Młodzież: mecze środowe i czwartkowe (akt.)

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi w zaległym meczu pokonali 3-1 Jagiellonię Białystok po golach Wełniaka, Olejarki i Sitka.Mimo szybkiego prowadzenia, zwycięstwo nie przyszło łatwo, a po przerwie losy meczu ważyły się aż do końcówki. W CLJ U-17 pierwsze - i jak się okazało jedyne - trafienie padło równie szybko, za sprawą Wiktora Preussa, ale mimo wielu okazji z obu stron (m.in. karny dla AKS SMS Łódź obroniony przez Kamila Bielikowa) kolejnych goli nie było. Pierwszy mecz ligowy pewnie wygrali legioniści z zespołu U-11.

Z kolei zawodnicy CWKS z rocznika 2008 i młodsi rozegrali swój debiutancki mecz ligowy, również z Przyszłością Włochy.

CLJ U-19: Legia 3-1 (1-0) Jagiellonia Białystok
1-0 2 min. Kacper Wełniak (as. Michał Karbownik)
1-1 73 min. Bartosz Bida
2-1 84 min. Mateusz Olejarka (as. Mikołaj Neuman)
3-1 88 min. Maksymilian Sitek (as. Mikołaj Neuman)

Legia: Kochalski - Król, Gładysz, Czach, Matuszewski [01] - Neuman, Mydlarz (80' Kumoch), Karbownik [01], Rymek (46' Zjawiński [01]), Olejarka (85' Sitek) - Wełniak (58' Szwed)
Trener: Piotr Kobierecki, II trener: Robert Picuła

Zaległy mecz z Jagiellonią zapowiadał się niezwykle ciekawie - co sezon drużyna z Białegostoku lokuje się w pierwszej czwórce grupy wschodniej i należy do nielicznych rywali prezentujących, nawet na boisku rywala, otwarty i ofensywny styl gry. Choć wynik na obecnym etapie jest kompletnie nieistotny, postawa na tle silnego rywala jest jakiegoś rodzaju wskazówką. Po sobotnim remisie w kategorii juniorów młodszych, tym razem trenerzy Legii mogli skorzystać z zawodników powołanych wcześniej na kadrę U-17. Spotkanie rozpoczęło się dla podopiecznych Piotra Kobiereckiego idealnie - Kacper Wełniak ograł bramkarza Jagi i już w 2. minucie wyprowadził Legię na prowadzenie strzałem z ostrego kąta. Spotkanie było zacięte i nie obfitowało w sytuacje bramkowe, ale przed przerwą to nasi zawodnicy byli nieco bliżej zdobycia kolejnych goli po akcjach Neumana i Wełniaka.

Po przerwie goście zagrali odważniej i zdołali przesunąć ciężar gry na połowę Legii; po kilku udanych akcjach ofensywnych, legioniści zaczęli mieć kłopoty z przedarciem się środkiem boiska, a dośrodkowania z bocznych stref padały łupem obrońców. Akcje ofensywne białostoczan były przerywane najdalej na etapie zamykającego podania, ale to oznaczało jednocześnie sporą ilość stałych fragmentów gry pod bramką Legii. Jeden z nich zakończył się golem Bartosza Bidy. Goście rzucili wszystko na jedną szalę, ale zostali w ostatnich minutach dwukrotnie "ukarani", gdy po akcjach Mikołaja Neumana celnymi trafieniami popisali się Mateusz Olejarka (filigranowy skrzydłowy to obok Bartosza Rymka jedyny gracz z rocznika 1999 w składzie) i wprowadzony niewiele wcześniej na boisko Maks Sitek.

CLJ U-17: AKS SMS Łódź 01 0-1 (0-1) Legia U-17
Gol:
0-1 2 min. Wiktor Preuss (karny za faul na Macieju Rosołku)

Legia: Kamil Bielikow - Patryk Konik, Jan Goliński, Mieszko Lorenc, Maksymilian Tkocz [02](41' Kamil Rokosz) - Łukasz Łakomy (55' Radosław Cielemęcki [03]) - Bartłomiej Ciepiela, Jerzy Munik [02], Mateusz Lisowski (45' Gabor Grabowski [02]), Wiktor Preuss (62' Kacper Grzela) - Maciej Rosołek
Rezerwa: Kacper Czajkowski
Trener: Tomasz Sokołowski, II trener: Rafał Gębarski

Pierwsza połowa rozpoczęła się podobnie jak w przypadku juniorów starszych, od nokdaunu - w 2. minucie w polu karnym padł Maciej Rosołek, zaś karnego pewnie wykorzystał Wiktor Preuss. Do końca tej odsłony legioniści raczej kontrolowali grę i mogli jeszcze podwyższyć, jednak nie zdołali uzyskać kolejnych trafień. Po przerwie gra stała się nieco bardziej chaotyczna i rwana, przez co łodzianie uzyskali więcej okazji do zrewanżowania się. Mecz stopniowo zaczął zamieniać się w wymianę ciosów pod obiema bramkami. O dziwo, mimo bardzo korzystnych okazji dla obu drużyn, żadne kolejne gole nie padły. Legia zdobyła 3 punkty, ale w rundzie jesiennej jest to kompletnie nieistotne - rozgrywki w tej rundzie o niczym nie decydują za to mecze ze stosunkowo silnymi rywalami są doskonałą okazją do przetestowania różnych wariantów ustawień i korekty pojawiających się błędów.

Legia U11 - Przyszłość Włochy 07

Strzały (celne): Legia 51 (38) - Przyszłość 19 (11)

Legia: Sebastian Baranowski [07] - Maks Dołowy, Marcel Kiełbasiński, Hubert Świętochowski [07], Jakub Nawrocki [07], Filip Nieckarz, Szymon Rusin, Norbert Merchel [09], Piotr Bzducha

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

CWKS Legia Bemowo 08 6-9 Przyszłość II Włochy 08
Gole dla CWKS: Wojciech Sernawit 2, Filip Gnaś 2, Mateusz Snopkiewicz, Piotr Galczak.

CWKS Legia: Igor Włodarczyk - Kajetan Młynarski, Mateusz Snopkiewicz, Filip Gnaś, Wojtek Sernawit, Piotr Galczak, Franciszek Kuczyński [09], Ola Hulbój, Krzysztof Król
Trener: Łukasz Winek

Zawodnicy CWKS z rocznika 2008 i młodsi rozegrali swój debiutancki mecz ligowy, również z Przyszłością Włochy. Dla wielu z zawodników był to pierwszy mecz o stawkę w życiu i tremę na początku dało się wyczuć. Tym razem górą byli goście, ale doświadczenie zabrane w grze o punkty procentowało już w trakcie meczu i z minuty na minutę było coraz lepiej.