Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej

Wtorek, 2 maja 2017 r. godz. 19:21

Arka Gdynia zdobyła Puchar Polski

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Arka Gdynia zdobyła swój drugi w historii Puchar Polski i tym samym zapewniła sobie udział w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. Przez 90 minut spotkania Lech - Arka bramki nie padły. Zwycięzcę wyłoniła dogrywka - arkowcy prowadzili 2-0 po golach Rafał Siemaszki i Luki Zarandii, a honorową bramkę dla Lecha strzelił Łukasz Trałka. Co ciekawe, poznański zespół przegrał finał po raz trzeci z rzędu, z czego dwukrotnie z Legią Warszawa.

Arka w PP 2016/17:

Rominta Gołdap 1-4 Arka Gdynia
Olimpia Zambrów 0-1 Arka Gdynia
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1-2 Arka Gdynia
Bytovia Bytów 2-1, 0-1 Arka Gdynia
Wigry Suwałki 0-3, 4-2 Arka Gdynia
Lech Poznań 1-2 Arka Gdynia



Komentarze: (102)

hahaha, 02.05.2017 19:26:53 - *.dynamic.chello.pl

hahahahahaahah 3x w Warszawie po puchar i jadą do siebie bez...

Nuhy, 02.05.2017 19:29:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Brawo arka

Barteezz83, 02.05.2017 19:29:35 - *.lukman.pl

Gratulacje dla Arki. Już wiemy ,że czwarte miejsce nie da pucharów. To powinno spowodować jeszcze większe emocje w walce o pierwszą trójkę. Arce natomiast życzę jakiegoś atrakcyjnego, medialnego rywala.

Wo(L)ar, 02.05.2017 19:29:45 - *.play-internet.pl

Hahahhaaaaa. Amatorzy ziemniakow sie zalamia...

mlooody, 02.05.2017 19:30:47 - *.dynamic.chello.pl

Gratulacje dla Arki. Ale od strony sportowej i pucharow jest to 1 drużyna mniej z 4 miejsca w lidze co mogla by coś uciułać.
To tak jak byśmy mieli 3 drużyny w pucharach ;[[[[[[ Ranking UEFA to będzie kaplica 0 pkt by Areczka.

Rychu, 02.05.2017 19:33:31 - *.centertel.pl

Amica tradycyjnie robi z siebie pośmiewisko na cała Polskę. Nigdzie tak nie pompuje się balonika i nigdzie nie pęka on z takim hukiem. Taka już skrzywiona poznańska mentalność.

LMP93, 02.05.2017 19:34:06 - *.centertel.pl

Pycha kroczy przed upadkiem. Mial byc dublet a jest dup.

mietek, 02.05.2017 19:34:31 - *.54

@hahaha: Pewnie znowu słowiki powiedzą, że źli sędziowie faworyzujący Legię im nie dali wygrać. A to, że Legii w pucharze od sierpnia nie ma, to nieważne - najważniejsze, że "tępe pały" usłyszą coś na nasz temat i będzie git :)

Mos, 02.05.2017 19:35:01 - *.dynamic.chello.pl

Więc Arka zabrała 1 miejsce pucharowe..
nie 4 tylko 3 zespoły zagrają w pucharach...
Będzie bardzo ciekawie...
Na minus to że Arka pewnie zaprezentuje w Europie tyle co Cracovia sezon temu...

Juri, 02.05.2017 19:35:13 - *.adsl.inetia.pl

Gratulacje dla zwycięzców.

BRÓDNO, 02.05.2017 19:42:35 - *.236

Do 3 razy sztuka... TAKI C H ... J HAHAHAHA

FC, 02.05.2017 19:43:37 - *.dynamic.chello.pl

Brawo dla Arki!!!!!!!!

FC, 02.05.2017 19:44:35 - *.dynamic.chello.pl

Rudy przewidział

Afa, 02.05.2017 19:48:40 - *.centertel.pl

Od dziś Amica ma nowe przysłowie: Do ...... razy sztuka. Taką oprawę mogą sobie robić na stałe i tak pucharu w Warszawie nie zdobędą

WWL , 02.05.2017 19:50:44 - *.play-internet.pl

Niestety to kolejna porażka polskiej piłki.
Arka odpadnie z jakąś drużyną z San Marino a reszta w lidze postara się o 4 miejsce dla Legii

Wolfik, 02.05.2017 19:51:58 - *.dynamic.mm.pl

Arka grająca od kilku miesięcy totalny piach wygrywa PP. Jak widzicie Koledzy, wszystko jest możliwe. Trzeba walczyć i wierzyć, a nie płakać po jednym zremisowanym meczu skoro mamy jeszcze sześć.

