Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 22:27

Legia Warszawa 3-1 Piast Gliwice

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa pewnie pokonała na własnym stadionie Piasta Gliwice. "Wojskowi" wpakowali gościom aż trzy bramki, którym tylko raz udało się pokonać Arkadiusza Malarza. Gole dla mistrzów Polski zdobyli Nagy, Mączyński oraz Guilherme. To ważne zwycięstwo przed starciem z Sheriffem. Momentami gra nie była najpiękniejsza, lecz zwycięzców nie można sądzić.

13 708 Tym razem w ataku Legii szansę dostał Daniel Chima Chukwu, który ostatnio nie mógł liczyć na szanse od Jacka Magiery. Nigeryjczyk zastąpił Armando Sadiku. Reprezentant Albanii usiadł tym razem na ławce rezerwowych. Pomimo tego, pierwsze akcje mistrzów Polski były niemrawe. To goście oddali pierwszy celny strzał na bramkę golkipera rywali. W 13. minucie z rzutu wolnego przymierzył Konstantin Vassiljev, lecz Arkadiusz Malarz nie miał żadnych kłopotów ze złapaniem lecącej piłki. Chwilę potem podopieczni Jacka Magiery objęli prowadzenie. Dominik Nagy przyjął podanie po wrzutce z rzutu rożnego i huknął z półwoleja. Jakub Szmatuła nie dał rady i stadion Legii po raz pierwszy wpadł w euforię. Potem w 32. minucie okazję miał Kasper Hamalainen. Fin nie trafił w futbolówkę i zaprzepaścił szansę na zdobycia gola. Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic godnego uwagi. Legioniści, jakby zadowoleni ze skromnego prowadzenia, nie forsowali tempa.

Od początku drugiej połowy Piast ruszył do bardziej zdecydowanych ataków. Goście wyczuli, że Legia nie jest w stanie ich całkowicie zdominować, dlatego zaczęli sobie radzić coraz pewnie i swobodniej. Po godzinie gry z dystansu huknął Martin Bukata, ale piłka minęła lewy słupek. Chwilę potem jego próbę skopiował Marcin Pietrowski - znów zabrakło celności. W 68. minucie po raz pierwszy po zmianie stron zagrożenie stworzyli legioniści. Krzysztof Mączyński wypuścił Armando Sadiku, ten mocno strzelił, jednak świetną obroną popisał się Jakub Szmatuła. Za moment powinien już być remis. Michal Papadopulos dostał podanie na piąty metr od Marcin Pietrowskiego, miał przed sobą pustą bramkę, ale... jak spod ziemi wyrósł Michał Pazdan i ofiarną interwencją wybił piłkę z linii bramkowej! W 78. minucie to w pełni się na nich zemściło. Krzysztof Mączyński dostał podanie z bocznej strefy boiska i uderzył tuż przy słupku. Tym razem Szmatuła był kompletnie bez szans. Dosłownie za kilkadziesiąt minut kolejne trafienie. Strata gości w środku pola, Armando Sadiku podał w tempo do Guilherme, a ten bez żadnych kłopotów wpakował piłkę do siatki. Trzeci gol był wynikiem kompletnego rozkojarzenia w szeregach Piasta, co szybko zostało przez legionistów wykorzystane. Gracze Dariusza Wdowczyka jednak się nie poddawali. W 89. minucie Michal Papadopulos wygrał pojedynek główkowy z Michałem Pazdanem i zdobył honorowe trafienie. W doliczonym czasie Sadiku miał szansę po podaniu od Mączyńskiego, ale trafił w słupek.

Legia Warszawa 3-1 (1-0) Piasta Gliwice
1-0 Nagy 17
2-0 Mączyński 78
3-0 Guilherme 79
3-1 Papdopulos 89

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan, 6. Guilherme - 18. Michał Kucharczyk (68, 14, Adam Hlousek), 75. Thibault Moulin, 31. Krzysztof Mączyński, 22. Kasper Hamalainen (71, 15. Michał Kopczyński), 21. Dominik Nagy - 27. Daniel Chima Chukwu (58, 99. Armando Sadiku).

