na wydarzenia które miały miejsce) jest skandalem i ujmą na honorze jeśli go nie stracilismy. Mam wrażenie że to niestety poczatek lawiny nastepst tego---i byc moze nasz wewnetrzny podział

Przemo, 30.09.2013 11:14 - *.doplaty.gov.pl

stara żyleta po aktualnej przespacerowała by się. Co sie z Nami dzieje???

I tak dalej, 30.09.2013 11:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

I LEGIA ZOSTAŁA SAMA :)

KIBIC, 30.09.2013 11:44 - *.play-internet.pl

nie mieszajcie Zagłębia i BKS w to wszystko Zagłębie i BKS nie jest winne i nie gadajcie bzdur ze Zagłębie z BKS popiło pogon w Rzymie pozdrawiam

Stachu, 30.09.2013 11:58 - *.internetdsl.tpnet.pl

Teraz potrzebni są tacy ludzie z dołu. Ludzie prości, ale rzetelni. Tacy, co potrafią dobrze pracować i walnąć pięścią w stół, kiedy trzeba!
Pogoń Szczecin

do ELTomaso, 30.09.2013 12:00 - *.static.chello.pl

człowiek o ksywie Hitler na mecz Pogoń - Polonia wparował na dworzec główny w Szczecinie w koszulce Olimpii...albo pamiętam jak się obudził w Chorzowie na ławce dworcowej bo przespał Sosnowiec.... trochę go trzeba było odziać bo pozbawił się części ubrań."niezły był z niego herbatnik"

kibic, 30.09.2013 12:02 - *.play-internet.pl

sory za byka

ElTomaso, 30.09.2013 12:12 - *.internetdsl.tpnet.pl

dzieki za wyjasnienie z Hitlerem, mam nadzieje że się ma dobrze i jeszcze jest aktywny u Was.

roben66, 30.09.2013 12:17 - *.adsl.inetia.pl

wiekszośc tu płacze nie mając żadnego pojecia Pogoń sama sobie jest winna i nie mówcie że po co nam Olimpia ? ekipa dużo lepsza od Pogoni

(L), 30.09.2013 12:55 - *.ip.netia.com.pl

Wieść niesie,że w Sosnowcu chłopaki mają lepszą recepturę

do anonim, 30.09.2013 13:26 - *.172

Po co obrazasz!-.? Komplexy wychodza?

himen, 30.09.2013 13:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Sprostowanie odnośnie chłopaków z Przemyśla w Sosnowcu. Kontakty na linii Przemyśl-Sosnowiec miały już miejsce znacznie wcześniej. W latach 90-tych sporo przemyślan nawiedzało Ludowy. Oczywiście jest to aktualna inna generacja ludzi ale nawiązujaca do tego co było kiedyś. A pobyt na meczu z Wisłą miał charakter anty-Polonijny. Jak wiadomo rywal Czuwaju - Polonia ma sympatię wiślackie. Więc proszę nie dorabiajcie ideologii że to Zagłębie dyktuje Legii co ma robić.

Zdzisiu Łęcina, 30.09.2013 13:40 - *.internetdsl.tpnet.pl

Dobra słuchajta wszyscy teraz mówię ja:
I Po pierwsze trzeba skatalogować grono moich odbiorców , zatem podzielimy na 3 grupy
1)Kibice Legii "aktywni" lub aktywni umysłowo (przynajmniej w stopniu średnim , pozwalającym na obsługę roweru)
2) Towarzystwo poniżej 15 roku życia
3) Kibice chodzący na mecze , nie identyfikujący się z ruchem kibicowskim
II Przemowa
1.Panowie trochę już żyjecie na tym świecie, po co (PRZEZ INTERNET) dywagujecie o czymś na co i tak wirtualnie nie ma wpływu? Nie róbmy z naszego klubu pośmiewiska.Zawsze można pogadać w realu
2) Jako młodzi kibice musicie słuchać. Wasz czas jeszcze przyjdzie
3)I Skoro ceny biletów się nie zmienią a hot dogi nadal będą tak samo ujowe to po co zgłębiać kwadrature koła ?

III Mowa końcowa - wnioski pozostawiam wam
P.S. Idiocie który gubi barwy za które ludzie oddawali życie, należy się strzał w morde a nie szalik . Marcin 77 jesteś jak marmolada z buraków w PRL , wszędzie Ciebie pełno mimo tego że jesteś ujowy.
Dziękuje za uwagę !

jeżdzący do Zdzisia, 30.09.2013 14:19 - *.internetdsl.tpnet.pl

Zdzisiu dlatego, że są niedopowiedzenia rozkmina jest prowadzona na necie, takie czasy, w realu nic nie pogadasz doskonale wiesz o co mi chodzi, Sprawa jest postanowiona, ale tu jest głębszy sens, nasza postawa do pewnych sytuacji i reakcja na nie, a raczej jej brak. Dlaczego tak jest? Wie to każdy kto siedzi w ruchu kibicowskim na Ł3 dłużej niż kilka lat i pamięta skład jaki mieliśmy jeszcze 2-3 lata temu, a widzi te bidę z nędza co jest teraz.

