Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Żyleta na meczu z Pogonią - fot. Hagi
Żyleta na meczu z Pogonią - fot. Hagi
Niedziela, 2 kwietnia 2017 r. godz. 19:10

Relacja z trybun: Kuchy King!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Po przerwie na mecze reprezentacji znów wróciliśmy na Łazienkowskiej. Mecz z Pogonią miał obejrzeć komplet widzów, jednak oficjalnie frekwencja była znacznie niższa od pojemności stadionu i wskazań klubowego licznika. Wszystko za sprawą "ligomistrzowych" karnetowiczów. Na szczęście już niedługo pożegnamy się z problemem sztucznego nabijania licznika. Spotkanie z Pogonią było tym, na którym do kibicowskiego repertuaru weszła nowa przyśpiewka wysławiająca "Kuchego Kinga".


Kibice Pogoni przyjechali w skromnej grupie. Ekipa pociągowa była transportowana przez policję, a w podstawionych autobusach było sporo wolnego miejsca. "Portowcy" wywiesili w sektorze gości trzy flagi, a w drugiej połowie także transparent z pozdrowieniami dla kibica przebywającego po drugiej stronie muru. Doping szczecinian nie był słyszalny na Żylecie, ale przy dobrej dyspozycji z naszej strony, było to niemal niewykonalne dla ok. 160 osobowej grupy gości.



O wiele lepsza pogoda sprawiła, że na trybunach znów w dużej mierze przeważa biel, o co gorzej było w zimowych miesiącach. Przed meczem cały stadion minutą ciszy uczcił pamięć zmarłego tydzień wcześniej Pawła Zarzecznego. Jedno co w takich sytuacjach kłuje to fakt, że zawsze znajdzie się ktoś, muszący właśnie w tym momencie "zabłysnąć" jakimś okrzykiem. Na Żylecie wywieszone zostały transparenty nawiązujące do kolejnych rocznic śmierci - "Jan Paweł II Pamiętamy" oraz "Śpiewak pamiętamy. T'97".



Od początku spotkania wskoczyliśmy na wysokie obroty i dość szybko cały stadion miał powody do radości. Gol Kucharczyka nie został jedna uznany, więc nic dziwnego, że oberwało się sędziemu. Pomimo faktu, że z Pogonią nie łączy nas zgoda, przez cały mecz z obu stron nie było żadnych uszczypliwości. Każdy skupił się na wspieraniu swojego klubu. Zdenerwowanie publiczności było jeszcze większe, gdy sędziowie po raz drugi nie uznali gola Kucharczyka. Ten jednak pokazał, że nie od parady nazywany jest "Kuchy Kingiem". Trafił w końcu po raz trzeci, a sędziemu nie pozostało nic innego jak wskazanie na środek boiska. Przy "celebracji" bramki obyło się oczywiście bez pytania o liczbę goli dla obu drużyn. Nie było również bundesligowej melodii, jak na ostatnim meczu - i bardzo dobrze.

Na meczu z Pogonią na gnieździe zadebiutowały dwa nowe bębny, których zakup sfinansował sklep Żyleta - warto robić tam zakupy, bo dzięki temu wspieracie kibicowskie inicjatywy. Doping na przestrzeni całego spotkania stał na wysokim poziomie. Nie było jednego hitu, który przyćmił pozostałe. Śpiewaliśmy głośno i równo. Pojawiły się także dialogi pomiędzy Żyletą a resztą stadionu. "Warszawa", czy "Za nasze miasto" raz inicjowane były z gniazda, po chwili zaś - po okrzykach "Teraz wy!" - przez kibiców zasiadających na trybunie wschodniej.



Schodzącego z boiska "Gui", żegnały przeciągłe okrzyki "Giiiilerme, Giiiilerme...". Nie zabrakło także pozdrowień dla schodzącego z boiska Kucharczyka. Na melodię znaną z "Legia gol", "Żyleta, Żyleta", śpiewaliśmy "Kuchy King, Kuchy King, Kuchy King...". Wygrana Legii zapewniła nam do niedzieli pozycję lidera. Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za wygraną, a za tydzień liczymy na trzy punkty przywiezione z Wielkopolski. Zanim jednak dojdzie do wyjazdowego meczu w Pyrlandii, na Bemowie odbędą się dwa mecze w play-off również z poznaniakami rozegrają nasi koszykarze - warto wspierać nasz zespół w walce o awans do ekstraklasy. Na jednym ze spotkań zaprezentowana zostanie kolejna oprawa w ramach akcji "Ultra Dzielnica".

