Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Jacek Magiera - fot. Woytek / Legionisci.com
Jacek Magiera - fot. Woytek / Legionisci.com
Sobota, 9 września 2017 r. godz. 20:29

Magiera: Wolę próbować i być krytykowany, niż nic nie robić

Mishka, źródło: Legionisci.com

Jacek Magiera (trener Legii): Prowadziliśmy do przerwy 1-0 po stałym fragmencie gry. Śląsk miał optyczną przewagę, my kilka razy groźnie kontratakowaliśmy. Druga połowa wyglądała podobnie. 6 minut zdecydowało o wygranej Śląska. Pierwszy ich gol padł po rzucie karnym po ręce Hlouska, której sędzia boczny nie widział, tylko zgadywał. Jestem o tym przekonany. Drugi gol padł po bardzo ładnej akcji Śląska.
Przegraliśmy mecz, gratuluję Śląskowi trzech punktów.

Czy nie obawiam się zwolnienia? Pracuję najlepiej jak potrafię, niezależnie od tego, co się wydarzy. Właściciel klubu decyduje, kto jest trenerem, może zwolnić trenera, który jest na pierwszym miejscu, 8 czy 16. Prezes wie, jak ja pracuję i na co zwracam uwagę. Chcę budować drużynę, podobnie jak Michał Żewłakow. Szukam rozwiązań, wolę próbować i być krytykowany, niż nic nie robić i krytykować innych. Do pewnego czasu eksperyment z ustawieniem bez skrzydłowych był udany, ale nie wszystko "hulało", bo na to potrzeba pracy. Wczoraj na treningu wypadł nam nominalny skrzydłowy Michał Kucharczyk, który ma silne stłuczenie. Wcześniej straciliśmy dwóch skrzydłowych, musimy więc szukać innych rozwiązań. Nie boję się krytyki, bo każdy ma do tego prawo.

W końcówce meczu przeszliśmy na 3 obrońców, bo tylu wystarczyło. Mieliśmy Sadiku i Niezgodę na ataku, skrzydła to Nagy i Szymański, Moulin na 10 - miał kreatywnie rozgrywać piłkę z Jodłowcem. Gdyby na ławce był inny napastnik, byśmy go wprowadzili na boisko. Wszedł Mączyński, bo ma duże doświadczenie. Już po jego pierwszym kontakcie z piłką mógł paść gol, ale Sadiku był na spalonym. Nie pomogłem drużynie tą zmianą.

Wiele czynników złożyło się na porażkę - brak koncentracji, brak doskoku do przeciwnika i wygrywania pojedynków, proste błędy techniczne.



Komentarze: (192)

Hiszpan, 09.09.2017 20:32:16 - *.play-internet.pl

Próbuj sobie gdzieś w okręgówce lub B- klasie nie dasz rady amatorze spuścić klubu niżej.

Kasia Wróbel , 09.09.2017 20:32:47 - *.dynamic.chello.pl









Jacek nic sie nie stało. Jesteś świetnym trenerem!

Hiszpan, 09.09.2017 20:34:32 - *.play-internet.pl

Magiera spróbuj wziąć rozbieg i przyceluj w drzewo może coś zrozumiesz.

ssss, 09.09.2017 20:34:38 - *.dynamic.chello.pl

To lepiej już sperda.aj

e(L)o, 09.09.2017 20:35:09 - *.1

Wuefisto Wypier***j!
Chcemy trenera a nie frajera!

Johnny, 09.09.2017 20:35:11 - *.dynamic-ww-09.vectranet.pl

Wypier......

Bodo, 09.09.2017 20:35:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Miałem Pana za człowieka honoru, smutne ...

Legia⚽️Legia, 09.09.2017 20:36:00 - *.6

Hahahaha ten trenerzyna spadajâc do nice 1 też by powiedział że to wypadek przy pracy I pracuje nad tym,to Dyzma!

Domiś, 09.09.2017 20:36:05 - *.dynamic.chello.pl

Ileż tu znow słodkiego pierdzenia. Pakuj się!!!

Kodzio, 09.09.2017 20:36:35 - *.play-internet.pl

Magiera dość pier...lenia jesteś do zwolnienia

Kondi1916, 09.09.2017 20:36:59 - *.10-1.cable.virginm.net

Wszystkie mecze elegancko weszły tylko oczywiście Legia musiała zje**ć... Nawet jak ich dałem z remisem... Dziękuję Panowie, że straciłem dzięki wam 100 zł :)

Jordan, 09.09.2017 20:37:43 - *.dynamic.chello.pl

Jacek próbuj. Malarz na napadziora a gruby na bramkę! .buahaha. a tak serio to szkoda Jacka. W tamtym sezonie nawet w wywiadach jaja pokazywal i robil grozne miny prawie jak Staszek Czerczesow ale chyba cos mu sie pomylilo bo obecnie mamy sympatycznego cipowatego Magica. To nie jego wina. On taki jest-intelektualista. Nie nadaje sie do Legii a kopacze. Ch..j w du...e frajerom. Na sciery szkoda ekranu bo mi jeszcze dotyk padnie z przegrzania.

Coach , 09.09.2017 20:38:12 - *.91.rev.metrointernet.pl

Brak doskoku, brak koncentracji i brak trenera
Jacku, eksperymentować to Ty sobie możesz w FM17
Nie tłumacz przegranej brakiem Kucharczyka.
Skończ już i odejdź

Hiszpan, 09.09.2017 20:38:40 - *.play-internet.pl

Wuefisto poprobuj w fife może coś zakumasz ignorancie.

kibic, 09.09.2017 20:39:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czekałem że będzie miał honor i poda się do dymisji .Dzisiaj powiedział wreszcie prawdę że pracuje jak potraf.i Zapomniał dodać że potrafi niewiele dlatego zespół od wiosny jest fatalnie przygotowany a zawodnicy bez formy i tyle aż tyle . Dzisiejsza Legia to jeden wielki dramat .

