Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Vadis Ofjidja-Ofoe - fot. Mishka / Legionisci.com
Vadis Ofjidja-Ofoe - fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 09:22

Legia chce 5 mln euro za Odjidję-Ofoe

Woytek, źródło: Super Express

W najbliższych tygodniach będzie pojawiało się wiele spekulacji dotyczących ewentualnego transferu Vadisa Odjidji-Ofoe. Piotr Koźmiński z Super Expressu poinformował, że stołeczny klub będzie rozważał jedynie oferty powyżej 5 milionów euro. Umowa Belga została bowiem tak skonstruowana, że Legia zarobi połowę wynegocjowanej kwoty - reszta trafi do samego zawodnika i jego agentów. To był jeden z warunków zawodnika, aby trafił do Warszawy.

Legia jest w stanie zaoferować Odjidji-Ofoe kontrakt na poziomie 1 miliona euro rocznie, ale nie ma pewności, czy to wystarczy by zatrzymać go w klubie. Vadisem interesują się między innymi kluby greckie i tureckie, ale sam zawodnik najchętniej wróciłby na Wyspy.



Komentarze: (87)

Oprawa, 13.06.2017 09:30:24 - *.dynamic.chello.pl

Czyli jemu bardziej opłaca się zrobić dowolny transfer, bo wtedy dostanie min 2,5 mln Euro, czyli ponad dwa razy tyle, ile zarobiłby w Warszawie w ciągu roku po podwyżce. A jak zmieni klub to też będzie miał co najmniej tyle, ile oferuje mu Legia. Ehh, będziemy tęsknić, Vadis.

MJ, 13.06.2017 09:31:33 - *.static.ip.netia.com.pl

Mało...
Konstrukcja umowy... no ok... ale to i zawodnikowi i klubowi powinno zalezec na wiekszej kasie niz 5 mln. Już te plotkarskie 7 byloby jako tako... a najlepiej... jakby został.

Piotr, 13.06.2017 09:31:35 - *.74.ipv4.supernova.orange.pl

Już przed ostatnią kolejką sezonu byłem pewny że Vadis z nami nie zostanie.
Czyli Legia sprzeda go powiedzmy za 5 mln euro z czego dostanie tylko 2,5 mln słaby deal...

lampion , 13.06.2017 09:34:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Ładne warunki sobie wymyślili. Trzymać go do końca 2,5 mln do kasy klubu to nic tyle to jest za awans do fazy grupowej le. Kpina... Nie ma szans że zostanie

Bysior xxL , 13.06.2017 09:37:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Co za idiota zgodzil sie na taka umowe, przeciez wiadomo ze Wadys bedzie cisnal na transfer zeby lyknac te 2,5 banki, nawet jak w innym klubie dadzą mu identyczne zarobki jak w Legii.

Fanatyk82, 13.06.2017 09:39:45 - *.play-internet.pl

No to zarobimy..
Szkoda, że nie pisali o tym wcześniej, czyżby kolejne pieniądze wyprowadzanie z Legii tym razem przez jakiś bliżej nieokreślonych agentów?! Ilu ich jest -12?! że mamy oddać połowę?

kibic, 13.06.2017 09:48:15 - *.centertel.pl

Niby warunki kontraktów są zawsze tajne i znają je tylko podpisujący taką umowę, ale w tym przypadku jeśli to ma być prawdą, my kibice Legii czujemy się zniesmaczeni zapewnieniami zarządu o walce o Vadisa.Przecież tak sformułowana umowa nie pozostawia złudzeń, on musiałby otrzymać kontrakt na poziomie ok 2,5 mln/rok, aby zostać

zibik, 13.06.2017 09:50:05 - *.play-internet.pl

No cóż, już go prawie nie ma. Szkoda

mietek, 13.06.2017 09:50:41 - *.emea.ibm.com

O, widzę, że Janusze biznesu już w akcji. A czego się niby spodziewaliście, że jak umowa z Vadisem mogła zostać skonstruowana? Przecież to jest oczywiste, że jedynym obecnie sposobem na ściągnięcie do nas klasowych zawodników jest zaoferowanie im dużych pieniędzy. A całe to pitolenie do mediów, że "perspektywa gry w Lidze Mistrzów", to dla gimbazy. I mnie specjalnie nie dziwi, że klub wolał wpisać w umowę procent od sprzedaży, niż ładować się w potężny komin płacowy. Dlatego tak agent Vadisa ciśnie na transfer. Choć trzeba mieć nadzieję po ostatnich wypowiedziach zawodnika, że może jednak zdecyduje się u nas zostać.

Benge Ebe, 13.06.2017 09:51:38 - *.static.ip.netia.com.pl

Też wolę aby został i odszedł za free, bo i tak zostanie te 2,5 EUR przejedzone - z drugiej strony z niewolnika nie ma pracownika :/... Ja i tak jestem wdzięczny za jego grę dla Legii dał wiele jakości i życzę mu jak najlepiej!

