Statystyki meczu z Sokołem

Legia nieznacznie, ale przegrała walkę na tablicach (37-41) i miała fatalną skuteczność z linii rzutów wolnych (20/34). Do tego goście na początku drugiej połowy zanotowali serię 11-0 i już w trzeciej kwarcie wyszli na prowadzenie. To w trakcie spotkania zmieniało się osiem razy, ale w końcówce zespół z Podkarpacia nie oddał go.

Dobry mecz rozegrał Czarek Trybański, który oprócz 17 punktów, zaliczył także 10 zbiórek (5 w ataku), a także 1 blok i wymusił 8 przewinień. Jeszcze częściej (9 razy) faulowany był Mateusz Bierwagen, ale z 15 rzutów wolnych trafił tylko 9.

Skuteczność naszego zespołu wyniosła 44%, zaś rywale trafiali minimalnie słabiej (43,3%). Lepiej za to rzucali za 3 - trafiając 10 z 28 rzutów, podczas gdy Legia 8 z 24.

Najdłużej na boisku przebywali Mateusz Bierwagen (35:50), Michał Aleksandrowicz (31:32), Czarek Trybański (29:17), Łukasz Wilczek (28:09) i Arek Kobus (27:56). Krótki występ zaliczył Rafał Holnicki (2:54), a na plac gry nie weszli tym razem Bartek Ornoch i Michał Świderski.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 12-8, 24-19, 37-25, 43-33, 53-52, 62-65, 73-72, 82-87

Punkty po stratach: 20-15
Punkty spod kosza: 34-14
Punkty drugiej szansy: 17-15
Punkty po szybkim ataku: 18-6
Punkty zmienników: 17-9

Najwyższe prowadzenie: 17-7
Najwyższa seria punktowa: 8-0 (42-25) - 11-0 (43-39)