Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 14 maja 2017 r. godz. 19:50

Legia Warszawa 6-0 Termalica Nieciecza

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielny wieczór Legia Warszawa rozgromiła na własnym stadionie Termalikę Nieciecza aż 6-0. Dwa gole dla "Wojskowych" zdobył Kasper Hamalainen, który otworzył rezultat spotkania już w 5. minucie. Potem swoje trafienia dołożyli Miroslav Radović, Dominik Nagy, Guilherme, ponownie Hamalainen oraz Waleri Kazaisziwli, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach stołecznego klubu. To był prawdziwy koncert w wykonaniu graczy Jacka Magiery!

Legia ruszyła do ataku od pierwszych minut. Jej celem było jak najszybsze zdobycie pierwszego gola i zrealizowali go już w 5. minucie gry. Wtedy z lewego skrzydła dokładnie na głowę Kaspera Hamalainena dośrodkował Guilherme, a Fin uradował kibiców zgromadzonych na Łazienkowskiej. Ten sam piłkarz bliski drugiego trafienia był kwadrans po rozpoczęciu gry. Vadis Odjidja-Ofoe dograł mu z prawej strony, ale tym razem jego główkę obronił Dariusz Trela. Dobijał jeszcze Guilerhme, który trafił tylko w boczną siatkę. Tego wieczoru aktywny był Dominik Nagy. Węgier kilka razy z dobrej strony pokazał się w akcji ofensywnej, a raz po jego rajdzie z dużym trudem interweniował golkiper Termaliki. W 28. minucie legioniści podwyższyli prowadzenie. Odjidja-Ofoe popędził środkiem pola i z łatwością wbiegł w pole karne przeciwnika, Belgowi nie pozostało wtedy nic innego jak dograć do niepokrytego Miroslava Radovicia, a ten wpakował piłkę do siatki. Mistrzowie Polski dominowali nad swoim rywalem, który tego dnia nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Za kilka minut bliski szczęścia był z kolei Dominik Nagy. Węgier mocno kopnął piłkę po ziemi, a ta w nieznacznej odległości minęła prawy słupek. Gospodarze kolejna świetną okazję do strzelania gola mieli w 38. minucie. Wtedy Guilherme znalazł się sam na sam z Dariuszem Trelą, ale zupełnie nieatakowany fatalnie chybił.

Tuż po zmianie stron Termalica mogła strzelić kontaktowego gola. Po dobrej wrzutce z rzutu wolnego od jednego z graczy gości instynktownie musiał interweniować Arkadiusz Malarz. Golkiper Legii popisał się znakomitym refleksem, ratując swój zespół przed utratą bramki. W 52. minucie następny cios wyprowadzili gospodarze. Indywidualną akcję zaprezentował kibicom Dominik Nagy, który najpierw przechwycił piłkę w środku pola, potem położył bramkarza z Niecieczy i z drobnymi problemami zdobył swojego trzeciego gola w tym sezonie. Chwilę potem arbiter przyznał "Wojskowym" rzut karny za zagranie piłki ręką w szesnastce przez jednego z przyjezdnych. Do wykonania jedenastki podszedł Guilherme i mocnym uderzeniem pokonał Dariusza Trelę. Po wyjściu na wysokie prowadzenie tempo gry nieco siadło. Legioniści nie atakowali już z takim zacięciem, a piłkarze z Niecieczy nie potrafili przedostać się pod bramkę mistrzów Polski. W 73. minucie najgroźniejszą akcję stworzyli goście. Patrik Misiak doszedł do podania od Samuela Stefanika, ale w znakomitej sytuacji posłał piłkę obok celu. Za moment znów na listę strzelców wpisał się Kasper Hamalainen. Reprezentant Finlandii zabrał futbolówkę Kornelowi Osyrze, popędził na bramkę Termaliki i płaskim strzałem nie dał szans Dariuszowi Treli. W samej końcówce kontrę Legii sfinalizował Walerii Kazaiszwili, strzelając swojego pierwszego gola w barwach stołecznego klubu.

Legia Warszawa 6-0 (2-0) Termalica Nieciecza
1-0 Hamalainen 5
2-0 Radović 28
3-0 Nagy 52
4-0 Guilherme 55
5-0 Hamalainen 74
6-0 Kazaiszwili 88

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hlousek - 6. Guilherme (64, 9. Waleri Kazaiszwili), 15. Michał Kopczyński, 22. Kasper Hamalainen, 8. Vadis Odjidja-Ofoe, 21. Dominik Nagy (60, 53. Sebastian Szymański) - 32. Miroslav Radović (71, 3. Tomasz Jodłowiec).

Termalica: 12. Dariusz Trela - 8. Patryk Fryc (46, 33. Krystian Peda), 96. Przemysław Szarek, 15. Kornel Osyra, 77. Artem Putiwcew, 22. Guilherme - 7. Samuel Štefánik, 28. Vlastimir Jovanović, 25. Mateusz Kupczak (62, 21. Vladislavs Gutkovskis), 11. Patrik Mišák - 20. Dawid Nowak (68, 24. Wojciech Kędziora).

żółte kartki: Jovanović, Osyra.

sędziował: Tomasz Musiał.

widzów: 19 756.



Komentarze: (23)

!!!, 14.05.2017 19:52:37 - *.internetia.net.pl

LEGIA POTRZEBUJE DUŻYCH TRANSFERÓW NIE JAK TO ZAWSZE BYWAŁO NA PAPIERZE ALE NA BOISKU !!

