Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 8 sierpnia 2017 r. godz. 19:52

Wisła Puławy 1-4 Legia Warszawa

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa bez najmniejszych problemów pokonała 4-1 Wisłę Puławy i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. We wtorek pierwszego gola dla mistrzów Polski zdobył w 9. minucie Krzysztof Mączyński. Potem własnego golkipera zaskoczył Tomasz Sedlewski, a w drugiej połowie gole dla zwycięzców zdobyli Dominik Nagy i Armando Sadiku. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Robert Hirsz. W 1/8 finału Legia zmierzy się z Ruchem Zdzieszowice, który ograł Górnik Łęczna.

Jak można było przypuszczać, Wisła rozpoczęła spotkanie skupiając się głównie na defensywie. Jednak w 6. minucie piłkarze gospodarzy przeprowadzili szybką kontrę, która nie zakończyła się jednak nawet celnym strzałem. W 9. minucie legioniści wyszli już jednak na prowadzenie. Pierwszego gola w stołecznych barwach zdobył Krzysztof Mączyński, który wykorzystał podanie od Daniela Chimy Chukwu i spokojnie pokonał Nazara Peńkowecia. Chwilę potem było już 0-2. Własnego bramkarza pokonał Tomasz Sedlewski. Defensor niefortunnie interweniował głową i z około 20 metrów wpakował piłkę do własnej siatki. Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie Legia uspokoiła grę. Mistrzowie Polski nie starali się forsować tempa i spokojnie czekali na swoje kolejne okazje. Po 30 minutach gry z boiska musiał zejść Jakub Czerwiński. Obrońca prawdopodobnie skręcił staw skokowy i nie był w stanie kontynuować gry.

Drugą połowę Wisła zaczęła o wiele odważniej. Efektem tego było wpadniecie w pole karne legionistów jednego z gospodarzy, któremu nie udało się jednak pokonać Radosława Cierzniaka. W odpowiedzi na drugą bramkę uderzył Michał Kucharczyk, lecz również nie zmieniło to boiskowego wyniku. Po blisko godzinie gry bramkarz Wisły uratował swój zespół przed utratą gola, kiedy w fantastyczny sposób poradził sobie z główką Macieja Dąbrowskiego. Za moment nie miał już jednak szans, lecz... na jego szczęście tragiczną skuteczność zaprezentował Daniel Chima Chukwu. Nigeryjczyk stanął z nim oko w oko i posłał piłkę tuż obok słupka. To była stuprocentowa okazja dla warszawskiej drużyny. Chwilę potem ten sam gracz główkował po wrzutce od Guilherme i znów zabrakło mu precyzji. W 64. minucie Chukwu zaliczył jednak drugą tego dnia asystę. Napastnik dokładnie podał do Dominika Nagya, a ten spokojnie skierował futbolówkę do bramki Wisły. Dziesięć minut przed końcem szansę miał z kolei wprowadzony Armando Sadiku. Reprezentant Albanii wpadł w szesnastkę rywala, ale huknął obok obok celu. Za moment indywidualnym rajdem popisał się Michał Kopczyński, którego strzał cudem obronił Nazar Peńkoweć. W 85. minucie równie dobrze spisał się Radosław Cierzniak. Bramkarz Legii, będący tego dnia głównie bezrobotnym, świetnie odbił piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. W doliczonym czasie gry byliśmy jeszcze świadkami dwóch bramek. Najpierw dla gospodarzy trafił Robert Hirsz, a chwilę później Armado Sadiku, który z łatwością ograł dwóch rywali i mocnym uderzeniem ustalił końcowy rezultat.

Wisła Puławy 1-4 (0-2) Legia Warszawa
0-1 Mączyński 9
0-2 Sedlewski 11 (s)
0-3 Nagy 64
1-3 Hirsz 90
1-4 Sadiku 90+1

Wisła: 12. Nazar Peńkoweć - 16. Tomasz Sedlewski (68, 27. Krystian Kusal), 22. Jakub Poznański, 20. Arkadiusz Maksymiuk, 17. Iwan Łytwyniuk - 7. Jakub Smektała, 97. Adrian Popiołek, 25. Konrad Szczotka, 77. Irakli Meschia (72, 3. Alen Ploj), 18. Piotr Darmochwał (67, 11. Dawid Pożak) - 15. Robert Hirsz.

Legia: 33. Radosław Cierzniak - 28. Łukasz Broź, 5. Maciej Dąbrowski, 4. Jakub Czerwiński (30, 55. Artur Jędrzejczyk), 13. Łukasz Moneta - 6. Guilherme (64, 99. Armando Sadiku), 31. Krzysztof Mączyński, 15. Michał Kopczyński, 21. Dominik Nagy, 18. Michał Kucharczyk (67, 7. Hildeberto Pereira) - 27. Daniel Chima Chukwu.

żółte kartki: Szczotka, Meschia.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 3930.



Komentarze: (14)

As, 08.08.2017 19:54:06 - *.dynamic.chello.pl

Czy z Rado ten news z koniecznością operacji to prawda?

