Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Wtorek, 25 lipca 2017 r. godz. 07:32

Żeglarstwo: Dyskwalifikacja zamiast mistrzostwa Polski w klasie 505

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Jakub Pawluk oraz Marcin Józefowski, reprezentujący barwy Legii i Spójni Warszawa z powodu dyskwalifikacji zajęli dopiero 32. miejsce na żeglarskich mistrzostwach Polski w klasie 505. Gdyby nie dyskwalifikacja, warszawscy sternicy zdobyliby mistrzostwo Polski, bowiem po 10. wyścigu, 3-dniowych zawodów w Gdyni, para Pawluk/Józefowski plasowała się na miejscu trzecim w stawce 34. ekip, i na 1. miejscu wśród Polaków.

Bezkonkurencyjni byli Agnieszka Skrzypulec i Holger Jess z Pogoni Szczecin, którzy wygrali 9. wyścigów, nie przystępując już do ostatniego, który nic nie mógł zmienić w końcowej klasyfikacji. Oficjalnie tytuł mistrza Polski przypadł Mateuszowi Jurze i Bartoszowi Chrołowi z AZS-u SGH Warszawa.



Komentarze: (22)

FI(L)IP, 25.07.2017 07:47:22 - *.105-247-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be

"Polscy sędziowie..."
Nie znam się na żeglarstwie. Ta dyskwalifikacja to jakaś wyjątkowa wpadka, jak nie przymierzając z Celtikiem, czy coś w stylu falstartu w sprincie?

"L", 25.07.2017 07:53:12 - *.adsl.inetia.pl

Dyskwalifikacja to skutek nie powód. Może coś więcej na temat....

, 25.07.2017 07:54:35 - *.211

A za co ta dyskwalifikacja ?

Jasio, 25.07.2017 07:56:45 - *.play-internet.pl

Gdyby nie slupek, gdyby nie poprzeczka...

Antonio, 25.07.2017 09:04:16 - *.pzu.pl

dyskwalifikacja z brak naklejki "pol" na żaglu.
kpina!

L-ka, 25.07.2017 15:08:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Kuba Pawluk przegrał przez protest za który dostał dyskwalifikacje z jednego z wyścigow, spadając na 3 miejsce w tabeli wśród polskich załóg. Protest dotyczył nie ustapienia miejsca na trasie wyścigu. Załoga przed protestem technicznym o którym mowa w newsie nie miała już szans na Mistrza Polski. Swoją drogą zachowanie zawodników Legii w czasie regat i po nich - (obrażanie rywali, grozby) nie przystoi sportowcom z L-ką na koszulce. Wstyd!

Smuteczek, 25.07.2017 16:15:03 - *.opcja.pl

Byłem, widziałem. Mega przykra sytuacja. Kuba z Marcinem bardzo fajnie pływali, ale nie wystarczająco dobrze, by zostać mistrzami Polski. Przez pierwsze dwa dni imprezy przy silnym wietrze ewidentnie przegrywali; trzeciego dnia było lepiej, ale mistrzostwo stracili już w 9 wyścigu po naliczeniu kary za nieustąpienie miejsca. Na brzegu Kuba odwalał niesportowe zachowanie, a po przegranej sam obwołał się mistrzem, co było już żałosne. Potem w Internecie bezczelnie kłamał, że nie został mistrzem przez protest za brak numeru na żaglu i wylał falę hejtu na kolegę, który go protestował.

Bardzo smutne. Zawodnicy Legii mają inne standardy etyczne. Sponsorzy z PZU też pewnie cieszą się z dobrego PRu....

Smuteczek, 25.07.2017 22:20:42 - *.opcja.pl

Dodam jeszcze, że protesty, to protesty - każdy mógł się inaczej rozstrzygnąć, więc przy "bardzo sprzyjających wiatrach" może byłby mistrzowski tytuł. Nie usprawiedliwia to jednak reakcji po zawodach. Szkoda, że to się tak skończyło, bo nadzieje były duże.

Legionista, 26.07.2017 17:23:20 - *.internetdsl.tpnet.pl

Złożenie 4 protestów na kogoś kto wygrał w czystej, sportowej rywalizacji?? Dla mnie to tej załodze z SGH może byc wstyd! I też z Warszawy!

