Michał Kucharczyk podczas meczu z Lechem Poznań - fot. Piotr Galas / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Michał Kucharczyk

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Mecz z Wisłą Kraków Michał Kucharczyk rozpoczął na ławce rezerwowych. Jednak już podczas spotkania z Lechem Poznań Henning Berg ponownie postawił na 23-letniego pomocnika i "Kuchy" znów pojawił się na boisku od pierwszej minuty. Lupa LL! obserwowała, jak Kucharczyk radził sobie w prestiżowym pojedynku z gośćmi z Wielkopolski.

Kucharczyk po meczu z Lechem raczej nie może być zadowolony. Choć nie zaprezentował się słabo, to na boisku spędził zaledwie trzy kwadranse. Po pierwszej połowie Legia przegrywała 0-2 i szkoleniowiec "wojskowych" postanowił zdjąć właśnie "Kucharza", którego zastąpił Orlando Sa. Nie oznacza to jednak, ze Kucharczyk był najsłabszym ogniwem Legii w pierwszej połowie. Tym bardziej, że Berg chwalił 23-latka na pomeczowej konferencji i przyznawał, że niewiele zabrakło, by Kucharczyk zakończył mecz z golem na swoim koncie.

Bramkę dla Legii "Kuchy" mógł zdobyć w 15. minucie. Dobrym podaniem w poprzek pola karnego popisał się wówczas Michał Żyro. Piłka minęła zarówno obrońców Lecha, jak i Macieja Gostomskiego, który nie zdążył z interwencją. Kucharczyk zdecydowanie zaatakował piłkę, ale zabrakło mu kilku centymetrów, żeby ją sięgnąć i skierować do bramki.

W sobotni wieczór "Kuchy" stwarzał zagrożenie pod bramką Lecha, gdy próbował z lewej strony zamykać akcje Legii. Pomocnikowi "wojskowych" nie udało się jednak zdobyć gola, bo czujny w bramce rywali był Gostomski, który wspierany przez defensywę lechitów w pierwszej połowie nie dał się pokonać. Gole dla Legii przyszły po przerwie. Kucharczyka nie było jednak już wówczas na boisku.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Michała Kucharczyka.