Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Poniedziałek, 13 marca 2017 r. godz. 19:53

Wyniki 25. kolejki Ekstraklasy

Mishka, źródło: Legionisci.com

W meczu kończącym 25. kolejkę Ekstraklasy Cracovia zremisowała na własnym stadionie z Zagłębiem 1-1. W niedzielę Legia wygrała przy Łazienkowskiej z Wisłą Kraków 1-0. Z kolei Lechia Gdańsk przegrała w Chorzowie 1-2 i straciła pozycję lidera na rzecz Jagiellonii Białystok, która pokonała Koronę 4-1. Na drugie miejsce po wygranej z Arką 4-1 awansował Lech Poznań. Wisła Płock pokonała Termalikę 1-0, a Śląsk przegrał u siebie z Piastem 3-4.

25. kolejka:

Śląsk Wrocław 3-4 Piast Gliwice
Arka Gdynia 1-4 Lech Poznań
Wisła Płock 1-0 Termalica Nieciecza
Ruch Chorzów 2-1 Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok 4-1 Korona Kielce
Górnik Łęczna 2-2 Pogoń Szczecin
Legia Warszawa 1-0 Wisła Kraków
Cracovia 1-1 Zagłębie Lubin

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców



Komentarze: (56)

Jano, 10.03.2017 15:45 - *.adsl.inetia.pl

Ciekaw jestem jak z Wisła nam pójdzie!grają nieźle a i forma Legionistów mam nadzieje idzie w górę może będzie dobry mecz

niekumaty, 10.03.2017 16:06 - *.dynamic.chello.pl

czemu Vadis nie zagra z Wisłą?

pawelk1504, 10.03.2017 18:43 - *.play-internet.pl

Do redakcji - Sokole Oko to zasnął z Kopa, bo wyników ostatniej kolejki ciągle brak...

oskar, 10.03.2017 22:42 - *.static.chello.pl

Dobra zapisze lepiej jak Zarzeczny polskie kluby to są co jurwy jurwy

Wolfik, 10.03.2017 22:48 - *.dynamic.mm.pl

Na dzień dzisiejszy Lech prezentuje się bardzo solidnie, oby Legia również jak najszybciej doszła do formy.

grzesiek, 10.03.2017 22:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Coz tak obiektywnie patrzac po dzisiejszym zwyciestwie leszka ze jak po 30 meczach nie bedziemy mieli 1 miejsca to bedzie arcy trudno wygrac MP.
W rundzie finalowej beda nas czekac mecze m.in z lechem lechia jagiellonia zaglebiem lubin termalica no i wisla krakow. Nie musze chyba mowic ze z tego towarzystwa to raczej my jestesmy najbardziej znienawidzonym klubem dla wieksszosci...

Marcinwawa, 11.03.2017 06:59 - *.dynamic.chello.pl

Odkupie bilet na Żylete bardzo pilne!!

sek, 11.03.2017 08:21 - *.play-internet.pl

Lechia gra osłabieniu za czerwone kartki z Lechem, czerwone kartki będą jeszcze obowiązywać w meczu Lechii z Legią, a Ruch jest na fali. Jaga ma kompleksy Korony, może być różnie. Legia zapewne pokona Wisłę u siebie. Wszystko wskazuje na to, że po tej kolejce stare firmy i starzy wrogowie wrócą na pozycje liderów. No i dobrze!

jarfer, 11.03.2017 08:36 - *.static.ip.netia.com.pl

Faktycznie,lech gra teraz jak my na jesieni...mam nadzieję jednak że dostaną zadyszki w rundzie pucharowej

Bie(L)any, 11.03.2017 09:54 - *.dynamic-ww-06.vectranet.pl

U Nas formą idzie w górę a pyry dopadnie w końcu kryzys dlatego jestem spokojny o mecz z amicą i o to że po bezpośrednim meczu będziemy przed nimi.

felek, 11.03.2017 10:13 - *.warszawa.vectranet.pl

Amice wszyscy się podkładają byle tylko Legia nie zdobyła mistrzostwa.