X, 13.06.2017 09:51:42 - *.play-internet.pl

Mimo wszystko dobrze, że taki gracz do nas trafił. Nawet jeśli miałby teraz odejść za darmo

wojti, 13.06.2017 09:59:59 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

i tak jak co roku......masakra

Toni, 13.06.2017 10:01:04 - *.0pools.vodafone-ip.de

Najlepiej bylo by dla Legii zatrzymac Vadisa.Za sam awans do ligi mistrzow dostaniemy 8 razy tyle niz gdy sprzedamy Vadisa.Dla samego pilkarza to najlepiej bylo by odejsc.Dostanie z tego tytulu 2-3 miliony euro i duzo wieksza pensje w nowym klubie.


Pan Lucjan Brychczy ma dzis urodziny a tu 10 godzina i zadnej wzmianki o tym.

xXx, 13.06.2017 10:01:06 - *.dynamic-ww-04.vectranet.pl

Czyli Vadis miał zostać za wszelką cenę, a teraz chcą za niego 5 baniek, czyli puszczą go za 3,5 mln, z czego dostaną niecałe 2.

(L)odz, 13.06.2017 10:04:28 - *.toya.net.pl

Jeśli ma odjeść Pazdan to trzeba szukać stopera,może Cionek by się przydał,spadł z Palermo,może to byłoby to i według mnie Mączynski jest do wzięcia.Ciekawym graczem na lewą obronę jest też Tomczak z Jagielloni,jest Hlousek ale od przybytku głowa nie boli.Koniecznie trzeba się przyjrzeć Niezgodzie jeśli chodzi o ofensywę noi Chukwu ,albo wóz albo papa,co do uzupełnienia ataku to tu jest problem ,raczej na pewno nie Sobiech.

:-), 13.06.2017 10:10:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Różne warianty mamy jak go sprzedamy to byla by kasa na Mierzejewskiego , Maczynskiego ,Majewskiego ,do tego Szeridan lub M .paixao i kadre mamy mocna jak sprzedadza hilerme mozna sciagnac Cernycha i Frankowskiego za Pazdana Jach - pomyslmy tez o Orlando Sa

bubba, 13.06.2017 10:14:57 - *.net.hawetelekom.pl

Sprzedaż zawodników z Legii odbywa się w fatalny sposób. Nikolic za 2,5 mln. Powinien kosztować około 5mln. Jeśli Grosickiego sprzedają za 10 mln do drużyny która spada z najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii to Vadis powinien kosztować 12-15 mln. Chcemy zarabiać na transferach a oddajemy najlepszych graczy prawie za darmo bo wszyscy mają gentelmenskie umowy. Za chwile Pazdan, reprezentant kraju który jest w pierwszej 10 na świecie, uczestnik LM, ten który nie pozwolił strzelić gole samemu wielkiemu Ronaldo odejdzie max za 2,5 a znając życie za jeszcze mniej. To jest skandal na miarę AmberGold.

Wilczur, 13.06.2017 10:16:48 - *.q-loc.com

Warunki sobie wymyslil?
To nasi geniusze je zakceptowali.

w(L)s, 13.06.2017 10:21:24 - *.internetdsl.tpnet.pl

e tam, ale za to Langil i Masłowski wracają !! :))

1000 lat MISTRZU!, 13.06.2017 10:26:11 - *.122

Fajnie że o tym piszecie ale jednak przypominam, że dzisiaj swoje urodziny obchodzi prawdziwa legenda naszej Legii. Prawdziwy wzór do naśladowania na boisku jak i poza nim. Warto byłoby jako pierwszy artykuł dzisiaj napisać życzenia.
1000 lat Panie Lucjanie!!!

Weah, 13.06.2017 10:34:15 - *.play-internet.pl

No to teraz lepiej zrobić wymianę na innego zawodnika i dopłatę. Przynajmniej mniej się straci bo zawodnika który do nas przyjdzie nieprzepolowi się.

Krytykant_Zawodowiec (DO Piotr), 13.06.2017 10:35:27 - *.static.ip.netia.com.pl

No nie wiem czy słaby deal. Wyobraź sobie co ta drużyna osiągnęła by bez niego w poprzednim sezonie, zarobił powiedzmy ok 700 klub weźmie 2-2,5 po roku, gdzie gość wygrał nam ligę, nie miał żadnej kontuzji, nigdy nie przeszedł obok meczu, pokazał młodym jak trzeba grac w piłkę i strzelił najładniejsza bramkę kolejki w CHL a o Legii w związku z tym było głośno w Europie.

KibicL, 13.06.2017 10:36:44 - *.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Uważam, że za Vadisa to trochę za mała cena. Natomiast co do Gui to sprzedać jak najprędzej. Z niego tak jak i z Jodły pożytku już nie będzie.

