Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Cristian Pasquato piłkarzem Legii - fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
Cristian Pasquato piłkarzem Legii - fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
Czwartek, 20 lipca 2017 r. godz. 07:25

Pasquato zawodnikiem Legii!

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Nowym zawodnikiem Legii został Cristian Pasquato. Włoch we wtorek przyleciał do Polski i pozytywnie przeszedł testy medyczne, a w środę podpisał kontrakt. 27-latek ostatni sezon spędził w Kryljach Sowietow Samara. W tamtejszej ekstraklasie rozegrał 26 meczów, zdobył 6 bramek i zaliczył 8 asyst. Pasquato będzie występował w Legii na pozycji ofensywnego pomocnika, ale może grać także jako napastnik.

O podpisaniu umowy z kreatywną dziesiątką poinformował na Twitterze po meczu z IFK prezes klubu Dariusz Mioduski. Pasquato związał się z Legią dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok. Będzie występował w koszulce z numerem 8. Dziś Włoch obchodzi 28. urodziny - wszystkiego najlepszego!

Pasquato jest wychowankiem Juventusu, lecz w pierwszej drużynie "Starej Damy" rozegrał zaledwie kilka minut. Niegdyś w tamtym klubie uznawany był za wielki talent i wiązano z nim duże nadzieje. Być może dlatego do większości przyszłych zespołów był jedynie wypożyczany. Pasquato grał m.in. w Empoli, US Lecce, Torino, Udinese i Livorno. Jego pierwszym zagranicznym klubem był właśnie rosyjski zespół Krylja.

W Serie B rozegrał 203 mecze, w których zdobył 33 gole i zaliczył 34 asysty. Grywał także w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech (27 meczów, 2 gole, 2 asysty). W ciągu ośmiu lat był wypożyczony do 12 różnych klubów - w większości występujących Serie B - i w żadnym nie został po zakończeniu sezonu. Pasquato ma za sobą grę w młodzieżowych reprezentacjach Włoch - do lat 16 (6 meczów i 2 gole), 17 (16/3), 18 (2/1), 20 (3/1) oraz 21 (4/0).

Gol Pasquato od 13:15



Cristian Pasquato

Data urodzenia: 20 lipca 1989
Kraj: Włochy
Kluby:
2007-2008 Juventus (1/0, Serie A)
2008-2010 Empoli (36/2, wypożyczenie)
2010 Triestina (17/1, wypożyczenie)
2010 Juventus (0/0)
2010-2011 Modena (40/9, wypożyczenie)
2011-2012 Lecce (11/0, Serie A, wypożyczenie)
2012 Torino (3/1, wypożyczenie)
2012-2013 Bologna (15/2, Serie A, wypożyczenie)
2013-2014 Padova (37/7, wypożyczenie)
2014-2015 Pescara (33/6, wypożyczenie)
2015-2016 Livorno (19/4, wypożyczenie)
2016 Pescara (12/0, wypożyczenie)
2016-2017 Krylja Sowietow Samara (26/6, wypożyczenie)



Komentarze: (57)

Kurp, 20.07.2017 07:33:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl

"Krylja" to znaczy skrzydła, więc grał w "Kryljach", reprezentował barwy "Krylji" itd., nie odmieniamy tego jako formę żeńską, tylko mnogą :-)
Witamy na Ł3!

mietek, 20.07.2017 07:46:32 - *.emea.ibm.com

@Kurp: Jeżeli już, to reprezentował barwy "Kryljew" :) Bo faktycznie w nazwie klubu to słowo występuje w liczbie mnogiej.

Korn, 20.07.2017 07:59:45 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

2 lata? Trochę krótko. Zaraz jak vadis zagra dobry sezon i będzie chciał uciekać....

Dawido (L) , 20.07.2017 07:59:55 - *.centertel.pl

No to ladny prezent sobie sprawiłeś. ;). Wszstkigo najlepszego z okazji urodzin. Witamy w Warszawie.