Rodiusek, 08.08.2017 19:58:20 - *.60

No to mamy w tym sezonie pare niezłych firm na rozkładzie

Prosty kibic , 08.08.2017 20:00:41 - *.centertel.pl

Oby po tym meczu nie zaczęły się " och " i " ach ".

ibik, 08.08.2017 20:11:25 - *.adsl.inetia.pl

Wynik super - trochę popsuty straconą bramką. Gra bez zmian - dziadowszczyzna

Legionista, 08.08.2017 20:18:52 - *.226

Berto jak na naszą Lige będzie kozakiem!! Tylko musi być przygotowany do sezonu... Czukwu 2 asysty może czas żeby był skrzydłowy... Bo na napastnika jest "Słaby" , ale na skrzydłowca może być :I Nadal uważam że odpali 6-8 piłkarzy... To są 2 piłkarzy... Kuchy będzie coraz lepiej grał ;D Jeszcze liczę na Nagiego, Szymańskiego (który za tego "złego" Magiery dostaje szanse - Rusek by mu nie dawał...) oraz Mąka i Moulin... Będzie Dobrze! Najważniejsze teraz żebyśmy wygrali z Piastem... Nie ważne jak i nie ważny jakim stylu tylko to czas na początek długiej zwycięskiej serii!!! I jak zawsze mówię trochę spokoju i będzie dobrze... W poprzednim sezonie też nie mieliśmy wygrać Lige... Mieliśmy też nie strzelić lub wygrać w LM!!! A to się wydarzyło... Ważny jest te zwycięstwo bo odbuduje piłkarzy psychicznie oraz ważne że Pazdan, hlousek, moulin dostali odpoczynek! Teraz wszyscy w piątek kibicują Legii!!! Nie ma zachwytu, ale jest nadzieja na lepszą przyszłość!!! Teraz jesteśmy 1/8 w PP... Do którego Albaniec się nie dostał ;D (mówię o poprzedni sezon...) Wygrywamy z Ruchem... Później gramy z Amiką/Pogoń lub Lechia/Bytowia :I Ciekawe kto odpadnie z tego :I Mam wrażenie że Amika przerzuci całą energie na MP... Bytovia może zrobić kłopoty Lechii... Będzie Pogoń/Bytovia lub Lechia :) Powodzenia Legio dalej :) Mam wrażenie że zdobędziemy PP :) Tak się zastanawiam jak Amika przegra też MP to co się wydarzy u nich? :I A ja myślę że nie dadzą sobie rady :I Bjelica co jest u nich bohaterem będzie zerem i szkoda mi się ich robi :I

robochłop, 08.08.2017 20:24:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czukwu to chyba bardziej skrzydłowy u nas...w trakcie meczu , szczególnie drugiej połowy mocno się rozkręcił...i chyba warto mu dawać więcej okazji do gry...Berto - portugalska bestia , prawie stracił przytomność po trzech sprintach...ale...wg mnie będą z niego ludzie , pod warunkiem że ruszy się z wyrka , odstawi instagramy i śmieciowe żarcie...ma technikę , widać że myśli niekonwencjonalnie , i wbrew pozorom , ma też przyspieszenie...tyle , że na krótkim dystansie...wynik ok , ale spodziewałem się lepszego rozegrania i więcej gry na jeden kontakt...oby to był przełom...

Legionista, 08.08.2017 20:31:30 - *.226

https://polskapilka24.net/legia-chce-kata-z-astany-kabananga-na/ Czy to prawda??? Tak się zastanawiam czy trochę nasz scout nie działa na zasadzie: rozegrał jeden dobry mecz czyli jest dobry :I Poloniści OUT Miodek jak ich nie wywali to też powinien OUT... Jednak nie wywali bo to jedna "ELITA" czyli ta sama władza tylko pod inną nazwą... Ehh myślałem że coś się zmieni.... Co to zawodnika to trudno ocenić ponieważ nie widziałem jego meczu... Raczej widziałem jak z nami grał... Ja jednak nie oglądałem jego np: 15 meczy... Ma szybkość... Może być dobrym transferem :I To tak i tak nic nie oznacza!! Polonisci out... Jedynie kiełbowicza z polonii Lubie... Chodź to już jest nasz Człowiek!!!

Kibic L, 08.08.2017 20:35:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do Prosty Kibic

Uzasadnij swoja wypowiedz czym sie tu jarać takim wynikiem ze spadkowiczem 1 ligi ??

Już pora, 08.08.2017 22:05:55 - *.adsl.inetia.pl

Czas pomyśleć nad ustawieniem z dwoma napastnikami

do Kibic L, 08.08.2017 22:44:37 - *.171

a moze naucz sie czytac ze zrozumieniem?

..., 08.08.2017 23:28:52 - *.dynamic.chello.pl

Prosty kibic ma racje...
nie ma się czym podniecać.
Podjarka po takim meczu jest zbędna. Ciiiiszaaaa!

Arek, 08.08.2017 23:45:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@legionista, przecież my już dziś mieliśmy odpaść, z Wisłą Puławy. Tak wieszczyły płaczki.

sito, 09.08.2017 08:25:26 - *.internetdsl.tpnet.pl

Puławy zdobyte! Rządzimy! Jest świetnie! A tak naprawde masakra dalej. W lidze chyba sie utrzymamy mimo braku trenera, transferów i pudla jako właściciela.

Legionista, 09.08.2017 18:21:39 - *.226