Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 18 kwietnia 2017 r. godz. 11:29

Relacja z trybun: Śmigus dyngus zamiast świątecznego lidera

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Niespełna 18 tysięcy kibiców postanowiło spędzić poniedziałek Wielkanocny przy Łazienkowskiej. Już dawno nasz klub nie grał tego dnia meczu, więc nie brakowało obaw o frekwencję na trybunach. Parę tysięcy karneciarzy co prawda odpuściło, jednak i tak całkiem przyzwoita liczba fanów wybrała spędzenie tego popołudnia z legijną rodziną. Szkoda tylko, że zamiast świętowania lidera, to goście zrobili nam śmigus dyngus...

Sobotnie wyniki z pewnością ucieszyły fanów Legii, bowiem dzięki wygranej z Koroną, mogliśmy w końcu wyjść na prowadzenie w tabeli przed podziałem punktów. Tym bardziej, że nasi piłkarze mierzyli się z zespołem, który w ostatnim czasie bardzo słabo radził sobie w meczach wyjazdowych. Nic dziwnego, że przed rozpoczęciem meczu fani zmierzający w kierunku naszej świątyni, byli w bardzo dobrych nastrojach i prześcigali się w rozmiarach wygranej Legii. Chyba jednak trochę nas poniosło.



Nasz stadion tym razem wypełniał się wyjątkowo ospale, ale końcowy wynik trzeba uznać, za całkiem przyzwoity, co nie znaczy oczywiście, że nie powinno być lepiej. Tego dnia debiut w roli spikera, u boku "Jurasa" zaliczył Łukasz Stasiak, który zastąpił Darka Urbanowicza. Trudno powiedzieć, czy celowo, ale początkowo spikerów było ledwo słychać na trybunach. Mecz rozpoczęliśmy od kilku okrzyków "Piłka nożna dla kibiców", po czym przystąpiliśmy do wspierania naszego klubu.



Koroniarze zapisy na wyjazd do Warszawy rozpoczęli już dwa tygodnie wcześniej, a w między czasie - w ostatnich dniach - doszli do porozumienia z własnymi działaczami, którzy anulowali ciążące na ultrasach zakazy klubowe. W drogę w kierunku Łazienkowskiej ruszyły 4 autokary. Kielczanie zameldowali się w sektorze gości na początku meczu w 281 osób. Wywiesili dwie flagi i jeden transparent z pozdrowieniami do więzienia i ruszyli z dopingiem, który w perspektywie całego spotkania dało się słyszeć na Żylecie raptem ze dwa razy.

Sami tego dnia również dość długo rozkręcaliśmy się, a nasz doping nie stał na najwyższym poziomie. W 35. minucie spotkania kibice z Żylety poinformowali cały stadion o minucie ciszy dla zmarłego kilka dni wcześniej Maćka Jaskólskiego. Na ogrodzeniu zawisło płótno przedstawiające zmarłego 35-letniego legionistę, herb Legii i "Ś.P. Maciek 1982-2017 Boże Chroń Fanatyków".



Pod względem dopingu lepiej było po przerwie. Najpierw oberwało się Rymaniakowi ("ch... ci na imię"). Później ruszyliśmy z piekielnie mocnym "Hej Legia gol", ale tego dnia zdecydowanie najlepiej wychodziło nam "Nie poddawaj się...", śpiewane przez około 20 ostatnich minut. Niestety, piłkarzom tego dnia nie wychodziło zupełnie nic i bezbramkowy remis jest wynikiem jak najbardziej zasłużonym. Pomiędzy fanami obu ekip było raptem kilka wzajemnych okrzyków. Po meczu więcej powodów do radości mieli oczywiście przyjezdni.

Za tydzień czeka nas wyjazdowy mecz z Cracovią, a później poznamy terminarz ostatnich siedmiu kolejek. Wiadomo już, że cztery z nich rozegramy na własnym stadionie, trzy zaś na wyjazdach.

P.S. Na meczu zadebiutowała flaga FC Legii z Zambrowa.

Frekwencja: 17 962
Kibiców gości: 281
Flagi gości: 2

Autor: Bodziach



Komentarze: (25)

Wilczur, 18.04.2017 11:38:56 - *.q-loc.com

Spiewac 'Nie poddawaj sie' z Korona Kielce od 65m to chyba nowy rekord zenady.

bbn, 18.04.2017 11:39:00 - *.dynamic.chello.pl

Hej Legia gol było w pierwszej połowie :)

DAVE, 18.04.2017 12:08:35 - *.um.warszawa.pl

Do Wilczur: tak mnie to też rozwala, zamiast strzelić k... gola albo coś zachęcającego to piosenka taka jakbyśmy z jakąs topową drużyna grali i to nie polską.