Lja, 20.07.2017 08:00:49 - *.centertel.pl

Dziś ma urodziny

Piotr, 20.07.2017 08:03:45 - *.dynamic.chello.pl

Ma statystyki podobne do Vadisa z ostatniego sezonu, ich obu.
Różni ich:
*Vadis grał w słabszej lidze
*Vadis grał w mocniejszym klubie -u mistrza Pasek grał u spadkowicza
Vadis jest większy i napakowańszy

Remington_85, 20.07.2017 08:08:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Solidny piłkarz. Jeśli dobrze się wkomponuje w zespół będzie wzmocnieniem. Nie oceniajmy po pierwszym słabym meczu. Mam nadzieję, że taki się nie zdarzy. Powodzenia.
Wczoraj nieźle zaprezentował się Szymański, Michalak dobra zmiana. Makowski swoje zadania dobrze wykonał. I Kopa jak wszedł miał parę fajnych odbiorów. Ogólnie mecz na plus. Zróżnicowane ataki, krótkie wymiany podań wyglądają obiecująco. Trochę martwi mnie nonszalancja w obronie i głupie straty. Np Moneta. Ale sezon zapowiada się ciekawie. Astana nie powinna stanowić przeszkody, więc po prostu trzeba sie skoncentrować i ich ograć przy okazji bez wpadek w lidze.

Rafał , 20.07.2017 08:09:26 - *.play-internet.pl

Osiem lat, dwanaście klubów?
Może nikt się w tych klubach nie poznał na jego talęcie?
Trochę pomocnik trochę napastnik?
Wygląda to dość słabo, generalnie OFENSYWA transferowa nie powala na kolana.

Groch, 20.07.2017 08:17:09 - *.play-internet.pl

Niektórzy tak mają ze co rok czy dwa zmieniają robotę ,u nas też długo miejsca nie zagrzeje

Piotr, 20.07.2017 08:17:54 - *.dynamic.chello.pl

@Rafał
Może kłótliwy? Ci w krawatach (grzeczni) są mniej awanturujący się i droźsi.
To naukowo udowodniona wiedza.

Przykład: Langil - kupisz go tanio teraz...

krys008 , 20.07.2017 08:22:28 - *.serv-net.pl

Zobaczymy, może odpalić, czego mu życzę.

@rek, 20.07.2017 08:25:20 - *.dynamic.chello.pl

Witaj Cristian w Polsce, krainie malkontentów, narzekaczy i hejterów... Olej ich... Pokaż swoją grą na boisku, iż zasługujesz na szacunek i na bycie (L)egijną "10-ką"... Wszystkiego naj... na nowej drodze zawodowej... Pozdro (L)

Hirmiga, 20.07.2017 08:36:00 - *.dynamic.chello.pl

Najlepszego z okazji urodzin Pasquato !!!

Wolfik, 20.07.2017 08:38:03 - *.dynamic.mm.pl

@rek: Otóż to. Gdyby posłuchać tych wszystkich krytykantów, po boisku na Łazienkowskiej hulałby wiatr...

Ciekawe, z jakim numerem zagra nasza nowa "10-tka".

Legii bardzo przyda się piłkarz, który potrafi precyzyjnie dograć piłkę ze stałych fragmentów a to "Pasek" ma.

(L), 20.07.2017 08:38:26 - *.191

Wyczytałem w necie, ze Gui podobno nie może się dogadać z klubem i jest gotów odejść. Podobno kwestia rozbija się o nędzne 10 tys. euro, których klub mu nie chce dać w ramach podwyżki. Jeśli tak, to jest to karwia jakiś skandal i fanaberia kudłatego. Kudłaty, jak cię nie stać, to zrobimy zarzutkę kibicowską...

Juri, 20.07.2017 08:45:54 - *.centertel.pl

Walczyć o Gui nie szczypać grosza na najlepiej grającgo technicznie piłkarza Legii.
Młodzi wiele od niego się uczą.
.

Przypal z zukami , 20.07.2017 08:46:37 - *.centertel.pl

Ogórek !!!

do rek, 20.07.2017 08:50:07 - *.134

Pasquato na pewno przeczyta twój komentarz i zastosuje sie do zaleceń. dziękuję z góry w jego imieniu

Dickson Chotowski, 20.07.2017 08:57:13 - *.range109-145.btcentralplus.com

A co z Gui ? Wedlug przekretu sportwoego liczy na 120000 juro rocznie wiecej. Czy nas na to nie stac ??

mietek, 20.07.2017 09:02:48 - *.emea.ibm.com

@Dickson Chotowski: Jeżeli dalej ma grać jeden dobry mecz na dziesięć, na ogół przeciwko strasznym ogórom, a w pozostałych irytować, to lepiej te pieniądze zainwestować w rozwój takiego Michalaka.

Piotr, 20.07.2017 09:02:51 - *.dynamic.chello.pl

@(L)
Nieważne, za pół roku KM wciąga Gucia nosem a za rok Szymek - o ile podpakuje ten swój suchoklatex.