(L), 11.03.2017 10:19 - *.tktelekom.pl

felek normalny jesteś czy nie za bardzo? Lech gra wyśmienicie, pogódź się z tym ze inni tez mogą grać dobrze a nie tylko my

Wawa, 11.03.2017 10:29 - *.sieradz.vectranet.pl

Lech rozwali całą ligę!

ciajek, 11.03.2017 11:11 - *.ptim.net.pl

felek może troche przegiąłeś,ale mówimy tu o amice i w tym masz rację

@rek, 11.03.2017 12:13 - *.dynamic.chello.pl

Walić wyniki Łacha... Nie oglądajmy się na innych... Teraz jest ważne, abyśmy my wszystkie swoje mecze wygrali, w tym nawet skromne 1:0 z Łachem... A wtedy te ich "wspaniałe wyniki" będą na psu budę... Pozdro (L)

Magik, 11.03.2017 12:22 - *.144

Lech idzie na majstra w tym roku. W sumie to puchar+mstrzostwo i superpuchar. Niestety

marian, 11.03.2017 12:32 - *.120

No nie mogę normalnie z tymi płaczkami tutaj. Łapcie pociąg do Poznania, żeby lizać pyrom dupy. Piąta kolejka, początek marca, a ci już wiedzą kto będzie mistrzem.

do Magik, 11.03.2017 12:59 - *.dynamic.chello.pl

Majstra to masz u siebie w pyrlandii... Spadaj pyro na swój portal....!!!

123, 11.03.2017 13:14 - *.dynamic.chello.pl

Co do tytułu artykułu.
Pędząca lokomotywa ze składem towarowym wykolei się w meczu z Legią. I zostanie im puchar -jak wygrają -na otarcie łez.

G., 11.03.2017 13:31 - *.ipv4.supernova.orange.pl

Spoko Marian. To te same płaczki, co płakali, że nie wejdziemy do LM, a później, że skończymy z 0 punktami na koniec grupy. Oni już tak mają...

ja, 11.03.2017 13:55 - *.dynamic.chello.pl

Amica to sobie może teraz wygrywać i po 5:0, a przyjdzie runda finałowa i mecze o 3 punkty i przegrają dwa mecze po 1:0 i MP będzie nasze.

Zresztą na koniec rundy finałowej to też my będziemy liderem.

Magiera zimą zbudował formę na cały rok, a nie na tu i teraz. Dzięki temu zdobędziemy MP i znowu wejdziemy do LM!

Rado, 11.03.2017 13:58 - *.play-internet.pl

Nie wierzę, że te kartofle są w takim gazie. Po prostu te słabe ekipy z tej marnej ligi napinają się tylko na nas a takiej Lechii i pyrom odpuszczają. Zobaczymy za tydzień i za 3... Na koniec i tak wróci wszystko do normy - 1. LEGIA, 2. pyry

Arek, 11.03.2017 14:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Trzeba przyznać, mają rozmach sk...

ogórek, 11.03.2017 14:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

uspokój sie chłopcze, po prostu te łajzy złapały forme i grają tak jak L na koniec jesieni, golą frajerów, a my ciułamy i drzymy o wynik obojetnie z kim

Lewy, 11.03.2017 15:20 - *.play-internet.pl

Magik wracaj do wlkp majstrze

rdzenny, 11.03.2017 17:40 - *.dynamic.chello.pl

czym my chcemy straszyć sprzedaliśmy dwie strzelby a kupiliśmy dwa korkowce

Julekkk 08, 11.03.2017 18:02 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Spokojnie Panowie popatrzcie na pierwsze akcje meczu Arka-LECH obrona Arki wręcz rozstepuje się przed nimi!! Popatrzcie uważnie na zaangażowanie zawodników Arki w tym meczu!!

peyotl, 11.03.2017 19:29 - *.dynamic.chello.pl

Jestem pewny że forma Legii będzie rosła. Dostali mocno na obozach to na świeżość i zgranie trzeba poczekać. To się łączy że z faktem że europejskie puchary muszą im wywietrzeć z głów... No i kwestia głębszej wiary to że odpali Chima Chukwu.
A co do Lecha poza formą sprzyja im fart, sędziowie a i ich rywale, poza Lechią ,się nie postarali. Zadyszka przyjdzie u nich wtedy gdy Legia będzie grać jak jesienią 2016.
Legia Mistrz 2017 - prosta sprawa po tej analizie:-)
Oglądam Ruch-Lechia i dwa wnioski są takie że na Mistrza w Gdańsku to poczekają i Jarosław Niezgoda królem strzelców w przyszłym sezonie w Legii.