do ; roben66, 30.09.2013 14:49 - *.mofnet.gov.pl

Wyjaśnij łaskawco co znaczy że Pogoń sama sobie jest winna ?? to po pierwsze a po drugi to; jakie znaczenie ma to że Olimipia ma dużo lepszą ekipę - idąc tym tokiem mozna powiedzieć po co nam Olimpia , leszcz z poznania ma podobno jeszcze lepszą ekipę od Olimpii ( z całym szacunkiem dla Olimpii)

Olek Kibolek, 30.09.2013 15:02 - *.dynamic.chello.pl

Płaczki w końcu przestaną płakać. A do tych rozsądnych: no cóż,koniec zgody dla Pogoni może być momentem przełomowym - pokslejają się w całość, dogadają między sobą, jak Bóg da- odbudują. Tego im życzę. Ten moment musiał nadejść. Dla wielu płaczących zostaną tzw prywatne kontakty. Inna sprawa, że tak samo jak bedę trzymał kciuki za odbudowanie sceny kibolskiej na Pogoni tak samo oczywistym jest, że nie wyobrażam sobie aby komukolwiek z Legionistów przyszło do łba by ubierać barwy naszych niedawnych braci na najbliższym meczu między obydwoma klubami. Tego nie próbujcie.
A co do BKS, to chyba wielu komentujących ten wątek chyba nie ma bladego pojęcia w jakim świecie żyje. Bielsko to mocna, charakterna banda, która ma szacunek w KAŻDYM zakątku Polski. Lubią nas, my lubimy Ich. Nasi nowi koledzy. Płaczki proszone o nie mącenie. Ave LEGIA!

PS, 30.09.2013 15:07 - *.dslgb.com

http://www.youtube.com/watch?v=sHUXwBFAhn4

JacekLegia, 30.09.2013 15:39 - *.adsl.inetia.pl

Kto mówi że zgoda była 20 lat?

pullatus, 30.09.2013 16:27 - *.play-internet.pl

na wiosne rozumiem bedziesz w Stargardzie,by wspomagać swoja najlepszą zgode?;),aczkolwiek mysle ze w Krzyzu wysiądziesz,i powiesz,ze cię brzuszek boli;)...

Szczeciński Legionista, 30.09.2013 16:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Aż mi Ciebie czytać żal. "mają charakterną bandę"...za kilka lat jej nie będzie...później skumasz się z Arką, bo oni to mają bandę, a na koniec z nożownikami. Jesteś jak flaga na morzu...tylko nie ma flauty. Bez napinania się. Na Legię i tak będę jeździł, bo ją mam w sercu, jak i Pogoń, a na pozdrawianie Zagłębia mam inną pieśń...

alabama do Olek Kibolek, 30.09.2013 16:54 - *.dynamic.chello.pl

Jak widzę to Ty nabardziej płaczesz.Dużo grono osób chce wiedzieć dlaczego tak się stało.A pisząc Nas My czy Nasi pisz za Siebię bo nie sądze żebyś był upowarzniony żeby pisać za wszystkich.

Marcin77 do Zdzisiu Łęcina, 30.09.2013 18:07 - *.dolsat.pl

Piszesz sensownie,ale po ubliżasz rzucając ujami???!!! Przecież ja tłumaczę gównażeri sprawę,jak sie ma:czyli musieliśmy dokonać wyboru,bo to było nie do przyjęcia,ze ekipy z stojące z Nami w jednym szeregu się nienawidziły!!!...I o co ci ku.wa chodzi???!!!Po co sapiesz?! Jakie ja konwenase łamie i ujawniam tajemnice takim pisaniem?!:/ Nie bądz psem ogrodnika,co sam mnie powiesz,a innym nie pozwolisz!

Czytelnik, 30.09.2013 18:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Nie wiem na ile to realne ale ktoś mnie dziś próbował przekonać , że ten ruch to przedpole dla zgody prawicowej gdzie będą trzy L. Nie dowierzam , ale tak samo nie dowierzałem w zerwanie zgody z Pogonią . Czas pokaże.

Smyk, 30.09.2013 19:08 - *.t-mobile.co.uk

A czemu ma Bks za pare lat nie mieć ekipy? Ma już ja przeszło 15 lat. Tylko 3 lata młodsi od naszych Tedkow

henio, 30.09.2013 22:28 - *.dynamic.chello.pl

Czy za 10lat o bksie też powiecie że naczytaliście się wlepek a dzisiejsze hasła które krzyczycie za chwilę okażą się pustymi słowami?
Ja tam swoje wiem.Głupi nie jestem.Trzymajcie się bracia ze Szczecina.Rośnijcie w siłę.