Piotr, 20.07.2017 09:08:59 - *.dynamic.chello.pl

@Dickson Chotowski
Odpowiedz mi na pytanie ile razy więcej powinien zarabiać VOO względem śmieszka(ten nasz stary i drogi obrońca)?

Tomek Mokotów , 20.07.2017 09:09:21 - *.de.kpn-eurorings.net

A Gui może sobie iść. Tak słabego sezonu jak ostatni nie życzę nikomu. Wielka gwiazda grającą dobrze w piłkę tylko 15 minut w meczu i 1/6 sezonu. I bramki z ogorkami...

wrona, 20.07.2017 09:10:44 - *.netdrive.pl

Michalak, Szymański i Moneta powinni grać jak najwięcej a będziemy mieli z nich pożytek.
Gui wczoraj oprócz bramki szału nie było, z Górnikiem dramat, straty 3 pod rząd.
Nie pamiętam jego dobrego meczu.

Do diksom, 20.07.2017 09:13:57 - *.centertel.pl

Może i stać, ale za to co pokazuje ostatnio, to nie należy mu się taka podwyżka

Wilk, 20.07.2017 09:19:28 - *.play-internet.pl

Jaś wędrowniczek... Wiadomo jaka jest współczesna piłka, zmiany klubów etc. Ale aż tyle? Do tego grał w lewackim Livorno, więc zapewne podbiegał pod płot do lewych manifestować radość. A teraz tutaj inna beczka...

robochłop, 20.07.2017 09:22:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

witaj w Legii Christian !!! obyś u nas wkroczył w najlepszy okres swojej kariery ... powodzenia chłopaku !!!

@rek do do, 20.07.2017 09:28:43 - *.dynamic.chello.pl

No żebyś się nie zdziwił....;)))) Pozdro (L)

md, 20.07.2017 09:58:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witamy w LEGII ! LEGIA !!!

info, 20.07.2017 10:08:19 - *.dynamic.chello.pl

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/700064/pat-w-rozmowach-guilherme-z-legia-warszawa-brazylijczyk-bliski-odejscia

Balde, 20.07.2017 10:14:27 - *.toya.net.pl

do (L) i Dicksona
Nie wiem czy kiedyś prowadziliście jakiś biznes ale po wpisach widać że raczej nie. Dość wybiórczo wypisujecie kwoty w swoich postach, podając tylko różnicę w wynagrodzeniu miesięcznym bądź rocznym. Zapominając, że to 50% jego dotychczasowego wynagrodzenia. Klub wydaje kasę, wiec musi się o nią targować. Po to są negocjacje. A pensja roczna 480 tys euro jeszcze niedawno przeznaczona była dla gwiazd ekstraklasy .

A na stwierdzenia "nędzne 10 tys euro", czy "czy nas na to nie stać" odpowiem Wam krótko, jak Was stać to dorzućcie te 500 000zł rocznie i nie będzie problemów. No chyba, że zaraz połowa składu zażąda podobnej podwyżki o 100%.

mG, 20.07.2017 10:20:18 - *.2

Trenuj walcz , asystuj i strzelaj bramki dla naszej Legii !
Witam!
:)

K(L)AKIER, 20.07.2017 10:29:28 - *.adsl.inetia.pl

Bedzie pożytek z tego grajka.Jak vasiljew ze swoja szybkością robił furorę to on będzie zamiatac

Do @rek, 20.07.2017 10:31:28 - *.play-internet.pl

No pełno malkontentów ,nie to co Ty.
Ty tylko po przegranym meczu narzekasz,a po wygranym ,pieśni chwalebne byś pisał dla Magiery .
Chorągiewka z Ciebie
Bez pozdrowień

