Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Podświetlany od spodu napis na sektorówce - fot. Woytek / Legionisci.com
Podświetlany od spodu napis na sektorówce - fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartek, 18 maja 2017 r. godz. 14:07

Relacja z trybun: Przyświecają nam najwyższe cele (VIDEO)

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W środowy wieczór wszystko ułożyło się tak jak byśmy sobie tego życzyli i na 2,5 tygodnia przed końcem rozgrywek, jesteśmy już jedną nogą na Starówce. Mecz z Lechem był niesamowity pod każdym względem - nie tylko pewnie wygrali piłkarze, ale także na trybunach było wręcz doskonale. Oprawy Nieznanych Sprawców to od dawna ścisła światowa czołówka, a w środę mieliśmy okazję zobaczyć prawdopodobnie najlepszą kartoniadę na trzy trybuny.

Zainteresowanie meczem z Lechem było spore i właściwie niedługo po rozpoczęciu sprzedaży wejściówek na ten mecz, nie było już wolnych miejsc. Tak powinno być jednak na każdym spotkaniu, bez względu na termin, czy rywala. Ci, którzy przespali sprzedaż biletów, mogli później jedynie czatować na zwroty, których jednak nie było zbyt wiele.

W dniu meczu korki na drogach dojazdowych zaczynały się wcześniej niż zwykle, a to dlatego, że legioniści już wcześniej apelowali, by na trybunach zająć miejsca najpóźniej 45 minut przed rozpoczęciem spotkania. Wszystko po to, by nie było spacerów z przygotowanymi kartonikami. Przy wejściu na stadion każdy z kibiców mógł wesprzeć inicjatywę SKLW i Dobrych Ludzi, którzy rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Ci, którzy nie mieli możliwości wrzucenia do puszki, mogą dokonać przelewu na konto: 15 1090 2590 0000 0001 3452 8445 (Bank Zachodni WBK S.A, Fundacja For Life), z dopiskiem Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom "karetka dla CZD".



Lechici przyjechali do Warszawy pociągiem specjalnym w przeciętnej liczbie, 880 osób. Byli ze sporym zapasem czasowym, ale oflagowanie zaczęli wywieszać dopiero tuż przed meczem. W sektorze gości wywiesili 5 flag - "Legion Piła", "Veni Vidi Vici", "Lech Poznań", "Lubusk FC", "Koło" oraz dwa płótna poświęcone zmarłym kolegom - "Damanek" i "Grzechu". Trzeba przyznać, że zaprezentowali się wyjątkowo słabo pod każdym względem - liczby, dopingu i oprawy (brak). Niektórzy podejrzewali, że lechici po meczu kolejny raz tłumaczyć się będą, że przygotowana choreografia nie doszła do skutku ze względu na niekorzystny wynik.



Cały stadion sporo przed meczem prezentował się znakomicie - konkretnie nabita Żyleta, wszyscy na biało i z mega mocą. Na wyjście piłkarzy zaprezentowana została oprawa na trzech trybunach. Kartoniada tworzyła eLkę w kółeczku oraz czarny napis "Nie poddawaj się". Całość wyszła doskonale - tak dobrze prezentującego się napisu na trzech trybunach jeszcze w naszym kraju nie zaprezentował nikt. Ale w końcu nie na darmo numerem jeden na scenie ultras jesteśmy właśnie my.



Koncert tego dnia rozpoczęliśmy od "Nie poddawaj się", które wychodziło naprawdę kozacko. Legioniści bardzo szybko wyszli na prowadzenie, a cały stadion eksplodował. Nie licząc może grupki poznaniaków, którzy chyba na myśl o kolejnej wizycie w naszym mieście dostają dreszczy. Wysoki od początku poziom decybeli wzrósł jeszcze bardziej. Podobnie jak na meczu z Termaliką, zaśpiewaliśmy dobrze znaną pieśń na dwie strony, przy czym ta, która "wchodziła" - wstawała z krzesełek z szalikami powiewającymi nad głowami. Przerwy pomiędzy poszczególnymi pieśniami były ograniczone do minimum, ale tego dnia byliśmy tak naładowani, że odpoczynek nie był nam potrzebny.



Już w 30. minucie spotkania zaprezentowaliśmy drugą tego dnia oprawę. Na dole rozciągnięty został spory, malowany transparent z hasłem "Przyświecają nam najwyższe cele", z góry zjechała sektorówka przedstawiająca trzymany w dłoniach złoty puchar z wygrawerowanym napisem "Mistrz Polski 2017". Cały stadion odśpiewał "Mistrzem Polski jest Legia", po czym wspomniany napis został elegancko podświetlony kilkudziesięcioma racami. Super efekt.

