Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartek, 4 maja 2017 r. godz. 16:19

Dwa mecze zakazu wyjazdowego

Woytek, źródło: Legionisci.com

Co zrobić by kibice Legii nie pojechali na najbliższy mecz do Białegostoku? Nad tym tęgie ekstraklasowe umysły dumały już zaraz po rozpisaniu terminarza rundy finałowej. Na meczu z Wisłą fani Legii odpalili race, z których dym spowodował kilkuminutowe opóźnienie w rozpoczęciu spotkania, więc Komisja Ligi nałożyła na kibiców stołecznej drużyny zakaz wyjazdowy na dwa najbliższe mecze oraz karę 20 tys. złotych.

Legioniści nie będą mogli obejrzeć niedzielnego starcia z Pogonią w Szczecinie i nie pojadą do Białegostoku na mecz z Jagiellonią.

"Kara dla Legii jest wysoka, gdyż było to kolejne takie samo wykroczenie w krótkim okresie czasu. Przerwa w meczu została spowodowana przez kibiców Legii także pod koniec rundy zasadniczej i w związku z analogicznym naruszeniem regulaminu dyscyplinarnego musieliśmy odpowiednio mocniej zareagować. Tym razem odpalenie dużej liczby środków pirotechnicznych spowodowało opóźnienie rozpoczęcia meczu o kilka minut, co jest traktowane tak samo jak przerwanie spotkania. Przerwa, czy opóźnienie rozpoczęcia meczu przez nadmierną pirotechnikę od dawna jest karane w ten sam sposób, tj. zakazami wyjazdowymi, a każde kolejne naruszenie musi być i będzie karane odpowiednio surowiej niż poprzednie" - powiedział przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

Przewodniczący Komisji Ligi sugeruje, że kara dla Legii jest recydywą i podaje, że podczas marcowego spotkania Legii z Wisłą również nastąpiło opóźnienie meczu z powodu pirotechniki. Pomijając fakt, że wówczas pirotechnika nawet przez sekundę nie zasłoniła boiska i nie wpłynęła na opóźnienie meczu (tak zdecydował jedynie arbiter, choć nie miał ku temu podstaw), to wówczas za tamto przewinienie kibice Legii otrzymali zakaz wyjazdowy... na kolejny mecz z Wisłą (czyli na przyszły sezon). Skoro więc Komisja Ligi uznała za recydywę opóźnienie rozpoczęcia spotkania z krakowianami, to - stosując ciąg logiczny ["odpowiednio surowiej niż poprzednie"] powinna była dać 2 mecze zakazu wyjazdowego na mecze z Wisłą, albo jeden najbliższy bez względu na rywala. W każdym innym wypadku to widzimisię KL dostosowane pod terminarz - równie dobrze można wpisać punkt "karzemy jak chcemy".



Komentarze: (92)

gong, 04.05.2017 16:28:48 - *.dynamic.chello.pl

widząc race na meczu z Wisłą można było stawiać w ciemno

Olek, 04.05.2017 16:29:29 - *.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Komisja zawsze daje takie kary za opóźniony mecz przez race, wiec by jechać do Białegostoku było tego nie robić a nie udawać teraz wielce zdziwionego .

1916, 04.05.2017 16:30:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

co za kpina

Ange, 04.05.2017 16:30:25 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Ja to nawet nie brałem wolnego....

(L)1980, 04.05.2017 16:31:26 - *.14

Pajace

Wolomoniak, 04.05.2017 16:32:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Słów brakuje co te k.... robią!!!

gothblack, 04.05.2017 16:33:59 - *.dynamic.chello.pl

No przecież to było do przewidzenia. Trza było dać sobie na wstrzymanie, ale nie bo po co trza zabłysnąć przed krakusami. Teraz 2 najważniejsze mecze bez wsparcia. Super

:-), 04.05.2017 16:34:23 - *.play-internet.pl

Standard :-)

Krzeszczu, 04.05.2017 16:35:39 - *.cust.bredband2.com

Nie pojmuje tego biadolenia nad karami i ciagle udawania niewinnego.
Przepisy sa przepisami. Jesli jest grupa kominiarska ktora je lamie, to sa i kary. I nie ma co robic wielkich niewinnych oczow.
Uzalanie sie i sarkastyczne pisanie tekstow nie zmienia faktu ze jesli lamiesz przepis to bedziesz ukarany.
Moze najwyzsza pora doroslec i zaczac troche myslec?
Albo po co myslec skoro mozna sie jarac a pozniej udawac niewiniatko....

ajg, 04.05.2017 16:36:39 - *.dynamic.chello.pl

Mołośnicy piro - czy warto było się podłożyć?

