Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Poniedziałek, 15 maja 2017 r. godz. 15:51

Relacja z trybun: Świetna zabawa na dwie trybuny!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Na trzy tygodnie przed końcem sezonu przy Łazienkowskiej odbył się mecz z Termaliką. Z jednej strony można powiedzieć - nieciekawy rywal, z drugiej - jakie to ma znaczenie? Ci, którzy w niedzielne, słoneczne popołudnie wybrali się na stadion z pewnością nie żałowali wyboru. Piłkarze nastrzelali rywalom pół tuzina bramek, my zaś na trybunach bawiliśmy się fantastycznie, wprowadzając do repertuaru nową "choreografię" jednej z pieśni.

Piękny słoneczny weekend jedni najchętniej spędziliby gdzieś nad wodą, dla innych priorytetem jest eLka w kółeczku. Podczas gdy część osób objadała się kiełbaskami z grilla, popijając je schłodzonym piwkiem, fanatycy najpierw w piątek i sobotę wspierali naszych koszykarzy w walce o ekstraklasę, a następnie w niedzielę zdzierali gardła, by pomóc piłkarzom w zdobyciu kolejnych trzech punktów na lekko wyboistej drodze do kolejnego mistrzostwa.
Przed meczem z Termaliką, w Źródełku "Dobrzy Ludzie" prowadzili zbiórkę zabawek dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka, aby uszczęśliwić najmłodszych z okazji zbliżającego się dnia dziecka. Przy wejściu na stadion, Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę pieniędzy na oprawy ostatnich w tym sezonie meczów.



Kibice z Niecieczy na Ł3 przyjechali w 56 osób i wywiesili w sektorze gości trzy flagi oraz jedno płótno poświęcone zmarłemu kilka dni wcześniej Damianowi Wnękowi. Mieli ze sobą kilka flag na kiju, tym razem odpuszczając sektorówkę, którą regularnie rozkładają na krzesełkach kolejnych stadionów w Ekstraklasie. Coś tam pokrzyczeli, ale przyjmując kolejne bramki, ich zapał coraz bardziej słabł, aż w końcu cała niecieczyńska wycieczka usiadła na krzesełkach i wyczekiwała na zakończenie spotkania, w którym "Słonie" dostały porządnie w trąbę.

Od samego początku meczu ruszyliśmy z konkretnym dopingiem. Zaangażowanie było większe niż na wielu innych, teoretycznie bardziej prestiżowych spotkaniach. Już do przerwy zabawa była doskonała, podobnie jak poziom decybeli, a po przerwie było jeszcze lepiej. Nasi gracze postarali się o efektowną grę. Po drugiej bramce śpiewaliśmy dawno niesłyszane "Wyginam śmiało ciało, dwa zero - mało!", po kolejnej "Trójka do zera...", ale mało kto podejrzewał, że tego dnia będziemy świadkami aż sześciu bramek dla naszej drużyny.

W drugiej połowie roztańczona Żyleta kilka razy inicjowała wspólne śpiewy z pozostałymi trybunami, zachęcając również je do rozpoczynania "dialogu". W końcu wzięliśmy na warsztat pieśń "Legia, Legia, Legia, Legia, Legia... lalalalalalalalalalalalalala", śpiewając ją z szalami powiewającymi nad naszymi głowami na zmianę - raz Żyleta, raz pozostałe trybuny. Po kilku minutach wprowadzono jeszcze jedną, drobną modyfikację. Otóż trybuna "nieśpiewająca" siadała na krzesełkach, a w momencie rozpoczynania swojej kwestii, wyskakiwała i zaczynała śpiew. Całość, praktykowana już od dłuższego czasu na meczach koszykarzy, wyszła naprawdę nieźle, i z pewnością urozmaiciła mecz z Termaliką.