Kpina, 26.07.2017 17:24:28 - *.internetdsl.tpnet.pl

Smutne, że wśród żeglarzy panuje taka zawiść. Nasi zawodnicy wygrali i zostali wywaleni za brak jakiejś naklejki? Kpina ze sportu. Wstyd dla przeciwników.

Smuteczek, 26.07.2017 19:32:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Fakty są takie:
1) Nie zostali wywaleni za brak naklejki. Ten protest został oddalony.
2) Zawodnik Legii niestety kłamie w tym temacie pisząc, że "przez brak naklejki nie zostali mistrzami".
3) Mistrzostwo przegrali przez punkty za nie wykonanie kary nałożonej za złamanie przepisu o ustępowaniu (prawy-lewy hals).
4) Oprócz tego startowali na niepomierzonych żaglach, za co jest dyskwalifikacja na wszystkich ważnych imprezach.

Poproście Kubę o udostępnienie dokumentacji protestowej, to Wam się wyklaruje.

Proszę, nie oceniajcie ludzi zbyt szybko. Sprawdzajcie fakty. Tym razem niestety zawodnik Legii dał plamę i grał niezgodnie z zasadami fair play, a chłopaki z SGH zasłużyli na zwycięstwo. Wiem, że to przykre i strasznie mnie boli stawianie Naszego Ukochanego Klubu w złym świetle. Ale tak czasem bywa, gdy zawodnik nie udźwignie presji, a potem nie potrafi jak mężczyzna wziąć na klatę porażki.

Kolegium, 26.07.2017 19:56:52 - *.play-internet.pl

Prawda jest taka, ze to sa niestety klamstwa, a o slusznym wyniku zdecyduje Kolegium Sedziow PZŻ, przywracajac pewnie prawdziwe rezultaty. Kto sklada 4 protesty przegrywając na wodzie?

Kuba Pawluk, 26.07.2017 20:02:02 - *.play-internet.pl

Fakty sa takie:
- wszystkie zagle mamy pomierzone
- zostalismy wywaleni niezgodnie z przepisami
- protest za prawy lewy rowniez zostal rozstrzygniety niezgodnie z przepisami
Wszystko na skutek 4 protestow zlozonych przez "kolegow" ktorzy przegrali z nami na wodzie. Zaraz podesle wyniki przed protestami.
O wyniku jak slusznie ktos zauwazyl zdecyduje Kolegium Sedziow.
Natomiast ostroznie z podawaniem nieprawdy, bo kazdy przypadek skutecznie zapisuje.

Smuteczek, 26.07.2017 21:23:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Kuba, na razie oficjalne papiery z protestów mówią inaczej. Co najmniej 2 protesty pozbawiają Cię tytułu. Póki tego nie uda Ci się skutecznie podważyć, uważaj z przedstawianiem swoich domysłów jako faktów.

A miejscem na to komisja odwoławcza, a nie Internet.

P.S. niesportowego zaufania nic nie tłumaczy, nawet jeśli wszystkie protesty przegrałeś niesłusznie.

Smuteczek 2, 26.07.2017 23:29:54 - *.255

Hej, użytkowniku dynamic.gprs.plus.pl wiemy skąd klikasz. Pamiętaj, że kilkukrotnie już minąłeś się z prawdą. Oprócz konsekwencji prawnych - są też inne. Zaprzestań lepiej obrażać naszą Załogę.

Żyleta, 26.07.2017 23:34:29 - *.255

Smuteczek - L-ka - dynamic.gprs.plus.pl - opcja.pl:
wszyscy NEGATYWNIE wypowiadający się w tej dysusji to jedna osoba. Hejter. Kiepsko to świadczy o załodze z SGH. Kpina.

Smuteczek, 27.07.2017 10:35:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Smuteczek 2 & Żyleta:
trochę się ruszam, więc numer IP mi się zmieniają, ale korzystam cały czas z tego samego nicka.
Możecie to sprawdzić. Nie jestem związany z klubem SGH, a z Legią. Moją intencją nie jest obrażanie naszej załogi, której dobrze życzę, choć nie zgadzam się z tym co zrobili na brzegu.

Znacie relacje z wielu stron, teraz czas spojrzeć w kwity. Sprawdźcie w Polskim Związku Żeglarskim wyniki protestów, formularze, uzasadnienia. Pamiętajcie, by zapoznać się z wynikami działań komisji odwoławczej. Ona na pewno wiele wyjaśni - i być może przynajmniej część spraw rozstrzygnie na korzyść Kuby.