Cch, 13.06.2017 10:47:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jesli tak jest to na pewno nie zostanie, bo stracilby 2,5-3 mln ojro.

Kobo(L)T, 13.06.2017 10:59:31 - *.edelkey.net

Całe szczęście nie znamy umów i to nie my negocjujemy.
Narazie jest cisza i bardzo dobrze. Pamiętajcie, że ma jeszcze rok kontraktu ważny, więc teoretycznie może zostać i go wypełnić. A zapewne nie ma klauzuli, bo został zapisany ten podział kasy za transfer. Przy nowej umowie ta klauzula ma się pojawić ( niska), a pewnie wtedy zniknie podział kasy.

W mojej opinii Vadis podpisze nowy kontrakt z klauzulą, a w przypadku braku awansu do LM ucieknie nam w sierpniu. Według mnie tutaj jest to na czym zależy i klubowi i Vadisowi, czyli gra w LM.

Tak czy siak karuzela transferowa ma swoje prawa. Wcale sie nie zdziwie jak nawet Pazdan zostanie.


JazzLatin, 13.06.2017 11:10:37 - *.dynamic.chello.pl

skoro ma tak skonstruowaną umowę to powinien powalczyć z (L) o LM., awansować do niej, pokazać się i w przerwie zimowej "pójść" za 8 - 10 mln ojro do solidnego klubu z zachodniej Europy a nie do Turcji

calb, 13.06.2017 11:16:26 - *.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Przecież może podpisać umowę np. na kolejne dwa lata na tych samych warunkach. Legia da mu bańkę rocznie, a po dwóch latach i dobrej grze w Lidze Mistrzów opylić za 10 mln €, z czego wziąć 5. I wszyscy będą zadowoleni!

mietek, 13.06.2017 11:18:50 - *.emea.ibm.com

@bubba: Taa, szczególnie, że Anglicy za każdego zawodnika płacą 2-3 razy więcej niż jest wart.

@(L)odz: W Jagiellonii to gra Tomasik, a nie Tomczak :)

O MOJ BOZE..., 13.06.2017 11:29:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Czyli przy dobrych wiatrach dostaniemy za Vadisa 2,5 mln euro? Rece opadaja...

I jak on ma tu zostac, skoro za transfer od razu zostaje milionerem?

Umowa arcydzieło... Smiac sie czy plakac? Boguslaw dawal niezle czadu

Szmu(L)ki, 13.06.2017 11:31:54 - *.usr.onet.pl

Ludzie - czy Wy jesteście durni??? Gdyby nie taka umowa to by go z nami nie było. A bez niego nie byłoby Mistrza. Cieszcie się, że taki zawodnik grał w Legii i cieszył nas swoimi zagraniami, bo jest o przynajmniej poziom wyżej od najlepszych grajków z naszego kartofliska...

Andrzej, 13.06.2017 11:37:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Umowa jak umowa, jakby dla Vadisa liczyła się tylko kasa to by nie przychodził do Legii bo gra w lidze polskiej to nie jest szczyt marzeń.
Żeby tylko plotki o Vadisie nie zajęły całego okna transferowego bo nikogo nie kupimy.
To jest dupa nie zarządzanie klubem jak nadal nie kupili zawodników a za tydzień początek przygotowań a za miesiąc początek sezonu. Od pół roku wiadomo że potrzebny napastnik i nadal nie ma. To też może wpłynąć na decyzję Vadisa.

wiadomix, 13.06.2017 11:45:04 - *.143

przeciez pazdana nikt nie chce, juz w zeszlym sezonie byly plotki ile to miliardow sie zarobi a ofert nie bylo zadnych

Sir Alex, 13.06.2017 11:51:18 - *.22

Wyprzedaż czas zacząć! Odejdzie Vadis, Pazdan i Guilherme, zastąpią ich Chukwu, Necid, Kulenovic i reszta. A może Masłowski odpali :-) A Pan prezes powie, że pieniedzy jak nie było tak nie ma.

robochłop, 13.06.2017 11:57:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

do wszystkich smerfów-marudów...piłkarza takiego jak Vadis trzeba było czymś skusić...to primo...pamiętajcie że zgodził się na grę za ok 600 tys ojro ,gdy Jędza dostał 800 tys....to secundo...a to że coś tam napisał Piotr Kożmiński na Tweeterze to nie znaczy jeszcze , że jest to prawda objawiona...to gdzie teraz jesteśmy to głównie jego zasługa, pamiętajmy o tym...

L, 13.06.2017 12:03:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mam kumpla który pracuje w klubie i podobno vadis jest pewien na 100 procent że chce odejść i tylko czeka na dobrą oferte...

