Mecz Legii ze Steauą o awans do Ligi Mistrzów - fot. Mishka / Legionisci.com

Steaua - pierwszy sparingpartner

W pierwszym sparingu na zgrupowaniu w Austrii Legia Warszawa zagra ze Steauą Bukareszt. Mecz rozpocznie się w piątek o godzinie 18:00 i będzie okazją do sprawdzenia, w jakiej formie po krótkich urlopach wrócili legioniści. Ostatni raz obydwie ekipy spotkały się ze sobą dwa lata temu. Z tamtego składu w ekipie Steauy zostało już jednak tylko kilku zawodników.

Steaua przygotowania do sezonu zaczęła już ponad dwa tygodnie temu. Na pierwsze zgrupowanie piłkarze tego klubu udali się do rodzimego Brasov. Tam przez pewien czas doskonalili schematy rozgrywania akcji, a obóz ukoronowali sparingiem z czwartoligowym ASF Zarnesti. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem drużyny z Bukaresztu, która ograła swojego rywala aż 8-0.

Gole dla Steauy zdobyli: Popa (31. minuta), Iancu (20, 23), Chipciu (47, 79), Tucudean (72) i Gradinaru (84). Najbliższy rywal Legii rozpoczął ten mecz w składzie: Nita - Alcenat, Papp, Varela, Guilherme - Enceanu, Breeveld - Popa, Stanciu, Tarnovan - Iancu. W drugiej połowie została wymieniona cała jedenastka, która prezentowała się wówczas następująco: Poiana - Rapa, Luchin, Tamás, Tosca - Neagu Tanase - Gradinaru, Mihalcea, Chipciu - Tucudean.

Po powrocie z pierwszego zgrupowania piłkarze otrzymali dwa dni wolnego. W Austrii zameldowali się w zeszły poniedziałek. Steaua na tym obozie rozegrała dotychczas jeden sparing. 24 czerwca przegrała 4-5 z Austrią Klagenfurt. Bramki dla ekipy z Bukaresztu zdobyli Tudorie (dwie), Tucudean oraz Rapa. Rumuni rozpoczęli ostatni sparing w składzie: Nita - Papp, Varela, Tosca, Tarnovan - Muniru, Tanase - Popa, Stanciu, Enceanu - Iancu. W drugiej połowie trener posłał do boju inną jedenastkę: Cojocaru - Rapa, Luchin, Tamas, Guilherme - Breeveld, Neagu - Gradinaru, Tudorie, Chipciu - Tucudean.

W Austrii, oprócz sparingu z Legią, Steaua zagra jeszcze z Rubinem Kazań i Karabachem Agdam.

Kadra Steauy na zgrupowanie w Austrii:

Nicandro Breeveld, Alexandru Chipciu, Walentin Cojocaru, Rares Enceanu, Razvan Gradinaru, Haubert Sitya Guilherme, Gabriel Iancu, Srigian Luchin, Sulley Muniru, Ionut Neagu, Florin Nita, Paul Papp, Dorinel Popa, Cornel Rapa, Nicolae Stanciu, Gabriel Tamas, Cristian Tanase, Alexandru Tarnovan, Alin Tosca, George Tucudean, Alexandru Tudorie, Fernando Varela.

Mecz Legia - Steaua rozpocznie się w piątek o godzinie 18:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi Onet.pl i Przegląd Sportowy. My zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE! prosto z Bischofshofen.