Stefciu, 04.05.2017 16:38:58 - *.centertel.pl

Hehehehe ja pierdykam ...

Boryna (L), 04.05.2017 16:41:54 - *.dsl.dynamic.simnet.is

Banda niekompetentych "hóji"!

SKANDAL !, 04.05.2017 16:43:00 - *.dynamic.chello.pl

o ku.... Co mają race u siebie do zakazu wyjazdowego?
Ok wiadome piro zakazane,opóźnienie meczu itd i uczciwie można powiedzieć że kara się należała.
Nie wiem nawet zamknięcie na mecz trybuny czy kara finansowa jak zwykle to się dzieje ale zakaz wyjazdowy ?
Gdzie tu logika ??
Szukali pretekstu byśmy znowu nie pojechali do Białegostoku !!

Anonymus, 04.05.2017 16:49:59 - *.adsl.inetia.pl

Brawo IDIOCI...

kris74, 04.05.2017 16:51:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl

to k..... frajery.

doOlek, 04.05.2017 16:55:02 - *.dynamic.chello.pl

Za race u siebie komisja stosuje kary finansowe,jeśli jest grubo to ewentualnie zamyka trybunę itd.Zakaz wyjazdowy na 2 mecze mocno smierdząca sprawa

Dawid91, 04.05.2017 16:56:12 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Było tego nie odpalac a nie teraz nagle zdziwienie. Wszyscy wiedza co może grozic kibicom i klubowi.

BABAJAGA, 04.05.2017 17:02:36 - *.ip.oxynet.pl

Ponoć sam prezes Babajagi dokładał się finansowo do oprawy na Wisłę.

Pan Cogito, 04.05.2017 17:07:43 - *.dynamic.chello.pl

norma, ale podziekujcie za to ultrasom ktorzy co sezon ROBIA dokladnie to samo, czyli przed meczem wyjazdowym z Jaga odpalaja piro :). Jak wy serio co sezon nie potraficie zrozumiec ze komisja za to samo wam daje i BEDZIE dawac zakazy wyjazdowe to nie placzcie chociaz w tych komentarzach bo sami sobie ultrasi sa winni tej sytuacji. Nie wiem czy to jest robione z premedytacja czy z wlasnej glupoty i nie wyciagania wnioskow co sezon, ale tak jak mowie sami dajecie komisji pretekst do podejmowania takich decyzji ;) i nie wazne jest tutaj tlumaczenie ze "jak to zakaz na wyjazdy jak odalalismy u siebie !" . Komisja ligi od zawsze tak daje zakazy i to wielu ekipom w Polsce i to sie nie zmieni ! Pozdrawiam z kibicowskiego szlaku :)

DO WSZYSTKICH JANKÓW..., 04.05.2017 17:09:44 - *.dynamic.chello.pl

.... A CO WY KU.....MYŚLICIE ŻE RAC BY NIE BYŁO TO BYŚMY POJECHALI DO BIAŁEGO ?? NIE BĄDŹCIE ŚMIESZNI !!
JAK NIE KOMISJA LIGI TO BIAŁOSTOCKIE WĄSY ZROBIŁY BY SWOJE, JAK NIE ONI TO WOJEWODA ITD ITD
TO BYŁO DO PRZEWIDZENIA..
RACE BYŁY TYLKO DOBRYM PRETEKSTEM !! PRZECIEŻ MOGLI DAĆ KARĘ FINANSOWĄ ITP..MOGLI ALE NIE CHCIELI !!

tomasz problem, 04.05.2017 17:14:15 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Czy jest możliwość obstawiania poczynań komisji ligi czy jak to tam zwal .Moze należałoby to wprowadzić .Sa race brak wyjazdu .Ukarza czy nie .

Legrob, 04.05.2017 17:15:23 - *.dynamic.chello.pl

Za race komisja powinna kare finansowa zastosowac a tak robia wszystko zeby sragielonia miala latwiej mistrza zdobyc ale taki h...j nic wam to nieda LEGIA MISTRZ

WONTEK90, 04.05.2017 17:18:05 - *.wyszkow.fuz.pl

trzeba było coś wymyślić, żeby w B-stoku nas nie wpuścić. Jak nie brak wody w bidecie, to pęknięta płyta chodnikowa. Kpina absolutna

Jaca, 04.05.2017 17:22:36 - *.dynamic-ww-06.vectranet.pl


,,Super oprawa" to i jest super kara ale czy warto było ?

ocho(L), 04.05.2017 17:22:47 - *.adsl.inetia.pl

Kwestia myślenia. Wiem, wiem , wiem - dla niektórych nie do przejścia.