Wolfik, 11.03.2017 19:53 - *.dynamic.mm.pl

A chorzowskie ograły Gdańsk, przy niemałym udziale Niezgody. Dobre zawody rozegrał również Łukasz Moneta i zmiennik Jakub Arak. Czyli "nasi" górą :).

grzesiek, 11.03.2017 20:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl

noooo i wlasnie tego sie obawiam ze do konca sezonu lechowi to sie kazdy bedzie rozkladal, a z nami beda walczyc jak na smierc i zycie.... i nawet nasza nieziemska forma moze nie pomoc :P

123, 11.03.2017 20:46 - *.dynamic.chello.pl

I ruch znów wygrał (u buka postawiłem x. Dla nas lepiej ) teraz 3pnkt z wisłą. Żeby tylko nie odwalili jutro. I z łachem 0:1 i będzie dobrze

Andrzej do peyotl, 11.03.2017 21:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Chukwu odpali ale za pół roku, jak zacznie powaznie trenować po wakacjach w chinach.
Sezon ten spier.. prezes. Sprzedaż najlepszych napastników od dawien dawna(nie ważne czy chciał klub czy zawodnicy odejsc), co również wpłyneło na atmosferę w ekipie. Taki pajac zewłakow nie był wstanie kupić napastnika nowego i to jest żałosne- w innych polskich klubach pościągali napastników, którzy potrafią nawet bramki strzelać, taki Micanski czy nawet dziś nowy z Jagielonni ściągnięty na koniec.

Zlb, 11.03.2017 21:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Oj martwi mnie ten zdechł! !!!LEGIUNIA ŁAP FORMĘ! !!!

RMFC, 11.03.2017 21:26 - *.dynamic-zab-06.vectranet.pl

Ruch zagrał dobry mecz i zrobił wynik dla Legii. Jutro wygrana i będzie super. Legia Mistrz

Sir Alex, 11.03.2017 21:50 - *.19

Ja się pytam czemu Niezgoda nie wrócił z wypożyczenia do Legii??? Strzela jak na zawołanie a my nie mamy napastnika. Kto za to odpowiada? Magiera?

johnny, 11.03.2017 22:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

My tu gadu gadu o Lechu a tymczasem za parę sezonów dojdzie nam kolejny rywal w walce o mistrza

"Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew informuje, że nawiązał bardzo istotną dla Klubu współpracę z renomowanym ogólnopolskim deweloperem mieszkaniowym firmą MURAPOL S.A. Nasz Partner będzie promował spółkę na koszulkach oraz poprzez reklamę na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Jesteśmy przekonani, że będzie to początkiem dalszych wspólnych działań na rzecz odbudowy Widzewa. Ze strony klubu perspektywy współpracy oceniamy bardzo pozytywnie"

Obok widnieje liczba sprzedanych karnetów 15.277. Ta magia kibiców też działa na sponsorów.

Nie sądziłem że Widzew tak szybko się pozbiera i wygląda na to że tak gdzieś za 5 lat będziemy mieć kolejnego rywala w walce o mistrzostwo dlatego musimy w tym czasie wyrobić sobie pozycję w Europie celem łatwiejszego zdobywania mistrzostwa.

Andrzej, 11.03.2017 22:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl

nowy atak -Luka Zahovic, Nika Kacharava
skrzydła - Nikolas Spalek, Cyriel Dessers

a pod opieke Vadisa kogoś - Enis Bardhi, Lovro Majer lub jako pomoc bo jest bez kontraktu Daniel Kolar

Munioz, 11.03.2017 22:54 - *.98

Andrzejku, idź sie leczyć gdzie indziej. Tu nie szpital psychiatryczny.

adek, 11.03.2017 23:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@johnny
sponsoring i sprzedane karnety to nie wszystko, pamiętaj, że MP zależy od poziomu zespołu, myślisz, że na start zbudują "dream team" i wciągną te ogórkowe ligi po drodze do ekstraklapy? wątpię..

zobacz no na polonie, rok temu nie do zatrzymania. teraz liga wyżej i już w strefie spadkowej.odbudowa klubu to są lata! umacnianie składu, skauting, szkółka juniorska, kontrakty sponsorskie itp itd... widzew nie będzie żadnym zagrożeniem przez najbliższe pare ładnych lat, nawet jeżeli stanie się faktem to co napisałeś, to po 5 latach będą co najwyżej ligowym średniakiem.