Oczywiście należy pamiętać, że dla kogoś z czołówki tego jednego miejsca zabranego przez Arkę w pucharach braknie.

Mayky, 02.05.2017 20:03:02 - *.gigainternet.pl

Pyry się rozgotowały hahaha

W KOŃCU DO TRZECH RAZY SZTUKA, 02.05.2017 20:03:58 - *.dynamic.chello.pl

:)))

Groch, 02.05.2017 20:04:30 - *.adsl.inetia.pl

Wiecie co to znaczy ,ze tylko pierwsze 3 miejsca dają puchary wiec to bedzie koniec Lecha, Lechii......
Bądź Legii
Te kluby mają wpisane awans do pucharów w budżet

Hiszpan, 02.05.2017 20:05:18 - *.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie masz pucharu będziesz bez korony gdzie twoja potęga łachu p...y.

antek, 02.05.2017 20:05:58 - *.static.chello.pl

Arka Arka dobrze pyry na obierak tamich miejsce na obierak

sprite, 02.05.2017 20:15:12 - *.play-internet.pl

Co tam nasz ledwo uratowany remis z Wisłą, przy trzecim z rzędu przegranym finale :-) brawo Arka! Już nie mogę doczekać się naszego meczu z lokomotiwem i pytania z Żylety: gdzie macie puchar, frajerzy gdzie macie puchar!?!?

(L)odz, 02.05.2017 20:20:34 - *.toya.net.pl

Pycha kroczy przed upadkiem...teraz tylko liczą sie trzy pierwsze lokaty więc LEGIO budzimy sie na poważnie,choć innego scenariusz jak MP nie zakładam...

Cik, 02.05.2017 20:20:50 - *.dynamic.chello.pl

Czy to dobrze dla Legii? Boje sie 4 miejsca.

Cult⚽️Legia, 02.05.2017 20:27:17 - *.14

Bravo!Śledzie!

Szakal, 02.05.2017 20:29:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pyra kroczy przed upadkiem!

Karol, 02.05.2017 20:32:41 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Legia Mistrzem !! Opieeeerniczymy ich wszysykich luzno!!

Psss, 02.05.2017 20:37:42 - *.dynamic.chello.pl

NIEKTÓRZY ŻYJĄ TYLKO NIENAWIŚCIĄ DO LECHA I CIESZĄ SIĘ Z ICH POTKNIĘĆ A RESZTA SIĘ NIE LICZY !!
1 ARKA ZABRAŁA 4 MIEJSCE W PUCHARACH
dobrze ?
2 ARKA ZAGRA BEZ RANKINGU I PEWNIE ODPADNIE Z JAKIMIŚ AMATORAMI JAK CRACOVIA ROK TEMU.PUNKTY DO RANKINGU PÓJDĄ SIĘ JEB...
dobrze?
3 PO TYM ROZWIĄZANIU NA 99,9% W EUROPIE ZABRAKNIE KOGOŚ Z TRÓJKI LECH,LEGIA,LECHIA
TAK WAS TO CIESZY? ZNOWU BĘDĄ PŁACZE ŻE W EUROPIE REPREZENTUJĄ NAS JAKIEŚ OGÓRKI I ODPADAJĄ W 1 RUNDZIE ALBO ŻE JADĄ NA WYJAZD W 100 OSÓB !!
Chu.... z tym co ? WAŻNE ŻE ZNIENAWIDZONY LECH ODPADŁ ? A RESZTĘ PIE...
Nienawiść do Lecha jest wpisana w życie Legionisty ale też jest gdzieś zdrowy rozsądek..

