Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Piątek, 4 sierpnia 2017 r. godz. 17:49

UEFA chce ukarać Legię za oprawę!

Woytek, źródło: Legionisci.com

Komisja Dyscyplinarna UEFA wszczęła postępowanie dotyczące meczu Legia Warszawa - FK Astana, który rozegrany został w środę przy Łazienkowskiej. Zarzuty wobec Legii obejmują: niedozwolony transparent oraz zablokowane schody. Sprawa zostanie rozpatrzona 17 sierpnia.

Artykuł 16 regulaminu dyscyplinarnego UEFA punkt 2 e) mówi o tym, że klub może zostać ukarany za zachowanie kibiców:

e) użycie gestów, słów, przedmiotów albo innych środków do przekazania wiadomości, która nie nadają się do widowiska sportowego, w szczególności przesłania, które są polityczne, ideologiczne, religijne, obraźliwe lub o prowokacyjne.

W październiku 2015 roku Komisja Dyscyplinarna UEFA nałożyła na Legię Warszawa karę 25 tys. euro za transparent, który zawisł w sektorze gości podczas wyjazdowego meczu z FC Midtjylland. Kibice Legii wywiesili w Herning płótno z hasłem "Europe wake up".

W 2012 roku Warszawski klub zapłacił 30 tys. euro za wywieszenie na sektorze transparentu towarzyszącego oprawie upamiętniającej Powstanie Warszawskie - "We wanted to be free and we owe our freedom to nobody". Wówczas europejska centrala argumentowała decyzję, że "nie chce promować żadnych politycznych ani historycznych treści, ponieważ nie pasują one do organizowanych przez UEFA wydarzeń sportowych".




Komentarze: (134)

Krzeszczu, 04.08.2017 17:57:16 - *.cust.bredband2.com

srUEFA to chyba najwieksza organizacja faszystowska poza cala UE.
Kara? Kuzwa za co? Za historie?

Alex uk, 04.08.2017 17:57:50 - *.240

A niech nas wyj.... z tych lewackich struktur przynajmniej nie bedzie obciachu z nastepnymi mongolami

olo, 04.08.2017 17:58:00 - *.pl

To sobie lewackie pajace strzelą w kolano...

Kami(L)a, 04.08.2017 18:00:31 - *.pl

..uj z pieniędzmi. Grunt, że przekaz poszedł w świat :-)

lucho_83, 04.08.2017 18:02:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No i się zaczyna....FUCK UEFA!!!!

BRODZIATY, 04.08.2017 18:02:57 - *.dynamic.chello.pl

FUCK UEFA!! SIALALALALALALALA

nie ma futbolu bez rasizmu, 04.08.2017 18:03:36 - *.warszawa.vectranet.pl

A akcja "No to rasizm" jest czysto sportowa?! Pozabijać tam wszystkich bez wyjątków i pytań!

maciej, 04.08.2017 18:04:10 - *.play-internet.pl

Cóż tu można napisać, mafia piłkarska, którą kręcą starsi i mądrzejsi wraz ze Złotą Panią z Berlina :)

ŁKS Łomża, 04.08.2017 18:05:06 - *.play-internet.pl

F.u.c.k UEFA

eren, 04.08.2017 18:05:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ale to przesłanie jest: historyczne, upamiętniające a nie prowokacyjne, trochę uefa chyba pomyliła bieguny

WF, 04.08.2017 18:06:13 - *.play-internet.pl

FUCK UEFA !

dezet, 04.08.2017 18:06:33 - *.dynamic.chello.pl

spodziewałem się tego na początku, ale po tylu pozytywnych odzewach z całego świata myślałem że się jednak nie odważą... No cóż powiedzieć? Fu.ck UEFA!

tommm12101, 04.08.2017 18:08:36 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

za co?? za to że pokazali 100% prawdę??

Siwy, 04.08.2017 18:09:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

je... lewactwo. Te transparent mial charakter historyczny,a o tym nie ma mowy w paragrafie. Je... zydki

sylwiusz11, 04.08.2017 18:10:36 - *.adsl.inetia.pl

mnie sie podobało i łezka w oku sie zakreciła,
ale nie powinno sie robić opraw w rozgrywkach UEFA stojacych w sprzeczności do ich regulaminów --w lidze owszem

a tak to juz niech nas wywala z pucharów --przynajmniej Magiera bedzie miał alibi , ze to nie on tylko uefa winna naszej porażce w pucharach

YELLOW92, 04.08.2017 18:11:24 - *.play-internet.pl

Czasem zastanawiam się nad sensem poczynań tych komisji w UEFA. Powinni kłaść większy nacisk na inne problemy dotyczące piłki w Europie.

Ja, 04.08.2017 18:13:16 - *.play-internet.pl

Nawet z kara to najtańsza I najszybsza lekcja historii dla calego swiata. Placic I robic dalej :-)

eth, 04.08.2017 18:17:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Oprawa nie była polityczna. Za polityczny możnaby uznać transparent o szubienicach z zeszłego roku. Powyższa oprawa była patriotyczna nie polityczna, mająca upamiętnić ludobójstwo jakiego plemiona germańskie dopuściły się na Polakach w '44. Mam nadzieję że postępowanie zostało wszczęte "z urzędu" i nic z niego nie wyjdzie. Jeśli jest inaczej to należałoby uzbierać ze 150% nałożonej na nas kary, aby tą nadwyżkę dziady z uefy mogły sobie wsadzić głęboko w du*ę. Poczekajmy do 17 sierpnia.