robocop, 12.03.2017 00:00 - *.centertel.pl

Nie ma co narzekać tylko udowodnić swoją wyższość na boisku. Legia to najbardziej popularny, najlepszy klub piłkarski w Polsce dlatego nie ma co się dziwić, że inni marzą Nas ograć i wspominać to przez długie lata. W innych ligach są więksi na których też wszyscy się spinają a jednak w większości ogrywają ich bez problemu. Mam tu na myśli Real, Barca, Juve i gorsze ligi Kopenhaga, Szachtar itp Uważam że Nasz klub przy takim budżecie w porownaniu do innych jest bardzo kiepsko zarządzany. Dzisiaj to My powinniśmy mieć 10 pkt przewagi nad Lechem, Lechią itp a oni marzyć o tym aby Nas ścigać. Jutro tylko zwycięstwo

@grzesiek, 12.03.2017 00:23 - *.play-internet.pl

Weź zejdź na ziemię gimbusie, nikt tu się przed nikim nie rozkłada , lech ma napastników i bramkarza, a my nie mamy napastników , a w bramce mamy "dusiciela", nie bądź hipokrytą z zaślepkami na oczach.

123, 12.03.2017 02:02 - *.dynamic.chello.pl

Przewidywana punktacja po dzisiejszym meczu
1.48
2.47
3.46
4.45

grzesiek do @grzesiek, 12.03.2017 09:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl

gimbusie? haha , przecież nie od dziś wiadomo, że na mecz z Legią większość drużyn spina poślady dwa razy mocniej.

Górnik Zabrze – Lech
Ekstraklasa Faza grupowa
środa, 3 czerwca, 20:30
Stadion Ernesta Pohla

Górnik Zabrze
1 - 6
Koniec
Lech

A ten mecz pamiętasz może ?

Tomek Mokotów , 12.03.2017 09:25 - *.62

Mecze Lecha są nieistotne dla nas, nawet jeśli mieli oprócz Lechii słabych rywali. Liczy się tylko to co zrobi Legia i tyle. Mamy wygrać z Wisłą i dzięki temu z 12 punktów jakie tracilismy na początku sezonu dzisiaj mamy TYLKO 3 straty.

Patrzmy na siebie bo inni patrzą tylko na nas. Takie życie, w końcu to Legia i Stolica.

Steven, 12.03.2017 09:38 - *.ip.mgk.pl

Kupię bilet w formie pdf na mecz z wisła obojętnie jaka trybuna pilne.

Mokotów (L), 12.03.2017 10:20 - *.centertel.pl

Jak czytam te Wasze komentarze to śmiać mi się chce... Za wysoko nas cenicie, serio wierzycie ze zespoły walczące o utrzymanie neutralne dla Lecha dawałyby mu zdobywać punkty? I serio tak wysoko nas cenicie ze każdy się na nas spina 2 razy mocniej? Kocham Legie ale o niektórych jej kibicach całe życie będę miał zdanie ze jesteście pyszni, traktujecie Legie jak Real Madryt ze każdy przyjeżdża z myślą byleby tylko mistrzostwa nie zdobyli... ogarnijcie się trochę i zacznijcie trzeźwo myśleć a nie głowa w chmurach, a co do dzisiejszego meczu to bezwględnie musi być zwycięstwo! Jazda Legiunia (L)

Matt, 12.03.2017 10:54 - *.229

Ekstraklasa naprawdę jest nieprzewidywalna. Jesienią, nie bez powodu zaczęto już powoli wykreślać Lecha z grona faworytów. Teraz odpalili i idą jak burza. To trzeba im oddać.

Lechia natomiast konsekwentnie szła po 3 punkty w każdym meczu i już przez "znawców" (zwłaszcza po meczu z Jagiellonią) była niemalże ukoronowana. Sami zresztą chyba już nie widzieli innej opcji niż mistrzostwo. Teraz w starciu z Lechem puściły im zupełnie nerwy i efekty było widać w tej kolejce. 2 spotkania po 0 punktów i powietrze z balonika trochę zeszło.

Jaga w porównaniu z Lechią wyglądała jak zespół rezerw. Przyznaję, że po tym meczu trochę odetchnąłem. Jednak teraz wygrywają 4:1 i znów są liderem...

W Ekstraklasie nie ma żadnej równowagi. Tu jest jak w skokach narciarskich. Można dominować w sezonie max przez 2 miesiące (oprócz Małysza), potem przychodzi zadyszka i na fali jest ktoś inny. Może to i dobrze?