Na meczu z Pogonią po raz ostatni spikerem był Darek Urbanowicz, któremu pomagał tradycyjnie "Juras". Na razie nie wiadomo, kto będzie następcą.

Frekwencja: 22210
Kibiców gości: 160
Flagi gości: 3

Autor: Bodziach



Komentarze: (44)

Wesoły Romek, 02.04.2017 19:28:37 - *.stansat.pl

Ze swojej strony dodam, że cieszy mnie bardzo to, że tak wiele osób tak aktywnie działa w grupach kibicowskich. Powinni oni wszyscy dostać możliwość wyjazdu do Poznania. Niestety dostaliśmy tylko 2000 biletów.

PL, 02.04.2017 19:40:32 - *.tel.tkb.net.pl

Doping duzo lepszy niz np z wisla gdy byl pelny stadion:)

Chomas, 02.04.2017 19:52:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Ja się ciągle zastanawiam- co to za problem kupić biała podkoszulkę o rozmiar większa i założyć ją na kurtkę? ja tak robiłem i nie było większego problemu.

jan, 02.04.2017 20:04:01 - *.centertel.pl

wesoły romku to tylko 2000,wydaje sie być nizle

das, 02.04.2017 20:08:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

piosenka na cześć Kuchego byla juz spiewana na meczu z Kukesi

do Chomas, 02.04.2017 20:26:39 - *.ipv4.supernova.orange.pl

Nie kazdy chce wygladac jak czlowiek Michelin. W lato itp nie ma wymowki. Z zime to jest glupota i tyle.

Lp7, 02.04.2017 20:47:15 - *.dynamic.chello.pl

Bardzo mnie cieszy, jako kibica z 12-letnim stażem, okazywanie szacunku Pogoni.
Tak powinno zostać, coś w stylu Układu

Fanatyk Kuchego, 02.04.2017 20:47:47 - *.dynamic.chello.pl

Pierwsze "kuchy king" było w Łęcznej w zeszłym sezonie.
Drugie w Gliwicach w tym sezonie.

Wojtek Hadaj, 02.04.2017 21:02:59 - *.centertel.pl

Tylko Wojtek Hadaj!!!!!

Bidon, 02.04.2017 21:11:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dązymy do perfekcji a wiec
1.gdyby nie ci tak zwani sezonocy to na trybunach bylo by max 2 tys ludzi, ktorzy by niekoniecznie sluchali polecen o nie naklejaniu vlepek tak jak to bylo swego czasu na koszu...
2. Niestey znowu przytyk w strone autora...to juz nie bracia tylko przyjezdni ??? wow
3.Szacun za wspomnienie o Panie Pawle choc brak nawet transparentu troche dziwny
4. A jesli mowa juz o transparentach w ktorych ilosciach wieszaniu jestesmy chyba mistrzami to dyplomatycznie napisze ze nie zawsze maja one sens...

Do redakcji, 02.04.2017 21:24:59 - *.dynamic.chello.pl

Czekamy na relacje z potyczek w meczach weekendowych naszej młodzieży, z cyklu "Młodzież mecze weekendowe"", coś w dzisiaj długo ich nie ma?, czekamy z niecierpliwością, pls.

mikio123, 02.04.2017 21:29:21 - *.129.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Czemu nie ma pytania o ilość goli?

GOC (L) ŁAW, 02.04.2017 21:53:27 - *.internetdsl.tpnet.pl

@Lp7
Dobry jesteś kot !!! 12 lat stażu... Tyle to ja mam wyjazdów do samej żydowki.. A paprykaże dla twojej informacjji kumają sie z Zabolami !!!

lukaszbielany89, 02.04.2017 21:56:49 - *.centertel.pl

Niech Hadaja wezmą na spikera

Cult⚽️Legia, 02.04.2017 22:17:43 - *.99

Kuchy⚽️King⚽️

FOREVER LEGIA, 02.04.2017 22:20:19 - *.play-internet.pl

Do GocLaw.Lubie takich co od stuleci na Legie i wyjazdy(a wlasciwsze okreslenie powinno brzmiec"przejazdy") jezdza-pewnie tylko w necie.A do informacji Twojej,to Pogon nie kuma sie z zabolami,tylko jedna z ich grup kibicowskich.Rownie dobrze mozna by powiedziec,ze Legia ma zgode z radomiakiem,lub miala zgode z Bielskiem,ze o juve nie wspomne.To "pewne grupy"zerwaly zgode z Pogonia i powolaly nowe-swoje uklady.Prawdziwy Warszawiak nie robi sobie z geby cholewy i jak sie spiewa "Braci sie traci",to Braci sie nie traci.AMEN.