..., 09.09.2017 20:39:43 - *.echostar.pl

Nie zwalaj na bocznego, bo jeśli się oddaje jeden strzał w ciągu meczu na bramkę to wygląda jak wygląda :)

krn, 09.09.2017 20:40:05 - *.warszawa.vectranet.pl

Czas na próby był na obozie przed sezonem. Desperackie próby zmieniania czegokolwiek w trakcie sezonu świadczą o tym, że sytuacja całkowicie wymknęła się spod kontroli. Dziękujemy za zeszły sezon, dziś zdecydowanie już żegnamy!

michalito, 09.09.2017 20:40:18 - *.dynamic.chello.pl

Chłopie ty nie maż próbować tylko wygrywać!!!!! JASNE??????????????????????

Kris41, 09.09.2017 20:40:19 - *.dynamic.chello.pl

Na co jeszcze czekamy Jacus? Będzie lepiej? Po kolejnej przerwie na reprezentację? Więcej zgrywania się? Nowi się muszą wkomponowac? Za mało meczy gramy? Temu panu już dziękujemy. I to nie tylko wina Magiery to co teraz się dzieje. Ale on się po prostu nie nadaje..

Bys, 09.09.2017 20:40:43 - *.42.ipv4.supernova.orange.pl

Zamknie RYJ i wypier... z legii WIESNIAKU. Na meczu z crakową puste trybuny i na każdym nastepnym do kiedy nic się nie zmieni

Bidon, 09.09.2017 20:41:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Trenere 90 % kraju cieszy sie ze jest Pan trenerem Legii to CHYBA COS znaczy...zawala Pan mecz za meczem ( zmiany o ktorych Pan mowi tylko pogarszaja obraz zaistnialej sytuacji, o ulubiencu nawet nie wspomne ) pensje tych zawodnikow to kosmos dla takiego Slaska ktory nas wlasnie ogral...Sam Pan chyba nie wierzy i nie wierzy nikt dookola w ten plan o ktorym byla taka mowa przed meczem... jedyna szansa to zmiana trenera o czym juz zapewne wiedza wlodarze klubu a niestety nie wierza niektorzy wywieszajacy transparenty typu tylko frajerzy nie chca...

Mecenas, 09.09.2017 20:41:46 - *.dynamic.mm.pl

Panie Jacku trudno to mi przychodzi ale juz czas najwyższy odejsc.

@rek, 09.09.2017 20:41:48 - *.dynamic.chello.pl

Magicu... Magicu... Magicu...
Podaj się WF-isto do dymisji... Miej chociaż odrobinę honoru... Miałeś te swoje przysłowiowe 5 minut w (L)egii (vide: ubiegły sezon...) a teraz odejdź... To nie wstyd przyznać się, iż rzeczywistość w (L)egii cię przerasta... Zaszyj się gdzieś na zapleczu ekstraklasy... Potrenuj parę lat młodsze zespoły, a dopiero potem ponownie uderz w drzwi ekstraklasy...

Powiadasz: "...Chcę budować drużynę, podobnie jak Michał Żewłakow. Szukam rozwiązań, wolę próbować i być krytykowany, niż nic nie robić i krytykować innych..." Tylko czemu inni trenerzy w innych drużynach potrafią wycisnąć tak wiele z tak mało znanych piłkarzy..? A ty, mając w składzie kilkunastu Mistrzów Polski z ub. sezonu nie potrafisz ani ich ustawić na boisku, ani wykrzesać z nich woli walki ani natchnąć w nich nowego ducha walki... Jesteś przegrany Magicu na całej linii... Ponawiam moje hasło: KONIEC LEGIJNEJ KARIERY TRENERA MAGIERY... Pozdro (L)

Kibic, 09.09.2017 20:41:54 - *.skybroadband.com

Jednym z czynników jest trener który nie wie co robi

Legionista, 09.09.2017 20:42:15 - *.226

Kto w Legii odpowiada za transfery? Przecież ten Pasquato to jest drewno.... Jestem przekonany że gdyby szymański lub Hama grali w 1 połowie to byśmy wygrywali 2:0.... Nie potrafi uderzyć, boi się rozgrywać i pytam się kto odpowiada za ten transfer.... Kolejny "nowy" piłkarz czyli Sadiku który był słaby, ale wyróżniał się od innych... Bo inni gorszej grali... Jodła, Moulin,Kopa, Astiz,Malarz,Hlousek - dramat... Niezgoda, Pazdan oraz Jędza - wyróżniali się od nich... Słaba gra i to nie jest dziwne - Nie da się wygrywać jak się ma takich piłkarzy czyli drewno...

Endras, 09.09.2017 20:43:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jacek, miej jaja o odejdź puki sezon jest do uratowania.

sylwiusz11, 09.09.2017 20:44:55 - *.adsl.inetia.pl

nie chodzi o to co zrobiliście źle przy straconych bramkach ( chociaż nie powinno sie to przydarzyc klasowemu zespołowi) ale chodzi o to , ze nic nie zrobiliście aby odwrócic wynik meczu i nie przegrac lub wygrać --kompletna nie moc i bierność

ale widać tego juz nie rozumiesz--za to ladnie w garniaku wygladałeś --powo

Hiszpan, 09.09.2017 20:45:01 - *.play-internet.pl

Tylko trener z jajami. Bojkot i puste trybuny Pudel musi się ugiac i zwolni nieudacznika.

LegiaFan, 09.09.2017 20:46:06 - *.dynamic.chello.pl

"Gdyby na ławce był inny napastnik, byśmy go wprowadzili na boisko"

Panie Jacku, przecież był. Nazywa się Daniel Chima Chukwu.

Kibic L, 09.09.2017 20:46:30 - *.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ludzie czas się obudzić. Trzeba jak najszybciej ogłosić bojkot aby zwolnić praktykanta trenerskiego Magierę, czy nie widzicie, że o ciągnie Legię na dno?

