Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Stadion Legii - fot. Hagi / Legionisci.com
Stadion Legii - fot. Hagi / Legionisci.com
Środa, 23 marca 2016 r. godz. 10:57

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Legia chce rozbudować zaplecze i stadion

Wiśnia, źródło: legia.sport.pl

Ratusz wydzierżawi Legii czterohektarowy teren w narożniku Łazienkowskiej i Wisłostrady na budowę boisk treningowych. W rozmowach z miastem pojawił się także pomysł rozbudowy stadionu o nowy przeszklony budynek przy wschodniej trybunie oraz o kładkę nadwieszoną nad chodnikiem Łazienkowskiej - informuje legia.sport.pl

Legia dziś korzysta z dwóch boisk treningowych, ale już od dawna są one zbyt eksploatowane. Dlatego pojawił się pomysł budowy nowych obiektów po drugiej stronie stadionu - na czterohektarowym terenie u zbiegu Łazienkowskiej i Wisłostrady. Rozplanowanie kompleksu Legia powierzyła tej samej pracowni, która zaprojektowała stadion przy Łazienkowskiej. Oprócz boisk jej projektanci naszkicowali też koncepcję czterokondygnacyjnego przeszklonego budynku doklejonego do wschodniej trybuny. Miałby on mieścić zaplecze szkółki piłkarskiej: szatnie, łazienki, sale dydaktyczne.

- Na prośbę klubu zaproponowaliśmy też budowę kładki czy tarasu dla pieszych nadwieszonego nad chodnikiem ul. Łazienkowskiej. To sposób na rozwiązanie problemu, który wyszedł na jaw po kilku latach funkcjonowania obiektu: kibice wchodzący i wychodzący ze stadionu blokują samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z garażu stadionu. To niebezpieczne i sprzyja powstawaniu korków na Łazienkowskiej - mówi Mariusz Rutz z JSK Architekci.

Kładka kosztowałaby około 5 mln zł, budowa przeszklonego pawilonu przy wschodniej trybunie - około 30 mln zł, a urządzenie boisk treningowych - około 8 mln zł.Komentarze: (0)

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!