Ważne , 04.08.2017 18:18:51 - *.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Są w życiu rzeczy ważne i najważniejsze!

johnny, 04.08.2017 18:22:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A takie np Livorno robi sobie sektorówki z flagami ZSRR i portretami Lenina i jakoś jest ok nawet gdyby tak zrobili w LM to pewnie UEFA nie widziała by problemu. ot podwójne standardy.

FCKVFFA, 04.08.2017 18:28:52 - *.dynamic.chello.pl

Nie karzą! Klub ogłosi zrzutkę i kasa będzie z górką.

A potem wyślemy delegację powstańców z gotówką do centrali UEFA żeby mogli spojrzeć w oczy osobom wydającym takie kary.

Czekam z niecierpliwością.

Łukasz, 04.08.2017 18:29:28 - *.centertel.pl

I jak zawsze tylko nam się dostaje od UEFA. A reszta śmietanki klubów a pogrozimy palcem to się nauczą. Oprawa była bardzo ładna i prawdomowna. A szkopenchauery poczuly się już urażone. Kpina

Zbyhoo, 04.08.2017 18:32:48 - *.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

UEFA wie co robi. Przecież ta oprawa mogła urazić nację niemiecką przypominając im o wybrykach ich rodziców i dziadków... (SIC!)
UEFA ideologicznie skoligacona jest z socjaldemokracją z krajów zachodniej UE. Niby pluralizm i liberalizm a tak naprawdę totalniactwo.

wujo, 04.08.2017 18:33:41 - *.adsl.inetia.pl

sukinkoty niech sie wezma ze egzekwowanie prawa wobec bogatych dla odmiany a nie gnebia maluczkich. Np. ich FFP zostalo brutalnie zmiazdzone przez PSG.

Legionista, 04.08.2017 18:36:11 - *.226

Tymczasem w siedzibie UEFA: "Demokracja! Demokracja! A co jest tak dobrego w tej demokracji? Można Cenzurować! Można obrażać Polaków POlaczkami! I co jeszcze można wysyłać Policje na marsze Niepodległości..." Tak się zastanawiam ! Za co ! Za co mamy dostać kare? pewnie Wybiórcza już im wysłała "DONOSY" na naszą Legie :I

@rek, 04.08.2017 18:36:48 - *.dynamic.chello.pl

UEmaFiA...!!!

Krzeszczu, 04.08.2017 18:41:27 - *.cust.bredband2.com

A moze by dak napisac do tej calej srUEFY zeby poczekali z tym mitingiem nie do 17 sierpnia, a 17 wrzesnia, to sie tak ladnie ulozy z inna "slawna" data. Akurat pasujaca do ichniego ciaglego noza w plecy w postaci roznych kar.

siwy częstochowa, 04.08.2017 18:43:07 - *.centertel.pl

Są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze.Ważne że zawsze będziemy pamiętać o tym że byli niemcami i inne pokolenia muszą to pamiętać. UE to zaķłamana ku... która zmienia historię. Każdego dnia dziękuje Bogu że jestem Legionistą

dawid91, 04.08.2017 18:46:24 - *.76

troche z innej beczki...
Ofoe odszedł od nas miesiąc temu i do tej pory zdażył strzelić 0 goli w 0 meczach :D
baran, ale hajs sie zgadza...

KUBA, 04.08.2017 18:54:30 - *.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie powstrzymają NaS, nie powstrzymają ultras!

Cult⚽️Legia, 04.08.2017 18:54:47 - *.218

Najwyższy czas aby ktoš ukarał uefe,nastépna oprawa powinna pokazac twarze zkorumpowanych dziadkòw lešnych

olle torre, 04.08.2017 19:02:38 - *.dynamic.chello.pl

FCKVFFA, kim Ty jesteś, że będziesz wysyłał "delegacje powstańców z gotówką do centrali UEFA"?!

Dickson Chotowski, 04.08.2017 19:02:54 - *.range109-145.btcentralplus.com

I dobrze. Zeby jak najwiecej ludzi o tym czytalo. Dawac duza kare. F**K UEFA.

Sebix waleczny, 04.08.2017 19:04:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ale jak to? Skąd ta nietolerancja u UEFA? Stosują faszystowskie metody!

Aksamitny Heniek, 04.08.2017 19:04:30 - *.dynamic-ww-09.vectranet.pl

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do działającej Europy? Uderz w stół (oprawa Legii) a nożyczki się odezwą (pobicie jakichś piłkarzy, wszczęcie postępowania wobec Legii, wyznaczenie daty na 17 sierpnia czyli wtedy kiedy ma się odbyć mecz w pucharach w Warszawie). Bez komentarza.

gazza, 04.08.2017 19:10:20 - *.ssp.dialog.net.pl

Z przyjemnością dołożę się do spłacenia kary !
Jeśli UEFA nałoży karę , to całkowicie skompromituję się ta mafia !
Ale warto było - Efekt znakomity !