Cult⚽️Legia, 04.05.2017 17:22:57 - *.132

A Białystok?nasi tam lepiej grajá bez naszego dopingu⚽️

Do gothblack, 04.05.2017 17:32:24 - *.dynamic.chello.pl

Na meczach domowych maja wsparcie a i tak g...no grają :)

O.N.A., 04.05.2017 17:35:26 - *.dynamic.mm.pl

Czy warto było szaleć tak...?

cinekenic@go2.pl , 04.05.2017 17:40:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Więc to wszystko przez tęgie umysły ekstraklasowe...

Do Krzeszczu, 04.05.2017 17:42:54 - *.dynamic.chello.pl

Zapodaj ten "przepis" ?

oko, 04.05.2017 17:50:44 - *.dynamic.chello.pl

toć było do przewidzenia, wiec po co biadolić

brhd, 04.05.2017 17:51:41 - *.94

hahaha

mle, 04.05.2017 17:53:32 - *.190.ipv4.supernova.orange.pl

W karach chodzi nie tylko o to, by były szybkie, ale także dotkliwe. Kara finansowa nie zaboli kibiców tylko klub. Zamknięcie trybuny? A co to za problem? Na Steuae zamknęli i nie daliśmy rady? Uderzyli więc w to, co zaboli kibiców i trzeba przyznać, że celnie. I żeby nie było - piro jest zajebiste. Tylko musimy kalkulować, co za co.

do BABAJAGA, 04.05.2017 17:55:30 - *.19-1.cable.virginm.net

no, i do transferu necida tez sie dokladal,bo wiedzial ze nie odpali i nas oslabia w ten sposob w walce o mistrzostwo...

Jacek, 04.05.2017 18:05:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To juz mogli dorzucic zakaz i na Koronę. Co ja gadam, na Koronę dadzą po lachu. A swoją drogą ciekawe jakie kary po finale PP dadzą sledziom i lachowi?

mg, 04.05.2017 18:07:19 - *.centertel.pl

Za cos takiego 2 mecze zakazu... Paranoja.

WFH, 04.05.2017 18:08:13 - *.dynamic.telkab.pl

i tak jedziemy ;;)

Biała Łapa, 04.05.2017 18:29:30 - *.dynamic.chello.pl

Jeżeli odpala się race (również) na własnym stadionie, które skutkują opóźnieniem rozpoczęcia meczu to należy się liczyć z zastosowaniem kary lub kar z szerokiego wachlarza możliwości jakimi dysponuje Komisja Ligi PZPN. Opóźnianie rozpoczęcia meczu przy Ł3 to już niemalże norma, a na pewno recydywa. Można oczywiście gdybać nad zasadnością "zakazów wyjazdowych", ale otrzymaliśmy je niejako na własne życzenie. Wszelkich malkontentów w tym względzie odsyłam do stosownych przepisów UEFA (z pewnością dołożyli by solidną karę finansową, a nawet zamknięcie części stadionu). Skoro aspirujemy do sportowej Europy, to przestrzegajmy obowiązujące w niej przepisy.

Marriott, 04.05.2017 18:46:08 - *.kpn.net

Ja sie pytam kiedy bedzie ogólnopolski protest.Bo co oni odpierniczaja zakazy jak leci.nie chodzic na mecze wlascicielom pojdzie po kieszeni to moze zaczma cos dzialac w tym kierunku

arbuz, 04.05.2017 19:32:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

do Bialegostoku to legionisci nie pojadą chyba NIGDY. Bylismy kiedys na tym ich nowym stadionie?

komisja ligi, 04.05.2017 19:34:03 - *.play-internet.pl

Dla niezorientowanych wyciąg z Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN (cytowane przepisy pochodzą z tego właśnie regulaminu), który ma zastosowanie też do meczów Ekstraklasy:

Art. 4
Wina
§1. Odpowiedzialność dyscyplinarną ponosi się za przewinienia popełnione umyślnie, a w przypadkach przewidzianych w regulaminie, także za przewinienia nieumyślne.
§2. Osoby prawne odpowiadają za przewinienia dyscyplinarne swoich zawodników, trenerów, instruktorów, członków sztabu medycznego, działaczy oraz kibiców na zasadzie ryzyka.