Jacek, 02.05.2017 20:37:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Arka pokazala, ze faworyt nie zawsze wygrywa i walczyc trzeba do konca. Brawo Arka. Nasi pilkarze powinni wyciagnac wnioski. Chociaz sa faworytami wiekszosci meczy to nikt sie przed nimi nie polozy. Walczyc Legio, walczyc zeby wykluczyc Amice z pucharow. Nie interesuje mnie to czy Arka dobrze wypadnie w pucharach czy nie. Tak samo jak innych nie interesuja sukcesy pucharowe Legii. Zdobylismy juz wiele punktow do klasyfikacji europejskiej naszych klubow a i tak wszyscy maja nas w nosie. Liczy sie tylko Legia.

gratulacje, 02.05.2017 20:41:56 - *.centertel.pl

Dzis Lech zdobył na własność mały pucharek wręczany za zajęcie drugiego miejsca - zdobyli go 3 razy z rzędu i mają go na zawsze;)

kibic, 02.05.2017 20:42:53 - *.smtvsat.pl

Brawo Arka! Piękna walka! Gratulacje dla Matiego Szwocha!

Matej769, 02.05.2017 20:50:28 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Zimny prysznic na rozgrzane głowy kuchenkorzy

Zajmon, 02.05.2017 20:57:39 - *.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

No i sie poznań zesral a Arka najpewniej pozbawi pucharów 4 po sezonie Lechię chociaz tego miejsca to życzę pyrkom!
A Arka cóż da dupy w 2 rundzie eliminacji jakiemus zakaukaziu albo innej potędze postjugoslowianskiej.

grzesiek, 02.05.2017 21:13:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Szkoda liczylem na Wigry Suwalki w pucharach a tutaj jakas arka gdynia.

Zajmon, 02.05.2017 21:47:33 - *.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@psssss
zgadzam sie z Tobą. Niestety dzisiejszy zwyciezca przyniesie nam wstyd w Europie a Leszkom zycze wyprzedaży i braku pucharów za dzisiejsza wtope.okazalo sie ze cieniasy z nich czego eksperci nie chcą zauważyć.

M3, 02.05.2017 21:51:00 - *.play-internet.pl

Jestem daleko od mediów i właśnie się dowiedziałem o wyniku :) hahaha Stara k... do j... lech z poznania !

, 02.05.2017 22:02:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do pss.
Jaką masz pewnosc, ze 4 druzyna z naszej ekstraklasy zaprezentowalaby sie w pucharach lepiej od Arki? Zadnej pewnosci nie masz. Wiec nie rozczulaj sie nad lachem bo nad Legią tez nikt by sie nie rozczulal a wrecz przeciwnie cała Polska by sie cieszyla, ze Legia przegrała. Brawo Arka.

Bidon, 02.05.2017 22:06:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

smiechy chichy a ja zadam pytanie gdzie byli dzis komentujacy wydarzenia...wkoncu praga i niestety nie tylko byla dzis zolto ( arka ) niebieska ( lech )...

chi, 02.05.2017 22:14:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Ja pierdzielę, ludzie, tak się jaracie tym finałem jak mało ogarnięta dziatwa. Nagle robiąca bokami Arka ogrywa zaprzyjaźnionego Leszka? Really?
To ordynarna spółdzielnia mająca wywalić Legię z pucharów. I niestety dzięki rewolucyjnej myśli trenerskiej na ławce Legii, całkiem możliwa do wykonania.

zdziś, 02.05.2017 22:17:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Psss a ty co z posrania jesteś ??? Cała Polska się cieszy z naszych "potknięć" a my tu się mamy rozczulać nad łachem który też nie daje gwarancji zdobycia punktów do śmiesznych rankingów.

Kobo(L)t, 02.05.2017 22:17:23 - *.centertel.pl

Czytam i kur... Serio ? Sracie, ze zajmiemy 4 miejsce ?! Nie ma co się dziwić ze potem trafia sie 2012. Ludzie to jest motywator ! Aby reszta nie założyła spółdzielni. Ostatni mecz Jaga - Lech. Lech przegrywa 4 miejsce, wygrywa pewne 3. Myślicie ze się położy jak puchary uciekną ??? W druga stronę Lech pewne puchary, a mistrz w ostatniej kolejce miedzy Jaga a Legia. Co myślicie ze by się wydarzyło kuchenki walczace na Maksa ? Ten wynik to dla nas mega szansa, ale nasze gwiazdy i trener musza zrozumieć ze trzeba walnąć 6/6. Koniec lansowania kopy necidow tylko ultra ofens jak w ostatnich 25 minutach z wisła

jnq, 02.05.2017 22:24:11 - *.dynamic.chello.pl

hahahahahahahhahahahahahahahahahaha

Hiszpan, 02.05.2017 22:33:45 - *.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Boli łachu? I ma boleć