\\Marco(L)[o, 30.09.2013 22:54 - *.a254.priv.bahnhof.se

Do "old school".
Mam wrazenie ze ten nick to troche na wyrost!!!
Stara szkola pamieta ze zgoda z Pogonia byla juz duzo,duzo wczesniej,skoro powolujesz sie na historie naszej zgody to badz przygotowany do tematu.Ja zaczalem chodzic na Legie w polowie lat 70-tych,wtedy rzadzili m.in.Trela,Bidula,Czarny,Marek...itd itp kumaci wiedza jak to wy piszecie.Wtedy juz byla zgoda z Pogonia i napewno nie krotko!Pozniej byla Czestochowa 80(Legia-lech5:0)Piatka do zera....Tam byla bitwa chyba najwieksza w historii naszej pilki,i byli przy nas bracia z Pogoni zeby napier.lac leszkow,bo im z nimi tez nigdy nie bylo po drodze.Wiem ze pozniej byly problemy,ale przez co?Przez pijackie zadymy jednostek,przez Trele i sw.pam.Marka "Bidule"bo namacili i krzyczeli ze wojna z Pogonia,wtedy tez nie wszyscy to uszanowali i trwaly przepychanki kilka lat.I tu sie dopiero zaczyna historia o ktorej Ty mowisz,czyli przyjazn od 20-tu lat.NIE!!!TA PRZYJAZN TRWA DUZO DLUZEJ i nie mac ludziom w glowach jak nie wiesz wszystkiego,nie wiem ile masz lat ale jesli piszesz ze zgoda z Pogonia to tylko 20 lat...to prosze uszanuj zdanie starszego!
Ps.
Rok po Czestochowie,w 1981 r. swietnie sie razem bawilismy z Pogonia w Kaliszu na finale pucharu Polski!!!
Pozdrawiam!

paranoja, 01.10.2013 04:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ekstra. Legia&Zagłębie&BKS jeszcze Miedź i Czuwaj i może w końcu wygramy jakąś poważną ustawkę.
Śmiech na sali.

lsr, 01.10.2013 10:42 - *.dynamic.chello.pl

Wstyd i tyle. To Legia winna dyktować warunki i dbać o tych, którzy przyjeżdżają ją wspierać. A wyszło jak? Wstyd pisać. Ale od jakiegoś czasu było wiadomo, co się święci i że kiedyś to trzaśnie z wielkim hukiem.
Wielka szkoda, bo to była sztandarowa zgoda na skalę całego kraju.
Ja rozumiem, że decyzje podejmuje wąska grupa, ale stawianie sprawy w stylu "kumaci wiedzą o co chodzi, a reszta ma się dostosować i tyle" to po prostu szczyt arogancji samozwańczych "kumatych". Takie podejście przypomina postawę obecnego rządu...

ZSH1906@interia.pl, 01.10.2013 11:08 - *.play-internet.pl

@lsr: trzeba było zostać kumatym.

VITO L, 01.10.2013 16:02 - *.231.c81.petrotel.pl

Do Marco(L)o
Mam tak samo jak Ty. Kto był w Częstochowie ten wie.
A w Kaliszu była przednia zabawa. Pozdrawiam.
Tylko LEGIA

lsr, 02.10.2013 19:04 - *.dynamic.chello.pl

Też mnie to 20 lat zdziwiło. Tak mi się wydawało, że zgoda była już dużo wcześniej, ale myślałem, że z moją pamięcią coś jest nie tak.

Janek, 04.10.2013 20:12 - *.bielskobiala.vectranet.pl

Mieszkam 23l Bielsku-Białej(całe życie bloki). Nigdy nie kibicowałem BKS-owi, ale nikt nie może mówić że BKS nie rządzi w Swoim rewirze. I Ja sam w mogę powiedzieć, że z Zagłębiem w Województwie! Dlatego nie siejcie farmazonów...

ks. kuba skazany na pogon , 22.10.2013 02:12 - *.dsl.bell.ca

swiete slowa marco pewnie nadajemy na tych samych falach zgoda byla duzo duzo wczesniej znam dobrze ten czas nie raz te kolesie z legii kimali u mnie na chacie w szczecinie i na odwrot cudowne chwile w kaliszu mimo ze moja pogon przegrala 1-0 nigdy nie zapomne jak przed meczem poszlismy przywitac kibicow legiii przyjechali pociagiem specjalnym a glupie psy odgrodzili nas bo mysleli ze bedzie dym no i tlumacz takiemu cymbalowi ze to nasi przyjaciele konczac zgoda byla juz za moich czasow lata 70 bylo biedniej ale jestem przekonany ze szacunek byl wiekszy . pozdrawiam normalnych kibicow legii

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.