Seb, 14.05.2017 19:52:55 - *.dynamic.chello.pl

HAMA najlepszy mecz w (L)
NAGY mega !!
Dąbrowski siła a wątpiłem w niego...

KS PIASECZNO , 14.05.2017 19:57:28 - *.play-internet.pl

MOCNO LEGIA !!!

VT, 14.05.2017 19:59:09 - *.dynamic.chello.pl

Hamaaa dzisiaj co mecz grał!Młody Madziar też wymiatał!

Papek92, 14.05.2017 19:59:50 - *.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

no i tak powinien grać mistrz !!!!!

krys008 , 14.05.2017 20:02:34 - *.serv-net.pl

Powtarzam Hama to napastnik, lub ofensywny pomocnik. Wystawianie go na skrzydle to sabotaż. Dzis zagrał na swojej pozycji i dzielił i rządził.

kuka, 14.05.2017 20:06:45 - *.static.ip.netia.com.pl

O to chodzi. Jazda z leszczami do konca sezonu i??? Puchar jest masz, na na na na na na na na...

Ricky Poprawa, 14.05.2017 20:08:30 - *.dab.02.net

Kocham Legie

Kipkorir, 14.05.2017 20:09:32 - *.dynamic.chello.pl

Dobrze przed decydującymi meczami, jest wynik i bez kartek. Byle teraz nie spocząć na laurach. Vadis myślami był już chyba w innej lidze.

Kondi1916, 14.05.2017 20:10:59 - *.91

I tak ma grać u siebie LEGIA WARSZAWA!!! (L)

powiślak, 14.05.2017 20:17:33 - *.centertel.pl

Chyba forma przyszła w odpowiednim momencie

mm, 14.05.2017 20:19:57 - *.dynamic.mm.pl

Ostatni raz Legia strzeliła 6 goli w jednym meczu ligowym (i nie tylko ligowym) - 8 czerwca 2004 r. (6-0 z Widzewem). to pewnie top20 najwyższych wyników.
i pytanie - kiedy wcześniej niż przed 2004 Legia wygrała różnicą 6-sciu goli?
nie licze anulowanego meczu z Wisłą za Wójcika; nawet 7:2 z polonia to nie była różnica sześciu goli;
kiedy wcześniej niż przed 2004 Legia wygrała różnicą 6-sciu goli, ktoś wie?

Cult⚽️Legia, 14.05.2017 20:21:29 - *.103

✨⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️✨

Dickson Chotowski, 14.05.2017 21:59:54 - *.range109-145.btcentralplus.com

Nagy nie tylko z wygladu podobny do Messiego....

Artur, 14.05.2017 22:34:44 - *.51

Wreszcie...Bravo!! 1. mecz w tym roku gdzie z przyjemnoscia sie ogladalo. Nie, nie chodzi mi nawet bramki, bo jakby sie skonczylo 2-0 byloby tak samo. Chodzi o ciag na bramke, zachlannosc na gole, na dobra, kombinacyjna gre.
Zeby tak zostalo do konca, Boze, prosze...

Do mm, 14.05.2017 23:46:38 - *.centertel.pl

Legia -KSZO 6:0 12.04.2003r

mm, 14.05.2017 23:51:11 - *.dynamic.mm.pl

XIĄŻE WARSZAWSKI .youtube.com/watch?v=ZzQLDuS65Us

Mania, 15.05.2017 02:40:28 - *.dynamic.chello.pl

Mecz "perełka". Ale dlaczego dopiero teraz? Odpowiedź banalnie prosta: ponieważ w drużynę nie wkomponowali się grajkowie z "zimowego okienka transferowego" trener Magiera wkomponował dotychczasowych zmienników. Chylę czoła przed jego kunsztem trenerskim. A na dodatek drużyna - bez napadu - nadal się liczy w grze o tytuł MP. Po prostu trener z klasą!

ooon, 15.05.2017 04:03:04 - *.20-3.cable.virginm.net

Gdy oglądałem ciekawostki o tym meczu na YouTube, to czułem, że bedzie pogrom dzisiaj. Moje przeczucie mnie nie zawiodło!

RMFC, 15.05.2017 06:16:06 - *.dynamic-zab-05.vectranet.pl

Z Dominika bedzie za jakis czas Pan Pilkarz. Chlopak jest na boisku w kazdym miejscu i ma ciag na bramke a poza tym jest skuteczny. Oby tak dalej sie rozwijal

Matt, 15.05.2017 10:22:08 - *.229

Oczywiście Dominik gra super i pewnie będzie jeszcze lepiej. Pamiętajmy jednak, że Hamalainen od dawna jest dobrym piłkarzem i zawsze jak wchodzi to potwierdza. Jego zmarnować, to dopiero byłby błąd.

olew, 15.05.2017 14:21:24 - *.warszawa.vectranet.pl

Legia nie potrzebuje nagłych transferów , mamy doskonałych grajków , Zatrzymanie Ich to 2-3 melony eurusi , Właściciel mówi , że skombinuje, nadto LM da więcej... . Trzeba kupować, co pewien czas takich jak ten Mały Węgier, Wielki Grajek z Niego może być.

lsr, 15.05.2017 15:51:22 - *.ip-point.pl

Trzeba zwrócić szczególnie uwagę na grę Nagy`ego i Dąbrowskiego, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.
Jedna uwaga - trzeba przypominać zawodnikom, żeby nie starali się strzelać spektakularnych goli - po prostu trzeba strzelać gole. Inaczej kończy się często posłaniem petardy piętro nad bramką. Piłka nie musi rozrywać siatki - ma po prostu wpaść do bramki.
A tak w ogóle to świetny mecz i ważne, że bez kartek.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.