Amir(L), 02.05.2017 22:39:17 - *.play-internet.pl

Muszą zmienić na
DO 10 RAZY SZTUKA

buuuuuuuuu

Mania, 02.05.2017 22:40:15 - *.dynamic.chello.pl

Brawo piłkarze Arki za ambicję, odwagę i hart ducha! A piłkarze Lecha? ... do czterech razy sztuka.

tomiacab, 02.05.2017 22:42:54 - *.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

miejsce w pucarach dla polskich drużyn wywalczone drogą pucharu Polski zostało zmarnotrawione. Max druga runda eliminacji i arka tonie. :)

tomiacab cd, 02.05.2017 22:44:45 - *.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

najważniejsze jest to ze łach nie będzie mógł podłożyć się jadźce w ostatniej kolejce :) i tylko ldatego interesował mnnie dziś wynik który mnie satysfakcjonuje. Łach mając PP i nie mająć szans na mistrza w ostatniej kolejce rozłożył by nogi przed jagą na za dziesięć druga.

tylkol, 02.05.2017 22:47:15 - *.centertel.pl

trzy razy to sztuka,a nie do

tomiacab do psss, 02.05.2017 22:47:32 - *.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

chłopie ten mecz był dla nas ważniejszy niż ty potrafisz dostrzec, a ty mi tu gorzkie żale na fujarze na łachem odbrywasz. Łach mając puchar mógłby pozbawić nas szans na mistrza w ostatniej kolejce.

rychol, 02.05.2017 22:59:44 - *.centertel.pl

Cala polska to widziala ,.. :-)

Legionista, 02.05.2017 23:07:21 - *.226

Ktoś mówił: "Czemu Bjelica nie jest naszym trenerem?" Mówicie że my jesteśmy nie przygotowani do sezonu, a amika jest, a jagiellonia jest a Lechia jest - nie, nie są. Oby Amika przegra z termaliką i wszystko jest jeszcze w naszych rękach oraz nogach.

FOREVER LEGIA, 02.05.2017 23:10:06 - *.play-internet.pl

Brawo Arka,Super Arka-Normalnie jak bym wszedl na strone gdynskiej swini.Pod sektory zolto-niebieskich jedzcie i piateczki z nimi przybijajce-"pseudolegionisci"Wrog to wrog-przypominam.

Felek, 02.05.2017 23:30:02 - *.centertel.pl

Hahaha pośmiewiska kartoflanego ciąg dalszy. Tak trzymać Amiko!

Arek, 02.05.2017 23:45:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie rozczulać się już tak nad tym łachem. Czy Wy myślicie, że oni nas by tak żałowali? Dostali w dupkę i bardzo dobrze. Nie będzie jakiś łach świętował w Warszawie. A ta ich cisza po drugiej bramce i potem już do końca meczu, coś pięknego. Za te bluzganie na Legię tak ich po karało. Tak jechali, tak chcieli zdobyć w końcu ten puchar, a tu trzeci raz i w dupę hehehe. Brawo Arka!

FOREVER LEGIA, 02.05.2017 23:49:48 - *.play-internet.pl

Brawo Arka,Super Arka-Normalnie jak bym wszedl na strone gdynskiej swini.Pod sektory zolto-niebieskich jedzcie i piateczki z nimi przybijajce-"pseudolegionisci"Wrog to wrog-przypominam.

ding, 02.05.2017 23:53:11 - *.dynamic.chello.pl

Klasyczny hat-trick Lecha w finale! :-D

Ytd, 03.05.2017 00:01:45 - *.centertel.pl

Ile skrojonych szmat amiki będzie płonąc na Żylecie 17 maja?

wwwojtecky (L), 03.05.2017 00:03:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@Psss
Co za bzdury prawisz Kolego - takie same szanse na zagranie piachu w pucharach ma Arka jak Lechia czy inna Jagielonia - bez różnicy.
Dodam , ze w moje życie Legionisty od wielu, wielu lat absolutnie nie jest wpisana nienawiść do Lecha - po prostu mam z nich bekę :-) bo to są właśnie napinacze jakich mało. Dzisiejsza oprawa - w punkt - do trzech razy sztuka- Buhahahaha! To tylko oni mogli wymyślić :-)
Dlaczego fajnie, ze wygrała Arka?
Bo Podoliński to fajny - swój chłop!
Bo Mateusz Szwoch swoją cegiełkę dołożył!
Bo Legia teraz musi się tym bardziej sprężyć a liczy się Ty(L)ko Mistrz!
Bo zawsze cieszy jak wygra taki klasyczny underdog
Bo to jest futbol właśnie :-)
Brawo Arka!


