2017-05-20 koszykówka, GTK Gliwice - Legia Warszawa, radość, awans, puchar, mistrz, autokar, odrodzenie potęgi, race - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykarska Legia awansowała do PLK!

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Koszykarze Legii Warszawa awansowali do Polskiej Ligi Koszykówki! W trzecim meczu finałowym play-off Legia Warszawa pokonali na wyjeździe z GTK Gliwice 74-65, a tym samym finał 3-0! Wyniki poszczególnych kwart w sobotnim spotkaniu: 11-18, 21-14, 13-28, 20-14. Dziękujemy i gratulujemy! W Gliwicach legionistów wspierała grupa kibiców ze stolicy. Obecny był także prezes piłkarskiej Legii Dariusz Mioduski.

Fotoreportaż z fety - 66 zdjęć Hugollka

Fotoreportaż z meczu - 90 zdjęć Bodziacha

* * *

W 2010 roku sekcja koszykówki Legii Warszawa stanęła na krawędzi upadku. Z tej beznadziejnej sytuacji postanowili wyciągnąć ją wówczas byli zawodnicy i kibice. Rozpoczęli od zera, od najniższej klasy rozgrywkowej. 5,5 roku temu w hali na Bemowie wywiesili wielki banner z hasłem "Odrodzenie potęgi" - taki plan postanowili wcielić w życie. Przez kolejne lata Zieloni Kanonierzy pokonywali kolejne stopnie na drodze do celu. W 2012 roku świętowali awans do II ligi, w 2014 roku awans do I ligi. Teraz świętują awans do koszykarskiej ekstraklasy! Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy przekonani, że to dopiero połowa drogi!

* * *

Koszykówka: GTK Gliwice 65-74 Legia Warszawa

Trzecie finałowe spotkanie było podobne do dwóch pierwszych. Rywale postawili Legii bardzo ciężkie warunki i nawet prowadzenie "Wojskowych" 18-11 po pierwszej kwarcie na nic się zdało, bo w drugiej odsłonie meczu rywale doprowadzili do remisu 32-32. W drugiej części trzecie kwarty obejrzeliśmy świetną grę podopiecznych Piotra Baukna. Od stanu 42-40 legioniści doprowadzili do 18-punktowego prowadzenia 60-42. W ostatniej części zespół ze stolicy starał się kontrolować przewagę i nie pozwolił gliwiczanom by zbliżyli się zbyt blisko. Po końcowej syrenie na parkiecie zapanowała prawdziwa euforia. Awans jest nasz!

Więcej informacji o sekcji w dziale Koszykówka.