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 20. Martin Konczkowski, 25. Aleksandar Sedlar, 91. Hebert, 5. Marcin Pietrowski - 3. Denis Gojko (58, 19. Mateusz Mak), 16. Patryk Dziczek, 82. Martin Bukata, 14. Konstantin Vassiljev (22, 27. Michal Papadopulos), 7. Maciej Jankowski (73, 90. Josip Barisić) - 12. Sasa Zivec.

żółte kartki: Jędrzejczyk, Moulin - Zivec.

sędziował: Bartosz Frankowski.

widzów: 13 708.



Komentarze: (40)

krzeszczu leszczu, 11.08.2017 22:28:58 - *.30

odszczekuj tęczowy

d2b90, 11.08.2017 22:29:27 - *.centertel.pl

miejmy nadzieje ze jest to poczatek dobrej passy.

Legionista, 11.08.2017 22:29:56 - *.dynamic-ww-06.vectranet.pl

I tylko Legia Legia Warszawa!

Siwy, 11.08.2017 22:30:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Maczynski pilkarzem meczu imo

Gp, 11.08.2017 22:31:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Mecz bez historii

Legionista, 11.08.2017 22:41:10 - *.226

1 połowa dominowaliśmy, 2 połowa gorsza, ale mam nadzieje że będzie coraz lepiej! Każdy który "zachwycał" się czukwu to przypominam że graliśmy wtedy z Wisłą Puławy... Na poziomie ekstraklasy nie da sobie rady! Mogę się mylić, ale ten mecz pokazał że "czukwu" to drewno... Ważne zwycięstwo (mamy teraz 7 pkt, tracimy 3 pkt do Lidera... Jeszcze nie zagrali...) A dlaczego ważne zwycięstwo ponieważ: 1.Początek serii (2 zwycięstwo) 2.przez te mecze piłkarze pewnie lepiej się czują - zwycięstwa budują zespół! Myślę że przeszliśmy przez kryzys, a teraz liczy się rywal do LE! 5 dni treningów i liczę na "ulepszenie" gry!!

Krzeszczu, 11.08.2017 22:50:35 - *.cust.bredband2.com

Nie bede odszczekiwal bo nie ma czego.
Gralismy ze spadkowiczem, ostatnia druzyna w lidze ktora nie wygrala zadnego meczu w lidze.
Ktora poziomem przypomina Mariehamn.

Jsli chcesz robic w gacie z podniety to prosze bardzo. I gratuluje.
Dzisiaj Pazdek uratowal döpe Magierze bo przy 1-1 roznie mogloby sie potoczyc.
A wtedy taki pajac jak ty nadal siedzial by w swojej jaskini.

Stefan , 11.08.2017 22:53:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl

3pkt.Cieszą bo jednak to Ta JEDYNA, ale gra.? No cöż dalej nie powala , masa kasy w...bana na transfery,a efekty każdy widzi .CZEKAM NA WIELKĄ LEGIĘ na murawie!!!!!!!
Leeeeeeegiiiiioooooooo....!!!

legionista, 11.08.2017 22:55:07 - *.226

@do krzeszczu leszczu) ha ha ha leże :) Jak wiadomo że krzeszczu nie przyzna się do błędu :I

@rek, 11.08.2017 23:02:55 - *.dynamic.chello.pl

Mąka - 4, Sadiku - 4, Nagy - 4, Gui - 4... Reszta do poprawki... Tyle w temacie, tak jak obiecałem... D-noc

Krzeszczu, 11.08.2017 23:03:17 - *.cust.bredband2.com

@ legionista: ty tez mozesz sie jarac wygrana z ostatnia druzyna w lidze.
Tylko nie zrob w gacie z tej podniety, bo zobaczymy co bedzie jak zagramy z "normalnym" przeciwnikiem.
Moze juz w srode.

Balde, 11.08.2017 23:12:34 - *.9

Styl nie porywał, zwycięstwo i tylko to się liczy. Teraz panowie z Tyraspola do złojenia.