kapi, 03.05.2017 00:09:33 - *.static.chello.pl

Do Psss

Ochłoń, liczy się tylko (L), łach i sraka? oni by Cię zdradzili i się cieszyli w tej sytuacji!

ocho(L), 03.05.2017 00:10:19 - *.adsl.inetia.pl

do @psss - jak zabraknie z tej trójki łacha , to dobra wiadomość. Ale przecież bardzo prawdopodobne jest że zabraknie tej czwartej drużyny -Jagi, która pewnie niedługo spuchnie. Kto by nie był w pucharach i tak, prócz Legii, odpadnie po pierwszej, drugiej rundzie , więc lepiej już niech łach będzie na czwartym miejscu , jeśli mu tak gorąco kibicujesz :) , to nie będzie miał kłopotów z liczbą spotkań na jesieni...

(L), 03.05.2017 00:30:47 - *.dynamic.chello.pl

Puchar to niech sobie Pyry kupią w Decathlonie :)

johnson, 03.05.2017 01:05:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Urodziłem się na Mariensztacie i kibicuję Legii od 24 lat. Nie kibicuję zatem Lechowi czy innym polskim drużynom, ale to nie powód bym na nich bluzgał jak co poniektórzy. To jest sport i niech wygra lepszy, mam nadzieję że Legia. A w europejskich pucharach kibicuję już wszystkim polskim drużynom, niech godnie reprezentują nasz kraj.

kutapiaski, 03.05.2017 01:10:46 - *.play-internet.pl

chce pogratulowac Amice drugiego miejsca haha

kret, 03.05.2017 01:38:16 - *.static.ip.netia.com.pl

Synowie to będzie walka nie tylko o MP. Tak więc oczy będą też z tyłu dupy:)

123, 03.05.2017 01:41:23 - *.dynamic.chello.pl

Co mówi kibic łacha gdy spotyka drugiego?
Sie masz! KO.

Jaaa, 03.05.2017 01:55:36 - *.play-internet.pl

Prawda jest taka że z naszą grą kolejnym trenerem bez doświadczenia i mega transferami polonistek łach pójdzie na mistrza a nam 4 miejsce ch.j da

Kamil, 03.05.2017 02:03:55 - *.play-internet.pl

To co robili Ci ,,kibice'' arki pod narodowym po meczu to nie mam pytań. Walili w tramwaje, cisneli kobiety....Ale to Warszawa zawsze ta ZŁA ;)

Proto, 03.05.2017 02:09:10 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Od dzisiaj kibice amici maja nowa przyspiewke,,Puchar jest WASZ lalalalalala...

eLka, 03.05.2017 02:29:27 - *.internetia.net.pl

Do trzech razy sztuka :))))))

https://pbs.twimg.com/media/C-04ClLXkAEQg1i.jpg

JK, 03.05.2017 03:19:20 - *.dynamic.chello.pl

Kibice nasi cieszą się, że mimo wszystko jedna z naszych największych kos Arka zdobyła puchar, bo utarła nosa Poznaniowi. Bo to kibice kartofli napinali się na swoich forach, ze zdobędą w Warszawie puchar i tym samym upokorzą Legię. Do nich fakt, że dwa razy pod rząd grając z nami w finale dostali od nas w papę nie przemawiał, a i trzeci był w 2011 roku, nawet to, że ten mecz nie był na Ł3. Mieli nas upokorzyć, a upokorzyli samych siebie, a w zasadzie ich skórokopy.