Europejski sprzeciw kibicow z calej Europy przeciwko UEFA, 04.08.2017 19:17:33 - *.dynamic.chello.pl

Juz najwyzszy czas aby ta korupcyjna organizacje oczyscic z osmiornicy mafii pienieznej. Interpol i sluzby finansowe powinny jak najszybciej wejsc do struktur UEFA i raz na zawsze przejac kontrole finansowa nad ta skorumpowana organizacja. Prezes dziala juz w strukturach zagranicznej pilki dzieki jego kontaktom oraz apelom Kibicow Legii powinni nawiazac kontakt ze wszystkimi klubami Europy i zebrac jak najwiecej korupcyjny hformacji i dokumentow potwierdzajacych skorumpowany charakter UEFA Trzeba juz dzialac jak najszybciej ja juz nawiazalem kontakty z paroma klubami wegierskimi !

Kuba, 04.08.2017 19:18:36 - *.dynamic.chello.pl



Nie możemy sobie pozwolić na szkalowanie nas za ten piekny czyn.

Ci ludzie w 44 zostali zamordowani przez Niemców na terenie Polski i jesteśmy im winni.

Reakcja nasza musi być !!!

Krzeszczu, 04.08.2017 19:20:06 - *.cust.bredband2.com

A czy nie mozna by wytoczyc tej srUEFA jakiejs sprawy? Nie wiem, o znieslawienie, wszystko jedno, pozwac ten lewacki bajzel przed jakis sad. Najlepiej polowy.
Nie ma wsrod kibicow Legii zadnych adwokatow ktorzy mieli by ochote na to jakos spojrzec?

W sumie chyba nie ma, nie bylo z cweltickiem, to nie bedzie i teraz....

patriot, 04.08.2017 19:21:43 - *.dynamic.chello.pl

są równi i równiejsi. Jak Holendrzy świętują lądowanie aliantów pod Arnheim to ich nie każą a nawet pozwalają przekładać mecze.

Rychu, 04.08.2017 19:22:20 - *.centertel.pl

Brak słów określających ta organizacje...

(L)odz, 04.08.2017 19:22:22 - *.toya.net.pl

Lewactwo wdarło sie juz do struktur UEFA.Bo jak to jest że kibice Standard Liege czy Hapoel Tel Awiw mogą propagować na swoich stadionach treści zbrodniczej partii komunistycznej,i ich dzialania są bez karne, a polscy patrioci maja zakaz tępienia niemieckiego faszyzmu.

Jakub, 04.08.2017 19:25:32 - *.centertel.pl

To jest najpiękniejsza oprawa meczu której nikt nie przebije UEFA bez podstaw chce ukarać Legię .

tomasz problem, 04.08.2017 19:26:50 - *.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Panowie czy możecie w jakiś sposób zwolnic strony tej przestępczej organizacji .To jest jakiś absurd .Ch.....z nimi .

Ko(L)o, 04.08.2017 19:27:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Czyli uefa także chce przekłamywać historię.

antek szperacz, 04.08.2017 19:31:11 - *.centertel.pl

Oprawa była lux na najwyższym poziomie ale to nie była sportowa oprawa więc kara będzie pewnie niewielka ale będzie.
Jak na egzaminie z wf-u będziesz opowiadał o powstaniu warszawskim to też szóstki nie dostaniesz.

asa, 04.08.2017 19:31:13 - *.adsl.inetia.pl

prawda w oczy kole

wampirek, 04.08.2017 19:31:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl

"Nieznani Sprawcy" !! macie takie oparcie na twitterze, ze jesli UEFA was ukarze to podajcie numer konta a zbierzecie takie pieniadze ze bedziecie mogli wykupic LEGIE od Mioduskiego !!!

(L)odz, 04.08.2017 19:34:10 - *.toya.net.pl

..po dziesiątaku od chłopa na trumnę dla szkopa i UEFA...damy radę...

Z Ząbek., 04.08.2017 19:34:27 - *.dynamic.chello.pl




Kiedy jakaś akcja w stronę UEFA i gdzie bo czekam.

Anna Walczak , 04.08.2017 19:34:33 - *.centertel.pl

Witam piękny gest Legii super to zrobiliście szacun na zapłatę kary uf złoży się cały naród damy radę pozdr Legia Warszawa brawi

obserwator, 04.08.2017 19:37:06 - *.dynamic.chello.pl

A ja się pytam, co w strukturach UEFA robi Pan Boniek? Może wytłumaczyłby kolegom którzy go wybrali, jakie było przesłanie oprawy? No, chyba, że samemu nie zna się historii, a i z Legią jakoś mu nie po drodze.

paweł, 04.08.2017 19:37:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

http://wpolityce.pl/polityka/351753-przeslanie-do-kibicow-legii-warszawa-mowi-grazka-z-palacu-michla-bardzo-jestem-dumna-z-was-wideo

Anna Wakczak, 04.08.2017 19:37:59 - *.centertel.pl

Legia Warszawa super piękny gest cały naród polski się zrzucić super lekcja historii pozdr

KIBIC78, 04.08.2017 19:46:10 - *.dynamic.chello.pl

MECZ LYON-BESIKTAS WIELKA AWANTURA NA STADIONIE, UCIECZKI KIBICÓW NA MURAWĘ, RZUCANIE RACAMI W KIBICÓW. KARA UEFA DLA BESIKTASU.......ZAWIASY. LEGIA TRANSPARENT POKAZUJĄCY PRAWDĘ + NIEDROŻNE SCHODY A UEFA JUŻ SIĘ NAMI INTERESUJE I WYMYŚLA PEWNIE ZAMKNIĘCIE STADIONU + KARA FINANSOWA. BRAK SŁÓW... ALE ONI NAS NIE LUBIĄ- TRUDNO, A MY ICH NIENAWIDZIMY.