Kibicka, 09.09.2017 20:47:32 - *.centertel.pl

Beznadzieja cały mecz i trener do d....!

dex, 09.09.2017 20:49:45 - *.play-internet.pl

No.przecież na ławce był inny napastnik Chukwu!!!

jkp, 09.09.2017 20:51:40 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

litości... Panie Jacku, milczenie jest złotem czasem.

Forest79, 09.09.2017 20:52:26 - *.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Lepiej qrwa nie rób nic !!!!

diego armando, 09.09.2017 20:52:30 - *.dynamic.chello.pl

Jacek "znowu się nie udało" Magiera- odejdź już i przestań wszystkich męczyć

Sz, 09.09.2017 20:52:53 - *.centertel.pl

Lipa panie Jacku, trzeba wiecej przemocy wobec zawodników.

Rodiusek, 09.09.2017 20:53:20 - *.60

Niestety jesteśmy przeciętną drużyną ekstraklasy polskiej, niestety

grzesiek, 09.09.2017 20:54:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Od kilku kolejek nic " nie hula"

Raf12005 , 09.09.2017 20:55:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Legia pod koniec sierpnia miała być w najwyższej formie bo wtedy grała najważniejsze mecze a oni są bez formy nadal a ty w połowie września próby robisz. Odejdź bo nie ogarniasz tej drużyny.

R, 09.09.2017 20:56:03 - *.play-internet.pl

Takiej żenady nie pamiętam . Leje nas kazdy kto chce. Nikt się nas nie boi .. Dramat

WF, 09.09.2017 20:56:03 - *.play-internet.pl

Plastuś wypier.....

Hiszpan, 09.09.2017 20:58:24 - *.play-internet.pl

Magiera nie wraca z drużyną. BĘDZIE wreszcie jakiś trener z jajami mam nadzieję.

Wstyd i rozpacz, 09.09.2017 21:00:58 - *.play-internet.pl

Jeszcze tylko dostaniemy oklep od Cracovii, Jagi i Lecha .....i wtedy dopiero Mioduski zrozumie, że dla Magiery Legia to za duży rozmiar kapelusza. Ale kto bogatemu zabroni. Magiera miej chłopie honor i odejdź ....pieniądze to nie wszystko. Obecna Legia to dno taktyczne, a piłkarze biegają jak dzieci we mgle. Panie Jacku niech pan poczyta trochę książek, dokształci się jeszcze, pojedzie na 2-3 staże na Zachód i wtedy niech pan próbuje......a nie teraz.....

Yogi, 09.09.2017 21:02:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ale mecz że Sportingiem wyszedł przecież

KIBIC L, 09.09.2017 21:02:44 - *.centertel.pl

COoz tu mozna wiecej napisac?Moze tyko to ze honoru i wstydu to ten czlowiek nie ma.Ale to standart u naszych trenerkow.Zenada jacuniu.

Prus0912, 09.09.2017 21:03:26 - *.dynamic-zab-02.vectranet.pl

Do kondi1916,100zl to jest mała strata z porównaniem co się teraz dzieje z Legią,Mioduski tak rządzi że płakać się chce.Magiera i Żewłakow doprowadzą nas po za pierwsza ósemkę.i walkę o utrzymanie.pilkarze są złe przygotowani do sezonu,są bez formy nie wspomnę już o decyzjach trenera o wyborze pierwszego składu i o zmianach w czasie meczu

tomasz problem , 09.09.2017 21:06:35 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Mówiłem ,ze tak długie przerwy nie wpływają dobrze , na nasz super zespól .

Won, 09.09.2017 21:06:55 - *.centertel.pl

Kup sobie fife i tam probuj nieudaczniku. Nie masz pojecia o takryce, o treningach, o motywacji. Kompletne zero. Jestes jednym z najgorszych trenerow w historii Legii i najgorszym z obecnych w ekstraklasie. Odejdz bo inaczej doprowadzisz Nasza Legie do upadku.
Magiera WON!!!

Andrzej, 09.09.2017 21:11:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Legia zeszła na szmaty i niech nie odzywa się zaden że Legia to MY itp, po klub Legia to prywatna firma, która bez ciebie czy innych i tak bedzie fukcjonować.

To co kur.. się dzieje zaczynając od transferów, przez prezesa i decyzję trenera a kończąc na wystąpieniach piłkarzy to kur.. katastrofa i oszustwo.
Trybuny powinny byc pustę żeby nie finansować tej firmy póki nie zajdą jakieś zmiany. Chu.. z transferów (jesteśmy największymi frajerami w tym roku) chu. z taktyki, chu. z zarządzania.
Będzie jeszcze gorzej bo graliśmy z ogórkami, a piłkarze nie zmienią się już, mineło już wystarczająco dużo czasu żeby odpalić

(l)uis, 09.09.2017 21:12:35 - *.dynamic.chello.pl

Czy to wina magica że 90% drużyny nie potrafi celnie kopnąć piłki ?? że nie potrafią dośrodkować ?? strzelić ??
To jest ABC w piłce.. Jak się nie nauczyli... to teraz już za późno na takie nauki..

Prosty kibic , 09.09.2017 21:17:53 - *.centertel.pl

Spi....laj k..@$ie i zabierz z tej drużyny kogo chcesz i wciskaj kit innym.

Nie masz honoru aby uderzyć się w pierś i powiedzieć, że jesteś nędznym trenerem.
Brak Ci umiejętności aby prowadzić zespół w ekstraklasie. Obojętnie jaki. Brak warsztatu.

A piłkarze też do dupy. Nagle zapomnieli jak się gra w piłkę? Premii wam się zachciało? Za to co gracie? Legia to nie dojna krowa . Dobrze ,że macie zamrożone premie.