klon1916, 03.05.2017 03:33:38 - *.dynamic.chello.pl

Arka w eliminacjach do LE ugra tyle, co by ugral lech. Trzeba śledziom pogratulować, bo ziemniaki tez by dużo nie ugrały. Bez napinki i obiektywnie w dzisiejszych czasach i znając realia polskiej piłki nożnej tylko Legia może wyjść z grupy LE...
Jeśli nie my to mam nadzieję, że nikt Mistrza Polski nie zdobędzie... pozdrawiam

klon1916, 03.05.2017 03:36:39 - *.dynamic.chello.pl

Do ocho(L)... w 100% potwierdzam... pozdro

@ Hiszpan , 03.05.2017 06:22:57 - *.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mam tak samo jak Ty ;-)
100% prawda

Sajmon , 03.05.2017 06:52:44 - *.lcs.net.pl

Arka jest z pucharem, a 4 czerwca Legia z Mistrzostwem i tak ma to wyglądać!
Przestańcie po 1 remisie z wislą straszyć czwartym miejscem. Damy radę!!!

do @psss, 03.05.2017 07:27:26 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Tak sobie myślę, że jak zabraknie dla Legii miejsca w pucharach to będzie to zaj3bista nauczka dla właścicieli klubu za ich zimowe "transfery".

acab, 03.05.2017 08:47:37 - *.158

wwwojtecky (L)

Jaki Podolinski? Chyba Ojrzynski

mg, 03.05.2017 09:12:53 - *.centertel.pl

No to o superpuchar gramy z arka:)

Łysy z UEFA , 03.05.2017 09:40:49 - *.centertel.pl

Arka rozpocznie eliminacje Ligi Europy od III rundy. Jeżeli Legia nie zdobędzie mistrza i załapie się do LE to rozgrywki rozpocznie od I rundy miesiąc wcześniej, 29 czerwca. Wakacji nie będzie.

tomasz problem, 03.05.2017 09:43:21 - *.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nic tak nie cieszy jak rzeź w rodzinie tych ....niebiesko zoltych .

dariko, 03.05.2017 09:54:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wpisy o 4 miejscu w ekstraklasie nie wynikają ze strachu tylko z otaczającej nas rzeczywistości klubowej. Uważam, że za ostatni udział w LM i LE ten tytuł należy się Legii jak nigdy w historii. po takim sezonie 2 czy 3 miejsce a nie daj ..... 4 to będzie totalna porażka na kilka najbliższych lat. I dlatego kibice obawiają się najbardziej scenariusz po zajęciu 4 miejsca a nie ze strachu przed Jagielonią czy Lechem. 4 ( po wyniku finałi PP) miejsce po ostatnich zawirowaniach związanych ze zmianą właściciele bardzo słabymi transferami i nie wiadomo do końca jak zainwestowaną kasą Z LM to może być dół na kilka najbliższych lat dla naszej LEGII. Oby ten scenariusz nigdy się nie sprawdził. Z drugiej strony ta nieporadność piłkarska na naszym stadionie nie upoważnia mnie go pewnego optymizmu, ze zdobędziemy MP. Takich strat punktowych na własnym boisku nie pamiętam już dawno ( chyba pierwszy sezon Skorży ) i przy takiej sytuacji trudno myśleć o lepszym miejscu w lidze. po prostu tych punktów zabraknie. prośba do pana Jacka M. jeżeli to czyta, musimy grać w jedenastu na boisku ,nie osłabiajmy się na dzień dobry Kopczyńskim, nie kieryjmy się swoimi przyjaźniami z piłkarzami, bo my musimy mecze wygrywać i nawet 6 wygranych nie musi nam zapewnić MP, co raczej jest nierealne przy obecnej formie drużyny. Trzeba mieć odwagę nawet Rado zmienić, kiedy gra mu nie idzie tak jak to było z Wisłą. Pamiętajmy, ze 4 miejsce w lidze to porażka dla klubu i nas kibiców nie Pana Magiery czy piłkarzy. Bo trener i piłkarze zmienią sobie pracodawców a my klubu któremu kibicujemy nie zmienimy, choćby ktoś nam zaproponował ciekawy transfer.

Ewelina, 03.05.2017 10:34:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Gratulacje dla Arki. Lech miał przygotowaną olbrzymią oprawę za zdobycie pucharu. Prawdą jest, że pycha kroczy przed upadkiem. W Poznaniu muszą zrozumieć, że ich piłkarze nie mają mentalności zwycięzcy. Dopóki nie rozgonią tego towarzystwa będą wiecznie drudzy. Na szczęście to ich problem.

dejne3, 03.05.2017 10:45:17 - *.warszawa.vectranet.pl

Dopóki cała Wiara konduktora ,piłkarze ,działacze ,kibice nie będa mieli takiego parcia na Legię to nic nie zdobedziecie i dobrze pycha ,zazdrość zgubi każdego do tzech razy ZERO w gablocie na Bułgarskiej, i tal ma być.