W drugiej połowie pożegnaliśmy schodzącego z boiska "Gui", przeciągłym "Giiiilerme, Giiiiilerme", a chwilę później witaliśmy na placu Michała Kucharczyka pieśnią "Kuchy king, Kuchy king...". I właśnie "Kuchy" kilka minut później ustalił wynik meczu na 2-0, a nasza radość nie miała końca. Ludzie padali sobie w ramiona, zbijane były piątki, i dopiero po kilkudziesięciu sekundach szalonej radości, wróciliśmy do równego dopingu. Śpiewając "Kuchy king", na część strzelca drugiej bramki. Wydawało się, że poznaniacy nie byli zbytnio zadowoleni z wyniku i jakby trochę zmarkotnieli. Najpierw zapytaliśmy kulturalnie "Hej k... coście tak cicho?", ale jako, że odpowiedzi nie doczekaliśmy się, nastąpiło kolejne pytanie - "Powiedz czy boli, jak Legia w dupę pier...?".

Dodać należy, że liczba uprzejmości - przynajmniej z naszej strony, bo lechitów usłyszeć były trudno - była ograniczona do minimum. Z poznańskich grajków obrywało się głównie Trałce. W ostatnich minutach nasz doping był na mega obrotach i trudno się dziwić. W końcu wróciliśmy na pierwsze miejsce w tabeli i chyba nikt nie wyobraża sobie, byśmy po meczu z Lechią 4 czerwca nie udali się na Starówkę świętować kolejnego mistrzostwa. Zanim jednak to nastąpi, czeka nas wyjazdowe spotkanie w Kielcach. Na najbliższy wyjazd do Białegostoku, niestety po raz szósty z kolei nie będziemy mogli się udać z powodu zakazu za racowisko na meczu z Wisłą.

Frekwencja: 28 820
Kibiców gości: 880
Flagi gości: 5

Autor: Bodziach

Fotoreportaż z meczu - 64 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 57 zdjęć Kamila Marciniaka
Fotoreportaż z meczu - 76 zdjęć Hagiego



Komentarze: (27)

Rychu, 18.05.2017 14:57:48 - *.pse.pl

Doping najlepszy od dawna, atmosfera top topów kibicowskiej Ligi Mistrzów. Pyry praktycznie niesłyszalni, ale coś chyba mruczeli, bo widać było po ruchu pysków.

do redakcji, 18.05.2017 15:20:55 - *.8

po drodze nacielismy się na cpn na krakusow podróżujących własnymi autami. żeby nie obecność policji pewno byśmy mieli pecha. co to mogła być za grupa?

świński ryju, 18.05.2017 15:33:22 - *.dynamic.chello.pl

to była garbarnia kraków

Do do redakcji, 18.05.2017 15:36:33 - *.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Garbarnia Kraków wracała ze swojego meczu. Mieliście farta chłopaki

do do redakcji, 18.05.2017 15:52:31 - *.centertel.pl

Wisła Cracovia hutnik Wawel armatura itp

do do redakcji, 18.05.2017 15:58:31 - *.static.ip.netia.com.pl

grupa krakusów podróżujących własnymi autami

a tak na poważnie, to skąd redakcja LL! ma to wiedzieć?zapytaj może na forum grupy krakusów podróżujących własnymi autami. a dla większego prawdopodobieństwa uzyskania odpowiedzi postaraj się może doprecyzować gdzie ten cpn.

eth, 18.05.2017 15:59:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Atmosfera na Żylecie i oprawy to lux torpeda i kropka!

neste, 18.05.2017 16:20:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl

piękna oprawa 32 lata na Legie jezdze i ta wczorajsza zabiła mnie dokładnością, perfekcyjnym wykonaniem, zastanawiam się czy nie była tak klimatyczna jak '' WITAMY W PIEKLE''. Bo ta zawsze będzie nr 1. To były inne trybuny i inny czas

eth, 18.05.2017 16:31:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak w zeszłym roku najlepsza oprawa to Guess who's back z Borussią, tak na stówę (no dobra, na 99 proc) ta wczorajsza wygra elki 2017

Hakon, 18.05.2017 17:27:32 - *.centertel.pl

Zaje faken urwa biste

do redakcji, 18.05.2017 17:32:17 - *.8

pierwszy lotos za Warszawą na autostradzie na poznan. bluzy cracovii ale auta na poznanskich blachach. skąd redakcja może wiedzieć? wiedziała że przyjechali pociągiem to może i by wiedziała czemu jechsli autami

do do redakcji, 18.05.2017 17:52:12 - *.play-internet.pl

Czy ty jesteś głupi czy tylko udajesz zadając kretyńskie pytania?

Bidon, 18.05.2017 18:10:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Oprawa konkret mysle ze juz teraz mozemy ją zapisac do najlepszych opraw na Legii w historii obok Bchf, Habemus Campione, czy jeszcze kilku innych.

