Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 12:32

IFK Mariehamn rywalem Legii w 2. rundzie el. Ligi Mistrzów

Mishka, źródło: Legionisci.com

W poniedziałek w Nyonie wylosowano pary 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Na tym etapie rozgrywek Legia Warszawa zmierzy się z IFK Mariehamn z Finlandii. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 11 lub 12 lipca na wyjeździe, natomiast rewanż 18 lub 19 lipca w Warszawie.

IFK Marienhamn został utworzony w 1919 roku, ale aż do połowy lat trzydziestych nie posiadał sekcji piłkarskiej. Od 1945 roku zespół rozgrywa swoje mecze z fińskich ligach. Dopiero w 2004 roku awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej (Veikkausliiga). W pierwszym sezonie zajął 12. miejsce w tabeli i od tamtej pory nie spadł. W 2016 roku IFK Marienhamn po raz pierwszy został mistrzem Finlandii (liga rozgrywana jest systemem wiosna-jesień). Rok wcześniej zdobył Puchar Finlandii.

W obecnym sezonie IFK zajmuje 3. miejsce po 13 kolejkach. Do prowadzącego HJK Helsinki traci 11 punktów, ale rywale mają rozegrany o jeden mecz więcej. Trenerem zespołu jest Peter Lundberg.

Rywale Legii tylko 4 razy w historii występowali w europejskich pucharach. W sezonie 2013/14 w Lidze Europy odpadli w 1. rundzie eliminacyjnej z Interem Baku (0-2 u siebie, 1-1 na wyjeździe), a w sezonie 2016/17 mocniejszy okazał się norweski Odds BK (1-1 u siebie, 0-2 na wyjeździe).

IFK Mariehamn



Komentarze: (75)

Yebyutny, 19.06.2017 12:35:36 - *.static.ip.netia.com.pl

Będzie trudny mecz :(

Ale jaja, 19.06.2017 12:35:45 - *.skranetcan.pl

No to Finlandia mysle ze ceny lotów w dniu meczu poszły od razu do góry o kilka procent ktoś powinien się tym zająć bo tak jest od kilku lat ze ceny rosną zaraz po wylądowaniu przez legie rywala

ppp, 19.06.2017 12:35:51 - *.dynamic.chello.pl

No to niezle

kaczor_p, 19.06.2017 12:37:03 - *.msz.gov.pl

oby 19 u nas bo akurat z urlopu wracam:)

Ups, 19.06.2017 12:37:58 - *.dynamic.chello.pl

Wyjazd kibicwsko TRAGEDIA !!
Sportowo mistrz Finlandii na tym etapie to chyba najsilniejszy zespół! TO NIE BĘDZIE SPACEREK!!

Gimbi, 19.06.2017 12:38:13 - *.tvp.pl

:-) Powinien być spacerek w dobrym, chłodnym klimacie. Hamalainen poszaleje w fińskich mediach, Niezgoda strzeli premierowe gole... Luzik :-)

Pablo777, 19.06.2017 12:38:57 - *.play-internet.pl

Fińskie kluby w ostatnich latach, a właściwie od kiedy pamiętam nie przekraczały pierwszych rund. W fazach grupowych chyba nigdy nie były. A aktualny mistrz Finlandii ma dziś ponad 10 pkt straty do prowadzącego HJK. Legia nie powinna mieć najmniejszych kłopotów z uzyskaniem 6 punktów.

paulus71, 19.06.2017 12:41:59 - *.dynamic.mm.pl

Ta ich cała miejscowość położona jest na wyspie

Piotr, 19.06.2017 12:42:46 - *.180.ipv4.supernova.orange.pl

Jeżeli ktoś będzie miał więcej czasu to polecam podróż samochodem/busem przez Litwę, Łotwę i Estonię, w Tallinie na prom do Helsinek i dalej samochodem. Długa podróż, ale będzie to świetna przygoda, szczególnie jeżeli jedzie się większą ekipą.

INFO, 19.06.2017 12:46:37 - *.dynamic.chello.pl

WAW-SZTOKHOLM SAMOLOT !!
Sztokholm - Maarianhamina PROM ( 2 x dziennie ) 136 km Niestety prom droga opcja

do Ale jaja, 19.06.2017 12:47:18 - *.134

heheh, ty to dobry jesteś. powiedz mi lepiej na niby jakim połączeniu te loty do Finlandii(?) miałyby podrożeć? czy może jednak nie do Finlandii a do Szwecji? np do Sztokholmu? a może tak zanim napiszesz kolejną głupotę sprawdzisz, czy przypadkiem mecze mistrza Finlandii będą rozgrywane przy udziale publiczności?

