Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Czwartek, 5 grudnia 2013 r. godz. 16:39

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

NSŚ: Derby Kopenhagi, Dinamo - Hajduk

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W minionym tygodniu sporo działo się na derbach Kopenhagi. Po meczu duńska policja zatrzymała 484 osoby. Do niecodziennej sytuacji doszło także na najbardziej prestiżowym meczu w Chorwacji pomiędzy Dinamem a Hajdukiem. Dwie nienawidzące się ekipy... zasiadły na jednej trybunie.

Po tym, jak w Chorwacji wprowadzono identyfikatory wyjazdowe, które są przez fanów bojkotowane, Dinamo umożliwiło ekipie "Torcidy" wejście na ich trybunę.

Dwa dni przed meczem prezydent klubu z Zagrzebia zaproponował fanom Hajduka wejście na sektor gości bez identyfikatorów. Hajduk odrzucił ofertę Mamicia, z którym na pieńku mają Bad Blue Boys. To pierwszy taki przypadek po wojnie, kiedy fani Hajduka i Dinama stanęli na trybunie razem i nie było awantur. Hajduk został doprowadzony na stadion w sporej obstawie policji. W pobliżu stadionu dołączyli do nich przedstawiciele Bad Blue Boys. Na trybunie kibice stanęli obok siebie, bez żadnych buforów i skandowali wiele haseł przeciwko Mamiciowi, policji itp. Żadna z ekip nie zaprezentowała oprawy, oflagowanie też było symboliczne. Odpalono jedynie kilka rac. Po meczu doszło do walk z policją, w wyniku których aresztowano kilkunastu fanów.

Derby Kopenhagi pomiędzy Broendby a FCK były bardzo ciekawym pojedynkiem na trybunach. Gospodarze zaprezentowali choreografię składającą się z flag na kiju, transparentu, sektorówki, serpentyn i sporej ilości rac. Goście wykorzystali przyznaną im pulę biletów i już przed meczem odpalili kilkadziesiąt stroboskopów. Później zaprezentowali konkretne racowisko (ponad 100 rac!) w asyście dużych flag na kiju. Pirotechnikę odpalali jeszcze kilka razy w trakcie meczu. Co ciekawe, jeden z okazjonalnych transparentów w sektorze gości powstał w trakcie meczu, co możecie obejrzeć na filmie poniżej (od 13:00).

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Hajduk Split na wyjazdowym meczu z Dinamo Zagrzeb:



Dinamo Zagrzeb i Hajduk Split na jednej trybunie:


Broendby Kopenhaga na derbach z FC Kopenhaga:






FC Kopenhaga na derbach z Broendby Kopenhaga:





Komentarze: (20)

kaban, 05.12.2013 16:45:55 - *.dynamic.chello.pl

Broendby to nie Kopenhaga tylko osobne miasto. Pozdrawiam

Szczeciński Legionista, 05.12.2013 16:55:16 - *.dynamic.chello.pl

Ciekawe na ile woj. Kozłowski zamknie stadion Broendby. A tak w ogóle, czy będą mieli jakieś sankcje od swoich władz...wątpię. Tylko u nas chcą być na świeczniku władze...przy każdej okazji nie mającej de facto nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa. Niech zamknie elektrownie, bo kominy za wysokie...

Liberator, 05.12.2013 17:34:15 - *.internetdsl.tpnet.pl

u nas po takim pokazie jak w Kopenhadze, wojewoda zamknalby stadion, okoliczne sklepy i restauracje

Krzeszczu, 05.12.2013 17:35:08 - *.cust.bredband2.com

do kaban: Bröndby w Kopenhadze to jak Ursynow w Warszawie. Oddzielne miasto? watpie....

A swoja droga skoro odpalili ponad 200 rac to wyslac tam kozlowskiego, zamknie stadion i szybko wprowadzi porzadek :-)

mozna, 05.12.2013 19:20:15 - *.dynamic.chello.pl

mozna..? mozna! a u na sie boja palić race haha KIBOLE

do krzeszczu, 05.12.2013 19:21:05 - *.dynamic.chello.pl

to troche co innego niz dzielnica. nie jest też miastem. to tak jak się mówi, że derby shalke i dortmundu.

do kaban, 05.12.2013 19:31:45 - *.warszawa.vectranet.pl

Tak tak a Praga lub Mokotow nie sa dzielnicami Warszawy!!!Co za idiota to napisal!