O MOJ BOZE, 13.06.2017 12:30:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Skad to przekonanie, ze bez tego skandalicznego zapisu w umowie Vadis by tu nie trafil? Przyszedl do nas gruby, wolny, bez zadnego rytmu, nikt powazny nie dalby mu placu do gry w takiej formie, w jakiej dostal u nas. Piszecie, jakby to byl Cristiano. Kto dzis podpisuje umowe, gdzie pilkarz przy transferze inkasuje polowe kwoty? To sie w pale nie miesci. To jest dlugodalowe budowanie druzyny? Umowa, ktora motywuje goscia do zmiany klubu? Dac ten hajs, ktory poszedl na Vadisa na duet Prijo - Niko i bysmy na tym wyszli jeszcze lepiej.

LW, 13.06.2017 12:42:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tez mam kumpla który pracuje w klubie i jest szansa że kupimy Cristiano ,szanse 50-50

mietek, 13.06.2017 12:48:33 - *.emea.ibm.com

@O MOJ BOZE: Weź znajdź sporych rozmiarów betonowy mur, rozpędź się i przywal w niego łbem. Vadis gruby? Sam mówił, że od momentu przyjścia do (L)egii stracił na wadze zaledwie 2 kilo. Nie był w rytmie, bo nie grał wcześniej przez kilka miesięcy. Podobnie jak Necid. Tylko, że Vadis po 3 tygodniach już na tle naszej ligi błyszczał, a Necidowi pół roku nie wystarczyło.

do płaczków, 13.06.2017 12:58:42 - *.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Przyszedł Vadis to narzekaliście, że gruby i wolny. Teraz narzekacie na warunki umowy. Gdyby nie ta umowa nie byłoby remisu z Realem Madryt, nie byłoby Mistrzostwa Polski bo sezon zrobił nam Vadis. Ogarnąć się i cieszyć z tego, że taki zawodnik tu grał.

Cult⚽️Legia, 13.06.2017 13:35:33 - *.25

10baniek ok 5za mało⚽️

Ibor, 13.06.2017 13:39:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeżeli nie ma w kontrakcie klauzuli odstępnego to Klub powinien go zatrzymać dać podwyżkę i ma wypełnić kontrakt ,
Za rok odejdzie za free ale aby podpisać lepszy kontrakt w bardzo dobrym klubie to będzie zasuwał za trzech. Będzie mógł przebierać w ofertach mając kartę w ręku .

Ern, 13.06.2017 14:40:50 - *.centertel.pl

Nie ma to jak idioci podpisujący taki kontrakt. Ech czy tu kiedys bedzie normalnie czy co roku bedziemy posmiewiskiem?

Wawa, 13.06.2017 14:51:18 - *.sieradz.vectranet.pl

Co za idiota taki kontekst podpisał!?
Połowa transferu w piach!

salq, 13.06.2017 15:00:30 - *.taxcare.pl

Transfery Leśnego...

asd, 13.06.2017 15:03:34 - *.194

To dlatego tak dobrze grał :)

JANUSZ SKAŁTINGU, 13.06.2017 15:26:45 - *.66

VADIS! DZIĘKUJEMY!!! :) FAJNE GRAŁEŚ, MIELISMY PARU TAKICH JAK TY , ALE CI CO ZOSTAJA TO W WIEKSZOSCI NIESTETY SZROT :<

walo, 13.06.2017 15:32:13 - *.play-internet.pl

Min 10 baniek

DawidL, 13.06.2017 15:40:36 - *.dynamic.mm.pl

Dlaczego połowę niech wezmą całą sumę za transfer .Co za geniusz się zgodził na coś takiego ? Wszystkich graczy tak oddajemy za marne pieniądze bo albo z niewolnika nie ma pracownika albo taką gentelmeńską umowę z nimi mieliśmy co to jest ? Skoro ktoś już się zgodził na taką debilną umowę to zażądajmy 10 mln euro a jak nie to niech gra jeszcze przez rok.Zacznijmy się sami szanować !!! Ma umowę i ma grać tak samo jak Pazdan łaski nie robią !

Mr T, 13.06.2017 15:58:45 - *.dynamic.mm.pl

Taki zawodnik za 5 mlnE? To żarty. On jest wart 8-10 mln. To jest zawodnik, który co roku powinien grać w LM.

Zielarz , 13.06.2017 16:10:13 - *.224.threembb.co.uk

To właśnie pokazuje ile nam jeszcze brakuje do sredniaka w Europie Jak odejdzie to dzięki za wszystko Vadis i powodzenia
Placzcie dalej że bilety drogie i ceny w sklepie zwalaja z nóg to na pewno będzie hajs na super piłkarzy
Ilu z was by pracowało za czapkę gruszek jak ktoś by wam oferował kontener

RobL, 13.06.2017 16:17:13 - *.centertel.pl

Wszystkie aspekty tej sprawy pokazują że zbudowanie silnej drużyny w naszym kraju jest niemożliwe!!!!! Pieprzone prawo Bosmana! Pozdrawiam braci po szalu

Krzeszczu, 13.06.2017 16:24:51 - *.cust.bredband2.com

@ Redakcja! Brawo! 100% racji!!!
Dodam jeszcze ze nie tylko gole i asysty i miejsce w tabeli (co jest zecza sluszna i nic tutaj nie zabieram), ale NA DODATEK wejscie do LM i gole/asysty tudziez punkty, prestiz i kasa ktore zyskala Legia. A czego by napewno nie bylo bez Dzidzi.