Komentarz: zakładam, że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie użycia piro przedstawiał jako coś "nieumyślnego".

Art. 64
Odpowiedzialność klubu za brak porządku lub bezpieczeństwa na stadionie
§1. Za brak należytego porządku lub bezpieczeństwa na stadionie przed, w czasie lub po zawodach, wymierza się klubowi karę:
1) karę pieniężną,
2) weryfikację zawodów jako walkower,
3) rozgrywanie meczu bez udziału publiczności,
4) zakaz rozgrywania w określonym czasie lub określonej liczby meczów z udziałem publiczności na części lub na całym obiekcie sportowym, w miejscowości, będącej siedzibą klubu,
5) zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie,
6) rozgrywanie meczu na neutralnym stadionie,
7) zakaz rozgrywania meczu na określonym stadionie,
8) zakaz rozgrywania w określonym czasie lub określonej liczby meczów na obiektach sportowych w miejscowości będącej siedzibą klubu,
9) zawieszenie lub pozbawienie licencji.

Komentarz: od prawie 3 lat zakazy wyjazdowe są orzekane za przerwanie meczu przez pirotechnikę także w trakcie meczu (dla danej drużyny / kibiców) domowego.

Tyle w temacie. A hasanie z nadmiernym piro na meczu z milicją to kolejny taki wybryk w tym sezonie i tzw. recydywa:

Art. 50
Recydywa
§1. Jeżeli w okresie danego sezonu rozgrywkowego podlegający odpowiedzialności podmiot popełnia przewinienie dyscyplinarne podobne do tego, za które został prawomocnie ukarany, organ dyscyplinarny każdorazowo wymierza karę surowszą, chyba że zachodzi wypadek mniejszej wagi.
§2. Zasady karalności przewinień dyscyplinarnych związanych z grą, popełnionych w warunkach recydywy, określają przepisy regulujące ten typ przewinienia dyscyplinarnego.
§3. Recydywę w przypadku przewinień dyscyplinarnych związanych z dopingiem określają przepisy szczególne.

Co do łączenia kar pieniężnych i zakazów wyjazdowych:

Art. 68
Zasady szczególne dotyczące kar za naruszenie bezpieczeństwa i porządku na obiektach piłkarskich.
§1. Wszystkie kary za brak należytego zabezpieczenia porządku na stadionie, z wyjątkiem walkoweru i kar finansowych, są natychmiast wykonalne, chyba że organ dyscyplinarny postanowi inaczej.
§2. W przypadku, jeżeli naruszenie opisane w niniejszym rozdziale jest wynikiem zachowania osób fizycznych, za które odpowiedzialność ponosi klub przyjezdny, karom podlega klub przyjezdny.
§3. Domniemywa się, że kibice zajmujący sektor stadionu lub inne wydzielone miejsce, przeznaczone dla kibiców klubu przyjezdnego, są kibicami tego klubu.
§4. W przypadku niemożności zidentyfikowania kibiców, dopuszczających się przewinień opisanych w niniejszym rozdziale, karze podlega klub, będący gospodarzem meczu.
§ 5. Za przewinienia określone w art. 64, 65 i 67 można wymierzyć jednorazowo więcej niż jedną karę zasadniczą.



Woytek (LL!): Przewodniczący Komisji Ligi sugeruje, że kara dla Legii jest recydywą i podaje, że podczas marcowego spotkania Legii z Wisłą również nastąpiło opóźnienie meczu z powodu pirotechniki. Pomijając fakt, że wówczas pirotechnika nawet przez sekundę nie zasłoniła boiska i nie wpłynęła na opóźnienie meczu (tak zdecydował jedynie arbiter, choć nie miał ku temu podstaw), to wówczas za tamto przewinienie kibice Legii otrzymali zakaz wyjazdowy... na kolejny mecz z Wisłą (czyli na przyszły sezon). Skoro więc Komisja Ligi uznała za recydywę opóźnienie rozpoczęcia spotkania z krakowianami, to - stosując ciąg logiczny ["odpowiednio surowiej niż poprzednie"] powinna była dać 2 mecze zakazu wyjazdowego na mecze z Wisłą, albo jeden najbliższy bez względu na rywala. W każdym innym wypadku to widzimisię KL dostosowane pod terminarz - równie dobrze można wpisać punkt "karzemy jak chcemy".

