Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
W porónaniu do sezonu 2015/16 frekwencja na Łazienkowskiej ponownie wzrosła - fot. tasiorzyca
W porónaniu do sezonu 2015/16 frekwencja na Łazienkowskiej ponownie wzrosła - fot. tasiorzyca
Niedziela, 11 czerwca 2017 r. godz. 11:00

Frekwencja: Puchary w górę, Ekstraklasa w dół

Woytek, źródło: Legionisci.com

Ponad 551 tysięcy osób dopingowało Legię Warszawa na meczach u siebie w sezonie 2016/17. To prawie o prawie 10 tysięcy osób więcej niż w sezonie 2015/16 mimo, że rozegrano o 2 mecze mniej. Średnia liczba kibiców na meczu w porównaniu z poprzednim sezonem wzrosła o prawie 2 tysiące. Zajętość stadionu wzrosła z 62,4% do 73,2%. Zdecydowane gorzej prezentują się natomiast statystyki ekstraklasowe z rundy wiosennej.

Poniżej prezentujemy pełne zestawienie frekwencji na stadionie Legii z ostatnich dwóch sezonów, bez uwzględnienia meczów, które odbyły się bez udziału publiczności.

W sezonie 2015/16 wszystkie 28 meczów odbyło się z udziałem publiczności.
W sezonie 2016/17 były 1 taki mecz na 27 rozegranych na stadionie Legii: Real Madryt (EP).

Lepiej w europucharach
Awans do Ligi Mistrzów spowodował wzrost frekwencji w europejskich pucharach. Tylko mecz ze Zrinjskim Mostar zgromadził niewielu fanów. Na pozostałych spotkaniach stadion wypełniał się dobrze lub bardzo dobrze. Pięć meczów w Lidze Mistrzów obejrzało średnio 23 847 kibiców.

Ekstraklasa: Jesienny wzrost, wiosenny spadek
Nieciekawą tendencję zanotowaliśmy na meczach Ekstraklasy. W sezonie 2015/16 mecz ligowy obejrzało średnio 21 200 kibiców, a w tym sezonie mniej, bo 20 484. O takim wyniku zadecydowała przede wszystkim runda wiosenna - decydujące mecze o mistrzostwie oglądało średnio o ponad 4,5 tysiąca kibiców mniej niż 12 miesięcy wcześniej.

Najlepiej / najgorzej
Aż na 14 spotkaniach frekwencja przekroczyła 20 tysięcy (13 takich meczów w sezonie w sezonie 2015/16), a na żadnym nie spadła poniżej 12 tysięcy (3 mecze poniżej 10 tys. w sezonie 2015/16). Najwięcej kibiców zgromadził sierpniowy mecz z Dundalk FC, a najmniej lipcowa potyczka ze Śląskiem Wrocław.

Kliknij by obejrzeć infografikę w pełnym rozmiarze

fot. Woytek / Legionisci.com



Komentarze: (13)

RS, 11.06.2017 11:04:54 - *.internetdsl.tpnet.pl

Ponad 550 000 sprzedanych biletów w trakcie sezonu to wpływy na poziomie 30 - 50 mln zł. A to już jest spora kasa.

md, 11.06.2017 12:18:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Frekwencja jest niezla ale powinna byc wyzsza !

md, 11.06.2017 12:21:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

W nadchodzacym sezonie powinno byc lepiej ! LEGIA !!!

Do RS, 11.06.2017 13:15:30 - *.adsl.inetia.pl

Nie zapędzaj się tak. Odejmij od tej liczby sporą ilość dzieciaków które wchodzą na mecze za darmo. Myślę, że to nie będzie wiele więcej niż 20 mln zł, a warte podkreślenia jest to, żę pensje piłkarzy zwykle podawane są w Euro, więc kokosów na tych biletach raczej Legia nie zbija.

Johny, 11.06.2017 14:05:02 - *.dynamic.chello.pl

Wiecęj ludzi by przyszło, gdyby nie trzeba było przez cały mecz stac, bo jacys debile stoja przy bandach i cały stadion musi stać... dziciaki nic nie widza, starsi ludzie nie dają rady itd

Jasio, 11.06.2017 14:55:28 - *.dynamic.telkab.pl

do RS ja bym powiedział nawet, że to był wpływ na poziomie 20 - 80 mln zł.

kola, 11.06.2017 15:06:27 - *.play-internet.pl

Kiedys to bylo liczone tzn za czasów iti, tzn 500 tys biletów daje 25mln zl do budżetu klubu. Wiec nie wiem jak Wam wychodzi 50 lub 80;)

Dickson Chotowski, 11.06.2017 18:26:31 - *.range109-145.btcentralplus.com

Pamietam czasy kiedy na stary stadion przychodzilo regularnie po 6-7 tys. Mam nadzieje ze za 5-10 lat bedzie dyskusja o powiekszeniu stadionu aczkolwiek chyba tylko od strony czerniakowskiej jest to mozliwe

Kruszyna, 12.06.2017 07:52:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@Johny.......Wiesz co Johny,ty to moze zymiast na mecze to wybierz sie do teatru!!Tam miejsce siedzace,nikt nie bedzie stal i zaslanial,wrzeszczal ani skakal!Cichutko,spokojnie itd..Zastanow sie.Pozdrawiam.

Wo(L)a, 12.06.2017 11:02:15 - *.play-internet.pl

Do Johny- zabłądziłeś w internecie?......... I co do frekwencji-jako jedyny klub w 2 milionowym mieście (no są jeszcze -Hutnik,Olimpia,Drukarz itp. -ale oni też prolegijni) to taki stadion powinien być dla nas za mały.

Matt, 12.06.2017 11:28:56 - *.229

Z pozoru łatwy rachunek - X biletów razy Y złotych i mamy miliony w kasie. Pamiętajmy, że dzień meczowy też kosztuje. Ochrona, sprzątanie itd. To wszystko zjada trochę tego tortu.

Niektórym wydaje się, że to co klub zarobi to ma na transfery. No, może i na pensję. A reszta to co, za darmo?

JANUSZ TRYBUN, 12.06.2017 12:48:15 - *.66

500 TYSIECY JEDNAROWYCH WEJSC? CZY CO

r, 12.06.2017 17:01:23 - *.dynamic.mm.pl

problem w tym że dużo kupiło karnety a na mecze już nie chodziło

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.