JANUSZ, 20.07.2017 10:33:52 - *.66

WIRTUOZ GRY I CZESTY KLIENT RESTAURACJI I KLUBOW. KOLEJNA GWIAZDKA KTORA ODEJDZIE PO SEZONIE Z 5 BRAMKAMI. SZROOOOOOOOOOOT

pf, 20.07.2017 11:16:58 - *.dynamic.chello.pl

Mam nadzieję że się mylę ale Kozaki mogą wygrać z Legią . Słabe transfery , do tego Belg , Pazdan i teraz nie może się porozumieć Brazylijczyk co do kontraktu , więc tez odejdzie . Wiadomo ze Legia nigdy nie będzie Borussią , Realem itd. Ale moim zdaniem nawet nie będzie takim Anderlechtem czy Slavią Praga . Powód ? Nasza liga jest za słaba aby zatrzymywać takie gwiazdy jak wyżej wymienionych . Bardzo mi się podobała gra Legii jak grała z Celtikiem . Zasłużyła wtedy na 100 % na LM . Teraz grali bo mieli bardzo dużo szczęścia .Teraz moga tego nie mieć . Zanim nowi się zgrają to może być już po ptokach . W latach 2000 do dnia dzisiejszego tylko 2 druzyny zasługiwały na LM . Wisła za Kasperczaka i Legia jak ograła Celtik. Szkoda że odszedł Ofoe , ale nie dziwie się mu .Lepsza liga , pieniądze , klub itd. Szkoda jak odejdzie Pazdan . Legia powinna ściągać królów strzelców lig Węgier , Czech , Słowacji , Bułgarii a nie piłkarza który strzelił od 1 do 6 bramek . Przecież lepiej brzmi ,, przyszedł gracz Juve niż ,, mamy króla strzelców ligi Bułgarskiej " Legia potrzebuje takich jak Nikolić , który strzeli po 20 bramek . Moim zdaniem ten piłkarzarz skończy jak Czech . Dlaczego mistrz Cypru grał więcej w LM od Legii ? bo ryzykują . Kupują piłkarzy , krórych Legie też by było stać , tylko z Żewłakowem możemy tylko pomarzyć o takich piłkarzach .
A szkoda jak by przez głupie decyzję nie zagrali , bo za rok to już będzie o wiele trudniej wejść do LM . Ale co się dziwić jak ktoś chce zbudować coś najtańszym kosztem .

Włocek, 20.07.2017 11:17:32 - *.centertel.pl

Gdzie jest Islandczyk Gunnarsson..? To byloby wzmocnienie!

Olo, 20.07.2017 11:34:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Welcome Cristian...happy birthsday and good luck in our team...

do do @rek, 20.07.2017 11:58:07 - *.play-internet.pl

A to po przegranym meczu nie można narzekać?aha,rozumiem,że ty nawet po 0-6 z Borussią byłeś szczęśliwy.

Sasza, 20.07.2017 12:02:38 - *.itsa.net.pl

Na mocarza to on nie wygląda ale może ma inne zalety.
Niestety w nasze lidze sama technika nie wystarcza. Trzeba mieć jeszcze posturę byka, tak jak Odidja.

Kojot44, 20.07.2017 12:30:22 - *.28-151.wind.it

Benvenuto

Oskar, 20.07.2017 12:35:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl

@wolfik z tego co widziałem w necie to podobno nr 8 na plecach

mietek, 20.07.2017 13:37:50 - *.emea.ibm.com

@Do @rek: Jeżli ktoś po wczorajszym meczu zamierza wygłaszać peany, to chyba powinien pójść do specjalisty. Graliśmy z amatorami i strzelenie im sześciu bramek to był nasz obowiązek. Lepiej odnieś się do meczu z cienką Arką, czy Górnikiem, gdzie większość składu to byli debiutanci na poziomie ekstraklapy.

@rek do mietek, 20.07.2017 14:33:01 - *.dynamic.chello.pl

Sam widzisz brachu, iż tutaj już "nie możemy" krytykować trenera i opie.dalać piłkarzyków za brak ambicji... Zawsze się znajdzie taki jakiś "ktoś do", który jest ku.wa wiecznie zadowolony... Błazenada... Pozdro (L)

@rek do Do, 20.07.2017 14:40:00 - *.dynamic.chello.pl

Ja od samego początku piszę na forum, iż póki co Magic ma u mnie kredyt zaufania... Wystarczy odszukać te wpisy i poczytać ze zrozumieniem...

Po ostatniej sromotnej wpadce z Górnikiem napisałem, iż ma moje poparcie, ale z lekka już ograniczone poparcie: "...wkrótce okaże się, czy nasz trener w poprzednim sezonie leciał na farcie (mając w składzie VOO, który notabene stanowił ponad 50% wartości zespołu) czy też po prostu ta wpadka z Górnikiem była pojedynczym "wypadkiem przy pracy"... Do tej pory Magic miał u mnie dużą dozę poparcia... Ale jeśli w kolejnych meczach okaże się, iż Magic po prostu nie ma koncepcji na grę tego zespołu i nadal będziemy tak frajersko gubić kolejne punkty z "kelnerami", to sprawa będzie oczywista - powinien doskonalić swój warsztat trenerski na innym poziomie rozgrywkowym... Cóż, póki co wierzę, iż poukłada na nowo tych naszych piłkarzyków na boisku i ładnie wkomponuje do składu Berto, Sadiku i Pasquato..."