toomashi, 04.08.2017 19:50:07 - *.dynamic.chello.pl

Pragnę pogratulować organizatorowi i kibicom oprawy na poziomie mistrzowskim. Jeśli zajdzie potrzeba uruchomcie konto, a dołożę się do kary. BRAWO!!!

toomashi, 04.08.2017 19:51:06 - *.dynamic.chello.pl

Pragnę pogratulować organizatorowi i kibicom oprawy na poziomie mistrzowskim. Jeśli zajdzie potrzeba uruchomcie konto, a dołożę się do kary. BRAWO!!!

Mick, 04.08.2017 19:55:39 - *.ostnet.pl

kibice Legii prawdziwi Polacy są z Wami a prawda w oczy kole

FOREVER LEGIA, 04.08.2017 19:58:30 - *.play-internet.pl

Cos mi sie wydaje,ze UEFA zostala odpowiednio poinstruowana,jak maja sie zachowac w stosunku do kibicow Legii.Instruktarzu udzielili im pewnie t.lis.j.zakowski,czy tez inny a.szechter vel michnik.FUCK YOU UEFA.

cash or card?, 04.08.2017 20:00:45 - *.play-internet.pl

Ciekawe czy klub kary musi płacić przelewem czy może też gotówką? Jeżeli nie ma o tym mowy w regulaminie, zróbmy wielką zrzutke ale w nominałach 1, 2 i 5 groszy (lub 1, 2, 5 centów jeśli musi być euro) i niech przedstawiciel klubu zawiezie im to osobiście, a na miejscu poprosi o przeliczenie i pokwitowanie wpłaty:-)

Zachodniopomorskie , 04.08.2017 20:01:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Byłem na meczu z całą rodziną. Widziałem to co powinienem widzieć. Cały tydzień w Stolicy to jedna wielka lekcja historii. Wszystkie tablice, Rondo Dmowskiego 01 sierpnia i piękna oprawa. Nic tego we mnie nie zmieni. Nawet (dla mnie niezrozumiałe) podejście piłkarskiej centrali.

Pawel Oświęcim , 04.08.2017 20:18:45 - *.183.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pieprzyszc
Ufa
Fuck
Uefa

(L)odz, 04.08.2017 20:18:58 - *.toya.net.pl

Zrobić takie koszulki z ta oprawą i na mecz wszyscy w nich w całym kraju.Akcja OGÓLNONARODOWA!!!!

kaszewskidawid@gmail.com, 04.08.2017 20:30:39 - *.25.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niemców niech ukarają.

FCUEFA, 04.08.2017 20:39:46 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

FUCK UEFA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sir Alex, 04.08.2017 20:43:45 - *.centertel.pl

Chcą nas ukarać za upamiętnienie Powstania i mówienie prawdy??? Za to, że jesteśmy Polakami i mamy odwagę mówić głośno o naszej historii?
Uważam, że klub powinien się odwoływać i nagłaśniać te bandyckie metody uefy!

majusL@legionista.cim, 04.08.2017 20:43:48 - *.77.in-addr.arpa.czajen.pl

A czy jak trzymalem jeden z kartonów oprawy i krzyczałem FUCK UEFA tez zostane ukarany?????

M@c, 04.08.2017 20:44:49 - *.dynamic.chello.pl

UEFA MAFIA

To, 04.08.2017 20:46:12 - *.centertel.pl

To niech najpierw sprawdzą co oznaczał ten transparent. Co chciano przekazać i co to znaczy dla Warszawa,ludzi dla Polski.
Karać możecie a prawdy nie zamarzecie

Lech Pn, 04.08.2017 20:47:53 - *.icpnet.pl

Tych gosci już chyba kompletnie poj...ało.Brawo za oprawe!!!

j**** uefa, 04.08.2017 20:52:16 - *.dynamic.chello.pl

następnym razem trzeba zrobić oprawę ,,wybaczamy Niemcom wszystkie krzywdy'' , dostaniemy może nawet nagrodę

eth, 04.08.2017 20:55:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@majusL@legionista.cim, gdyby uefa miała zwierzchnictwo nad nami, oskarżyliby Cię o faszyzowanie, postawę skrajnie anty-niemiecką, nachalny nacjonalizm, branie udziału w tworzeniu nielegalnej flagi w barwach narodowych oraz udział w nacjonalistycznym zbiegowisku i kisiłbyś się w lochach do końca swych dni.

Co do tej kary, poczekajcie Panowie z komentarzami bo może się okaże że w uefie też są ludzie (hehe) i może ukarzą nas tylko na niedrożne ścieżki ewakuacyjne ;)

Krzeszczu, 04.08.2017 20:57:17 - *.cust.bredband2.com

Ale numer... Sluchajcie!

Kiedys mordowali nas niemcy, a my teraz w nagrode za to dostajemy kare....

Ale sie porobilo na tym swiecie.