A Żewlakowowi powinno się wylać na łeb konwiktorski wiadro pomyj ,kopnąć w dupe i wypie...lic na zbity pysk. Zlamas jeden. Nieudacznik psia jego mać

Leśny za bardzo wam dupe smarowal miodem . Ile jesteście warci i na jakim poziomie pokazała LM.

Acab, 09.09.2017 21:21:52 - *.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Może i czas Magiery dobiega końca ale nie obrażajcie Go tępe dzbany.

Norbi , 09.09.2017 21:26:05 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Sznaciarze!!!!!!!!!!! Brak słów brak zaangażowania !!!!!!!

Kibic, 09.09.2017 21:27:09 - *.dynamic.chello.pl

Jestem kibicem od wielu lat ale takiego dramatu nie widziałem nigdy. Wielcy piłkarze mają największe kontrakty w Polsce a grają jak dzieci na podwórku, nie mówiąc już o naszym trenejro który nadaje się do pierwszej ligi. Może to ja widzę inaczej ale ta drużyna jest po prostu bez przygotowania.

Misiek75, 09.09.2017 21:27:56 - *.play-internet.pl

Puste trybuny na Cracovii, może da im to do myślenia a jak nie to niech wypier...laj.

Turek(L), 09.09.2017 21:29:49 - *.icpnet.pl

Mówcie co chcecie.Ja powiem tak. Do widzenia Panie Jacku.

Legion63, 09.09.2017 21:33:13 - *.centertel.pl

Ewidentnie widać skutki spotkania prezesa z drużyną zaczyna się przepychanka kto komu pokaże trener nie ma tu nic do rzeczy a raczej jest ofiarą tej sytuacji

do (l)uis, 09.09.2017 21:34:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ale w wiekszosci to sa zawodnicy, ktorzy w poprzednim sezonie remisowali z realem i wygrywali ze sportingiem. wiec jak to- zapomnieli jak sie podaje?

Bubba, 09.09.2017 21:34:50 - *.centertel.pl

Pracujemy dalej....... luahaha żenada ile jeszcze Magiera Mioduski ile jeszcze.

Tomasz, 09.09.2017 21:37:54 - *.230.ipv4.supernova.orange.pl

"Wiele czynników złożyło się na porażkę - brak koncentracji, brak doskoku do przeciwnika i wygrywania pojedynków, proste błędy techniczne." na spokojnie, brak wygrywania pojedynków i proste błędy techniczne, ok, większość piłkarzy Legii, to niestety przeciętniacy i jeszcze jestem w stanie to zrozumieć, ale już braku doskoku do przeciwnika i czy braku KONCENTRACJI ?!tego się nie da się zrozumieć

Piotr, 09.09.2017 21:39:40 - *.160.ipv4.supernova.orange.pl

Panie Magiera, próbować i czekać czy się uda czy nie to może Pan w I, II lidze, tutaj jest Legia, tutaj gra się o mistrzostwo Polski i europejskie puchary. Jeżeli są to za wysokie progi dla Pana, a widać dobitnie że tak, to miej Pan honor i odejdź.

@luis, 09.09.2017 21:41:12 - *.160.ipv4.supernova.orange.pl

Oczywiście że trener Magiera nie ponosi całej odpowiedzialności, ale jednak jest trenerem, który odpowiada za przygotowanie piłkarzy pod względem kondycyjnym, taktycznym a także psychicznym. Brakuje wszystkiego , więc to trener odpowiada mimo wszystko.

Kowal79, 09.09.2017 21:41:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Masz L w sercu ODEJDŹ!!!! SZKOL się gdzie indziej i wróć jako dobry trener a na razie pa pa !!!!

Flesz, 09.09.2017 21:46:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl

A co wy myslicie ze macie cudownych pilkarzy i wszystko wina Magiery? Nie widzicie co robia dzialacze?co ma magiera do gadania.co ma zrobic jak mu sprzedaja zawodnikow na ktorych opierala sie gra legii.Tych co kupili to nie ta pulka. Smutna prawda.

Terry, 09.09.2017 21:47:29 - *.centertel.pl

35% posiadania piłki z jakimś Śląskiem. Na co on liczył? Że postawią autobus i jakoś dowiozą wynik? Tak gra Legia? O indywidualnych błędach to można mówić gdy się gra dobry mecz a pojedyńcze sytuacje przesądziły o całym wyniku a nie gdy się jest zdominowanym przez przeciwnika i liczy na jego nieskuteczność i konterki. Wstyd... Czy my jeszcze w
jakimkolwiek meczu w tej lidze jesteśmy faworytem?

Karo(L), 09.09.2017 21:49:25 - *.warszawa.vectranet.pl

Puknijcie sie w te puste lby zanim zaczniecie krytykowac trenera. Qrwa, wszystkiemu winien trener. Czy wy nie widzice ze to zarzad rozwalil Legie? Czy nie widzicie ze mega slabe transfery do klubu? Czy nie widzicie ze niektorym nie chce sie juz grac w Legii ale niestety dla nich musza i nie maja motywacji. To nie jest wina Magiery. Po kazdym trenerze jest jazda jak przegrywa a tak naprawde jego wplyw na wyniki jest znikomy. Tesknicie za Czerszesowen a przypomnijcie sobie jak wygladala wtedy gra Legii. Piach i czlapanie...

Hiszpam, 09.09.2017 21:51:15 - *.play-internet.pl

Magiera błagam wypad karykaturo trenera.

Panie Mioduski niech Pan ma honor, 09.09.2017 21:53:34 - *.dynamic.chello.pl

Trzeba to skonczyc Panie Mioduski niech Pan ma hobor i oceni sytuacje na zimno. Widzii Pan ze z Magiera nie uda sie juz wygrac nic ten czlowiek juz dawno nie dziala na druzyne. Najgorsze jest jeszcze przed Panem po zmianie trenera trzeba rozliczyc jeszcze tych zewlakowow i inne ogony ktore nic nie robia i dzialaja ujemnie na rozwoj klubu. Musi Pan tez wymienic pilkarzy czyli ten sezon znowu na straty i brak pucharow na przyszly rok. Znowu misi Pan wyjac pieniadze z wlasnego portfela na budowanie nowej druzyny ! Czy Pan Policzyl jakie to sa pieniadze ?

