Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Arkadiusz Milik strzela gola na 1-0 w meczu Polska - Kazachstan - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
Arkadiusz Milik strzela gola na 1-0 w meczu Polska - Kazachstan - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
Poniedziałek, 4 września 2017 r. godz. 22:34

Polska 3-0 Kazachstan

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Kazachstan na Stadionie Narodowym. Do przerwy gospodarze prowadzili po bramce Arkadiusza Milika. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się Kamil Glik i Robert Lewandowski. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Adama Nawałki częściowo odkupili swoje winy po porażce z Duńczykami. Całe mecz rozegrał Michał Pazdan, do 86. minuty na boisku przebywał Krzysztof Mączyński, a z ławki rezerwowych nie podniósł się Artur Jędrzejczyk.
Fotoreportaż z meczu - 50 zdjęć Kamila Marciniaka

Reprezentacja Polski zaczęła mecz bardzo ofensywnie. Gospodarze chcieli jak najszybciej zdobyć pierwszego gola, żeby potem ułożyć sobie spotkanie pod swoje dyktando. W 11. minucie "biało-czerwoni" osiągnęli swój cel. Maciej Rybus dośrodkował do Macieja Makuszewskiego, który zgrał do Arkadiusza Milika, a ten z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do siatki. Wydawało się, że po wyjściu na prowadzenie Polacy nie będą mieli już żadnych kłopotów na placu gry, ale było inaczej. Kazachowie się rozkręcali i coraz łatwiej przedostawali się pod szesnastkę Polaków. Piłkarze Adama Nawałki momentami byli bardzo zagubieni i często musieli ratować się rozpaczliwym wybijaniem piłki. W pierwszej połowie okazję miał jeszcze Arkadiusz Milik, ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego bardzo dobrze zachował się bramkarz rywali, przenosząc piłkę ponad poprzeczką. Na przerwę obydwie jedenastki zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu Polaków, chociaż widać było, że Kazachowie wcale nie zamierzają zbyt szybko złożyć broni.

Po zmianie stron gra polskiego zespołu nadal nie wyglądała najlepiej. Przyjezdni z łatwością poczynali sobie na połowie "biało-czerwonych, czego efektem było nawet zdobycie bramki, która jednak słusznie nie została uznana przez arbitra. Warto zaznaczyć, że do tej pory bardzo pewnie w obronie spisywał się Michał Pazdan. Z kolei Krzysztof Mączyński niczym się nie wyróżniał. Momentami można było zapomnieć, że pomocnik w ogóle biega po murawie. W 68. minucie było blisko wyrównania. Z dystansu huknął Darabjew i piłka minimalnie minęła poprzeczkę. Pięć minut potem Robert Lewandowski strzelił gola z rzutu wolnego, ale zdaniem arbitra futbolówka nie przekroczyła po jego strzale linii bramkowej. Powtórki pokazały jednak, że Łotewscy sędziowie po prostu się skompromitowali, ponieważ piłka całym obwodem była już w bramce. Polacy jednak się nie poddali i podrażnieni zaraz po raz drugi pokonali golkipera Kazachstanu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej zachował się Kamil Glik i pewną główką podwyższył prowadzenie. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry arbiter podyktował dla Polaków rzut karny za faul na Robercie Lewandowskim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Polska 3-0 (1-0) Kazachstan
1-0 Milik 11
2-0 Glik 74
3-0 Lewandowski 86 (k)

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 13. Maciej Rybus - 10. Maciej Makuszewski (65, 16. Jakub Błaszczykowski), 19. Piotr Zieliński, 5. Krzysztof Mączyński (89, 18. Jan Bednarek), 7. Arkadiusz Milik, 11. Kamil Grosicki (90, 14. Łukasz Teodorczyk) - 9. Robert Lewandowski.

