Smuda: Chylę czoła przed moimi piłkarzami

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Franciszek Smuda (trener Wisły): Oby takich meczów już nie było. Ten mecz byłby dużo lepszy, gdyby na trybunach był komplet widzów. Od początku bałem się, że brak atmosfery wpłynie na walkę. Na szczęście po przerwie była walka i pojawiło się widowisko. Chylę czoła przed moim zespołem. Grali w osłabieniu, ale potrafili walczyć i zdobywać bramki. Remis jest sprawiedliwy. To zapłata za walkę do końca.

Ciekawe jakby mecz się ułożył, gdyby nie czerwona kartka Arkadiusza Głowackiego. Może byśmy wygrali 3-2? A może byśmy przegrali. Nie zmienia to faktu, że lubię grać na Legii. Zresztą chyba zdobyłem na tym stadionie dwa mistrzostwa Polski. Brakowało tylko dziś kibiców, bo byłoby jeszcze lepiej grać.

Arek Głowacki to zawodnik, który nie kalkuluje. Można mu rzucić kamień, a on będzie główkował. Zdarza się i tak jak dziś. To profesjonalista i mu wybaczam tę czerwoną kartkę.

W przerwie wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Ale w piłce wszystko jest możliwe. Powiedzieliśmy sobie, że gramy do końca, bo nie chcemy blamażu. Skończyło się tak, że mogliśmy nawet wygrać.