Smuteczek 2: Co do konsekwencji, proszę bardzo, możesz mnie poddać do sądu jeśli uważasz, że działam na szkodę Klubu lub powielam nieprawdę, będę się bronić. Jeśli zamierzysz mi grozić, to nie mamy o czym rozmawiać.

Prawda, 27.07.2017 12:35:04 - *.internetdsl.tpnet.pl

Prawda jest taka, że dla mnie niesportowe zachowanie to składanie 4 protestów po przegranych regatach. Widziałem wyniki przed protestami.

Sama prawda, 27.07.2017 12:56:12 - *.internetdsl.tpnet.pl

Smuteczek & L-ka jedna i ta sama osobo. Mijasz się z prawdą, wielokrotnie powielasz niesprawdzone lub kłamliwe mity i bezpodstawnie oskarżasz o kłamstwo, obrażasz zawodników Legii. Idź na Konwiktorską głosić swoje herezje, może tam cie wysłuchają.

Smuteczek, 27.07.2017 14:00:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Nie wiem kto to jest użytkownik "L-ka". Z Polonią nic mnie nie łączy. Nie mam zamiaru prać brudów na zewnątrz. Jest mi tak samo przykro jak Wam z tego powodu, że tak się te mistrzostwa skończyły.

Bycie zawodnikiem Legii to honor i zobowiązanie. Tak uważam. Jeśli uważacie, że winni są tylko przeciwnicy i sędziowie - spoko, szanuję Wasze zdanie, choć się z nim nie zgadzam. Jednak cały czas rekomenduję - zweryfikujcie je u źródeł, sprawdźcie dokumenty, pogadajcie z sędziami i innymi zawodnikami. Wylać szambo na przeciwników jest bardzo łatwo i uważam, że ani kibice, ani zawodnicy Legii nie powinni tego robić. To nie jest fair.

Tak czy siak, widzę że dyskusja zmierza już tylko w tym kierunku, by teraz mnie mieszać z błotem, za co uprzejmie dziękuję, wyłączam się i mimo wszystko dziękuję za rozmowę.

Sprawdzone info, 27.07.2017 17:51:01 - *.255

Sprawdziliśmy u źródeł i nie jest jak piszesz. Przedstawiasz wersję wydarzeń tylko jednej strony - i to tej KTÓRA SKŁADAŁA PROTEST WYWALAJĄC ZAŁOGĘ LEGII Z REGAT. Odwołanie od decyzji jest podobno w drodze. A wyniki przed protestami są na stronie naszej sekcji żeglarskiej z innego profilu FB - nasza załoga wyraźnie wygrała NA WODZIE: https://www.facebook.com/Pawluk.Racing/posts/1776738852390525

Smuteczek, 27.07.2017 19:45:07 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Przyznaję Ci rację: nie uwzględniając wszystkich protestów, to nasza załoga wygrałaby na wodzie i nigdy nie pisałem inaczej. A precyzyjniej pisząc wygrałaby Otwarte Mistrzostwa Polski w kategorii załóg polskich, bo pierwsza bezdyskusyjnie była Agnieszka z Holgerem, a druga Ania z Axelem.

Pisałem też o komisji odwoławczej, jak również to, że może ona rozstrzygnąć na naszą korzyść część protestów. Przeczytaj dokładnie moje posty.

Natomiast na razie tytuł Mistrzów Polski jest wciąż "gdyby, gdyby". I uważam, że teraz tytułowanie się mistrzami jest jakby tu powiedzieć "lekko" przedwczesne i niezręczne.

P.S. Źródłami nie jest strona Pawluk-Racing, tylko dokumenty regat.
P.P.S. Sytuacje starałem się przedstawić obiektywnie z szacunkiem dla obu stron, bo uważam że szacunek należy się wszystkim zawodnikom, nie tylko naszym.
P.P.P.S Zapowiedziałem, że jeśli komisja zmieni punktację, to będę pierwszą osobą która wręczy naszej załodze szampana i pogratuluje sukcesu. Niestety w żaden sposób nie cofnie to szamba, które wylało się na naszych przeciwników.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.