Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Żyleta na meczu z IFK Mariehamn - fot. Mishka / Legionisci.com
Żyleta na meczu z IFK Mariehamn - fot. Mishka / Legionisci.com
Czwartek, 20 lipca 2017 r. godz. 13:36

Relacja z trybun: Hit z Mariehamn

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Po kapitalnej frekwencji na meczu o Superpuchar liczba widzów na rewanżowym spotkaniu z prawdziwym potentatem Wysp Alandzkich pozostawiała wiele do życzenia. I nie wiadomo w sumie skąd aż taka różnica pomiędzy tymi dwoma meczami, rozgrywanymi w środku sezonu urlopowego.
Jeśli faktycznie chodziło o ceny biletów (bilety na SP kosztowały 10 i 15 złotych, teraz dla karneciarzy z Żylety 18 zł, ale dla pozostałych już 35 zł i więcej na pozostałe trybuny), to może warto, by ktoś z działaczy klubu przeanalizował te dane.

Ci jednak, którzy są z Legią zawsze, byli i tym razem - nie tylko gdy z głośników puszczany jest hymn Ligi Mistrzów. Na drodze do fazy grupowej tych rozgrywek trafiliśmy na lekko egzotycznego przeciwnika, ale taka rywalizacja również ma swój urok, o czym najlepiej przekonali się wszyscy podróżujący na pierwszy mecz do Mariehamn.

Kibice z Wysp Alandzkich, zgodnie z tym co zapowiadali przed tygodniem, do Warszawy przylecieli ze Sztokholmu. Było ich łącznie 28 osób, w tym przedstawiciele fińskiej ambasady. W górnej części sektora dla przyjezdnych wywiesili dwie flagi - "Green mean machine. Mariehamn" oraz płótno w barwach Wysp Alandzkich. Pomimo, że oflagowanie Szwedów (zamieszkujących fińską wyspę) było skromne, flagi zostały wywieszone na odpie...ol.



W przerwie spotkania przyjezdni udali się do punktów cateringowych, by skosztować warszawskich zapiekanek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała grupa wyszła z sektora, pozostawiając w nim dwie flagi. Ostatni taki widok mieliśmy bodajże na starym stadionie, przy okazji pierwszej wizyty Amiki Wronki. O ich postawie nie ma sensu dłużej rozpisywać się.

Przy wejściach na stadion Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę pieniędzy na oprawy, które miejmy nadzieję, będzie okazja prezentować przy okazji najbliższych meczów Ligi Mistrzów. Wszystkie trybuny stadionu tym razem wypełniały się mocno ospale i dopiero kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania, dało się wyczuć meczową atmosferę. Tego dnia dopingiem kierował jeden z kibiców z Targówka, który w ostatnich latach pomagał przy koordynacji dopingu w jednym z górnych narożników Żylety. Zanim to nastąpiło, przemowę do fanatyków z Żylety przeprowadził "Staruch", na koniec przekazując mikrofon nowemu wodzirejowi. Wiadomo, że samemu nic się nie zdziała, ale tego dnia kilka tysięcy osób zebranych na Żylecie nie żałowało gardeł, wiedząc w jakim celu wybrała się do naszej świątyni.

Kilka razy do wspólnych śpiewów udało się nam namówić pozostałe trybuny. Tak było przy okazji pieśni "Legia, Legia, Legia lalala", wykonywanej z machaniem szalikami nad głowami, którą wykonywaliśmy na przemian - raz Żyleta, raz Deyny z Brychczego. Podobnie jak na ostatnim meczu ligowym poprzedniego sezonu śpiewaliśmy także na melodię "Nie poddawaj się" - "Mistrzem Polski jest, ukochana ma, mistrzem Polski jest, Legia Warszawa".



Wynik na boisku był bardzo pozytywny, zresztą po wysoko wygranym pierwszym meczu, nikt nie spodziewał się trudniejszej przeprawy z ekipą rybaków z północy. Po kolejnych bramkach mogliśmy świętować, wykrzykując nazwiska strzelców i liczbę bramek dla Legii. Pod koniec meczu mikrofon przejął "Staruch", wprowadzając do legijnego śpiewnika pieśń, która debiutowała przed tygodniem właśnie w Mariehamn, ale tym razem po raz pierwszy wykonana została przez większą liczbę fanatyków spod znaku czarnej eLki.

Pieśń na melodię "Chałupy welcome to" zaskoczyła od pierwszego taktu, od pierwszej nutki. A z każdym kolejnym wykonaniem wkręcały się w nią kolejne osoby, a co najważniejsze - dzięki gniazdowemu, staraliśmy się nie tracić melodii. Swoje trzy grosze dołożyli bębniarze, próbowaliśmy też wersji z klaskaniem, tyle że w tej "aranżacji" na razie całość wychodzi w zbyt szybkim tempie, a śpiewanie z klaskaniem wcale nie musi oznaczać przyspieszania. Ostatnich kilka minut meczu z Żylety niosło się głośne "Legia CWKS, Ciebie po życia kres; będziemy wspierać, a wrogów jeb...ć, tylko CWKS".

Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za okazałe zwycięstwo, po czym jeszcze dobrych kilka minut "maglowaliśmy" nowy hit, zainspirowany kultowym utworem Zbigniewa Wodeckiego. Mieliśmy, a właściwie do dzisiaj mamy "Hit z Wiednia", przyszedł czas na "Hit z Mariehamn".
Na naszym stadionie ponownie widzimy się już w najbliższą sobotę, przy okazji meczu z Koroną. Za tydzień tymczasem Legię czeka daleka wyprawa do Astany (4000km w jedną stronę), na którą szukuje się także grupa kibiców.

P.S. Na Żylecie wywieszony został transparent "Daniel - Trzymaj się Bracie. PDW".

Frekwencja: 15 829
Kibiców gości: 28
Flagi gości: 2

Autor: Bodziach

Fotoreportaż z meczu - 68 zdjęć Mishki
Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Kamila Marciniaka



Komentarze: (29)

Zbyszek, 20.07.2017 14:17:02 - *.203.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Melodia z przeboju Z.Wodeckiego chałupy welcome to

olo, 20.07.2017 14:24:56 - *.pl

"...a wrogów jeb...ć".

Cały czas próbowałem wyłapać co tu jest śpiewane :-)

magoo, 20.07.2017 15:50:00 - *.227.ipv4.supernova.orange.pl

Legia CWKS,
My aż po życia kres,
będziemy wspierać,
i gardło zdzierać,
tylko CWKS

KaroL, 20.07.2017 15:50:07 - *.centertel.pl

Ktoś wie co dalej ze Staruchem? Pytam bo czytałem na jednym forum że odchodzi. Prawda?

Zajmon, 20.07.2017 15:51:58 - *.96.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Cenę podnieśli rywal słaby to po co iść na mecz. Janusz polskiej piłki.

Lunatyk, 20.07.2017 15:53:54 - *.play-internet.pl

Dlaczego jest nowy wodzirej za Starucha?

Przyjaciel Wodeckiego, 20.07.2017 15:55:56 - *.centertel.pl

Pan Zbyszek na pewno by był szczęśliwy ,że jego piosenka staje się hitem trybun Legii Warszawa.

Szkoda ,że tego nie doczekał za życia.


Legionistka, 20.07.2017 16:00:09 - *.chem.uw.edu.pl

Trafiliście w samo sedno z cenami biletów i frekwencja

ciekawy, 20.07.2017 16:06:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie było mnie z przyczyn niezależnych wczoraj na meczu, zrozumiał ktoś dokładnie czy Staruch rzeczywiście wróci na gniazdo za jakiś czas czy to rozbrat na stałe?

fanatyk, 20.07.2017 17:06:16 - *.dynamic.chello.pl

Gniazdo gdy mówi w tym samym czasie co Juras to nic nie można zrozumieć czasami . "Staruch" oddał prowadzenie dopingu ?

Doping trochę inaczej prowadzony, każdy przyzwyczajony do innych sygnałów ,zachowań , reakcji. Średnio wypadały znaki przez prowadzącego. Przez mikrofon mówił głośn, "Staruch" krzyczy przez co cała trybuna rozumie co mówi.

Oby wkręcił się z meczu na meczu. Szczęściarz jako zastępca robił to bardzo solidnie.

KAMI(L), 20.07.2017 17:25:32 - *.dynamic.chello.pl

Z tego co się dało usłyszeć to schodzi z gniazda tylko moment i wraca. A nowa przyśpiewka elegancka, dobrze się będzie mogła skomponować z tymi o łódzkich klubach jak za x czasu przyjdzie nam z nimi znowu zagrać. "Chałupy Widzew Łódź... jedziemy chamów tłuc...." ;)

Hymn, 20.07.2017 17:29:52 - *.dynamic.chello.pl

Czemu nie było hymnu narodowego? W pucharach zawsze był.

Prazanin, 20.07.2017 17:32:31 - *.play-internet.pl

Nie pierwszy to hit na ta melodie...

Chalupy Widzew Lodz, bedziemy chamow tluc
my wszystkie chamy napierd....y, chalupy Widzew Lodz....i druga zwrotka z ŁKS :)

na gniezdzie, 20.07.2017 18:25:25 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

spodziewalem sie innego zastepcy...

Toni, 20.07.2017 18:44:17 - *.0pools.vodafone-ip.de

Jak to nie wiadomo skad roznica frekfencji?Mecz o superpuchar a mecz z rybakami z polnocy jak napisal sam autor to chyba jest roznica? Czy nie jest?Bo dla mnie to ogromna roznica.