Tego dnia bramek strzelanych przez legionistów było nam ciągle mało. Jeszcze po szóstym golu skandowaliśmy "Jeszcze jeden", choć tego życzenia nasi piłkarze akurat nie spełnili. O to jednak pretensji do nich nie mieliśmy. Po końcowym gwizdku podziękowaliśmy zawodnikom, a także zaśpiewaliśmy z nimi "Warszawę". "Bobicz" tymczasem podziękował wszystkim zaangażowanym we wspieranie koszykarskiej Legii w trakcie meczów finałowych - ci, którzy byli obecni na Bemowie naprawdę mieli duży wkład w końcowy wynik - do upragnionego awansu potrzebujemy już tylko jednej wygranej w Gliwicach.

Już w środę na naszym stadionie odbędzie się mecz z Lechem. Poznaniacy do Warszawy przyjadą pociągiem specjalnym. Przypominamy, że tego dnia stawiamy się na stadionie najpóźniej 45 minut przed rozpoczęciem spotkania - dotyczy wszystkich trybun, nie tylko Żylety.

Frekwencja: 19 765
Kibiców gości: 56
Flagi gości: 3

Autor: Bodziach

Fotoreportaż z meczu - 88 zdjęć Mishki
Fotoreportaż z meczu - 65 zdjęć Kamila Marciniaka
Fotoreportaż z meczu - 55 zdjęć Hagiego



Komentarze: (26)

112, 15.05.2017 16:01:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To się śpiewa Legia, czy Legio? Jak jest poprawnie i która wersja brzmi lepiej?

anerek, 15.05.2017 16:04:16 - *.133

Wspaniały pomysł z tymi śpiewami na trybuny!Mam nadzieję,że zagości to na stałe na trybunach

Targówek, 15.05.2017 16:25:51 - *.208.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mecz fajny, trochę innego dopingu i od razu więcej osób się dołączy!! Może nie wszyscy się zgadzają ale śpiewanie przez wiele minut tej samej pieśni, od kilku kolejek robi się słabe.. Tak ostatnio było z "nie poddawaj się". Według mnie przyśpiewka bardzo dobra ale wszystko czego za dużo robi się słabe.... i jeszcze prośba - zwróciliście uwagę co się kolejny raz stało w momencie śpiewania: w tramwaju jest tłok? Kto u nas ma strzelać te bramki? Śpiewanie Saganowski według mnie jest bez sensu... Ogarnijcie temat bo w tym momencie wychodzi mega słabo na jednej z najbardziej znanych pieśni na Ł3 :)

jacek123, 15.05.2017 17:10:45 - *.86

ja krzyczałem "jeszcze siedem"

Cult⚽️Legia, 15.05.2017 17:23:03 - *.255

✨Bravo✨Legia✨Fans✨

MF, 15.05.2017 17:27:50 - *.static.ip.netia.com.pl

Do jacek123
stałeś obok mnie na Żylecie? :)

Jano, 15.05.2017 17:45:01 - *.adsl.inetia.pl

Ja chcę tak krzyczeć na meczu z Lechem!!!

Jano, 15.05.2017 17:48:07 - *.adsl.inetia.pl

Ja chcę tak krzyczeć na meczu z Lechem!!!

erty555, 15.05.2017 17:56:09 - *.static.ip.netia.com.pl

Targówek 100% racji!!! Więcej zmian, bardziej dynamicznie, gwizdanie na przeciwnika, więcej spontanu i haseł dotyczących tego co na boisku a pierd...nięcia wyjdą same. A jak wszystko jest na "rozkaz" to wychodzi zamułka.

, 15.05.2017 18:03:44 - *.centertel.pl

Od tego siadania i wstawania zachciało mi się szczać.fajne jest śpiewanie na dwie trybuny ale to siadanie to już dziecinada

Eld, 15.05.2017 18:39:10 - *.dynamic.mm.pl

Śpiewa się Legio a nie Legia

Gocław Warszawa, 15.05.2017 19:43:19 - *.play-internet.pl

Odp. do Targówek.