FOREVER LEGIA, 18.05.2017 18:14:40 - *.play-internet.pl

Do do redakcji.Serio mieli bluzy cracovii,a byli z poznania???.Hmmmm-dziwne,dziwnie dziwne.

do do redakcji, 18.05.2017 18:57:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

huliganka z reguly jezdzi wlasnym autami a nie specjalami. Pewnie cracovia bo ma zgode z lechem

świński ryju, 18.05.2017 19:35:33 - *.dynamic.chello.pl

jechali autami, ponieważ kupili w stolicy, aby sprzedać w Niemczech, stąd nie dziwne, że jechali A2

s, 18.05.2017 19:59:21 - *.dynamic.chello.pl

ja tylko mam pytanie czy jak odpalono swieczki pod sektorowka to było do wytrzymania?

do s, 18.05.2017 20:25:36 - *.play-internet.pl

Jak byś był na meczu to byś wiedział.

ciekawy, 18.05.2017 20:27:22 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

czy podobnej flagi nie mieli kiedyś Legioniści veni vidi vici? bo coś mi zie tak kojarzy

DawidL, 18.05.2017 20:43:51 - *.dynamic.mm.pl

Doping był mega.Oczywiście żyleta wiadomo jak zawsze klasa zdecydowana większość wschodniej też super.Nie potrafię tylko zrozumieć części kibiców którzy przychodzą na mecz ubrani np. na czarno i to bez szalika nawet .Albo ludzi którzy cały mecz siedzą (nawet wczoraj wcale nie było ich tak mało) .Ja nie mówię że każdy ma być fanatykiem i cały mecz na maksa dopingować bo wiadomo ludzie są różni no ale niektórzy to wyglądają jakby jakiś serial oglądali .Zero emocji zero wspierania swojej drużyny to poco wy na mecz przychodzicie ? Słyszałem rozmowę dwóch kolesi którzy kombinowali jak zerwać oprawę albo jak ja zwinąć żeby mogli usiąść na dupach i żeby im nie zasłaniała.Oczywiście z wielką łaską się dostosowali w końcu no ale tylko kiedy już oprawę można było zerwać usiedli na dupach i tak już do końca no dramat.Oczywiście to na całe szczęście margines .Najważniejsze że wygraliśmy a doping był kozacki pozdro (L)

mm, 18.05.2017 21:48:04 - *.dynamic.mm.pl

rekordowa seria 5 zwycięstw Legii nad Lechem w lidze


Pięć wygranych Legii nad Lechem:
108. 2015/16, 2016.03.19 Lech Poznań - Legia 0-2
109. 2015/16, 2016.04.15 Legia - Lech Poznań 1-0
110. 2016/17, 2016.10.22 Legia - Lech Poznań 2-1
111. 2016/17, 2017.04.09 Lech Poznań - Legia 1-2
112. 2016/17, 2017.05.17 Legia - Lech Poznań 2-0




wyrównana jak dotąd najwyższa seria z polowy lat 70tych:
28. 1974/75, 1975.06.04 Legia - Lech Poznań 4-2
29. 1975/76, 1975.08.03 Lech Poznań - Legia 2-3
30. 1975/76, 1976.02.29 Legia - Lech Poznań 2-0
31. 1976/77, 1976.11.07 Lech Poznań - Legia 1-2
32. 1976/77, 1977.05.10 Legia - Lech Poznań 2-0

lsr, 18.05.2017 21:54:35 - *.ip-point.pl

Ja opieram się na prostych kryteriach, empirycznych i niesubiektywnych, tylko opartych na dowodach fizycznych: jeśli drży beton - jest moc, jeśli nie drży - jest kicha. Na Termalice ładnie drżał momentami, a wczoraj to naprawdę były wibracje.
Oczywiście, jak zwykle i na Żylecie trafiło się nieco osób, które chyba nie wiedziały, po co przyszły...

rychol, 18.05.2017 23:26:15 - *.centertel.pl

Nie masz pucharu będziesz bez korony,Legia twoją klątwą c...u pi....ny.Jestem po prostu dumny z tego,co widziałałem i słyszałem,a jestem kibicem Legiuni od 49 lat.

Dario, 18.05.2017 23:57:35 - *.dynamic.chello.pl

Kazdy z pierwszej czworki chce byc mistrzem.Ale w gdansku tylko 16 tys ludzi.Jagielloni skromna grupka a kartofle u nas w nie cale 900 osob.Kazdy wymaga od pilkarzy a kibice tych klubow nie wymagaja sami od siebie.

do ciekawy,, 19.05.2017 01:08:03 - *.warszawa.vectranet.pl

http://legionisci.com/news/53526_Veni_vidi_vici_-_tylko_po_mistrzostwie.html

JANUSZ TRYBUN, 19.05.2017 08:38:48 - *.1

POWIEM SZCZERZE. TO MOJ 1 MECZ NA LEGII W TYM SEZONIE. O DZIWO ZAWSZE CHODZĘ NA LECHA.
OPRAWY SUPER, DOPING KONKRETNY, ALE DOŚĆ MONOTONNY. W DRUGIEJ POŁOWIE WIDZIALEM ZMECZENIE KIBICÓW BO ILE MOŻNA SPIEWAC TO SAMO. PO GOLU WIADOMO KAZDY X3 GLOSNOSC ALE POTEM ŚREDNIO.

NA PLUS GWIZDY GDY DLUZSZY CZAS PRZY PILCE SĄ RYWALE. TEGO NIE BYŁO KIEDYŚ!!


Febe, 20.05.2017 13:20:29 - *.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pieśń śpiewana "na dwie trybuny" wychodziła dużo gorzej niż na Termalice. Czyżby za dużo przypadkowych ludzi???

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.