Kazachstan: 1. Dawid Łorija - 16. Gafurżan Sujumbajew, 6. Jełdos Achmietow, 23. Jurij Łogwinienko, 4. Wiktor Dmitrienko, 18. Dmitrij Szomko - 21. Abzał Biejsiebiekow (86, 8. Aschat Tagybiergien), 5. Isłambiek Kuat, 7. Asłan Darabajew - 20. Siergiej Chiżniczenko (68, 19. Aleksiej Szczotkin), 14. Roman Murtazajew.

żółte kartki: Dmitrienko, Sujumbajew, Łogwinienko, Kuat.

sędziował: Andris Treimanis (Łotwa).
widzów: 56 963.


Fotoreportaż z meczu - 50 zdjęć Kamila Marciniaka

Tabela grupy E po 8 meczach:
1. Polska 19 18-11
2. Czarnogóra 16 18-7
3. Dania 16 18-7
4. Rumunia 9 8-8
5. Armenia 6 8-19
6. Kazachstan 2 4-22

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com



Komentarze: (24)

1916groj, 04.09.2017 22:37:33 - *.play-internet.pl

Co to za gra:(

ole, 04.09.2017 22:39:40 - *.2

Milik znowu kilka razy się popisał

L, 04.09.2017 22:40:29 - *.dynamic.chello.pl

Pan Pilkarz Rybus i Pan Pilkarz Piszczek , pokazali dzisiaj Panu Amatorowi Pilkarskiemu Jedrzejczykowi jak powinien grac boczny obronca , tak jak nie podniosl sie z lawki Reprezentacji tak powinien na niej zasiasc w Legii i sie zastanowic nad soba :)

antyk, 04.09.2017 22:51:06 - *.115.ipv4.supernova.orange.pl

bardzo dawno mi się tak dobrze meczu nie oglądało,wiadomo że rywal z tej niższej półki ale chciałbym pochwalić Nawałke że wyciąga wnioski z przegranych meczów i potrafi zmobilizować grajków.Marzy mi się taki trener w Legii zamiast tego ciapciaka co piłkarze nim pomiatają,Magiera won ciamajdo!!!

Rybus klasa, 04.09.2017 22:54:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Myślę że dzisiaj pożegnał Jedze na dłuższy czas z pierwszą 11, Milik jak to Milik co spartolił to jego ale bardzo ważną bramkę otwierająca wynik strzelił i chwała mu za to, na plus też wejście Błaszczykowskiego z ławki, dał sporo jakości i siał zamęt u Kazachow

Jerry, 04.09.2017 23:11:03 - *.dynamic.chello.pl

Naprawdę bardzo dobry mecz Rybusa. Dobrze zrobił mu powrót na wschód.

Kristof, 04.09.2017 23:18:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Podobno na tym meczu byli obserwatorzy Bayernu Monachium by ogladac Jedrzejczyka.Bardzo sie zawiedli,ze zasiadl na lawce.Ale mimo tego,ze nie zagral bardzo im sie podabal w meczu z Dunczykami i chca go za wszelka cene.Oferuja Legii 345 mln euro i dodatkowo Hummelsa,Lewandowskiego,Robbena i Riberiego.

AAA, 04.09.2017 23:29:08 - *.dynamic.chello.pl

Jędrzejczyk nie wstał?I bardzo dobrze.

Biała Łapa, 04.09.2017 23:32:17 - *.dynamic.chello.pl

Pożyteczna klęska z Duńczykami sprowadziła naszych orłów i rozochocone media na właściwy poziom. Tak trzymać panowie, a wyprawa do Rosji stanie się faktem.
Brawa za zwycięstwo. Błaszczykowski piłkarzem meczu.

Legia⚽️Legia, 04.09.2017 23:46:06 - *.57

Bravo!Biało!Czerwoni!Nawałka !przydałby!sie!w!Legii!