JANUSZ LOSOWANIA, 19.06.2017 12:47:37 - *.66

FINLANDIA? OMG . NIC CIEKAWEGO.

Wola, 19.06.2017 12:49:00 - *.dynamic.chello.pl

GORZEJ CHYBA NIE MOGLIŚMY TRAFIĆ..
SŁABO KIBOLSKO i SŁABO BO TO CHYBA JEDEN Z SILNIEJSZYCH ZESPOŁÓW NA JAKIE MOGLIŚMY TRAFIĆ!

saneczki, 19.06.2017 12:49:09 - *.opera-mini.net

Mimo wszystko chyba jeden z lżejszych przeciwników w tej rundzie

Do Yebyutny, 19.06.2017 12:50:01 - *.a2mobile.pl

Jaki trudny mecz,akurat Mariehamn miało jeden dobry sezon,teraz HJK pokazało już w lidze gdzie ich miejsce,do tego 18 bramek straconych w 13 meczach co jest drugim najgorszym rezultatem z Top 8 w 12 zespołowej lidze.Jak dla mnie 2:1 3:1 na wyjeździe i 3:0 u Siebie .Byle naszym kopaczom się chciało.Łatwy awans i tyle w temacie

kopia, 19.06.2017 12:51:43 - *.66

do "ale jaja" zajmij się książką do ortografii - lekcję zacznij od pisania Legia wielką literą - podobnie inne nazwy drużyn.

Co do biletów normalna sprawa że drożeją - prawo popytu i podaży będziesz miał na lekcji ekonomii w liceum.

Karo(L), 19.06.2017 12:52:54 - *.play-internet.pl

Pora na wzmocnienia Panie Prezesie!

Michal , 19.06.2017 12:58:30 - *.cust.tele2.se

Lecieć do Sztokholm Skavsta za grosze a pózniej na prom z centrum Sthlm . Prom bardzo tani https://booking.tallink.com/

do ale jaja, 19.06.2017 12:58:54 - *.play-internet.pl

nie w dniu meczu tylko w dniu losowania i nie po wylądowaniu tylko po losowaniu. Przestań brać te narkotyki

ekspert, 19.06.2017 13:00:33 - *.centertel.pl

kumaci pewnie zawiedzeni :P

eh, 19.06.2017 13:00:45 - *.dynamic.chello.pl

Wyjazd tragiczny,koszta koszta koszta...Tylko czarter.
a i nie wiadomo jak z biletami bo stadion to kurnik z jedną trybuną!

ja, 19.06.2017 13:01:24 - *.creanova.org

Nie ma co płakać, wygramy na luzie.

Rado, 19.06.2017 13:06:49 - *.222

trzeba kupić Peszkę ;-)))

Dome(L), 19.06.2017 13:07:33 - *.12

Nigdy nie byłem na wyjeździe. Chętnie wybrałbym się na taki mecz do Finlandii. Mieszkam kilka godz. od Warszawy. W jaki sposób można zapisać się na taki wyjazd, gdzie trzeba się zgłosić?

w, 19.06.2017 13:07:51 - *.dynamic.chello.pl

Zdaje mi sie ze tam promy doplywają. Ze Sztokcholmu za 2 euro! promocyjnie mozna nabyc bilet na prom do Mariehamn.

bulbazaur, 19.06.2017 13:10:49 - *.cuxport.de

Droga redakcjo,
Orientujecie się kiedy będzie wiadomo, którego dnia zagramy mecz na wyjeździe? Wtorek czy środa?
Dzięki, Pozdrawiam!

r, 19.06.2017 13:12:41 - *.dynamic.mm.pl

jakim systemem oni grają? jesien-wiosna czy wiosna-jesien. zaczynają czy są w polowie sezon?

Dżendżejczyk , 19.06.2017 13:15:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Ile jest rund eliminacyjnych?
Mocny ten mistrz Finlandii?

do Ale jaja, 19.06.2017 13:16:24 - *.pwn.com.pl

Ale co ten ktoś powinien zrobić? To linie lotnicze podnoszą ceny. Wyższy popyt, wyższa cena Trochę logiki człowieku.

lampion, 19.06.2017 13:18:21 - *.pzu.pl

Sprawdziłem jak ogarnąć wyjazd.: wylot w poniedziałek i powrót w czwartek samolot z Chopina w obie za 239 zł do Sztokholmu, a później VIKING LINE prom do Mariehamn. W obie strony można zamknąć się w 50 Euro. Nie ma tragedii.