Legionista, 11.08.2017 23:15:43 - *.226

@krzeszczu ja nie mam nic do ciebie :I Tylko uśmiałem się z nazwy i jak ci pocisnął :) Jak mówiłem 1 połowa była dobra, 2 połowa słabsza, ale jest nadzieja że będzie lepsza gra... Tak samo można powiedzieć że gdyby był karny z termaliką to byśmy wygrali.. Bodajże ty chciałeś żeby Michalak pozostał w Legii... Za mecz z Finami więc nie wiem o co ci chodzi :I Ogólnie zastanawiam się co poszło nie tak w Piaście - nie tak dawno wicemistrz... A teraz walczy o utrzymanie..

Zyga, 11.08.2017 23:19:57 - *.16-1.cable.virginm.net

Na razie to średnio wygląda, chociaż widać fragmentami drobną poprawę, zwycięstwo cieszy, ale słabszych od Paista i Sandecji do pewnych 3 punktów w tej rundzie w harmonogramie już nie mamy, no moze jeszcze Kraksa, ewentualnie Płock, chociaż i tutaj na pewno przed meczem nie należy dopisywać sobie punktów, a reszta na dwoje babka wróżyła i zależy od wielu czynników, różnie to może być przy takiej niestabilnej dyspozycji własnej i chaosie w obronie. Dobrze że Pazdek czasami coś tam z linii wyciągnie w ostaniej chwili, bo znowu byłaby nerwówka, szkoda że Sadiku najlepiej wypada w roli jokera, gdyby dał radę zawsze tak grać od gwizdka byłoby super, robi w końcówkach dużo smrodu pod bramką przeciwnika.

@Krzeszczu, 11.08.2017 23:22:00 - *.play-internet.pl

Daj se spokój z pacjentami, dla których wykładnią gry drużyny jest wynik. Gołym okiem widać, że Legia gra piach, aż "oczy bolą patrzeć", jak mawiał Jarząbek Wacław . Masz absolutną rację, że Pazdan uratował JM co najmniej 2 pkt.
Kurna, nie ma drugiego Czerczesowa na tym łez padole?!

lol, 11.08.2017 23:23:22 - *.wroclaw.dialog.net.pl

Legia nie pokazała gry - brak jakosci w kazdej formacji

seba , 11.08.2017 23:26:02 - *.11-2.cable.virginm.net

krzeszczu ale nie zagramy z normalnym przeciwnikiem bo takowych nie ma w polskiej lidze poziom druzyn jest bardzo zblizony i slaby i niestety moze troche lepiej to wygladalo ale trzeba sie z Toba zgodzic ze dzisiaj dzieki Pazdanowi mamy zwyciestwo bo przy 1- 1 to pewnie skonczyloby sie remisem albo porazka mimo wszystko mam nadzieje ze w czwartek wygramy w LE tylko Legia

Wolfik, 11.08.2017 23:27:00 - *.dynamic.mm.pl

Zwycięstwo cieszy, punkty jeszcze bardziej, ale o jakimkolwiek jaraniu się wynikiem nie ma mowy. Piast zagrał bowiem tragicznie. Swoją drogą... ta drużyna dwa lata temu była vicemistrzem kraju, wielu piłkarzy z tego okresu zostało a grają jakby się zebrali wczoraj przed blokiem.

Hugon, 11.08.2017 23:29:44 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Krzeszczu,a z kim Ty chcesz grać w srodę,chyba sparing z Przcinem.

Andrzej, 11.08.2017 23:41:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Nie zmienię zdania o trenerze, magiera frajer. Gramy u siebie, prowadzimy, z ostatnią drużyna i możemy grać z kontry a on zmienia obrońcę za skrzydłowego i defensywnego za ofensywnego pomocnika.
Zagrać na dwóch napastników a nie na trzech def pomocników, Sadiku się cofa i schodzi na skrzydło i brakuje wtedy drugiego napastnika. Tak jak gra Astana na dwóch napastników, jeden przyjmuje i wypuszcza drugiego napastnika

Legionista, 11.08.2017 23:57:21 - *.226

@Wolfik i znowu się z tobą zgadzam. @Andrzej, Kuchy grał słabo... A gui pokazał jak Kuchy musi grać! Tak samo Hama nie rozegrał meczu życia... do @Krzeszczu dajcie sobie z Ruskiem już spokój... Wolał pójść do Rosji niż pozostać w Legii... A ja mu życzę przegranego mundialu (w takim stylem co Smuda u nas...) Prędzej czy później do nas wróci (do Polski) i zacznie trenować..... Piast....... Przegrywa mecz źle... Wygrywa źle bo słabo grają.....