W(L)kp, 18.04.2017 12:30:08 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

do wilczur i Dave jak wam repertuar sie nie podoba to na k6 spadac

do W(L)ko, 18.04.2017 12:59:25 - *.q-loc.com

Zdecydowanie argument mistrz. Po prostu pamietam czasy gdzie szanowalismy sie. A sam mozesz na k6 zawitac.

@W(L)kp, 18.04.2017 13:08:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A jak się Tobie nie podoba wyrażanie swojego zdania to spadaj na bułgarską, masz blisko.

Żenujące było to śpiewanie...

W(L)KP, 18.04.2017 13:12:24 - *.um.warszawa.pl

JAKIE K6? JEZU NAWET NIE MOZAN MIEC INNEGO ZDNIA BO CIĘ ZARAZ ZJEDZA..

Kibic, 18.04.2017 13:12:44 - *.centertel.pl

Boze, ludzie. Przecież to było celowe zagranie. Jakby Legia wygrała i zajęła pierwsze miejsce , to byśmy z pyrami grali u nich, a nie u nas. O ile oczywiście tak zachowa się teraz tabela jaka jest w tej chwili. Wygrywa teraz cala czwórka i w tabeli nic się nie zmieni. A przy naszym 2 miejscu mamy u siebie lecha, lechie i wisle . Pozdro 600

Kibice Małysza, 18.04.2017 14:05:52 - *.internetdsl.tpnet.pl

Niekończący sie płacz o śpiewanie "Nie poddawaj się". Po pierwsze to była jedyna przyśpiewka która była śpiewana odpowiednio głośno, a po drugie jest to chyba ulubiony hit piłkarzy.

mazo(L), 18.04.2017 14:58:53 - *.core.ynet.pl

Doping tego dnia był tragiczny, ale akurat ta przyśpiewka, w momencie gdy cały stadion wspomagał Żylete z początku dawała radę. Jednak śpiewać ją nieprzerwanie przez 25 min to porażka

do redakcji, 18.04.2017 15:11:20 - *.220

czas pomyśleć nad blokadą komentarzy- wylew płaczków i internetowych narzekaczy...

mg, 18.04.2017 15:16:54 - *.centertel.pl

Nie poddawaj sie wyszlo zajebiscie moim zdaniem... Ale widac ze nie którzy zamiast tego woleli by cisnac 20 minut koronie spiewajac strzelcie k... Gola.

dozo, 18.04.2017 15:34:55 - *.nm.e-zet.pl

W ogóle potrzebujemy nowych pieśni. Dlatego w miare świeże "Nie poddawaj się..." wychodzi najlepiej.

Stara Żyleta, 18.04.2017 16:12:43 - *.centertel.pl

Nie poddawaj się jest zajebiste i moźe porwać do walki pod warunkiem że śpiewa się to głośno i energicznie, a dukanie pod nosem przez 25minut moja się z celem..można było przy tym usnąć wczoraj..

zuo, zuo, agresja!, 18.04.2017 16:16:54 - *.dynamic.chello.pl

Do chóru się zapiszcie jak chcecie pośpiewać! To jest stadion do k.. nędzy, ma być gwizdanie, buczenie i wyzwiska, a nie jakieś przyśpiewki harcerskie.

do w(L)kp, 18.04.2017 16:56:05 - *.play-internet.pl

Jak tobie się coś nie podoba to jeździj sobie na bułgarską, za nim kogoś zaczniesz wysyłać na k6. Akurat Wilczur i DAVE mają rację.

Arek, 18.04.2017 19:26:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@do redakcji, to 3/4 wpisów trzeba by zablokować. A po takim meczu jak wczoraj, to chyba wszystkie.

f, 18.04.2017 20:10:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Co Żyleta śpiewała piłkarzom po meczu?

do F., 18.04.2017 22:16:01 - *.sta.asta-net.com.pl

Podziękowali pseudo piłkarzom za wspaniałą grę haha

zapalony kibic, 19.04.2017 08:06:20 - *.internetdsl.tpnet.pl

a co z pieśnią GOOOOOLLLLL HEJ LEGIA GOL HEJ LEGIA GOL HEJ LEGIA GOOOOL.....GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL ?

Ja1916, 19.04.2017 08:15:15 - *.centertel.pl

Niestety doping tragiczny. Jedna i ta sama przyśpiewka, aż chyba piłkarze usypiali już na boisku..

@Arek, 19.04.2017 15:06:54 - *.dynamic.chello.pl

nie ty jestes decyzyjny co trzeba blokować.

123, 19.04.2017 17:05:37 - *.centertel.pl

@f śpiewali
Jak tak dalej grać będziecie.......... i
Walczyć trenować........

@123, 19.04.2017 18:01:53 - *.210.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dzięki kolego, akurat byłem na wschodniej i jakoś nie mogłem wyłapać słów, myślałem, że to jakaś nowa twórczość.

eL, 21.04.2017 13:31:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Po meczu śpiewali "Tak już było, jest i będzie, tytuł sam się nie zdobędzie" oraz "walczyć, trenować..."

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.