Do do chomas , 02.04.2017 22:28:28 - *.centertel.pl

Jak śpiewasz na maksa to w samej białej bluzie powinno być ciepło nawet gorąco przy minusowych temperaturach.

szemrany, 02.04.2017 23:16:23 - *.dynamic.chello.pl

Szacun Gocław i czapki z głów.Czuwaj!

Ronson, 02.04.2017 23:48:22 - *.centertel.pl

Pogoń dopingowała cały mecz konkretnie. Wiele przerobionych naszych pieśni ale 2 swoje ciekawie brzmiały i długo je śpiewali.

Do forever Legia, 03.04.2017 00:10:39 - *.play-internet.pl

I to jest racja, co nas szarych kibiców obchodzą jakieś układziki bo to czy tamto, że się w nie dogadali w interesach!!! Mój pierwszy szal 26 lat temu był zgodowy z Pogonią i nikt mi tej zgody nie zburzy bo tak mu się podoba. Pozdro dla normalnych!!! (L)

czarek, 03.04.2017 00:14:14 - *.dynamic.mm.pl

Mam takie małe pytanko,ja robicie filmiki z dopingu to dlaczego są nie po kolei ?Np.Żyleta,żyleta... była pod koniec spotkania,a transparent z Janem Pawłem II raz się pojawia,raz znika żeby znów się pojawić i znów zniknąć.Taka ciekawostka.

///, 03.04.2017 00:49:08 - *.dynamic.chello.pl

Szansa na sukces, wybór repertuaru, trochę gadki by poszło lepiej (myślcie, że jest rożny) i wszystko gra. ŻENADA.

PS Jak już do każdej przyśpiewki napinacie łapy i wymachujecie, to siłownie radzę odwiedzać, bo komicznie to wygląda.

Nie dziwie się postawie Piotrka na tym meczu ... Szkoda tylko, że pikujemy i zaraz obwoźny cyrk będzie. Jeszcze większa paranoja, że ręce opadają z dopingiem przy takiej frekwencji i startują jaja, a reszta w to gra nie myśląc, że to ironia.

Co tam mordeczko chcesz śpiewać - wszystko jasne.

Po grecku miał nie być, ale GUI inna śpiewka :)

Real, 03.04.2017 03:47:32 - *.109

Przeciętny grajek który odpala kiedy Bóg pozwoli, a wy robicie z niego drugiego Nikolicia czy Ljuboję. Prawda taka że w Legii nie powinno go być już od dawna, tylko blokuje miejsce dla rasowego napadziora.

walo, 03.04.2017 06:12:19 - *.play-internet.pl

Trzeba przyznac że Smokowski mial troche racje że na Ł3 sie fajnie gra wszystkim drużynom bo doping ich nie deprymuje, jest melodyjny przez cale spotkanie.
Chyba nie tak to powinno wygladać

Japson , 03.04.2017 07:33:39 - *.centertel.pl

Czas na zmiany. .... Gniazdowy na spikerka :)

Do wszystkich, 03.04.2017 07:58:37 - *.play-internet.pl

Czy ktoś zrozumiał komentarz ///? Mógłby ktoś to przetłumaczyć?

krytycy Kuchego, 03.04.2017 08:09:22 - *.nowydwormazowiecki.vectranet.pl

Gdzie taraz są wszyscy krytycy Kucharczyka??!! schowali głowy w piach czy co?! jak tylko jest okazja jadą po chłopaku ...jak ważne bramki strzela czy asystuje to cisza... teraz KUCHY jest KING! dobrze,że Kucharczyk zamknął ryje pseudoznawcom i krytykom... BRAWO!