Dzidzia dal nam/Legii przogromnie wiecej niz wpis w kontrakt (bez ktorego to, wpisu, jak sami powiedzieliscie, Dzidzi w Legii by nie bylo....)

Ale, jak juz tez podkresliliscie, ze z "myśleniem wśród kibiców coraz gorzej" wiec w sumie czego mozemy sie spodziewac/oczekiwac po negocjatorach rodem z FIFY czy Football Managera?
:-)

Grajcie na Rzeźniczaka, 13.06.2017 16:34:59 - *.dynamic.chello.pl

Taki koleś za 5mln EUR, a za niejakiego Kapustkę szło wyciągnąć prawie 2x tyle...

Hoh, 13.06.2017 16:35:54 - *.centertel.pl

Brawo redakcjo za komentarz. Od czytania bzdet niektórych to aż oczy bolą.

JANUSZ PIŁKI, 13.06.2017 16:39:53 - *.66

CIEKAWA POLITYKA KLUBU. OK MISTRZA MAMY, ALE NIE MAMY ZARAZ VADISA. O TO CHODZI? CO TO ZA ROBOTA JAK ON JEST WARTY Z 10 MLN A ODEJDZIE ZA 5 :) TRAGEDIA ZARZADZANIE.

mietek, 13.06.2017 17:02:21 - *.54

@Redakcja: Dzięki, w końcu ktoś poparł moje słowa, które napisałem w jednym z pierwszych komentarzy, że jedynym sposobem, by skusić klasowego zawodnika do gry w naszej buraczanej lidze są pieniądze. I to duże. A klub postąpił bardzo rozsądnie nie ładując się w chory komin płacowy.

PRG , 13.06.2017 17:10:42 - *.centertel.pl

kim byl Vadis i gdzie gral ???? na zapleczu PL u sredniaka siedzial na lawce Legia go wypromowala i dala miejsce na plycie boiska mozliwosc gry w LM gdyby Vadis niegral byl by inny zawodnik ktory by asystowal lub te bramki strzelal rok wczesniej Vadisa nie bylo i tez L miala mistrza troche ludzi ponosi z tym Vadisem a umowy spisywane w ten sposub sa normalne w przypadku jak zawodnik przychodzi za darmo wtedy ma wieksza motywacje do gry wiec PA PA VADIS nie mydlic juz nam oczu jego osoba jak i tak wiecie ze odejdzie dziwna sprawa jest ze amica sprzedaje zawodnikow po 5-10milionow euro a my po 2-4max czy naprawde ciezko jest pozyskac dobrych zawodnikow typu NAGY I spisywac z nimi normalne kontrakty bo smierdzi tu wyprowadzaniem kasy klubowej w taki sposob idzie pozyskac kazdego zawodnika spisac umowe na 2 lata a za transfer podzial motywacja dla kazdego zawodnika tylko ze zaden nie zostanie dluzej niz rok a potem problemy jak z PRIO co fochy strzelal bo pod stolem dostal 3mil euro a za transfer 1,5-2 dla Legii aj PREZESIE ROB TA AKADEMIE BO SLABO TO WIDZE PRZYSZLOSC Z NASZYM SCOUTINGIEM

Roma, 13.06.2017 17:19:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Uzupełnienie do komentarza redakcji : odpowiedzcie sobie też na pytanie : ile Legia wydała, a ile zyskała na tej umowie ? Mistrzostwo Polski, niezapomniane emocje w LM, to co już ktoś wyżej pisał - przyjemność patrzenia na grę Ofoe i jeszcze dodatkowo - pieniądze z transferu. Mało ? Nie zajmuję się, jak większość, oceną umowy, bo jej po prostu nie znam. Natomiast sama konstrukcja okazała się bardzo skuteczna - piłkarz chcąc zarobić dobre pieniądze musiał się starać. A kto w tym sezonie w Legii najbardziej się starał?

(L)enar, 13.06.2017 17:19:27 - *.centertel.pl

A ja bym dal mu drugie 50% za to zeby zagrał jeszcze jeden sezon taki jak ten.
Na tej samej zasadzie zakontraktowac napastnika z umiejętnościami jak Danijel Ljuboja.
Musimy zdobyć jeszcze pare pkt w Europie zanim reforma Platiniego odejdzie do lamusa.
Marudzicie na szczegóły kontraktu, na bylego Pana Prezesa. Gdyby nie Jego szalone kontrakty nie bylo by ani MP ani Pucharow.
Zobaczymy ile ten Prezes zrobi.
Sa rzeczy bezcenne, remis z Realem, wygrane w pyrlandi i w Gdansku, feta na starówce itp itd.
Nie byloby tego wszystkiego gdyby nie VOO.

grzesiek, 13.06.2017 17:24:00 - *.centertel.pl

Coz wiec takie bajki ze vadis zakochal sie w warszawie to robota dziennikarzy na to wychodzi.