eL, 04.05.2017 19:41:06 - *.dynamic.chello.pl

To moze jak chorzowskie... dajmy rade mimo zakazu i ch*j

komisja ligi, 04.05.2017 20:03:23 - *.play-internet.pl

@ eL

Dobrze kombinujesz, ale chorzowscy mają lepsze układy z większą liczbą klubów, więc ich wpuszczają na "normalne" sektory nawet większą grupą. Zresztą i na nasz stadion weszli na zakazie, bo ich klub wpuścił. Zakaz wyjazdowy jest zakazem dla ukaranego klubu, zabraniającym zorganizowania wyjazdu kibiców "zorganizowanych", w praktyce jest zakazem prowadzenia zorganizowanego dopingu, a jak ktoś ma możliwość (sam lub w grupie), żeby pojechać i obejrzeć mecz - proszę bardzo, to nie zakaz oglądania na żywo meczu wyjazdowego drużyny przez kibiców Legii.

diabe(L)s, 04.05.2017 20:11:30 - *.4

Do olek jesteś głupszy jak ta komisja.

Vasyl, 04.05.2017 20:23:08 - *.play-internet.pl

Dziekujemy, dziekujemy! Wiecej piro już nie chcemy!

Michu, 04.05.2017 20:35:30 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Może Legioniści boją się jechać do Białegostoku i robią tak specialnie

r, 04.05.2017 20:46:18 - *.adsl.inetia.pl

Skoro łach mógł mieć zawieszoną karę na puchar polski to Legia niech pisze o zawieszenie kary na te mecze ;-) Teraz Legia powinna zamknąć sektory dla kibiców przyjezdnych i udawać mini remont ;-)

Piotr, 04.05.2017 20:54:12 - *.86.ipv4.supernova.orange.pl

Nie rozumiem tego zdziwienia, były race na meczu z Wisłą to i jest kara.
Sami jesteśmy sobie winni.

jaga deja vu, 04.05.2017 21:06:36 - *.94

jak co roku historia kolem sie toczy

jasio865, 04.05.2017 21:10:20 - *.play-internet.pl

Przykro to powiedziec ale sami dalismy KL argumenty a oni.....mają, mieli i będą mieli kompleks Legijny,przeciez to nic nowego,mogliśmy się powstrzymać,choc to ekstra wyglada!!!

Portowiec, 04.05.2017 21:11:28 - *.dynamic.mm.pl

Gówno prawda
Już w sobotę się widzimy ;-)

Sir Alex, 04.05.2017 21:13:34 - *.32

Spokojnie nie marudzić! I tak do śledzi nie byłoby wyjazdu i tak. Po prostu misie mają pretekst, gdyby nie mieli to tchórzliwe śledzie już by coś wymyśliły, żeby nas nie wpuścić. Albo policja dałaby zakaz bo coś tam. To już dawno było wiadomo. W ogóle to wątpie czy jagiellonia kiedykolwiek nas jeszcze wpuści na stadion hahaha

pablo, 04.05.2017 21:31:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mrowiec tu i ówdzie w necie określa się jako kibic Legii.
Żałosny gość.

jnq, 04.05.2017 21:43:10 - *.dynamic.chello.pl

hahah akurat na Jagielonie, patrzcie no jaki zbieg okolicznosci ;)

czecho, 04.05.2017 21:51:22 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Oprawa bez piro to ch...ia i tyle. Jeb.. tych opasów co siedzą i rozdają kary...kasują kluby za odpalanie rac a potem premie biorą za to. Legia to Żyleta, doping i oprawy a nie cała masa pikników siedzących żrących zapiekanki.

Rogal, 04.05.2017 22:02:48 - *.centertel.pl

cały ten ruch kibicowski robi się słaby. Gdzie czasy, gdzie jeden stał za drugim na wyjazdach bez podziału na hools, ultras itp. Jeździł ten, kto miał (L) w sercu i wiedział, co go czeka. Teraz podział na dzielnice, kumatych, grupę od odpraw, a nie ma komu przypilnować dopingu na żylecie. Zresztą połowa niby kumatych nie śpiewa tylko wisi przy barierkach i niby dopingu pilnuje, a samemu gówno śpiewa. Nie ma komu wytłumaczyć, co to solidarność kibiców, że pisanie żeby Legia też sektor gości zamknęła jest żałosne. Dawna żyleta, jej atmofera, zasady to było coś. Teraz jest piknik,a wyjazdy to jak wycieczki szkolne z opiekunem...