O(L)d School Hool ( Mario), 03.04.2017 08:57:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do Gocław :
Słuchaj chłopcze co Ty możesz wiedzieć o prawdziwych wyjazdach bo chyba nie masz na myśli tego co się teraz dzieje ? Idź do sklepu i porozmawiaj np. z Bosmanem to Ci opowie o prawdziwych wyjazdach do widzewa , łks , stali mielec i innych . Pamiętam jeszcze zgodę z Lechią i Słąskiem ale Pogoń to nie była tylko zgoda lecz dla wielu braterstwo i tym w moim sercu pozostanie na zawsze !!!

sznyt, 03.04.2017 09:01:00 - *.ipv4.supernova.orange.pl

Jak się człowiek rozejrzy po Polsce co zostało z dawnych zgód ( Wisła-Jaga, Śląsk-Wisła, Korona-Cracovia, etc.) to zachowanie Nasze oraz Pogonii jest naprawdę czymś fajnym i z wyższej półki.

Do O(L)d School Hool ( Mario), 03.04.2017 09:11:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Podpisuje się dwoma rękami pod tym co napisałeś, pierwsz wyjazd na Pogoñ. Lata 90-te. Pozdro.

Bartoszyce, 03.04.2017 09:47:32 - *.bartnet.pl

Czy Wam się spodoba czy nie................Wojtek Hadaj na spikera !!!!

bat, 03.04.2017 10:41:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

1. Kuchy wiele podpatrzył u Nikolicza, a jest szybszy i mocno pracuje w obronie i pressingu. Myślę, że sprawdzi się w niedzielę w Poznaniu.
2. Braci się nie traci.

ekspert, 03.04.2017 10:52:55 - *.centertel.pl

WOJTEK HADAJ WRÓĆ!!!!!!!!!!!!!!!!

DARO, 03.04.2017 12:10:55 - *.static.ip.netia.com.pl

DO: O(L)d School Hool ( Mario)....
Popieram !!!

as, 03.04.2017 12:53:58 - *.play-internet.pl

a wcześniej KUCHY był zły tak go już sprzedawaliście jako ciapciak .
Internetowi znafcy futbolu

ciajek, 03.04.2017 14:59:17 - *.ptim.net.pl

w 1977 roku dostałem oklep od miejscowych w Choszcznie .
to byli frajerzy bo skumali się z pyrusami na obozie. Padło tylko pytanie POGOŃ czy LEGIA,ich było 8 nas 2.Ale jeszcze tego samego wieczoru odegraliśmy się.Nie mieli pojęcia,że między nami jest zgoda - zwykle chłopki. W sumie i tak było fajnie

FOREVER LEGIA, 03.04.2017 16:02:22 - *.play-internet.pl

Pamietam bieg przez plyte boiska w przerwie meczu w Szczecinie,jak Pogon spiewala"Chodzce do nas".O ile sie nie myle,to byl 1994 r.To byly czasy.

paź, 03.04.2017 19:29:13 - *.11

Sprzedam dwa bilety na Legia Korona, żyleta, student senior, łączny koszt 30 zl


wojtek947@op.pl

Fcm , 04.04.2017 08:06:39 - *.centertel.pl

Pozdrawiam panią ze sklepu Żyleta!
Z takim podejściem do klienta to bym Cię 5 minut w tym sklepie nie trzymał!

ja kibol , 04.04.2017 08:40:00 - *.17

a ja mam pytanko ? dlaczego przed meczem na oficjalnej stronie pokazywało że prawie 29 tys. biletów sprzedanych a na meczu na telebimie info ze ponad 22 tys człowieków na stadionie... ???

do / / /, 04.04.2017 12:53:05 - *.cws.sco.cisco.com

Zasstanawiam się czy tylko ja Cię nie zrozumiałem...

Mks, 04.04.2017 22:49:17 - *.dynamic.mm.pl

Jest to naprawde godne pochwały, że po zerwaniu zgody pozostał do siebie szacunek, czego nie można powiedzieć na przyklad o Slasku i Wiśle, gdzie podczas meczu na siebie bluzgają. Szkoda, że niektórzy z krytej w Szczecinie tego szacunku nie mają i cisną po Legii, jak dla mnie żenada, ale na szczeście jest to mały procent zakompleksionych gości. Pozdro ze Szczecina!

do ja kibol, 04.04.2017 23:09:36 - *.play-internet.pl

Bo karneciarze "realowcy" nie przyszli.

Fcm do ///, 05.04.2017 05:58:59 - *.centertel.pl

Chłopie bierz po połowie dawki!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.