Jarzabek, 09.09.2017 21:56:37 - *.jmdi.pl

"Chcę budować drużynę, podobnie jak Michał Żewłakow." Myślę, że to tu jest błąd skoro michal zewalkow vel sasiadka chce tak prowadzic Legie to znaczy, ze to jest zla droga od kilku lat widac, ze ten gosc rzuca nam klody pod nogi trzeba robic zupelnie inaczej niz ON CHCE i bedzie dobrze :)

Toni , 09.09.2017 21:57:52 - *.0pools.vodafone-ip.de

W koncu gramy co trzy dni wiec mozemy normalnie trenowac.Teraz Legia bedzie dominowac.Tak mowil trener.
A tak powaznie.
Czy w Legii w srod nas kibicow sa jeszcze odpowiednie grupy by zlapac naszych pilkarzykow za mordy?
Jak jeszcze mieszkalem w Polsce kilka lat temu to takie grupy posiadalismy.A teraz ?Te flagi to dla lansu wisza?Teddy Boys,Turysci.Teraz Mocno Legia.
Chlopaki dzialajcie bo tylko wy zostaliscie teraz w obronie godnego imienia Legii Warszawa.

Legia⚽️News, 09.09.2017 21:57:54 - *.6

Sobota, 9 września 2017 r. godz. 20:29
MAGIERA: WOLĘ PRÓBOWAĆ I BYĆ KRYTYKOWANY, NIŻ NIC NIE ROBIĆ ,....Ti lepiej nic nie ribić i dać drużynie grać jak lubi a nie mieszać gòwnem!

lw73, 09.09.2017 22:03:10 - *.jmdi.pl

Panie Jacku trenerze Legii. Prawda jest taka że w ubiegłym sezonie jechał Pan na przygotowaniu albana. Pana czas minął tylko pytanie... Kto na jego miejsce??? Czy jest jakiś wolny trener który potrafi z

PaweL, 09.09.2017 22:10:00 - *.dynamic.chello.pl

Ale wy jesteście pój... Tylko Magiera a właśnie nie zarząd jest Hu... Tacy zaś znawcy gowniarze.

Borys, 09.09.2017 22:10:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie pamiętacie dzieci jak podniecaliscie się jeszcze rok temu grą naszego zespołu? Dla przypomnienia. . Trener jest ten sam.. W składzie próżno szukać natomiast Nikolicia, Ofoe czy Priovicia. . Magia jest solidnym trenerem i próbuje tworzyć drużynę z tego co ma.. Trochę pokory pazie . Wciąż wierze ze Legia będzie miała mistrza i juz widzę wasze komentarze gdy będziecie się przescigiwac w zachwytach nad drużyną i trenerem. Legia Mistrz

Miro, 09.09.2017 22:19:20 - *.dynamic.mm.pl

Piłkarzem też byłeś marnym..............

(L)egia, 09.09.2017 22:19:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Stoję murem za trenerem.

dave, 09.09.2017 22:20:13 - *.dynamic-ww-06.vectranet.pl

Panie Jacku, chce Pan wygrywać- niech Pan zmieni bramkarza ,o przepraszam-Malarza!!!

Bubba , 09.09.2017 22:26:08 - *.centertel.pl

Mioduski żenada
Magiera żenada
Żewłakow żenada
Drużyna żenada
Taki niestety mamy obraz naszej ukochanej Legii.
Zawsze mocniej

Alan, 09.09.2017 22:30:23 - *.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Borys
Aj glupis ty a glupi takie sukcesy to każdego trenera można wiemiac kazdego ważne co jesteś teraz a jak jest każdy widzi...

(L) UIS, 09.09.2017 22:33:49 - *.dynamic.chello.pl

Wszyscy mówią o złym przygotowaniu.... Które dziwnym trafem jest zawsze problemem Legii. A wszyscy którzy z nami grają są szybsi....silniejsi... Dokładniejsi.... Trener Urban też kiedyś był w Legii i wtedy też padały takie zarzuty... A dzisiaj Śląsk wyglądał lepiej w każdym elemencie... Więc potrafi przygotować drużynę...... I Jacek też potrafi.... Tylko ku... im się nie chce... Bo nikt mi nie powie że celne podania to jest element przygotowania fizycznego. Skoro gość sezon temu potrafił celnie podać i nagle zapomniał jak się to robi... To znaczy że Magiera też za to odpowiada? Wszystkich bym do klubu kokosa wyj...l....

Bodo70, 09.09.2017 22:38:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

W tej drużynie nie ma życia, energii niezbędnej, aby grać futbol na "tak" - ładny i skuteczny. Przygotowanie fizyczne fatalne - w tym sezonie chyba tylko Piast człapał po boisku wolniej od naszych. Przerwa na reprę nic tu nie pomogła. Konkluzja jest tylko jedna - Magiera musi odejść, i to natychmiast! Żądam trenera, nie frajera.

Marco(L)io, 09.09.2017 22:41:00 - *.A328.priv.bahnhof.se

Przykro to pisac!Pare miesiecy temu nosilismy go na rekach!!!Dzis sam juz nie wiem co sie dzieje?Czy to naprawde Vadis prowadzil ten zespol?A trener tylko byl?
Dzis wyniki mowia wszystko!Jest zle,nie ma Vadisa,nie ma Rado a to byli kreatorzy gry Legii!O tym tez trzeba pamietac!
Przed Vadisem Rado prowadzil gre,pozniej byli razem i powalczylismy z Realem i Sportingiem na tyle zeby wyjsc z naprawde trudnej grupy LM.
Teraz niema zadnego i jest lipa!I co ma zrobic Magiera zeby Legia grala lepiej???Jesli nie mamy rozgrywajacego z prawdziwago zdarzenia to zapomnijmy o dobrej grze!Rado wraca dopiero w styczniu,ile do tego czasu stracimy punktow?Czy odrobimy?Do dziela Prezesie!Bez wzmocnien nie damy rady!!!