, 04.05.2017 22:23:32 - *.centertel.pl

Staje pomału się tradycją że ostatnio bywamy sporadycznie w Szczecinie

Cult⚽️Legia, 04.05.2017 22:23:33 - *.221

Teraz piłkarze powinni wejść na te stadiony w barwach Legijnych , szaliki , koszulki,flagi, a Kapitan Legii race,powinn mieć wszystko ze sobá , na wejście a przed gwizdkiem ,zostawić na ławce gości⚽️✨taki protest✨

Cult⚽️Legia, 04.05.2017 22:25:50 - *.221

Prawda Rogal⚽️

Jano, 04.05.2017 22:29:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

piszecie tutaj że powinni dać karę finansową, a ja się pytam czemu klub ma cierpieć za wybryki kiboli ,właśnie tak się powinno karać,kibole zawinili,kibole cierpią

do DO WSZYSTKICH JANKÓW..., 04.05.2017 22:46:00 - *.centertel.pl

Zluzuj bo ci się Caps Lock zablokował... Kogo chcesz oszukać i do kogo się baranie czepiasz. Przez osoby twojego rozumku Legia poniosła wielomilionowe straty. Czas zrobić z tym porządek bo można się bawić w oprawy ale z głową.

oLaf, 04.05.2017 23:09:06 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Krzeszczu ma rację.

Podłożyliśmy się racami jak głupie barany na rzeź!!!

Ludzie, nie rozumiecie, ze jak Legia gra teraz słabo to potrzeba jej KAŻDEGO wsparcia, w tym dopingu na wyjazdach!!!

A ci z racami to "sami kopią pod Legią dołek"....

No naprawdę, trochę rozumu potrzeba... jak nas komisja ligi nie lubi etc. etc. to tym bardziej nie należy na 6 kolejek przed koncem rundy podkładać sie jak pajace....

KML, 04.05.2017 23:48:21 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Do Szczecina wyjazd musi być. W końcu 20 lat sztamy z Pogonią nie w kij dmuchał. Portowcy już teraz deklarują, że Legia wejdzie na stadion.

Maras, 04.05.2017 23:58:42 - *.centertel.pl

I po co Wam były te świecidełka? Następnym razem sobie w przerwie je odpalcie!

zalamka, 05.05.2017 06:02:21 - *.play-internet.pl

Ehhh odechciewa sie kibicowac w takich chwilach:((((

Och(L)ota, 05.05.2017 07:00:06 - *.centertel.pl

Pajace K..a mac! Wiecznie coś wam nie pasuje.Nie ma rac?zle.Sa? Jeszcze gorzej. Nie pasuje wam?naprawdę nie musicie na Legie przychodzić.Tacy jak wy psuja atmosferę na trybunach.Wystarczy spojzec na Zylete kto tam teraz stoi.Szacunek ze są jeszcze prawdziwi fanatycy którzy robią swoje.Duzo fanow zrezygnowalo bo w was fanatyzmu nie ma za grosz

Zlb , 05.05.2017 08:06:12 - *.160.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do Och(L)ota Mordo 100%poparcia! Zrobila sie padaka i od groma dobrych wariatów opuściło. Bardzo dużo też z tych powodów co napisał Rogal! Pozdrawiam.

Krzeszczu, 05.05.2017 08:07:04 - *.cust.bredband2.com

@ ochlota: sam jestes pajac. Bo wlasnie dzieki takim jak ty sa kary pieniezne i zamykany stadion. Ty ske jarasz piro i fanatyzmem a klub za to placi ciezkie pieniadze. Nie ty placisz. Klub. Klub traci kase, zamykany jest stadion, tracimy prestiz, w europie nas postrzegaja jak barbazynskke bydlo.
Ale ty tego i tak nie pojmujesz bo trzeba pomyslec.
A ty sie wolisz jarac piro i fanatyzmem. A dla klubu nic tylko straty i koszta.
Brawo! Gratuluje rozumu!

Zlb , 05.05.2017 08:08:49 - *.160.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jak czytam wpisy tych wszystkich patatajcow to nóż w kieszeni się otwiera! Pytacie po co były race? To wam placzki odpowiem! PO JAJCO!

kibic, 05.05.2017 08:50:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Te wszystkie dyskusje są bezsensowne ! Nie byłoby rac nie byłoby zakazów ,kar finansowych na klub ,strat wizerunkowych . To takie proste ale widać dla niektórych bardzo skomplikowane !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

nikt, 05.05.2017 08:58:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@Och(L)oto. Kolego nie kłam . Czytam wszystkie komentarze kibiców ,ekspertów itp. od a do z i nigdzie nie było aby ktokolwiek miał pretensje że nie ma rac .Kibicuje Legi od kilkudziesięciu lat i od tylu jestem regularnie na trybunach i nie mogę pojąć jak celowo niszczy się własny klub .

do niko, 05.05.2017 10:12:29 - *.centertel.pl

Nie kłamie kolego czytasz nie uważnie w takim razie.