Cult⚽️Legia, 12.08.2017 00:20:34 - *.53

Magiera dopiero sie uczy a Legia potrzebuje trenera co piłka to dla niego miłošć i tyle,piast spadkowicz I tyle.

Legionista, 12.08.2017 00:21:23 - *.226

Panowie..... Według was mieliśmy dużo szczęścia itp... Ja to rozumiem, ale nie rozumiem czemu wszystko co jest źle to wina trenera... Mistrza zdobyliśmy dzięki Odjidji... Ten mecz wygraliśmy dzięki pazdanowi.... Albaniec dobrze przygotował drużyne na sezon, a Magic przejął jego ciężką prace.... Wiadomo że Odjidja wygrał nam Mistrzostwo, ale byśmy nie wygrali i nadal byłby u nas (byśmy nie grali w europejskich pucharach..) dzięki Magicowi... To on zmienił pozycje Odjidji z def na ofensywnego pomocnika... Pazdan nas by nie uradował gdyby nie Magic - Bo to on wystawia Jedenastkę i to on odpowiada za wyniki... A wynik tego meczu jest bardzo dobry... On odpowiada za wyniki z poprzedniego sezonu, a nie Alban... Jak mówicie że on był dobrym trenerem i miał charakter itp... To oznacza że przeszłości nie mieliśmy trenerów z charakterem (nawet Rusek) bo nie zostali wywaleni wciągu 3 miesięcy... I nie prowadzili wojen w szatni.... Po prostu mieliśmy słabych trenerów, a Alban jest Dobry.... Jednak nie jest dobry bo nie pokazał - w żadnym jego sezonie że "jego" zespół dobrze funkcjonuje... Może pierwszy sezony w Anderlechcie (raczej koniec sezonu- wtedy co zdobył tytuł.)... Później jego drugi sezon... Słabo .. Jednak został.... I znowu słabo grali... Został zwolniony, a kibice jego klubu nazwali "najgorszym" trenerem... Przyszedł do Legii.... Nic nie osiągnął (przegrał superpucharze.. Byliśmy na dnie tabeli, przegraliśmy w pucharze... Awansowaliśmy tylko do LM) Teraz jest w Olimpiakosie i zobaczymy co pokaże.... Zakończy się tak jak zwykle....

Pisia, 12.08.2017 00:55:35 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Taki krzeszczu to kto to jest?! Zwykły maruder, jęczący ogórek

Arek, 12.08.2017 01:11:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A ja tam cieszę się z każdego zwycięstwa Legii, nawet ch...owego. Zmianę Kopczyńskiego nie bardzo rozumiem, ale cóż, dziś to o zaangażowanie i 3 pkt. chodziło. Gra jeszcze do poprawy, ale ja tam myślę, że momenty były.

Zinedine Zidane , 12.08.2017 01:26:16 - *.dynamic.chello.pl

Czemu chociaż jednego meczu nie możemy zagrać systemem 3 5 2? Czemu zawsze twardo gramy tylko jedynym napastnikiem ? Czemu tak bardzo się skupiamy na obronie a zapominamy, że najlepszą obroną jest atak?