Cch, 09.09.2017 22:41:53 - *.100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A co Ty takiego próbujesz?? I zastanawia mnie jedno, jaki cel miały zmiany w 82 i 86 minucie?

F i l u 3 k o l o r y, 09.09.2017 22:42:46 - *.195.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niech wszyscy odejdą. Zarząd, trenerzy, pilkarze i tempe kibolskie zachlaj mordy. Niech nawet rozwiążą ten klub i sprzedadzą stadion. Ja zostanę z herbem Legii na ścianie i na sercu opowiadając młodym pokoleniom historię pewnej miłości. (L)ove!

antyk, 09.09.2017 22:44:36 - *.115.ipv4.supernova.orange.pl

jezu ale głupek wioskowy,co się z nim stało???

L P, 09.09.2017 22:46:03 - *.110

ludu czas sie ogarnac... to co sie teraz dzieje w druzynie to jest wielka pomylka ale my mozemy zrobic... TYLKO POGADAC nadszedl czas na zmiany i to po Twojej wypowiedzi J.M chcesz czegos sprobowac to sprobuj to teraz... zacznij od bramkarza, a dalej to zagraj broziem aztiz pazdan( jedza) jeden albo drugi w skladzie , dla dwoch nie ma miejsca hlousek poziej jeden defensior MONA ( PO TO BYL SCIAGNIETY DO KLUBU) Nagy i Kucharz na skrzydlach Szymanski z Pasquato na ofensywnych (DO ROZGRYWANIA) I NA SZPICY OBOJETNIE KTO Z DWOJKI SAIDOKU albo SAIDOKU

Sebo(L), 09.09.2017 22:50:04 - *.play-internet.pl

Kreatywne rozgrywanie przez Moulina? Hahaha,czy Magiera sobie z nas wszystkich jaja robi czy co? Moulin nie rozegrał w nowym sezonie ani JEDNEGO meczu za który możnaby było go pochwalić a Magiera liczył na jego kreatywność na boisku! Po prostu kabaret! Cud się nie wydarzył.

(L)eon, 09.09.2017 22:55:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl

W SOBOTĘ ZOBACZYMY LEGIĘ WALCZĄCĄ O WYGRANĄ OD PIERWSZEJ MINUTY.LEGIĘ KTÓRA BĘDZIE CHCIAŁA REALIZOWAĆ ZADANIA ZAGRAĆ DOBRZE I SKUTECZNIE - to słowa magica z piątku. Trenerze jedno pytanie jak będzie wyglądała gra gdyby pseudo kopaczom zachciało się przejść obok meczu bo w tym walki nie widziałem.

marcelinho , 09.09.2017 22:58:33 - *.dynamic.chello.pl

Mioduski oglądaj sam sobie swoje mecze swoich grajków. Masz cały stadion więc do wyboru do koloru .możesz wybrać najwygodniejszy fotelik i kibicuj. Ja pieprze taką grę i piłkarzy. Nie masz Magiera napastnika ?A może rado zgłosiłes,byś sprawdził może siedzi na ławce?

Kami(L), 09.09.2017 23:06:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Magiera Jacek....weź Ty już spier... do domu.

Urban, 09.09.2017 23:40:06 - *.7-1.cable.virginm.net

O qrwa, Moulin z Jodlowcem kreatywni rozgrywajacy

Luki, 09.09.2017 23:43:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tyle kasy przewalaja a produkt pilkarski jaki sprzedaja to dno,maniana,tandeta,hinszczyzna,szmelc,bagno,scierwo, jacek chyba obral taktyke im dluzej tym wiecej kasy , z porazek jakos wybrnie w swoich dyplomatycznych wypowiedzi,nic sie nie stalo magiare nic sie nie stalo, konto sie zgadzalo..magiera nic sie nie stalo :)

(L)evy, 10.09.2017 00:06:11 - *.181.internetia.net.pl

ILE JESZCZE BĘDZIESZ PATAŁACHU NISZCZYŁ NASZĄ LEGIĘ ?!!

Andrzej , 10.09.2017 00:12:40 - *.centertel.pl

Jesteś beznadziejny frajerze, nie masz jaj i to widać i nie szanujesz się bo nie potrafisz zrezygnować

tommm, 10.09.2017 00:31:59 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Śmieszą mnie wasze komentarze! Wielcy znawcy futbolu którzy nie znają prawdziwych przyczyn porażek i złej formy zespołu. Oczywiście, najłatwiej zbluzgać i udupić trenera bo przecież to on jest za wszystko odpowiedzialny tak? Prawda leży gdzie indziej i najgłupszą rzeczą teraz jest zmiana trenera! Co ma to zmienić? Każdemu zdarzają się kryzysy. Legia niestety trafiła na najgorszy moment ale jestem pewien że podniesie się i z tego. A co to przyczyn i tego co się dzieje winiłbym przede wszystkim nasz zarząd i działaczy. Oczywiście wiadome było że Vadisa i Nikolica nie zatrzyma się w klubie, ale mi najbardziej żal jest tego że pozbyto się Priijovica, ktory jest w tym momencie w życiowej formie. Mysle ze zostałby w klubie jesli zapropnowano by mu dobre zarobki, alee po co przeplacac, wezmiemy Necida i jemu zaplacimy te pieniadze:P Nieudane transfery, chociaz w Sadiku widac potencjał to samo w Niezgodzie ktory mam nadzieje ze na dobre zagosci w 11. Pazdan niestety jeszcze sfrustrowany nieudanym transferem, Jedza trochę słaba forma, to samo Hlousek, Astiz może się jeszcze rozegra, Kopczynski bardzo słaby. Ogolnie rzecz biorac nie ma na ten moment zawodnika który byłby w optymalnej formie a to smutne. Trzeba jednak wierzyc i nie rzucac psów na trenerze. Dla mnie nadal Magiera to trener na lata w Legii i mam nadzieje że będzie drugim Fergusonem w UTD czy Wengerem w ARS. Trochę wiary!