vdbd, 19.06.2017 13:18:53 - *.162

Mariehamn to wyspa haha to tylko statek :p

do Piotr, 19.06.2017 13:22:56 - *.internetdsl.tpnet.pl

Ale to nie jest wycieczka krajoznawcza ani żaden piknik

do Pablo, 19.06.2017 13:23:42 - *.internetdsl.tpnet.pl

HJK grało w Lidze Mistrzów

ja, 19.06.2017 13:31:24 - *.189

Pierwszy przeciwnik już znany, jutro zaczynają się przygotowania, do pierwszego starcia z Finami zostały 3 tygodnie więc może pora na transfery panie Mioduski. Mówiłeś że nie będziesz zamieszczał inicjałów zawodników na twitterze ale czas chyba wziąć się do roboty i kogoś kupić. Przedstawić jakieś konkretne decyzje, że odchodzi ten i tan a kupujemy tego i tamtego. Póki co to słabo to wygląda te Twoje "prezesowanie", zaczynając od koloru koszulek na nowy sezon...

ciekawostka, 19.06.2017 13:32:01 - *.dynamic.chello.pl

fiński... Ruch Chorzów. kibice i mieszkancy czuja sie szwedami, nie finami. Prawie wszyscy w regionie władają językiem fińskim.

@Dżendżejczyk , 19.06.2017 13:36:14 - *.dynamic.chello.pl

Są 4 rundy, a IFK jest do ogrania jak nasi kopacze sie przyloza do tego dwumeczu

fff, 19.06.2017 13:50:50 - *.dynamic.chello.pl

Będzie tylko 80 biletow dla gosci. Podobno na wyspie juz jest szał i wszyscy chca byc na tym meczu a stadion ma ledwie 1600 miejsc siedzacych. Ma wiecej miejsc stojacych ale UEFA nie uznaje takowych miejsc w swoich rozgrywkach.

do ciekawostka, 19.06.2017 14:00:05 - *.centertel.pl

Chyba większość włada szwedzkim i to miałeś na myśli. Fińskim językiem w tym regionie włada ledwie 5% populacji (wg wikipedii).

do INFO, 19.06.2017 14:03:40 - *.12

prom kosztuje od 21 do 40 zł ze Sztokholmu

czarter, 19.06.2017 14:08:39 - *.116

czarter jest chyba sensowną opcją, bo w innym wypadku wycieczka 4-5 dni, z czego kilkanaście godzin na promie. Noclegi tam drogie, zresztą atrakcji brak...

Terry, 19.06.2017 14:08:59 - *.centertel.pl

@Piotr
Kolego ogarnij się. Jak z Helsinek samochodem, to miasto jest na Wyspach Alandzkich. Jeśli promem to dwa razy i przez Szwecję a nie Litwę itd.

Arek, 19.06.2017 14:11:33 - *.free.aero2.net.pl

@do Pablo i w lidze Europy też.

Do Terry, 19.06.2017 14:29:07 - *.180.ipv4.supernova.orange.pl

Kolego, mój błąd :)

doktormazi, 19.06.2017 14:34:15 - *.warszawa.vectranet.pl

Z chłodzona Finlandia jest całkiem całkiem:)

Adam_Wlochy, 19.06.2017 14:39:26 - *.218

IFK - 380, (L) - 74 w rankingu...

Tadzio, 19.06.2017 14:44:22 - *.ucd.ie

Prosiłbym o nie histeryzowanie, że to nie będzie spacerek. Jeśli to nie będzie spacerek, to chłopaki na Ligę Mistrzów zdecydowanie nie zasługują...

Marek, 19.06.2017 14:58:45 - *.play-internet.pl

A kiedy bilety na superpuchar?

Marek, 19.06.2017 15:13:40 - *.play-internet.pl

Kiedy poznamy dokładne daty spotkań?

ja, 19.06.2017 15:46:49 - *.dynamic.chello.pl

Ktoś płynie kajakiem? :D

yogi, 19.06.2017 15:46:52 - *.centertel.pl

Ciekawe czy na tej wystepuje gatunek renifera bo jeszcze nigdy nie widzialem .

Juri, 19.06.2017 15:48:40 - *.adsl.inetia.pl

To będzie spacerek!