"Jedyna" słuszna wersja tej pieśni to:

...dwie bramki Włodarczyk, dwie bramki Magiera i będzie dziś dziesięć do zera :)

Bemowiak, 15.05.2017 20:14:22 - *.internetdsl.tpnet.pl

Pieśń "Nie poddawaj się" powinna być śpiewana jak Legia przegrywa albo pod koniec meczu remisowego aby zachęcić piłkarzyków do walki. Śpiewanie tej pieśni kiedy Legia wygrywa wypacza sens jej idei...A co do pieśni "W tramwaju jest tłok" jest po prostu zastój jeśli chodzi o drugie nazwisko,bo żadne z obecnej kadry nie pasuje do rymu...Na pierwsze nazwisko może być i Kucharczyk i Radovic,a na drugie albo śpiewać Sagana albo Szałacha egzorcystę albo Śliwowskiego ale za dużo ludzi szczególnie tych z cebulkami na głowie nie wie za bardzo - kto to...Można ewentualnie nie intonować tej pieśni i będzie spokój,a osobom odpowiedzialnym za transfery doradzić by sprowadzili dobrego grajka,który by wypełnił tą lukę np. Frankowski z Jagi.

DZIURA, 15.05.2017 20:52:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Tylko dla mnie ta dziura wolnych krzeseł pod gniazdem nie wygląda za fajnie?

Radel, 15.05.2017 21:01:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Dobry doping to był w latach 90, teraz to jest jak chór kościelny. Śpiewanie jednej piosenki długo kęs słabe.

do Radel, 15.05.2017 21:26:49 - *.play-internet.pl

100 % racji i poparcia z mojej strony.

Cik, 15.05.2017 21:29:56 - *.dynamic.chello.pl

% do liczby mieszkańców Nieciecza jest nie do pobicia w Polsce.

Do Goclaw Warszawa, 15.05.2017 21:37:38 - *.v48.interkam.pl

Dwie bramki Kowalczyk, dwie bramki Śliwowski i Legia .. ......

Moko, 15.05.2017 21:47:53 - *.dynamic.chello.pl

A może śpiewać dwie bramki Radovic i dwie Dąbrowski?

Cult⚽️Legia, 15.05.2017 21:54:24 - *.93

Fajnie o to chodziło ,cały stadion dopingować potrafi,w środe to samo I jeszcze głośniej✨

fanfan, 15.05.2017 23:07:00 - *.dynamic.mm.pl

Można śpiewać: 2 bramki Radovic, dwie bramki Dąbrowski i Legia ma Mistrza Polski

Arek, 15.05.2017 23:08:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dobre są te dialogi z pozostałymi trybunami. A to Legio, na dwie trybuny jak dla mnie mistrzostwo świata. A Tobie jak się szczać chciało to do kibla trzeba było iść i miałbyś problem z głowy.

Kamilo, 16.05.2017 08:35:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Droga redakcjo, czy jest jeszcze jakas zamknieta pula biletow na Lecha,ktora klub udostepni w dniu meczu? Czy tylko polowac na zwrot w necie? :)

Foresto, 16.05.2017 11:57:45 - *.dembud-gw.supermedia.pl

DĄBROWSKI!!! " TO JEST NAJBARDZIEJ NATURALNE!!!
... dwie bramki Kucharczyk, dwie bramki Dąbrowski...."
i fajne, że obrońca też strzela :)

Foresto, 16.05.2017 11:59:35 - *.dembud-gw.supermedia.pl

Zaśpiew "LEGIO, LEGIO..." na dwie strony wyszedł kapitalnie.
Koniecznie do powtórzenia, zwłaszcza, że prawie cały stadion się w to zaangażował.

ai3, 16.05.2017 18:03:05 - *.static.ip.netia.com.pl

Może zaczniecie podawać w statystykach ile na meczu było flag z prośbą o koszulkę?

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.