(L)ukasz, 04.08.2017 21:08:30 - *.dynamic.mm.pl

trzeba zrobić podobną oprawę podkreślając że uefa to popiera. Niech się tłumaczą!!!!!

grzesiek do Krzeszczu, 04.08.2017 21:21:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl

na tym świecie nie było, nie ma, i nie będzie sprawiedliwości...
Jeśli by nas wywalili jakoś bym nie płakał.

@rek, 04.08.2017 21:26:46 - *.dynamic.chello.pl

bali się tego meczu rewanżowego w Warszawie 24 sierpnia, bo na 100% pomyśleli, iż nasi NS-i przygotują kolejną zajebiszczą oprawę mówiącą tym razem o napaści Niemiec na Polskę "...dnia 1-ego września roku pamiętnego..." Fuck UEFA... NS róbcie swoje... Pozdro (L)

antos, 04.08.2017 21:48:59 - *.dynamic.chello.pl

Gdzi można sie dożucic do kary, aby klub nie musiał ponosic kosztów za prawde historyczną, której nie mozna fałszowac!!!

(L)istek, 04.08.2017 21:49:33 - *.adsl.inetia.pl

Co tu się podniecać.Stawiałem dolary przeciw orzechą że tak będzie.Ch... z karami jesteśmy mistrzami świata.Cała ziemia(dosłownie)o tej oprawie mówi.Możemy więc być tylko dumni.

sad, 04.08.2017 21:51:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Alex Uk 100% zgody

Raalf, 04.08.2017 21:51:50 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Oprawa idealna, w punkt.
Jesli uefa chce karac to trzeba robic zrzute, latwo sie mowi, "...uj z karami, grunt, ze przekaz poszedl w swiat" jesli nie wydaje sie swoich pieniedzy, ciekawe kto bylby taki madry gdyby musial wylozyc z wlasnej kieszeni.
Popieram w 100% Inicjatywe, ale jei kara to kibice powinni ja zaplacic

Szpila, 04.08.2017 21:59:51 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Bujać się chamy, prawda boli!!!

xaxa, 04.08.2017 22:00:01 - *.adsl.inetia.pl

Dlaczego takie zdziwienie co? Legia jest na cenzurowanym, to raz. Dwa żadne hasł polityczne, historyczne itp nie są akceptowane podczas meczów piłkarskich. To jest wiadome więc skąd to oburzenie? Zresztą coroczne u was.

SEDM, 04.08.2017 22:05:00 - *.dynamic.chello.pl

Artykuł 16 punkt 2e dotyczy:
korzystanie z gestów, słów, przedmiotów lub innych środków do przekazania
Wiadomości, które nie nadają się do wydarzeń sportowych, w szczególności wiadomości, które są
Politycznym, ideologicznym, religijnym, obraźliwym lub prowokacyjnym;
1. Politycznym ta oprawa w żaden sposób nie jest polityczna pokazuje historię. Jest to mundur niemiecki z czasów II wojny światowej i chłopiec w stroju Powstańców Warszawskich, napis stanowi tylko stwierdzenie rzeczywistej i realnej sytuacji tamtych dni.
2. Ideologicznych oprawa ta nie ma podkreślam , żadnych znamion ideologicznych, do niczego nie nawołuje.
3. Religijnych tak jak wyżej oprawa nie posiada znamion religijnych.
4. Obraźliwych - a kto i za co ma się obrazić jeśli maja to być Niemcy to chyba , ktoś ma nie tak z głową.
5.Prowokacyjne - oprawa nie jest prowokacja ponieważ przypomina tylko wydarzenie historyczne , które było.
UEFA nie ma za co ukarać Legii jeśli to zrobi to znaczy , ze Niemcy to święte krowy, którym nawet historii nie wolno przypominać.
Ja wiem zawsze tak było to nie Niemcy to Brandenburczycy, to nie Niemcy to Krzyżacy , to nie Niemcy to naziści i tak cały czas niech w koncu wezmą odpowiedzialność za sowich pradziadków i dziadków, to za naród bez jaj i kręgosłupa

ewc, 04.08.2017 22:20:23 - *.cws.sco.cisco.com

Ciekawe jaką oprawę oni by widzieli ? uśmiechniętego Hitlera dającego baloniki z Minionkami ...brak słów i kultury ku#%@ .

ja, 04.08.2017 22:24:31 - *.19-1.cable.virginm.net

Tomasz Syfilis robi zrzutke

Stefan, 04.08.2017 22:31:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Je...ać tą suķę zwaną uefa !!!!! Lekcja HISTORII dla Świata
BEZCENNA. DUŻY SZACUN dla POMYSŁODAWCÓW oprawy.
NA Chwałę Legii!!!!!

P..., 04.08.2017 22:46:19 - *.free.aero2.net.pl

Gdyby w 44' ludobójstwa na cywilnej ludności Warszawy dopuścili się Białorusini czy Ukraińcy to pokazanie tego plakatu nie budziłoby kontrowersji. Więcej, gremia zarządzające sportem pokazałyby takie działania jako warte wspierania bo jest to przejaw walki z rasizmem, który doprowadził do utraty życia 6 -7 mln ludzi.

Problem polega na tym, że za zbrodnią II Wojny Światowej stoi największa i najbogatsza gospodarka Unii Europejskiej.