Krzeszczu, 05.12.2013 19:37:48 - *.cust.bredband2.com

do do Krzeszczu, nie wiem skad i jakie masz informacje ale grubo sie mylisz.
Bröndby to jest przedmiescie Kopenhagi, zupelnie jak ursynow, albo wilanow.
wiec gdyby FC bumfuck Wilanow gralo z Legia Warszawa, nie bylo by to w twoich oczach derby?
shalke i dortmund to jest bardzo kiepski przyklad.
ale nie o tym mamy wymieniac poglady na tym forum.
wiec z szacunkiem pozdrawiam, ale juz bez komentarza.

Alf, 05.12.2013 19:47:18 - *.dynamic.chello.pl

zwiazku z odpaleniem 100 rac w obcym kraju i meczu nie zwiazanym nawet w malym stopniu z Legia... zamykam stadion Legii.

pewne info, 05.12.2013 23:36:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kozłowski chce zamknąć piłkarzy za wulgaryzmy po wczorajszym meczu. Zastanawia się czy zamknąć tylko graczy Legii bo na jej terenie odbywał się mecz czy obydwó drużyn.

do KABAN, 06.12.2013 01:20:17 - *.4-2.cable.virginm.net

Broendy to przedmiescia Kopenhagi :)

do do kaban, 06.12.2013 06:40:17 - *.243

niestety nie masz racji. Czytanie nie boli a Broendby to oddzielne miasto nie przediesciach Kopenhagi. Gdybys tam był to bys wiedzial

Olek Kibolek, 06.12.2013 11:28:09 - *.dynamic.chello.pl

Broendby leży poza granicami miasta Kopenhaga ale jest jednocześnie integralną częścią kopenhaskiej aglomeracji. Zamiast do Ursynowa lub Wilanowa porównałbym je do Piaseczna lub Pruszkowa. Proste?

Krzeszczu, 06.12.2013 11:54:20 - *.2

Do do Kaban: gdybym tam byl to bym wiedzial mowisz? Akurat tak sie sklada ze mieszkalem tam ponad rok wiec ewidentnie nic o tym nie wiem. Wiec nie pitol glupot bo taki z ciebie znawca jak z koziej d**y traba.
Bröndby to tak samo oddzielne miasto jak ursynow, praga pln, czy wilanow.
Bez odbioru madralo.

do Krzeszcu od Gienka, 06.12.2013 13:05:48 - *.dynamic.chello.pl

Od kiedy Ursynów albo Wilanów to przedmieścia Warszawy?
Naucz się historii swojego miasta,a później się napinaj,bo te kilka lat w stolicy to jednak za mało dla ciebie żeby być znawcą aglomeracji miejskiej.

RBN, 06.12.2013 16:00:11 - *.lomianki.armasan.eu

A ja zwołuję Rade Bezpieczeństwa Narodowego,w związku z wydarzenimi w Kopenhadze.Alfa mianuję szefem.

Krzeszczu, 06.12.2013 19:22:34 - *.cust.bredband2.com

do Gienka: to nie przedmiescia a dzielnice warszawy. zanim ty zaczniesz sie napinac to najpierw postaraj sie czytac to co pisze a jesli nie potrafisz zrozumiec to popros kogos zeby ci to przetlumaczyl.
kilka lat w Warszawie?
Smieszny jestes, ja sie w Warszawie urodzilem i wychowalem. i wyroslem, rzut beretem od stadionu Legii.
Chcialbym ale nie moge wymagac zeby zwykly gosc z prowincji to pojal. zielony warszawiak.

Do Gienka i Krzeszcza, 06.12.2013 22:00:36 - *.dynamic.chello.pl

Żałośni jesteście licytując się "stażem warszawskości", która nie czyni Was lepszymi ani gorszymi...
Gest BBB godny szacunku.

bla bla, 06.12.2013 23:53:14 - *.pool.mediaWays.net

tojest tak jak byś porównał Ateny z pireusem niby odzielnie ale jednak nalezy do aglomeracji ateńskiej

Tomi, 07.12.2013 11:41:36 - *.bb.sky.com

do geografów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Br%C3%B8ndby_IF

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.