Ja bym zaryzykował takie ustawienie:
Malarz
Dąbrowski, Pazdan, Hloušek
Moulin, Mączyński, Guilherme, Szymański, Kucharczyk
Sadiku, Chukwu

R, 12.08.2017 01:55:12 - *.adsl.inetia.pl

Potwierdzam zdanie krzeszcza , że gra jest beznadziejna a ktoś kto uprawia jakiś sport i ma trochę pojęcia o czymś to gołym okiem widać ze jest bryndza i nie ma z czego się cieszyć , że pokonali Puławy i teraz piasta. Puławy w drugiej lidze do meczu z nami punktu nie zdobyli w 4 kolejkach a i piast tez na dole tabeli wiec czym się podniecać. Dla mnie magiera nie jest trenerem na miarę Legii. Jak zwykle kopa pupilek wszedł i miał jedno podanie do przodu coś tam do boku a resztę do tylu i na alibi do najbliższego. Chukwu wygląda coraz lepiej a co chcesz jeden z drugim od niego jak to są dopiero jego pierwsze minuty tak na prawdę. Szkoda , że magiera się boi wystawić Sadiku i Chukwu razem. Siedziała obok mnie starsza Pani na meczu i mówi do męża, że nic nie gramy; )

rafał, 12.08.2017 02:16:58 - *.internetia.net.pl

Mąka zrobił robotę - poziom reprezentacyjny. Kuchemu to należy się kop w dupę.Kibice nie zawsze będą skandować Twoje imię. Pracuj na t ocały czas.

...Cult ⚽️ Mistrz, 12.08.2017 02:52:53 - *.53

⚽️Super⚽️Legia⚽️

łysy, 12.08.2017 06:35:05 - *.adsl.inetia.pl

A co by było gdyby Pazdan nie wyjął z linii bramkowej ? Bylo trochę postępu w grze ale to mało. Z Sadiku będą ludzie , ale widać braki szybkościowe. Nagy zapier...ał aż miło . Mąka odżywa a i Jędzy chciało się grać. Czukwu słabo, może za bardzo chciał ?. Jest progres ekipy , jest nadzieja.

mietek, 12.08.2017 08:34:44 - *.ssp.dialog.net.pl

@Legionista: Wygrajmy może dwa mecze z rzędu w lidze i to z kimś lepszym niż ostatnia drużyna w tabeli, to wtedy będzie można zacząć mówić o jakimś wychodzeniu z dołka. Na razie to Krzeszczu ma 100% racji - nie ma się czym zachwycać. Ogrywanie ogórków to żadna wykładnia. A ja uważam, że strata bramki z takimi zespołami jak Wisła Puławy to wstyd. Naprawdę uważasz, że w tej formie jesteśmy w stanie uzyskać dobre wyniki z Jagiellonią czy Lechem?

I to ja uważam, że Michalak powinien zostać, a Szymański odejść na wypożyczenie :)

Jim, 12.08.2017 08:53:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wygrana cieszy ale gra słabiutka a z lepszym przeciwnikiem i taką grą będzie dużo trudniej o dobry wynik.

Afro, 12.08.2017 09:08:38 - *.dynamic.chello.pl

Dwoch napadziorów jak w astanie jeden cofniety drugi na szpicy. Nie mamy takiego napadziora co by sam mogl pociagnac gre. Mysle ze czukwu jako cofniety a sadiku na szpice. Potem zmiana hama za czukwu na zmeczonego przeciwnika. Przywrocmy juz nawet nie jakosc ale chociaz radosc z futbolu. Fuksiarskie wyniki z duzo slabszymi druzynami ciesza ale wolałbym zobaczyc nawet przegraną ale gdzie zawodnicy ciesza sie grą a nie meczą schematy.

jimek, 12.08.2017 09:30:55 - *.play-internet.pl

Chukwu to jakiś żart

Krzeszczu, 12.08.2017 10:12:54 - *.cust.bredband2.com

@ R: Wlasnie dokladnie to co napisales, "ktoś kto uprawia jakiś sport i ma trochę pojęcia o czymś to gołym okiem widać ze jest bryndza i nie ma z czego się cieszyć"

Dzieki!!!

WWL, 12.08.2017 10:45:33 - *.play-internet.pl

Do Do Krzeszczu-Leszczu i Legionista.

Gimbusie nie używaj różnych nicków. Najpierw zaczepia a później sam sobie bijesz brawo.