Z tego co czytam to większość zachodnich gazet jednak dała w nagłówkach artykułów słowo Naziści a nie Niemcy. Można się zastanawiać dlaczego. Moim skromnym zdaniem dlatego, że to właśnie niemieckie firmy trzymają w łapie media i reklamy i nikt im nie podskoczy, a prawdę historyczną zachód ma w d... Przykre, ale takie są fakty.
ps. nie znam się na piłce i nie jestem kibicem. Jednak gdy ta UEFA czy FIFA nałoży karę na wasz klub proponuję narodową zbiórkę publiczną na opłatę kary. Sam dołożę skromną złotówkę. Jeśli będą nas miliony, tym gestem wykpicie tę organizację.

Gratuluję dobrego pomysłu na pokazanie prawdy historycznej.

R, 04.08.2017 22:51:21 - *.45.domynet.pl

"...polityczne, ideologiczne, religijne, obraźliwe lub prowokacyjne."
Czysty fakt historyczny nie wpisuje się w żaden z tych przymiotników

Matus007, 04.08.2017 22:52:51 - *.play-internet.pl

prawda boli ... taka prawda

Lfan, 04.08.2017 22:59:13 - *.dynamic.chello.pl

cała Polska chce się zrzucić na karę dla Legii więc powinniśmy zrobic jakąś oficjalną zrzutke i dać nr konta

@xaxa, 04.08.2017 23:01:04 - *.dynamic.chello.pl

taaa, żadnej polityki? uefa niejednokrotnie nie dostrzegała komunistycznych i lewackich symboli na stadionach. Ns to są ślepi.

ja, 04.08.2017 23:08:27 - *.19-1.cable.virginm.net

sory Hans Lis jest zniesmaczony

Kieł, 04.08.2017 23:17:35 - *.127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nowoczerwoni wszędzie wietrzą lewackie spiski, hehe.
Ludzie, ogarnijcie się. To była piękna, patriotyczna oprawa na czasie, a UEFA niech sobie karze jak chcę, ma do tego prawo. Najwyżej się zbłaźni. Przekaz poszedł w świat i o to chodziło.
Weźcie już skończcie z tym pieprzeniem o lewakach bo to już jest żałosne. Już i tak powoli okazuje się, że cały świat jest zły i lewacki a tylko nasza Polska jest wspaniała, nielewacka i stoi na straży wartości. I zbawi świat rękoma komunistycznego prokuratora Piotrowicza. Nie widzicie, jakie to absurdalne? :D

Kajtus Czarodziej, 04.08.2017 23:28:46 - *.53.threembb.co.uk

Jest proste wyjscie z tej sytuacji jesli dostaniemy kare finansowa.. Klub powiniem wypuscic serie produktow z wizerunkiem oprawy i zaczac sprzedaz! Ceny powinny byc lekko zawyzone ale przekaz jasny, ze caly dochod zostanie spozytkowany na zaplacenie kary! Koszulki rozchodzilyby sie jak cieple buleczki!!! Mozna zrobic kalendarze, wlepki, kubki i co tylko wyobraznia podpowie! Kase zebraloby sie szybko a przy okazji wsparlibysmy polityke historyczna! Nie moge sluchac tego belkotu o pokrzywdzonych niemcach i okropnych nazistach! Oprawa byla kapitalna!!! :o)

bdbd, 04.08.2017 23:52:17 - *.dynamic.chello.pl

A czy ajax dostal kare za rzucanie rac w inny sektor?

michko77, 05.08.2017 00:03:27 - *.60.ipv4.supernova.orange.pl

co za k.....y ch. .. e je....e bo sam pojde n .....e im. a inaczej.niwiedza i glupota naiwna kieruje ich na takie toty

kuba, 05.08.2017 00:10:41 - *.dynamic.chello.pl

Widać Niemcy nie śpią...

Arek, 05.08.2017 00:11:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Właśnie o to chodzi, że oni bardzo dobrze wiedzą, co znaczył ten transparent. I jeszcze ta akcja z tymi Żydkami. To wszystko zostało nagłośnione dzień po tej oprawie. Przypadek? nie sądzę.

jo, 05.08.2017 00:15:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Po raz kolejny MAFIA UEFA...

Sakstus, 05.08.2017 01:06:14 - *.58

Zawsze można zmienić UEFA na inną organizację, skoro azjatyckie kluby grają w Europie, to możemy odwrócić tendencje, zwłaszcza że pamięć historyczna jest jest dla UEFy czynem karalnym, a może samo powstanie było nielegalne?
Jak tak mogliśmy, Niemcy sobie nas spokojnie okupowały, organizowały łapanki i masowe egzekucje ludności cywilnej, a my ośmieliliśmy się zorganizować powstanie!
Jak tak dalej pójdzie, to śpiewanie narodowego hymnu będzie także zakazane, bo to akt polityczny, w dodatku w jego słowach ukryta jest szabla, którą odbierzemy to co nam zabrano przemocą.
A tak swoją drogą zastanawiam się dlaczego na stadionie Arab z pieluchą na głowie jest tolerowany przez piłkarskie władze międzynarodowe, przecież to także manifestowanie swojej religii w najczystszej postaci.

eLka, 05.08.2017 02:54:07 - *.internetia.net.pl

Stano uruchomił zbiórkę:

https://twitter.com/K_Stanowski/status/893497516485988352

A swoją drogą można to świetnie marketingowo wykorzystać aby opowiedzieć światu o PW44.