Do magoo, 20.07.2017 19:36:50 - *.centertel.pl

A wrogów jeba....c

JP, 20.07.2017 19:45:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Muszę się odnieść do fragmentu tekstu dotyczącego cen biletów. Zawsze kupuję trzy bilety. Na Arkę zapłaciłem sześć dyszek. Na ogórków z Wysp Alandzkich to juz grubo ponad stówa. Niestety Koronę muszę odpuścić, bo brak kasy:( Gdyby ktoś odpowiedzialny za ceny pomyślał, miałby pełny stadion niezależnie od sezonu urlopowego na każdym meczu. Pewnie lepiej nastawić się przy awansie do LM na nowych karneciarzy, a potem, jak było wiosną, przyjedzie Wisła, wszystkie bilety sprzedane i kilkaset wolnych miejsc na trybunach.

Do JP, 20.07.2017 20:24:30 - *.centertel.pl

Kur...na jak ja nie cierpię takich płaczków!!!to po ile byś chciał te bilety po 10zl tu jest Warszawa chcesz oglądać vadisow, a płaczek jesteś, nie pij co dzień piwska, weź się za robotę jak Ci złe to zmień prace i zarabiaj więcej...!!!a nie cały czas źle...!!
Wyprowadź się do śledzi i oglądaj probierza za 10 zł i się ciesz!!!

do do Jp, 20.07.2017 21:04:09 - *.3-1.cable.virginm.net

to lepiej miec wg twojej logiki drogie bilety pusty stadion hahah

L, 20.07.2017 22:02:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Korekta do opisu autora , Żyleta na zmianę z trybuna Brychczego i Deyny ... Pierwszy raz tak zgrane i na zmianę wymarzone , zawiodła frekwencja .. tyle w temacie

JP, 20.07.2017 22:09:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@doJP
Fajnie że mnie znasz. Jesteś klasycznym przykładem rozumu i inteligencji Kubusia Puchatka. Do twojej wiadomości leszczu na Ł3 jestem od 1980 roku. Niestety widzę takich pajacyków jak ty na trybunach wylansowanych ale z zerowym rozumem.

Bartek, 21.07.2017 00:01:48 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Ta treść podana przez magoo lepsza:
Legia CWKS,
My aż po życia kres,
będziemy wspierać,
i gardło zdzierać,
tylko CWKS

a bilety na takich ogórków faktycznie zbyt drogie - 25 zamiast 35 i z + 8 tys by było.

Na astanie juz pewnie będzie ze 25 tys.

Nowacki, 21.07.2017 01:51:51 - *.dynamic.chello.pl

"Nie poddawaj się..." powinno się śpiewać z tesktem:

"Zwyciężymy dziś, ukochana ma,
zwyciężymy dziś, Legio Warszawa..."

topCWK, 21.07.2017 07:08:04 - *.play-internet.pl

Abstrachujac juz od wygladu i wokalu nowego gniazdowego, to jak mozna wchodzac na gniazdo nie znac slow (L)egijnych piesni?
Jak zaspiewal: "boi sie nas policja gornika" to prawie spadlem z krzeselka,rozumiem jakiegos Jana,ale gniazdowy??!! Marek i inni Ludzie sluchajcie prawidlowo spiewa sie: "boi sie nas policja ze slaska, boi sie nas caly swiat"!!!

Do topCWK, 21.07.2017 08:45:20 - *.centertel.pl

Hehe serio ...? Z ta milicja górnika ???? Hahaah ale mistrz ten nasz gniazdowy :))) mordo śpiewnik i do nauki bo po drabinie to każdy moze wejśc !!!

sdsfgsdf, 21.07.2017 09:14:33 - *.83

treść magoo lepsza o milion procent.

a co do

"Zwyciężymy dziś, ukochana ma,
zwyciężymy dziś, Legio Warszawa..."

przyznam, że dla mnie od początku żenujące było śpiewanie "nie poddawaj się", to pasuje bardziej do Piasta Gliwice a nie do Legii. nie tylko w naszym języku NIE jest często pomijane w odbiorze przekazu.

topCWK, 21.07.2017 17:06:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jaka policja ze Śląska kasztanie. Poprawnie jest "boi się Nas Torcida Górnika...

FOREVER LEGIA, 21.07.2017 19:08:27 - *.play-internet.pl

@topCWK."Boi sie nas policja angielska,boi sie nas takze holenderska,boi sie nas TORCIDA GORNIKA????".No hello.

nieznany, 21.07.2017 21:29:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Boją się nas kibice angielscy boją się nas także holenderscy boją się NaS kibice Górnika boi się NaS cała pierwsza liga!! Tak się kur...śpiewa!!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.