Och(L)ota, 05.05.2017 11:09:10 - *.centertel.pl

Krzeszczu Ty jak rozumiem nie jarasz się na widok opraw z wykorzystaniem pirotechniki??Żeby nie te oprawy właśnie, to byś w życiu na stadion pewnie nie trafił taka jest prawda wiec nie pi..l kocopołów.Klub płaci kary nie tylko za race ale też ogólnie za nie kulturalne zachowanie kibiców wiec pewnie nie przeklinasz też i siedzisz na swoim krzesełku.Poczytaj sobie regulamin stadionowy to zobaczysz ze i za twoje zachowanie też klub płaci kary gamoniu jeden

Emeryt, 05.05.2017 11:13:03 - *.4

Czy za race, czy za przejście na czerwonym świetle i tak by był zakaz.

Rado, 05.05.2017 11:15:50 - *.222

Zakazy wyjazdowe za race u siebie??? Gratuluję logiki misie... A swoją drogą... po co kusić los przed ważnymi meczami???

olew, 05.05.2017 11:19:48 - *.warszawa.vectranet.pl

no brak słów , żylecie wiszą wyniki Legii , wisi mistrzostwo , przecie Legia to oni , zaś my, piłkarze , Warszawa - to jest nieskończenie nieważne gówno...

sopr, 05.05.2017 12:24:12 - *.dynamic.chello.pl

sztama zpogonia to jest od 1972 i trwa nadal

lolo, 05.05.2017 13:47:14 - *.centertel.pl

ble ble ble, co za problem pokazać tej śmiesznej komisji że liga bez ultrasów nie istnieje. zaj...ać bojkot w całej ekstraklasie przez 2,3 kolejki i zobaczymy komu faja zmięknie.

(L), 05.05.2017 13:50:28 - *.centertel.pl

Tu nie o race chodzi.Kase trzepia dla siebie pod przykrywka durnego przepisu.Race będą dopóki będą fanatycy.Ci którym się to nie podoba niech wiedza ze jak zabraknie fanatyków,ultrasów i ludzi od zadań specjalnych to wejdzie nowy taryfikator.Bedzie trzeba nosić buty na zmianę(najlepiej na miękkiej podeszwie)i obowiązek korzystania z szatni.Inaczej posypią się kary finansowe dla klubu...a tego chyba nie chcecie

Stary Żoliborz, 05.05.2017 14:09:05 - *.dynamic.chello.pl

Do ŻLB i Ochota - dobrze, że jeszcze ktoś pamięta, że Legia to nie instytucja piłkarska tylko kibice. Legia To My. Nasze Trybuny Nasze Zasady i Against Modern Fooftball

Och(L)ota, 05.05.2017 14:13:04 - *.centertel.pl

Żyleto lat 90tych WRÓĆ ! Bo nie można juz słuchać tego biadolenia

Piter, 05.05.2017 14:14:51 - *.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wiedzieliście że z race będzie zakaz. To może trzeba było się wstrzymać i nie odpalać ?

ŚWIECE DYMNE A NIE RACE, 05.05.2017 15:25:33 - *.cyfrowypolsat.pl

Czemu ściemniacie, że chodzi o race? Jakby nie odpalili tych czarnych świec dymnych to nie byłoby problemu z dymem z rac.

Sami się podłożyli pod komisję ligi. Mam nadzieję, że decyzyjni pójdą po rozum do głowy i zrobią porządek, bo ta kara jest na własne życzenie.

Krzeszczu, 05.05.2017 16:54:34 - *.60

@ ochlota: dyskutowac z toba to jak grac w tenisa w budce telefonicznej. wszystko tylko sie odbija. Zeby miec jaa kolwiek dyskusje to druga strona, ty, powinna byc w stanie jakos myslec. Niestety, i po raz kolejny swoim wpisem udowadniasz ze "myslenie" jest dla ciebie pojeciem wzglednym.

Ja potrafie docenic fajna oprawa. i poniekad byc z niej dumny. A na stadiony nie chodze dla piro, bo mnie cos takiego nie jara. Ja chce ogladac dobre widowisko sportowe.
Co i dla ciebie jest pojeciem wzgledym, bo ty ze sportem masz tyle wspolnego co Cicciolina z nagroda Nobla.