PLBBOY, 10.09.2017 01:00:47 - *.adsl.inetia.pl

MagieraOUT!!! KopczyńskiOUT!!!

Www, 10.09.2017 01:14:52 - *.play-internet.pl

Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, ale najlepszy okres Trenera Jacka Magiery był po przejęciu drużyny w trakcie rundy jesiennej po swoim poprzedniku. I tu jest haczyk. Kto przygotował drużynę? Hasi! A że nie miał po drodze z piłkarzami to oni grali jak grali...
Przyszedł Pan Jacek i było super.
Ale potem runda wiosenna i co? Przeciętność...
A teraz?
Katastrofa to najdelikatnejsze słowo...
Tą rundę którą każdy się zachwycał to miał przygotowaną po Hasim a jak sam musiał to każdy widzi

Rafał, 10.09.2017 01:18:00 - *.dynamic.chello.pl

KIBICE SUKCESU

Dopiero był dobry, a teraz co?

Puknijcie się w łyse łby!

Teresy55, 10.09.2017 01:27:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Prezesy się zmieniają, trenery się zmieniają a żewłak ten sam. PS. Zarząd winny? Magiera jechal na przygotowaniu Hasiego i Pana Vadisa! Sam pokazał ile jest wart!

Renia35l, 10.09.2017 01:32:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nikt w ekstraklasie nie ma Vadisa i Nico w klubie a graja lepiej od nas! Ogląda sie mecze i w piątek bramki, akcje itd. przychodzi mecz Legii i padaka tu styl jest do bani! Zero gry

Do karo(L), 10.09.2017 01:36:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Sam sìę puknij. Jeśli piłkarzom się nie chce grać to JM powinien to widzieć i do rezrew ich wysłać! Szybko by wrócili

tessen, 10.09.2017 03:47:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja nie wiem czyja to wina . Wiem tylko, że drużyna nie potrafi biegać, nie potrafi skakać, człapie po boisku i przegrywa znakomitą większość pojedynków siłowych. I piłka im skacze na kilka metrów przy prostym przyjęciu. A dodatkowo że się kompletnie nie rozumieją. Gdybym miał zgadywać to wskazałbym na Krzepotę z małą domieszką Magiery , który nie wie co robić w beznadziejnej sytuacji, ale to tylko domysł. Wszystkie problemy biorą się wg mnie ze złego przygotowania. Przecież circa 20 zawodników nie zapomniało nagle jak się gra w piłkę.
Ps Jędza gra taką padlinę, że tęsknię za Broziem. Czy naprawdę doświadczony zawodnik, reprezentant, nie potrafi się zmobilizować ?

Panowie piłkarze, jeśli nie pasują wam treningi, jeśli widzicie że nie dają rezultatów. mówcie o tym dużo i głośno. Nawet w mediach jeśli inaczej się nie da.

dno , 10.09.2017 05:41:03 - *.dynamic.mm.pl

Mioduski albo zrob cos albo kup sobie huragan wolomin lub cos innego zrob szkole i idz od zera to jest LEGIA a nie ruch ani inny paparuch. Magiera co ty gadasz co ty robisz to dno od 90 lat takiego syfu nie widzialem zeby pilkarze nie umieli grai podawac akcji nie robic masz 3 reprezentantow co graja dno w klubie i kadrze lepszy od ciebie alban kadra grala legia lm a tu h..j

Do karol(L) , 10.09.2017 06:41:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kolego oglądałeś mecz? Jak nie to dokładnie jeszcze raz oglądnij i nie wypisuj bzdur . Widać było jak na dłoni że byli szybsi ,zwrotniejsi o niebo przerastali nas motoryką a dziadek Robak na tle naszych wyglądał jak sprinter . W Śląsku teraz to prawie wszyscy nowi i tam nie potrzeba czasu na zgranie ,poznawanie zespołu i inne dyrdymały jakie opowiada Magiera .Transfery nie dobre ? a jak mają się prezentować nowi jak są trenowani przez trenera amatora a cały zespół gra fatalnie a zawodnicy bez Formy .Za przygotowanie zespołu ,taktykę itp.odpowiada trener i sztab szkoleniowy i to oni są winni sytuacji w klubie . Inna sprawa że sami się nie zatrudnili tylko słynne trio właścicieli i i w tym aspekcie rzeczywiście wina jest po ich stronie .

Kipkorir, 10.09.2017 07:11:37 - *.dynamic.chello.pl

Powtórzę po raz kolejny - drużyna pod wodzą Magiery z rundy na rundę wygląda coraz gorzej. W każdej przerwie rozgrywkowej odbywają się zagraniczne pseudo-zgrupowania polegające na obijaniu poprzeczki i grze w siatkonogę. Wcale nie dziwi mnie to, że Vadis, Prijović czy Nikolić chcieli odejść. Trzeba być ślepym optymistą, by rzucać tekstami typu "płaczki" czy "kibice sukcesu" i nie widzieć tego, jak to wszystko stacza się po równi pochyłej w dół. Ostatnia szansa na puchary 2018/2019 to Puchar Polski... OK, tylko po co? By przemęczone gwiazdki znów odpadły we wszystkich możliwych eliminacjach i po tym jakże wyczerpującym maratonie nie miały już sił na grę w lidze?

Hiszpan, 10.09.2017 07:29:24 - *.play-internet.pl

Wuefisto a Kucharczyk jak wykorzystuje wolny weekend: rybki? nowa torebka w galerii? kebabik?