Żenada cała Polska zwas się śmieje , gdzie jest puchar , no gdzie ,w Dechatlonie na półce.

Olo, 03.05.2017 11:33:13 - *.dynamic.chello.pl

Do trzech razy sztuka!!! Haha

eth, 03.05.2017 12:16:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@dariko, jak dla mnie, komentarz trafiony w dziesiątkę

Wlodek, 03.05.2017 12:54:56 - *.centertel.pl

Poznań - miasto know how ;) Pośmiewisko na cały kraj.

123, 03.05.2017 12:59:44 - *.dynamic.chello.pl

Już w zeszłym sezonie działacze Legii zapowiadali że PP będzie odpuszczany. Chyba że dadzą radę ll składem.

B, 03.05.2017 13:06:31 - *.16-1.cable.virginm.net

Lech = Adas Mialczynski zawsze na 2 miejscu, chociaz szkoda rankingu.

(L) , 03.05.2017 13:17:22 - *.centertel.pl

Jednym i drugim kij w ryj

Wolfik, 03.05.2017 13:33:10 - *.dynamic.mm.pl

@Łysy z Uefa: Skąd Ty bierzesz takie info? Naczytałeś się Lema w weekend majowy???

Wolfik, 03.05.2017 13:41:09 - *.dynamic.mm.pl

@Dario: Cóż, trudno mieć do Arki pretensję że chciała ten puchar wygrać. Wszyscy wiedzą o co grają, punktów i miejsca nikt nam za darmo nie da. Rzeczywistości nie zmienimy, więc trzeba wierzyć że Legia da radę. Ja jestem przekonany, że będziemy walczyć o MP a nie o 4-te miejsce. W końcu nasi rywale wcale taki galaktyczni nie są (vide wczorajszy mecz). trochę wiary, Koledzy.

MKK, 03.05.2017 15:54:03 - *.warszawa.vectranet.pl

Z całym szacunkiem, ale prócz Legii jedynie Lech i Wisła mają szansę coś ugrać w pucharach, więc nie ma dla mnie znaczenia czy to będzie Arka, Lechia czy Jagiellona. Każdy skończy na pierwszej swojej rundzie.

rychol, 03.05.2017 16:05:58 - *.centertel.pl

Do trzech razy sztuka,i...trzy razy na deskach.Oj,nie dla ciebie KOZIOLKU MATOLKU ta bajka,idz ty lepiej do PACANOWA,tam gdzie twoje miejsce mmeeeee :-)

JK, 03.05.2017 17:34:09 - *.dynamic.chello.pl

Pierwszy taki przypadek w historii: lokomotywa wykoleiła się na śledziach.

wwwojtecky (L), 03.05.2017 18:13:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do Acab - oczywiście Ojrzynski , mój błąd. Jako trener zaczynał trenując trampkarzy Legii

Fi, 03.05.2017 20:03:29 - *.dynamic.chello.pl

Nawet jeśli Legia ogra Lecha, Lechię i Jagiellonię, a z pozostałymi lamerami zaliczy takie wpadki jak z Wisłą to jest po mistrzostwie. Od dawna wiadomo, że Majstra wygrywa się właśnie w meczach z drużynami przeciętnymi i słabymi.

felek, 03.05.2017 20:57:51 - *.warszawa.vectranet.pl

Poznański balonik pękł z hukiem. Teraz czas aby Legia po raz kolejny pozbawiła amikę mistrzostwa. W Poznaniu nie przeżyją tego :)

Luk, 04.05.2017 07:33:32 - *.promax.media.pl

Nie ma co się stresować - miejsce w top 2 mamy pewne. Teraz obawiam się o mistrzostwo ale do LM i tak ciężko byłoby wejść, tyle farta w losowaniu mogłoby nie być. Ważne żeby była faza grupowa LE.
Natomiast nie jest prawdą że Arka zajmuje komuś miejsce w pucharach i to źle dla rankingu UEFA. Arka bedzie miała wyniki na poziomie Jagielloni czy Lechii czyli odpadnie w 1 lub 2 rundzie eliminacji