Padliny ciąg dalszy.
W pierwszej połowie Piast czekał na wbicie im kilku bramek ale udało się tylko raz.
W drugiej połowie jakby Pazdan nie wybił bramki to Piast poczuł by krew i mógłby nawet wygrać.
Nie ma co się jarać kilkoma dobrymi sytuacjami z najgorszą drużyną w lidze.
Ogólnie oczy bolały.

Myślałem że srebrny dostał ultimatum:wygrana teraz , wyeliminowanie Szeryfa i ogólnie dobra gra.
Niestety w prasie jest zapowiedź że jest nieruszalny i Modek już zapowiada przedłużenie kontraktu niezależnie od wyniku.
Myślę że presja wyniku działa i na trenera i na piłkarzy,a oni wszyscy mają komunikat:co miesiąc fajna pensyjka niezależnie od okoliczności

@R, 12.08.2017 11:07:09 - *.play-internet.pl

Jak ty kolego siedzisz koło starszych Pan na stadionie to nie mam wiecej pytan. Proponuje od dzisiaj pisać na forum seniorzy.pl a nie zaśmiecać kibicowskie forum swoimi bzdurami

pnk, 12.08.2017 13:27:10 - *.dynamic.chello.pl

Do Zidane : Granie 3-5-2 wymaga perfekcyjnej synchronizacji między linią pomocy i obroną. W praktyce wygląda tak, że w defensywie przechodzi się na 5-3-2 lub 5-4-1. Wszystkie linie muszą być mega zgrane, i każdy musi znać swoje zadania. Tego się nie da nauczyć w kilka dni, dlatego mało drużyn tak gra.

dave, 12.08.2017 15:16:22 - *.dynamic-ww-06.vectranet.pl

Może powoli zatrybią, kompletnie nie rozumiem podniety grą Mączyńskiego -chyba że traktujemy go jako obrońcę to rzeczywiście fajnie rozgrywa z Pazdanem, Dąbrowskim. Jedno, dwa podania w meczu to trochę mało

Legionista, 12.08.2017 17:14:02 - *.226

@WWL, Gimbusem to ty jesteś... Nie zauważyłeś że @Krzeszczu-Leszczu to nie ja napisałem.... Możesz mi nie wierzysz itp.... Ale ja nie mam: (*.30, ja mam *.226) Nie chcę się z tobą dyskutować ponieważ nie ma sensu i będziesz mi pisał że jestem gimbusem i używam wielu nicków... (a sam masz pewnie milion nicków...) @mietek zgadzam się z tym że nie zagraliśmy "doskonale " i że nie możemy się "zachwycać" , ale według mnie zagraliśmy najlepiej z ostatnich naszych meczów w ekstraklasie. Ważne są te 3 pkt i przede wszystkim piłkarze mogą spokojnie pracować przed następnymi meczami. Ty też pisałeś że wolisz Michalaka niż Szymańskiego, ale mi się wydawało że krzeszczu też coś takiego pisał - mogę się mylić. Tak sobie oglądam mecz Wisły Płock i czemu Michalak nie gra? Może ktoś wie. Co to Lecha i Jagi... Nie wiem bo Lech i Jaga też nie mają jakieś "wielkiej" formy.. Jaga przegrała sobie z Sandecją z którą wygraliśmy 2:0 (wiem że graliśmy przewadze...) Lech to się ośmieszył z Pogonią (3:0) który też nie zachwyca... Przede wszystkim to byłby inny mecz niż z Piastem, Termaliką itp... Bo byśmy nie grali w ataku pozycyjnym i często byśmy grali w kontrze więc nie wiem czy byśmy wygrali i czy byśmy przegrali.. U Jagi i Amiki też widać braki kondycyjne więc daje 50%... Jednak mamy teraz 5 dni treningów i jestem przekonany że Magic wytrenuje piłkarzy... Najbardziej się boję Zagłębia Lublin i chyba tyle... Ogólnie mamy słabą Lige... Legia miała przewagę umiejętnościami, ale teraz wraca do "czołówki".... Czyli nie wyróżniamy się od nich choć możliwe że nowe transfery coś dadzą byśmy wrócili do "przewagi umiejętnościami"....

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.