Jak ciebie tak jara to cale piro to wyjdz na pole u siebie na wsi i pal. pal slome, liscie, trawe, nie wiem, moze nawet stodole soltysa.
Ale nie narazaj Legii, klubu, na kary finansowe i inne zakazy swoja glupota, bo nie ty pajacu za to wszystko placisz

wwy, 05.05.2017 21:22:19 - *.it4polska.com

a co trener pogrzeb na to?

SŁAWEK(L), 05.05.2017 22:39:31 - *.play-internet.pl

Kara jak zwykle przesadzona, co najwyżej powinien być zakaz na Szczecin, a karę finansową i tak dorzucili i to niemałą.
Oprawa była fajna, piro jest tylko przed rozpoczęciem spotkania (niefart z wiatrem tym razem) i to rzadko więc krytycy nie przesadzajcie. Są głupie przepisy!

Skrzateusz, 06.05.2017 01:04:33 - *.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do Krzeszczu. Po pierwsze to jesteś nienormalny.Szukać w Ekstraklasie dobrego widowiska to jest choroba jakaś... Mało wymagający oszołom jesteś. A po drugie i ważniejsze! Debilu pomysl, czy frekwencja nie zależy od opraw i atmosfery na trybunach?

Och(L)ota, 06.05.2017 06:16:39 - *.centertel.pl

Krzeszczu nie jestem ze wsi,akurat nie trafiłeś.Jak szydzisz z ludzi ze wsi,to w dowodach swoich rodziców zerknij na ich ich miejsce urodzenia bo nawet jak uważasz sie sądząc po wpisie warszawiakiem to pierwsze pokolenie sie nie liczy.Poza tym nie chcesz żeby cię w Jewropie jak bydlo postrzegali dlatego Ci miedzy innymi piro i zachowanie fanatyków przeszkadza,to zacznij od siebie bo Twój wpis pokazuje ze musisz nad sobą jeszcze popracować bo dzięki m.inn.takim jak Ty tak Polaków postrzegają.Najpierw naucz się zachować w towarzystwie a potem do Europy sie pchaj.Pojawiles sie na trybunach wraz z nowym sadionem pewnie,i jeśli juz byś chciał swoje standardy wprowadzac w życie trybun to sie zapedziles najwidoczniej.

Zlb, 06.05.2017 08:06:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Do Stary Żoliborz -Amen!Legia to My!

Och(L)ota, 06.05.2017 08:15:05 - *.centertel.pl

Skrzateusz i Stary Zoliborz pelna racja.Krzeszczu albo się na piłce nie znasz skoro przychodzisz na Legie tylko na dobre widowisko sportowe popatrzeć,albo adresy Ci się pomyliły.Jesli to pierwsze to świadczy ze jestes widzem i się nie wp...aj w temat na który nie masz pojęcia tylko skup się na oglądaniu i statystykach kto ile razy piłkę kopnal i do kogo.Jesli to drugie to Na Barcelonę smigaj tam są widowiska sportowe i nie ma rac na trybunach..w sam raz coś dla ciebie.Samolotem chwila moment i jestes.Bay bay

marek67, 07.05.2017 10:46:09 - *.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

mam 67 lat z tego na legi jestem 54 lata z przerwami na choroby.bylem kiedyś kibicem na zylecie.teraz z racij wieku i wnuczkow z którymi jezdze na legie nie jestem na zylecie.ale powiem tak gdyby nie było zylety to jaki był by doping na legi.siedze na trybunie rodzineij i widze jak tu dopingują nasza druzyne ,to jest taki piknik.tylko zyleta podrywa do dopingu .żeby nie oni to czul bym się jak na mszy pogrzebowej .lub jak na cmentarzu przy pogrzebie.troche więcej szacunku dla tych chlopakow.nie będzie zylety nie będzie prawdziwego dopingu.moze kiedyś zyleta niech zrobi cisze na swoich sektorach to zobaczymy jaki to będzie doping.chyba tylko jak spikier powie kto wygra mecz .brawo zyleta zawsze mam dla wasz szacun.mimo swojego wieku.

Rychol, 07.05.2017 11:36:33 - *.centertel.pl

K....a lech dostal zakaz za final PP2016 na caly przyszly sezon,i co? I na tegorocznym finale robil to samo i w tym samym miejscu ! I ch..j z taka sprawiedliwoscia,bo liczy sie kasa jaka pzpn zarobil na pyrach,kasa,kasa,kasa....


Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.