Po przeczytaniu tego fragmentu wychodzi na to ze wciaz sa jakies szanse na zatrzymanie vadisa.
Po 1sze vadis nie odejdzie do klubu gorszego niz Legia bo to raczej nie jeet gosc ktorego zadowoli gra w jakiejs grecji czy turcji. Te kraje przestaja juz sie liczyc powoli w europie. Jedynie fenerbahe wchodzi w gre ale moim zdaniem to Legia jest obecnie bardziej perspektywicznym klubem niz te turasy.
Skoro vadis chcialby wrocic do anglii to tez potwierdza to ze do zqdnej grecji czy turcji nie pojdzie. Co jesli pojawi sie oferta z sredniaka angielskiego? Moim zdaniem vadis wciaz wybierze Legie. Bez przesady ale sredniak angielski lepszy od Legii nie jest po za tym nie ma szans na gre w LM. Jesli zglosi sie ktos z anglii z zespolow ktore wywalczyly awans do europejskich pucharow no to wtedy chyba pozamiatane ... i to samo sie tyczy ligi niemieckiej francuskiej hiszpanskiej wloskiej poniewaz te kluby beda juz budzetem bily Legie zdecydowanie...

carrasco, 13.06.2017 17:50:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

DO REDAKCJI: "Natomiast ci, którzy "na pewno podpisaliby lepszą umowę"... czemu tego nie zrobiliście?"

Bo to nie my jesteśmy prezesami. Nie musze być kucharzem zeby stwierdzić iz zupa jest za słona. Zaden powazny klub nie podpisuje umowy która wygląda jak ta z Vadisem. Wyobraza ktoś sobie ze PSG sprzedaje piłkarza za 50mln i połowa czyli 25 idzie do niego? Kpiny.

Redakcja (LL!): Twoje pytanie jest bez sensu i pokazuje, że nie potrafisz myśleć logicznie. Po pierwsze nie wiesz czy żaden klub nie podpisuje tak umów. Po drugie idź kup np. cenną rzecz, którą bardzo potrzebujesz by założyć biznes, a na którą cię nie stać, ale która gwarantuje ci w przyszłości zysk. Zastanów się jak możesz to zrobić. Wróć z sensowną odpowiedzią.

Mario, 13.06.2017 18:04:28 - *.130

W sumie Legii nie opłaca się sprzedawać Ofoe, bo zarobi z tego tylko połowę. Wiadomo, że zawodnik z naszej ligi nie pójdzie za wielkie pieniądze, czyli zysk mały. To już lepiej zatrzymać go do końca kontraktu. Co to jest 2,5 miliona euro. Taki Pjaca z Dinamo Zagrzeb poszedł do Juve za ponad 20 mln euro, zresztą jak jeden z wielu. Tam to potrafią robić interesy.

Wola Warszawa , 13.06.2017 18:10:54 - *.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Brawo dla Redakcji połowa wypowiadających sie tu to osobnicy z takich nizin jak białystok,poznań i kraków czyli ludzie żyjący w swojej zaściankowej rzeczywistości w której robi sie fete z zajęcia 4 lub 3 miejsca na koniec sezonu

dormibar, 13.06.2017 18:15:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Brawo Redakcjo ! I tak macie anielską cierpliwość do tych wszystkich "krzeszczy" .

Wplfik, 13.06.2017 18:23:23 - *.dynamic.mm.pl

I tym komentarzem Redakcja powinna zamknąć dyskusję. Szanuję zdanie każdego Legionisty ale Koledzy - zawsze są dwie strony medalu? Myślicie, że dla zachodnich graczy coś takiego jak Ekstraklasa jest wyzwaniem??? Dla nich oferta klubów polskich to jakby oferta z Korei, słowem kosmos.

DawidL, 13.06.2017 19:01:11 - *.dynamic.mm.pl

Tyle samo Legia dała Vadisowi co on Legii ochłońcie trochę.Niby dlaczego miałby do nas nie przyjść gdyby takiej dziwnej umowy nie podpisali ? To Legia wyciągnęła do niego rękę kiedy był gruby i totalnie bez formy .U nas miał możliwość zdobyć mistrzostwo i zagrać w LM i u nas doszedł do wysokiej formy.To była korzyść dla obu stron.No i pozatym fajny z niego człowiek mam nadzieje że zostanie (L)

Redakcja (LL!): Tak, to była korzyść dla obu stron, która zapisana została w kontrakcie. Jak kupujesz coś na kredyt to potem go nie spłacasz?

