Liga Młodzieżowa: Borussia Dortmund - Legia Warszawa - fot. Mishka / Legionisci.com

UYL: Borussia Dortmund 3-3 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Młodzieżowej rozegranym w centrum treningowym w Brackel Legia Warszawa zremisowała z Borussią Dortmund 3-3. Początek meczu należał do gospodarzy. Legioniści nie potrafili uspokoić gry i dłużej przytrzymać piłki. To zaowocowało golem Gabiuela Kyerematenga w 10. minucie. Jednak "Wojskowi" z minuty na minutę prezentowali się coraz lepiej, ale marnowali dogodne sytuacje.

Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Mishki

W 31. minucie pięknym strzałem z 16 metrów w okienko popisał się Sebastian Szymański. Ta bramka uskrzydliła podopiecznych Krzysztofa Dębka i dziesięć minut później Miłosz Szczepański dał Legii prowadzenie. Jeszcze w ostatnich sekundach pierwszej połowy Legia mogła strzelić kolejną bramkę.

W przerwie trener gospodarzy dokonał dwóch zmian. Legioniści skupili się na obronie i niestety w 59. minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Larsen i zrobiło się 2-2. Pierwsza zmiana w Legii nastąpiła w 70. minucie - Sandro Kulenovicia zastąpił Patryk Czarnowski. W kolejnych minutach świetnie bronił Radek Majecki, ale musiał skapitulować w 79. minucie po uderzeniu drugiego w wprowadzonego po przerwie gracza - Etienne Amenyido. Jednak Legia nie złożyła broni i pięknym strzałem zza pola karnego doprowadziła do wyrównania w 87. minucie, a mogła nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę...

UYL: Borussia Dortmund 3-3 (1-2) Legia Warszawa
1-0 - 10' Gabriel Kyeremateng
1-1 - 31' Sebastian Szymański
1-2 - 41' Miłosz Szczepański
2-2 - 59' Jacob Bruun Larsen
3-2 - 79' Etienne Amenyido
3-3 - 87' Sebastian Szymański

Borussia: 1. William Matthew Pulisic - 32. Alexander Schulte, 30. Soren Torge Lippert (46' 2. Amos Pieper), 28. Luca Kilian, 27. Jan-Niklas Beste (46' 7. Jacob Bruun Larsen) - 29. David Kopacz, 16. Orel Mangala, 22. Dzenis Burnic, 8. Yoel Yilma (75' 14. Etienne Amenyido), 33. Dominik Wanner - 9. Gabriel Kyeremateng

Rezerwa: 25. Eike Bansen, 4. Julian Schwermann, 17. Alexander Laukart, 21. Sahin Kosecik

Legia: 1. Radosław Majecki - 7. Tomasz Nawotka, 14. Adrian Małachowski, 5. Mateusz Żyro, 3. Mateusz Hołownia - 17. Konrad Michalak (75' 8. Mateusz Leleno), 15. Sebastian Szymański, 16. Bartłomiej Urbański, 20. Miłosz Szczepański, 6. Adam Ryczkowski - 9. Sandro Kulenović (70' 21. Patryk Czarnowski)

Rezerwa: 23. Mateusz Kochalski, 2. Mateusz Bondarenko, 4. Maciej Ostrowski, 11. Aleksander Waniek, 29. Mateusz Praszelik

żółte kartki: Małachowski (Legia) - Wanner, Burnic, Larsen (Borussia)