Piotr, 05.09.2017 01:23:56 - *.179.ipv4.supernova.orange.pl

Rybus na lewej obronie zaliczył bardzo dobry mecz , Pazdan dzisiaj również zagrał dobry mecz. Niestety gra Maczynskiego to wciąż słabizna.
Ale brawa dla A.Nawalki za wprowadzone zmiany i dla piłkarzy za zwycięstwo i 3 pkt.

grzesiek, 05.09.2017 07:44:49 - *.centertel.pl

Co rozni nawalke od magiery?
A no to ze.nawalka potrzebuje 1 slabego meczu jedzy i sadza go na lawce. Magiera natomiast potrzebowal by cala swoja kariere trenerska a i tak podjalby decyzje aby dac jedzy opaske kapitana.

(L)odz, 05.09.2017 07:52:53 - *.toya.net.pl

Dobra gra Pazdana,Mączynski lepszy niż w Kopenhadze ale jeszcze bez błysku..przy takiej dyspozycji Rybusa ,Jędza może zapomnieć o grze w reprezentacji.

tekken (L), 05.09.2017 08:26:54 - *.92

Widać brak Krychowiaka albo Jodłowca w grze obronnej. Magic wyciągnij wnioski.Duńczycy mający mocny środek to wykorzystali. Kazachowie nie dali rady.

wakacyjny, 05.09.2017 09:00:39 - *.internetdsl.tpnet.pl

Wygrać wygrali ale po jakiej grze?!?!?!?!? Milik potrzebuje milion sytuacji lewy żałosny nurek pola karnego, każdy strzał zielińskiego po nogach, przy takiej grze armenia złoi im du...y!!!

Juri, 05.09.2017 10:24:51 - *.centertel.pl

Michał Pazdan bardzo dobry mecz!
Taka gra cieszy.

KUBA, 05.09.2017 10:32:40 - *.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Chociaż jestem Polakiem, to nie mogę zobaczyć meczów reprezentacji swojego kraju, bo są nadawane w kablowych telewizjach. Granda! Politycy powinni przegłosować ustawę, w której zapiszą, że mecze reprezentacji Polski muszą być nadawane w ogólnodostępnej Telewizji Polskiej.

antyk do KUBY, 05.09.2017 11:06:48 - *.115.ipv4.supernova.orange.pl

a to za granica nie można przez neta oglądać?ja nie mam tv już z 5 lat na rozszerzonym monitorze aktualnie oglądam na delta media player tam sa wszystkie programy(na razie za darmo)no ale nie wiem czy to za granica działa,możliwe że lipe masz ale na pewno da się to obejść,pokombinuj:)pozdrawiam

Do KUBY, 05.09.2017 11:34:19 - *.centertel.pl

Obejrzyj transmisję ciamajdo

KUBA, 05.09.2017 11:59:15 - *.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mieszkam w stolicy. To jest właśnie Polska - tutaj trzeba kombinować, obejść, półlegalnie może się uda... Ja chcę oficjalnie jako obywatel móc oglądać reprezentację Polski.

Bolo, 05.09.2017 14:07:37 - *.com

Ja mieszkam zagranicą, ale wiem dobrze że mecz był pokazywany w ogólnodostępnym Polsacie. Coś się zmieniło, że w stolicy nie można już złapać Polsatu "z powietrza"?

Wąsaty Janusz do KUBY, 05.09.2017 14:23:16 - *.hsi13.unitymediagroup.de

Robi się to tak:
Potrzbny do tego jest telewizor plus podłączona do niego antena odpalasz ogólnodostępny program o nazwie Polsat i oglądasz mecz

KUBA, 05.09.2017 14:53:30 - *.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dzięki, chłopaki, myślałem, że to tylko Polsat Sport nadaje w kablówkach...

Legionista, 05.09.2017 15:37:12 - *.226

No i co że wygraliśmy 3:0? Znowu będą achy i echy na grą reprezentacji Nawałki... Rozumiem że wygraliśmy 3:0, ale graliśmy z Kazachstanem....

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.