WWL, 13.06.2017 19:18:06 - *.play-internet.pl

Śmieszą mnie komentarze typu : za te pieniądze kupimy Sobiecha,Maczynskiego,Cionka.Paixao itd...

Ludzie,za pieniądze z Lewczuka,Prijo Nikolica,nie kupili nikogo wartościowego!
Mioduski mówił że kasy nie Ma!
Wandzel z Leśnym skasowali po 19mln i nie ma problemu- niby miłość do Legii......taaaa

Wybijcie sobie z głowy transfery. Pieniądze za Pazdana,Odjide i Gui pójdą na bierzace sprawy: masazystki,sprzątaczki,prąd,wodę pizzę i cole

mietek, 13.06.2017 19:18:52 - *.54

@carrasco: To teraz weź sobie policz. Vadis zarabia rocznie 600 tysięcy euro, za podpis ile mogli krzyknąć jego agenci - ze 100 tysięcy, wątpię, by było to więcej. Ale nawet niech łącznie ten jego rok w (L)egii kosztował nas 750 tysięcy euro.

Za samo mistrzostwo dostaniemy od Ekstraklasy blisko 5 milionów złotych, czyli trochę ponad milion euro. Więc transfer Vadisa już się spłacił z nawiązką. Niech teraz taki Fenerbahce da 5 milionów euro, to nawet po odjęciu połowy dla zawodnika i tak jesteśmy sporo do przodu.

A teraz sobie wyobraź sytuację, którą byś chciał widzieć jako "poważny negocjator". Vadis nie ma w kontrakcie tej klauzuli, za to życzy sobie rocznie milion euro i dodatkowe pół za złożenie podpisu pod umową. A potem taki Vadis nie odpala w klubie, albo łapie ciężką kontuzję i nie gra. Pomijając już to, ile mu trzeba płacić, to atmosfera w zespole leci na pysk, bo inni zawodnicy zaczną szemrać, dlaczego jeden ma być finansowo wynoszony pod niebiosa. Na przykładzie Jędrzejczyka widać, że nawet Polacy nie przychodzą do nas grać za frytki.

Naprawdę o tym marzysz, żeby nasz klub się zadłużył jak ten trup z Chorzowa?

@grzesiek: Masz rację, ale... pamiętaj, że w Anglii rządzi jedno - kasa. I to duża. Jak np. taki Bournemouth zamąci w głowie agentom Vadisa i zwietrzą oni możliwość wyhaczenia konkretnych sum z prowizji, to przerobią Dzidzię raz-dwa.

jim, 13.06.2017 19:54:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Normalna rzecz że chłop będzie chciał zarobic zapracował w tym sezonie, ja nie sprzedałbym go nawet za 10 baniek ale jak mu zaoferują dobre pieniądze to niestety odejdzie.

Andrzej, 13.06.2017 20:00:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Gówno powinno wszystkich interesować ile on zarabia, jaka ma umowę itd. Wszystko przeliczane na kasę, a najważniejsze powinno być zdobyte mistrzostwo i gra w lidze mistrzów, a przede wszystkim ze chciało się oglądać go na boisku.
Płacz że Legia nie zarobi tylu pieniędzy, tylko nikt nie bierze pod uwagę że za Vadisa nie trzeba było płacić Norwich.

Hoh, 13.06.2017 20:27:05 - *.dynamic.chello.pl

Taka Barca nie dość, że zapłaciła niemało za transfer Neymara, to jeszcze sam zawodnik dostał bagatela 40 mln euro za podpis. A kim był Neymar wówczas? Nigdy nie grał w Europie. A Barca to uznana marka.

ja, 13.06.2017 20:29:54 - *.dynamic.chello.pl

Jeśli połowę kasy ma dostać Vadis to oznacza jedno - Vadisowi bardzo opłaca się odejść.
Jeśli dostałby u nas nawet 1,5 mln euro za sezon to w Turcji dostanie 2,5 mln za sezon + połowę z transferu czyli kolejne 2,5 mln euro. W ten sposób zostając w 3 lata zarobiłby 4,5 mln euro, a odchodząc 10 mln euro. Logiczne co wybierze.

