Jacek Magiera - fot. Mishka / Legionisci.com

Magiera: Za dużo podań wszerz, za mało do przodu

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jacek Magiera (trener Legii): Nie wygrywa się, jak się ma dogodne sytuacje i oddaje strzały, a ich nie wykorzystuje - tak było w pierwszej części. Spodziewaliśmy się, że gra będzie tak wyglądać, że będziemy dłużej przy piłce, a Termalica nastawi się na kontry. Byliśmy 2-3 razy przed bramką przeciwnika i zabrakło oddania strzału w decydującym momencie.
Powiedzieliśmy sobie w przerwie, że trzeba strzelać. Mieliśmy kilka sytuacji, pierwsze minuty drugiej połowy były w naszym wykonaniu bardzo dobre, zepchnęliśmy Termalikę do defensywy. Był strzał Czerwińskiego w poprzeczkę, a potem prosty gol, który nie miał prawa się przydarzyć. Aut został zagrany w sposób niedopuszczalny. Po stracie bramki staraliśmy się atakować, było kilka dogodnych sytuacji - Sadiku, Guilherme, Hamalainena, ale ich nie wykorzystaliśmy. Gratulacje dla Mariusza Rumaka za wygrany mecz.

Był dziś brak zmienności rytmu podczas gry piłką, ale na pewno nie gramy wolniej niż przeciwnik. Inaczej się gra konstruując akcje w ataku pozycyjnym, a inaczej z kontry. Za dużo było dziś podań wszerz, za mało do przodu. Jako jedyni zagraliśmy 9 meczów w 30 dni - to nie usprawiedliwienie, tylko fakt. Damy sobie z tym radę, ale drużyna musi bardziej reagować na wydarzenia na boisku. Tak naprawdę to nie mamy kiedy trenować - zaraz po powrocie do Warszawy czekają nas zajęcia regeneracyjne, w poniedziałek jedziemy już na mecz Pucharu Polski, a potem to samo. Staramy się robić różne zajęcia - trening regeneracyjny, trening mentalny czy zwykłe rozmowy z piłkarzami. Wszyscy trenerzy wiedzą, że lipiec i sierpień to najgorsze miesiące dla polskich drużyn, a jednocześnie najważniejsze ze względu na mecze w europejskich pucharach. Wrzesień, październik i listopad już będą wyglądać zupełnie inaczej.