Gepetto, 05.08.2017 02:55:24 - *.play-internet.pl

Teraz zrobić coś o multi kulti, a szczególnie jak u nas z tymi rtmi ... wschodnimi sąsiadami, jak odbierają czystymi rękami Naszym rodakom na Naszej ziemii chleb, a później coś w stylu f.c. u.f. (o ile nasi kopacze przejdą lepszych szeryfów)

vito, 05.08.2017 04:44:50 - *.home.cgocable.net

Od prawie 30 lat mieszkam w Toronto w Kanadzie. Juz jako malolat chodzilem na kazdy mecz Legii. Teraz od lat moge ogladac kazdy mecz Legii w TV. Nawet nie wyobrazacie sobie jakie to jest uczucie jak w czwartek po meczu w robocie Kanadyjczycy podchodza I gratuluja oprawy, ktora rowniez tutaj byla pokazana w glownych mediach-"great job, what a show"itd. Dlatego dzieki z calego serca dla NS. W przypadku ewentualnej kary uefa naturalnym odruchem powinna byc zrzuta, w ktorej I my tutaj w Kanadzie chcemy uczestniczyc-jest nas tutaj prawie million. Dlatego kochani zalozcie jakies konto,za posrednictwem ktorego bedziemy mogli rowniez dorzucac sie do puszki na kolejne oprawy. Pelen szacun I keep up the fantastic job!

kibic , 05.08.2017 06:38:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Za transparent nas nie ukarzą bo nie mają podstaw prawnych a jeśli to zrobią to będzie zwykłe krętactwo i złośliwość aby nam dokopać . Natomiast odbiją sobie za zablokowane schody i to z nawiązką i tu niestety będą mieli podstawę .

Tolo, 05.08.2017 07:24:36 - *.125.sta.wbroadband.net.au

Ha,Ha. To bedzie nie tylko przeciwko Legii ale wszystkim Polakom. Niech tylko naloza. To jeszcze bardziej naswietli na swiat prawde historyczna.

Kamień, 05.08.2017 07:37:40 - *.dynamic.chello.pl

Już Krzysztof Stanowski na twitterze zapowiedział, że zrobi ogólnopolską zrzutkę, aby klub nie zapłacił nawet złotówki...

Arturro001, 05.08.2017 07:39:56 - *.tbcn.telia.com

#wolność #słowa #FUCKuefa #uefaMAFIA

towar macany nie podlega reklamacji, 05.08.2017 08:40:39 - *.7

Proponuję zrobić z tego marketingowy happening, który spowoduje jeszcze raz że im bardziej nam teraz dołożą tym my większe przesłanie przygotujemy dla świta kto rozpoczął wojnę i kto jest odpowiedzialny za ludobójstwo Polaków.

L, 05.08.2017 09:05:33 - *.dynamic.chello.pl

Uefa wyczula znowu pieniazki , szczerze ktos powinien w koncu tupnac noga i zespoly powinny wychodzic z tych rozgrywek .

fantom, 05.08.2017 10:07:56 - *.dynamic.chello.pl

@towar macany nie podlega reklamacji - swietny pomysl, pozdrowki.

ja, 05.08.2017 10:45:48 - *.dynamic.chello.pl

Kara za pokazanie prawdy?

Dariusz , 05.08.2017 10:53:14 - *.red-83-37-10.dynamicip.rima-tde.net

Piekna, prawdziwa, wzruszająca, pouczająca oprawa meczu Legii. Za co Bardzo, Bardzo Dziękuje wszystkim organizatorom tego wydarzenia.
Komuniści nas nie złamali, a co dopiero jakas tam uefa.
Polacy nigdy nie zapomną o barbarzyństwie Niemców i nikt tego nie jest w stanie zmienic. Koniec kropka.

tom67, 05.08.2017 11:13:35 - *.bb.sky.com

Jeśli nas ukarzą, to powinniśmy dać uefie jakiś odpór, np. zarzucić ich emailami, listami itp.; a może ktoś ma lepszy pomysł?

M, 05.08.2017 11:43:00 - *.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Czytam drugi raz i stwierdzam że to pomyłka według mnie chodzi o nagrodę taką europejską.. Cezary, Lwy itp

K(L)anik, 05.08.2017 11:48:14 - *.103.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Zaraz zaraz, a transparenty z treścią Refugees Welcome na Bayernie, to nie polityka, a cze fujary na innych stadionach, to pies? Doniósł jakiś lewak, pewno Rafał Gaweł z ośrodka monitorowania rasizmu, tylko nie komunizmu, czy innego badziewia. Srantifa z Fare też pewno się dołożyła. Michnik-Szechter z radości pewno kleksa puścił. Lewactwo to robactwo!