Łukasz93, 04.05.2017 10:11:17 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Haha znowu pyruchy będą sie cieszyć z mało ważnego superpucharu

asd, 04.05.2017 10:50:46 - *.wroclaw.dialog.net.pl

szkoda tego lecha w sumie tak szczerze to klub zasługujący na europejskie puchary bardziej niż arka .
Arka i tak gówno w europie ugra nie wspomnę o ekipie wyjazdowej

az, 04.05.2017 11:30:04 - *.25

Widzę, że tu niektórzy błędnie ubolewają strasznie nad rankingiem zamiast słusznie cieszyć się z przypału Leszka. To może ich trochę oświecę.
1. Arka jako zdobywca PP zagra na 90% od razu w 3 rundzie el. do LE (chyba że LE wygra Celta Vigo, no to w 2). Tam czekać będą takie zespoły, jak Milan czy Inter, Arsenal, Everton, Galatasaray, CSKA, PSV, Bordeaux, Marsylia, Sociedad, Werder Brema lub Hertha itp. bo tylko Legia ma taki ranking, który dawałby jej słabszych rywali klasy AIK Solna czy innego Trencina. Więc nie ma żadnego znaczenia czy to Arka czy Lech bo żadne z nich przy takich rywalach nie ugra nawet remisu w dwumeczu. Żadna strata, a popatrzeć na minę tych kompleksiarzy których bardziej interesuje nasz klub niż ich to fajna sprawa.
2. Jeśli mamy grać w puchrach z 4 miejsca w lidze, to wolę żeby Legia nie grała w tych pucharach za rok w ogóle. 4 miejsce przy tym budżecie i przy tych piłkarzach to będzie kompromitacja większa jak dla Lecha ten PP i będzie się tym onanizować cała Polska cały kolejny rok, dlatego niech się gwiazdeczki postarają zamiast grać w chodzonego jak przez prawie cały mecz z Wisłą. Nie wyobrażam sobie takiego upokorzenia jak brak podium, to się nie mieści w głowie i jak odwalą coś takiego, niech będzie kara. Kiedyś taką pokutę miał Bayern jak nie awansował do LM i bardzo dobrze na tym wyszedł, zmądrzeli i odjechali wszystkim.
3. Ja bym stosunku do Lecha nie nazwał nienawiścią. Prędzej bym tak powiedział o Wiśle z najlepszych lat Cupiała kiedy nie tak znowu dawno była bezapelacyjnie lepsza i sportowo i kadrowo i jednak mieliśmy im co naprawdę zazdrościć (powtarzalne świetne wyniki w lidze, liczba MP, wyższe pozycjonowanie w tamym okresie, czuło się, że byli jednak więksi, że to oni byli Realem polskiej ligi a nie Legia i dość długo to trwało). Na szczęście to się zmieniło. Lech natomiast to taki śmieszny napinacz z wielkim kompleksem na naszym punkcie, który sam wie lepiej od nas, że jest od nas wyraznie mniejszym klubem, gorszym, słabszym, niżej pzozycjonowanym tak w Polsce jak i na świecie i to się niemal na pewno nie zmieni nawet jeśli w danym sezonie raz na 5 lat będzie od nas wyzej w tabeli, no słowem takim upośledzonym zawistnym karłem który wie, że na bardzo wielu płaszczyznach nigdy nam nie dorówna i nie ma żadnych szans, żeby nam dorównał a co dopiero nas zdominował na dłuższy okres. Mogą być tu takim polskim Schalke, Borussią Dortmund czy Leverkusen, ale Bayernem nie będą nigdy. Nawet jak w 1 czy 2 sezony będą od nas lepsi, to i tak na nas będą wszyscy patrzyli jak na polski Juventus czy Real Madryt, oni będą co najwyżej takim Napoli, Valencia lub Atletico. Dlatego fajnie popatrzeć jak takie małe zawistne "to coś" się spektakualrnie po raz kolejny wywróci na skórce od banana, albo nagle opadną mu spodnie na środku ulicy i wszyscy znowu zobaczą malutkiego ptaszka, do czego jest już wyjątkowo wprawiony bo chyba żaden klub tyle razy się nie kompromitował co oni i tyle razy nie pokazał, że nie ma jaj i to z taką regularnością.