Rom, 19.06.2017 16:04:33 - *.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Czarter faktycznie mógł by być sensowny pod warunkiem zebrania odpowiedniej liczby chetnych

Mike, 19.06.2017 16:14:57 - *.38

Gdybyśmy mieli Niko w składzie byłoby 5 :0

lol, 19.06.2017 16:35:53 - *.adsl.inetia.pl

nie przesadzajcie z ta siłą Finów. Na tym etape to Legia oba mecze po conajmniej 3-0 powinna wygrac

Q, 19.06.2017 16:43:30 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Łatwy awans, ale kibicowsko i sportowo to dno, słaby wyjazd, drogo każda opcja dotarcia tam, hotele drogo, miasto dziura, stadion 4 liga, Ale awans bedzie przynajmniej. (L)

Pablo, 19.06.2017 16:44:47 - *.centertel.pl

Trudny rywal? Bez jaj. Nie ma juz najłatwiejszych. A wiadomo kto po nich?

romek, 19.06.2017 17:28:59 - *.dynamic.chello.pl

Rywal na poziomie polskiej I. Ligi więc do przejścia ale bez przesady ze sie po nich przejedziemy. Czasy pogromów po 7:0 juz minely. Nie ma juz slabeuszów.

do doktormazi, 19.06.2017 18:03:47 - *.centertel.pl

Co to jest "z chłodzona"? Wakacje niestety tuż tuż...

Franklin, 19.06.2017 18:36:53 - *.ip.mgk.pl

Wiadomo czy jest tam sektor gości? Bo stadion bardzo mały z jedną trybuną.Ale widziałem że mecz można oglądać zza niskiego żywopłotu bo tylko żywopłot odgradza boisko więc nie trzeba będzie kupować biletu na mecz.

tomek, 19.06.2017 19:33:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Przestańcie jęczeć silny rywal najsilniejszy z możliwych. Przecież to Legia a nie jakiś tam klubik. Do boju po ligę mistrzów

Tagi, 19.06.2017 19:38:07 - *.dynamic.chello.pl

Można by zachaczyć o Świętego Mikołaja.

Zlb , 19.06.2017 20:18:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl

No to do Finlandii!!! Nie płakać, że słabo kibicowsko itd... Jedziemy i tyle!!!!

Super Samiec, 19.06.2017 21:10:41 - *.internetia.net.pl

droga redakcjo a czy przypadkiem mecz nie zostanie przeniesiony do Helsinek ze w zgledu na pojemnosc i wymogi stadionu ?

Redakcja (LL!): Nic nam na ten temat nie wiadomo.

Mokotow, 19.06.2017 21:23:50 - *.bb.sky.com

A na takimi stadionie mozna rozgrywac mecze pucharowe??? Czy zagraja na jakims wiekszym???

Do Piotr, 19.06.2017 21:26:29 - *.centertel.pl

Można też z Gdańska do Sztokholmu

Do Super Samiec, 19.06.2017 21:43:49 - *.dynamic-ww-06.vectranet.pl

Na tym etapie rozgrywek o ile dobrze pamiętam, to nie ma żadnych wymagań co do stadionu.

Do Pablo777, 19.06.2017 21:57:40 - *.play-internet.pl

W sezonie 1998/99 HJK Helsinki grało w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

do Tagi , 19.06.2017 22:28:08 - *.dynamic.chello.pl

Alandy to początek zatoki Botnickiej, a Mikołaj to koniec zatoki Botnickiej i jeszcze parę godzin samolotem

Jack (L), 20.06.2017 01:05:23 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Ku**a jak to jest że mamy grać na stadionie który może pomieścić 1600 osób? Kto w uefa dopuszcza takie stadiony? Niby to LM a pozwalają grać w kurniku. To dostaniemy przydział 50 biletów bo przecież kibice z Polski przyjadą to trzeba zrobić sektor buforowy. Litości.

Rea(L)ista, 20.06.2017 01:48:09 - *.109

Bardzo dobrze, pykniemy ich i wpadnie kasa. Piłka to rozbudowa klubu dzisiaj, a nie race i liga chuliganów, to nie lata .90.

Filip_Dublin, 20.06.2017 07:38:39 - *.162

Kiedy bedzie wiadomo czy mecz 11 czy 12 lipca?

Do Filip_Dublin, 20.06.2017 09:08:33 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Dzisiaj podobno

rafal, 20.06.2017 10:12:45 - *.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Proponuje z Gdańska do stokholmu za 40 zł i z Szwecji na fina za 380 zł.

kola, 20.06.2017 14:33:04 - *.play-internet.pl

Warszawa-Gdynia prom do karlskrony i prom na alandy. Autem w 5 osób i nikt nie zbankrutuje

sovva, 20.06.2017 14:33:51 - *.dynamic.chello.pl

Na tym etapie mogą grać na swoim obiekcie więc do dyspozycji będzie 1600 miejsc w tym ledwie 80 (5%) dla gości.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.