Inną sprawą jest to co nam się opłaca. Po co go sprzedawać? Żeby zarobić 2,5 mln euro? Myślę, że jego gra przez kolejny rok jest warta tych 2,5 mln euro. Chyba że sie zbuntuje i będzie grał piach, co przy takich możliwych pieniądzach do wyciągnięcia jest możliwe.

x, 13.06.2017 20:33:05 - *.19-1.cable.virginm.net

kazdy mowi ze sztab Legii to idioci ze podpisali taki kontrakt etc...
Nie rozumiecie ze to byly warunki vadisa, i gdyby Legia tego kontraktu z nim nie podpisala to byscie go tutaj dzisiaj nie mieli i nie zachwycali sie. przebiegly murzyn, wiedzial ze w rok sie odbuduje,zapieprzal i teraz przytuli pare trzy

Do Krzeszczu, 13.06.2017 21:03:18 - *.dynamic.chello.pl

W Football Managerze takie zapisy w biedniejszych klubach to normalka jak chce sie lepszego grajka sciagnac ;-)

md, 13.06.2017 21:11:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Za malo ! LEGIA !!!

md, 13.06.2017 21:12:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Za tak dobrego pilkarza ! LEGIA !!!

lw73, 13.06.2017 23:44:35 - *.jmdi.pl

5 baniek to Lech za drewno Kownackiego sobie śpiewa a za Pana Piłkarza VOO nie mniej niż 10

Legia MISTRZ , 14.06.2017 06:24:11 - *.axadirect.pl

Źle jest skonstruowany nagłówek tego artykułu powinno być "Legia chce ,zatrzymać VOO" , a nie sprzedać!!!!! nawet za 10 mln , najlepiej wyprzedać najlepszego zawodnika przed el. LM

Zibin55, 14.06.2017 09:58:12 - *.play-internet.pl

Sadze, ze b mozliwa jest nastepujaca wersja wydarzen: umowa ze jesli L awansuje do LM Vadis odchodzi w sierpniu biorac te 50 % z sumy kontraktu ktory wtedy bedzie z pewnoscia wyzszy. I tak wtedy jestesmy do przodu o kilkanascie mln euro a V przytuli wiecej kasy. Legia syta i Vadis caly :). Przyjmuje zaklady :))

pezet, 14.06.2017 10:54:46 - *.21

Qbas powinien zatytułować najbliższy felieton: Słowo na niedzielę - skandal!

To jest kpina, żeby w ten sposób konstruować kontrakt. 1 mln za zostanie w Legii i grę, czy 2,5 mln za odejście z klubu - co tu wybrać, co tu wybrać...

Legia za ten sezon dostanie potężny zastrzyk gotówki - prawie 20 mln euro! Za jeden rok! Gdzie są wzmocnienia i plany związane z tym zastrzykiem gotówki?

Ja nie oczekuję transferów na poziomie Messiego, ale ciemny kibicowski ludu - te pieniądze idą jak zwykle do kieszeni prezesów, mimo że Legia ma DOCHODY nawet bez premii za LM i LE.

Sprzedajemy najlepszych piłkarzy. Zero perspektyw rozwoju. Dobranoc

Warszawa Wileńska, 14.06.2017 12:23:09 - *.internetdsl.tpnet.pl

Dolcan Ząbki złożył podobno ofertę na 7 mln Euroszekli. Będzie dobrze.

oLaf, 14.06.2017 15:22:06 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

to jakieś jaja???? 50% z 5mln euro to 2,5 mln.

Za takie grosze mamy sprzedawac najlepszego piłkarza ligi?????

To Lech drewniaka kownackiego wycenia na 5 mln euro!!

Odija powinien kosztować min. 8-9 mle !!!!!!!

znafca, 14.06.2017 15:26:39 - *.play-internet.pl

Czy ktoś wie ile Legia zapłaciła za Vadisa? Bo jak nic to o co ten krzyk.

do redakcji, 14.06.2017 20:36:17 - *.19-1.cable.virginm.net

te wasze madrosci pisane obok czerwonej "Redakcja LL" to jakas tega glowa pisze hehe..
to co vadisa w kredyt wzieli? hehe na ile procent w skali roku...matko i corko

do pezeta, 14.06.2017 20:40:14 - *.19-1.cable.virginm.net

a gdzie niby ma isc ta kasa jak nie do kieszeni prezesa? moze do twojej? to on jest wlascicielem klubu, jakbys prowadzil biznes i zarabial to gdzie by ta kasza szla? do twojej kieszeni czy do innej? i nie wyskakuj z inwestycjami, bo wiadomo ze w towar tzreba inwestowac, w tym przypadku w grajkow, ale miodek pewnego poziomu nie przeskoczy bo jest za biedny

pezet do do pezeta, 15.06.2017 17:45:46 - *.dynamic.mm.pl

Ale niech sobie wypłaci dywidendę nawet w kwocie 20 milionów ojro - jego klub, jego prawo. Tylko niech nie mami kibiców perspektywą rozwoju, bo już zawsze będziemy na tym poziomie, na którym jesteśmy.

A swoją drogą - sprzedawać za 5 mln typa, który wkręca w ziemię krosa za 60 mln, a w swojej lidze ośmiesza wszystkich - to jest łeb do biznesu dopiero.

LM i Mistrzostwo zawsze cieszy, bo nie może być inaczej. Ale po co ta podnieta, skoro jesteśmy wciąż za takimi ekipami jak Bate (Białoruś!), Vitoria Pilzno, czy Apoel...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.