Stce, 12.03.2017 11:36 - *.centertel.pl

Spokojnie Amica nie będzie wygrywała tak do końca ligi, złapie zadyszkę , a wtedy Legia dojedzie ich :) Legia Mistrz 2016/2017 :)
Do zobaczenia na stadionie dziś!

Pozdrowienia dla wszystkich kibiców Legii ze Świętokrzyskiego!
(L)!

Artur, 12.03.2017 11:54 - *.51

Nawet ten nowy.koles z Cypru juz puntuje dla jagi I jakoś nie.musi sie.aklimatyzowac. Co innego nasi internacjonalowie....musza sie cala.runde aklimatyzowac na trybunach. Bravo nasz skauting! Juz.nie.moge sie doczekac kogo zakontraktuja za Vadisa I Pazdana. Ale bedzie bomba transferowa :-)

sek, 12.03.2017 17:06 - *.play-internet.pl

No wychodzę na mecz, mam nadzieje jak wrócę? będę miał również dobry nastrój. Nie będzie miłych niespodzianek.

johnny, 12.03.2017 20:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dla mnie mogą do końca wszystkie mecze po 1-0 wygrywać jeżeli to ma zapewnić nam mistrza, o styl pomartwimy się po sezonie.

k2, 12.03.2017 23:50 - *.centertel.pl

Łatwo i przyjemnie nie było.Bardzo ważne 3pkt.Teraz Lechia oby kolejne 3pkt.

sek, 13.03.2017 08:41 - *.play-internet.pl

Punkty cieszą, gra taka sobie. Za tydzień arcy trudny mecz z Lechią. Zastanawiam się czy Lechię będzie stać na kolejną trzecią porażkę rzędu. Należy wziąć po uwagę że Lechia będzie grała osłabieniu za czerwone kartki, bez Peszki. Czy Legia to wykorzysta? Późni spacerek z Pogonią u siebie i 9 Kwietnia najtrudniejszy pojedynek w Poznaniu miejscowym Lechem.

Kibic (L), 13.03.2017 11:06 - *.com.pl

Legia punkty rozdawała, a teraz goni czołówkę. Szkoda,że skuteczność naszych jest mizerna. Bo sam wynik 1:0 z Wisłą pokazuje, jakie męki przechodziła. A okazji miała dużo, aby wygrać wyraźnie.

Jerz z Potoku, 13.03.2017 21:25 - *.dynamic.chello.pl

Gdyby większość kibiców naszej drużyny rozumiała oczywistą oczywistość, iż tytułu MP nie da się obronić grają jedynie dwoma formacjami (defensywą i pomocą), to zapewne "napinka" i rozczarowanie byłyby zdecydowanie mniejsze. Ci z kolegów, którzy tak żarliwie dopominają się i oczekują efektownych oraz przekonywujących zwycięstw prawdopodobnie zatrzymali się na "grudniowym etapie" Legii. Proponuję się ocknąć i łaskawie zauważyć, iż nie mamy gotowych do gry napastników. Sportowa przewaga liderującej trójki ESA nad naszą drużyną jest w tej chwili oczywista. Natomiast iluzję naszej futbolowej wielkości (czyt.: mistrzowskich możliwości) podtrzymuje jedynie/nadal znakomity trener oraz kilku wybitnych, jak na polskie realia, piłkarzy. Ot i cała tajemnica obecnej legijnej alkowy.

Arek, 13.03.2017 22:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ciekawie jest. Mamy obecnie punkt do trzeciego miejsca, 2 do drugiego i 3 do pierwszego. I pomyśleć co mogłoby być jakbyśmy wygrali ostatnie 2 mecze u siebie. A tak, trzeba cisnąć dalej i obojętnie jak, ale punktować, punktować i jeszcze raz punktować. I przede wszystkim nie tracić punktów u siebie, bo to moim zdaniem może decydować o naszej sytuacji po rundzie zasadniczej. Fajnie jest wygrywać na wyjazdach, ale punkty u siebie to podstawa myślenia o czymkolwiek. A tych punktów u siebie to my na traciliśmy zdecydowanie za dużo. Fajnie to wyglądało za Czerczesowa, bo kto przyjeżdżał to w zasadzie mógł tylko myśleć z jak ciężkim bagażem wyjedzie.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.