Jak więc sam widzisz "Do", nadal wierzę i ufam Magicowi, ale w tym ostatnim tekście wyraziłem swój lekki niepokój... Pożyjemy zobaczymy... A tobie "Do" życzę więcej luzu, obiektywizmu i spostrzegawczości... Pozdro (L)

Krzeszczu, 20.07.2017 14:56:11 - *.cust.tele2.se

@ mietek i @rek: juz przedwczoraj mowilem ze powinnismy spokojnie wygrac mecz i ze wtedy wyjda z jaskin wszyscy fanboysi ze swoim intelektualnym "gdzie sa teraz wszyscy co...". Jak widzicie nie trzeba bylo dlugo czekac i nie zawiodlem sie ;-)
Bylo to bardziej oczywiste niz co rano wschodzace slonce.
Pzdr

mietek, 20.07.2017 15:16:22 - *.ssp.dialog.net.pl

@ @rek: To prawda. Ale i tak będziemy robić swoje, jeszcze jak na Krzeszczu wesprze :) Pzdr

Arek, 20.07.2017 15:37:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Siemano Italiano! Zdróweczka z okazji urodzin i powodzenia w Legii. A jeśli o narzekanie i krytykę chodzi, to sporo osób chyba ma problem z odróżnieniem krytyki od jechania po piłkarzach i trenerze drużyny, której się podobno kibicuje. Ja zrozumiem krytykę gry po danym meczu, ale wyzywania piłkarzy, bo słabo zagrali nie zrozumiem nigdy.

bedzie dobrze, 20.07.2017 15:47:07 - *.dynamic.chello.pl

Próbka rzutów wolnych:

https://www.youtube.com/watch?v=82apztl0gR0

kowaL, 20.07.2017 16:01:00 - *.centertel.pl

typowy kocur i lis pola karnego!

@rek, 20.07.2017 16:03:41 - *.dynamic.chello.pl

A tak z innej beczki..: TuttoMercatoWeb informuje, że Legia jest zainteresowania sprowadzeniem środkowego obrońcy Milana Milanovicia... Pazdek out..? Czyżby kolejne osłabienio-wzmocnienie..? Pozdro (L)

Sebo(L), 20.07.2017 16:25:28 - *.play-internet.pl

@Wilk Ty tak na poważnie z tym Livorno? Proponuję Ci zrobić listę klubów "zakazanych",skąd nigdy nie powinno sprowadzać się zawodników do Legii... Masakra.

mietek, 20.07.2017 16:29:26 - *.ssp.dialog.net.pl

@Krzeszczu: Widzę :)) A takich ogórków, jak te wczorajsze, to powinniśmy właśnie tak rozklepywać nawet grając bez butów :) I tu wcale nie chodzi o brak szacunku do rywala (zabezpieczam się, bo zaraz wejdzie jakiś "tolerancyjny" :D), ale o realną ocenę ich możliwości. Nie czarujmy się - w Finlandii sportem narodowym na pewno nie jest piłka nożna, a ich kluby mogłyby mieć problem z utrzymaniem w naszej I lidze. A to, że ostatnio z takimi frajerami nie byliśmy w stanie wysoko wygrywać, to raczej świadczy tylko o naszej słabości.

Ale i tak "różowych okularów" nie przekonam. Oni zobaczyli "szóstkę" w sieci i już dla nich jesteśmy mega super hiper rewelacyjni.

(L)MP93, 20.07.2017 17:05:52 - *.centertel.pl

Na filmiku nazywa się П A C K Y A T O ;-) a w ogóle "welcome TO my home" - a nie "in". Poza tym Kozak, no i pierwszy Włoch w (L) :-)

mordziak, 20.07.2017 17:25:13 - *.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Cristian licze na Ciebie!

PiotrŻo(L)iborz, 20.07.2017 19:11:20 - *.play-internet.pl

Znajomi Włosi już zapowiedzieli, że przjdą do obejrzeć w akcji

dyniunio., 21.07.2017 18:14:14 - *.120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Witamy i Stu: lat,goli,asyst i występów i wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam.(L).

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.