Artec, 05.08.2017 11:59:21 - *.dynamic.chello.pl

Rzecz się tyczy zasadniczo jednego wyrazu w tym transparencie. Gdyby zamiast Niemców byli hitlerowcy nie byłoby tematu. A tak będzie kara na pewno bo w tej zasranej organizacji najwięcej urzęduje szwabów

(L)egia to my, 05.08.2017 12:28:34 - *.bb.sky.com

Za zadne skarny bym sie nie spodziewal ze za historie idzie Kara

Obalic UEFA

Narodowiec, 05.08.2017 12:50:34 - *.130.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Widać ze zachód macza palce też w tej po*ebanej srUEFIE.

maestro, 05.08.2017 14:23:54 - *.dynamic.chello.pl

ot , czego się spodziewać po tych skurv.....ch :(

Paweł, 05.08.2017 14:32:58 - *.centertel.pl

Wielkopolska Was wspomoże. CHWP!!!

dominoBBH, 05.08.2017 15:18:37 - *.centertel.pl

FUCK uefa Mafia!!! My Kibice Legii jesteśmy nie do złamania! Zawsze będziemy mówić to co chcemy i jak jest ! Nasze oprawy zawsze trafione w 10! 100% poparcia dla NS robicie mega robotę! Dziękuję Ci Tato że jestem Legionistą!!!! PamiętaMy 1944!!!

Otwock, 05.08.2017 17:17:06 - *.play-internet.pl

Niech nas pocaluja

Sebix, 05.08.2017 17:19:41 - *.adsl.inetia.pl

A ja się pytam od kiedy Kazachstan leży w Europie? Czy szmatlawce z uefy dostają siano od nich żeby grały w Europie??

kosachicago, 05.08.2017 19:02:51 - *.20

Czy zaden prawnik nie MA jaj zeby postawic sie tym lewackim ciolom

Krzeszczu, 05.08.2017 19:15:01 - *.cust.bredband2.com

Powtarzam: czy nie mozna by wytoczyc tej srUEFA jakiejs sprawy? Nie wiem, o znieslawienie, wszystko jedno, pozwac ten lewacki bajzel przed jakis sad. Najlepiej polowy.
Nie ma wsrod kibicow Legii zadnych adwokatow ktorzy mieli by ochote na to jakos spojrzec?

al, 05.08.2017 19:47:17 - *.101

Jak powinniśmy odpowiedzieć:
1)pisać do Bońka, żeby zareagował na to
2)przestać oglądać relację z i chodzić na mecze rozgrywek organizowanych przez UEFA
3)nie kupować, rzeczy związanych z tymi rozgrywkami i z logo uefa
4)i ogólnie nie interesować się tymi rozgrywkami.

olszaI, 05.08.2017 20:33:56 - *.play-internet.pl

Kibicuję Wiśle Kraków mozemy się nie lubieć ale za oprawę szacun !!! Jak będzie dla Was kara to dołożę coś od siebie i myślę że niejeden Wiślak to zrobi.

Krzeszczu, 05.08.2017 21:28:40 - *.cust.bredband2.com

@ olszaI: szacun!

Wojtek , 05.08.2017 22:35:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Spier...... Od Legii Junker i Timermans Wypier....

as, 06.08.2017 10:30:20 - *.adsl.inetia.pl

Niemcy dalej dominują w europie, mają swoich ludzi w najważniejszych strukturach europejskich , my tak naprawdę dalej jesteśmy w stanie wojny , ten dyktat skonczy sie jak Polska bedzie silna z silną własną gospodarką produkcyjną wtedy będą się z nami liczyć .

Józek, 06.08.2017 10:54:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wielkie uznanie i szacunek dla takiej postawy.
Myślę ,że Listkiewicz,Boniek itd.nie pozwolą na dalsze POniewieranie Polski

lukasz, 06.08.2017 22:05:09 - *.pppoe.covernet.pl

UEFA - Uwłaczająca Europie Faszystowska Agencja

Jo, 06.08.2017 22:18:06 - *.123.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Idioci. Spoko skoro muszą(bo ja tak to odbieram jeśli chodzi o to postepowanie), to niech rozpatrzą i pogrożą palcem. I koniec. Zero kar dla Legii za tak piękny gest

Adam, 07.08.2017 19:07:03 - *.130.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Chaniba i wstyd dla UEFA. Historia i bochaterstwo jest najważniejsze. Legia przynajmniej nie zapomniała o swoich bochaterach a teraz pasowało im pomòc. Władze polskie już powiny włączyć się do obrony legi. Szarpie się naszą Ojczyzne a my nic. Przekaz bardzo dobry i chyba najlepszy w tym dniu. Cały świat niech się dowie kto wyrządzi tyle zła i żeby nie było za chwile że Auschwiz to był polski obòz i polacy je wymyślili. Akcja bardzo dobra. Legia powina zwrucić z tym problemem do Prezydenta, rady ministròw jak i prezydenta Warszawy. Jedno jest tylko porażające kibice z całej piersi śpiewają hymn a piłkarze latają po boisku wstyd. Hymn to nie piosenka o dupie marynie tylko pieśń reprezentacyjna ktòrą się śpiewa w postawie na baczność. Kibice pięknie zasipiewaliście żeby tak hymn nasz piękny i wspaniały był śpiewany 11 listopada to było by pięknie. Do Was ta prośba. Przyjdzicie w święto niepodległość pod gròb nieznanego żołnierza i tak zaśpiewajcie. Kombatantą będzie aż miło i nam. Zaśpiewaliście jak prawdziwa armia. Brawo. Dziękujemy Wam za tą akcję. Bòg, honor, ojczyzna to nasze moto. Cześć i chwała bohaterą. Legia brawo patryjoci.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.