Bad79, 10.09.2017 07:48:58 - *.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie rozumiem dlaczego większość wylewa pomyje na naszego trenera,a nie na zarząd I piłkarzy.To legionista z krwi I kości który zrobił bardzo dużo dobrego dla naszego klubu.Rzeczywistość jest taka że mamy bardzo przeciętnych grajków.Mieliśmy wspaniałe jak na Legię poprzednie sezony,ale mieliśmy w składzie Prijovica,Nikolica,Odjidję,Radovica którzy kreowali grę.Teraz nie mamy żadnego z nich.A transfery do klubu cieniutkie.

SzybkiJacekM., 10.09.2017 07:50:22 - *.play-internet.pl

...a mecz ze Zdzieszowicami już tuż tuż... To będzie bailando na stadionie w Opolu ;) Jacek może do tego czasu jakiś dodatkowy trening? (pyta Pudelek) i jakby był prawdziwym trenerem ligi polskiej, a nie mięczakiem, to by odpowiedział: Pudelku tu nie trzeba trenować, tu trzeba dzwonić!!! Vide: ostatnie mecze Sportingu Lisbona w lidze portugalskiej ;)

Peter, 10.09.2017 08:00:39 - *.centertel.pl

Co Wy chcecie od Magiery, tu Ferguson by nie pomógł... te pseudo grajki są do niczego i tyle w temacie...

Afro, 10.09.2017 08:04:59 - *.dynamic.chello.pl

Pan Jacek probuje to co Pan Adam w meczu z Danią czyli jeden napastnik konsekwentnie. Winą działaczy jest ze nie ma dobrego napastnika ani rozgrywającego a winą trenera jest brnięcie dalej w tą samą, złą taktykę. Daj Pan dwóch napastników w końcu - gorzej być i tak nie może.

adek , 10.09.2017 08:20:16 - *.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A kim on ma grać,miał skład to wygrywał,zarząd winny a nie Magiera,jakby był chętny to i pazdan i GUI by też sprzedali a później do magiery pretensje

Kami(l), 10.09.2017 08:33:59 - *.dynamic.dsl.as9105.com

Jestescie nienormalni. Rok temu jak magiera wyciagal nasza legie z dolka to byl bogiem. Wielbianym I kochanym. Teraz jak nie ma kim grac to nagle wypierdzielaj. Zgonic wszystko na zarzad(korporacje) kupic tanio sprzedac drogo.

(L)...., 10.09.2017 08:41:03 - *.dynamic.chello.pl

Co wy barany pierd..... Z czego on ma robić wyniki? Kim ta drużyna ma grać jak co okienko się kur.. wyprzedaje za każdym razem najlepszych zawodników,, z gówna bata nie ukręcisz, więc zastanówcie się kto jest gównem.....

sylwiusz11, 10.09.2017 09:00:53 - *.adsl.inetia.pl

do tych co piszą , ze Magiera nie ma kim grać!!!

oto skład z ostatniego meczu poprzedniego sezonu :

(1) Arkadiusz Malarz ++
(55) Artur Jędrzejczyk ++
(5) Maciej Dąbrowski ( na ławce)
(2) Michał Pazdan ++
(14) Adam Hloušek ŻK ++
(6) Guilherme
(15) Michał Kopczyński ++
(75) Thibault Moulin ŻK ++
(8) Vadis Odjidja-Ofoe i
(21) Dominik Nagy ++
84 (22) Kasper Hämäläinen
(32) Miroslav Radović

jak widać 7 tych samych piłkarzy i 8 na ławce z ostatniego meczu pop sezonu wiec ci ludzie nie zapomnieli jak grac w piłkę --co nie ???? znawcy

tylko trzeba ich u miec przygotować a nie bez szybkości bez pomysłu na grę to już rola trenera jest -prawda?

na wiosnę MAGIERA miał jeden pomysł na grę nazywał się on VADIS i nic wiecej nie robił --puszczał na boisko Vadisa i chorego Rado i tytuł " sie zdobył" sam

a teraz pokazuje jaki z niego trener jest

a po za tym nie wierzę , że nie miał nic do gadania przy transferach więc wiedział jakiego szrotu mu ściagają


a Vamara Sanogo to juz jest jego autorski projekt - on go chciał z Zagłębia i pytam sie gdzie jest ten wielki piłkarz?

dodam , że wzmocnił również swój sztab trenerski Panem Kozubkiem --człowiekiem z IV ligi bez jakichkolwiek papierów do pracy w klubie ekstraklasy

no to tyle na temat warsztatu pracy naszego trenera!!!!

ras, 10.09.2017 09:01:10 - *.internetdsl.tpnet.pl

Nie dziwię się , że Vadis chciał odejść ...
Magiera jeżeli jak twierdzisz szanujesz Ten Klub to odejdź !!!!
Opiekun dzieci na koloni to miejsce bez urazy dla ciebie.

jo, 10.09.2017 09:20:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl

skocz do baseny w PKiN na główke bez wody

grzesiek, 10.09.2017 09:22:13 - *.centertel.pl

Ja rozumiem trenerze ze lipiec i sierpien to ciezkie miesiace dla polskich pilkarzy ALE ZE WRZESIEŃ TEZ ? ? ?

D, 10.09.2017 09:22:51 - *.centertel.pl

HAMUJCIE TROCHĘ BUZIE BO TO ŻADEN WASZ KOLEGA. ALBO SAMI WYPIER... LAMUSY.

@rek, 10.09.2017 09:25:12 - *.dynamic.chello.pl

do (L)
To ty przestań pierdo..ć... Zapomnij już o tym Niko, Prijo, VOO i zejdź na ziemię... W obecnym składzie (L)egii jest nadal kilkunastu mistrzów Polski... Przy dobrym trenerze i dobrej taktyce boiskowej powinniśmy tę siermiężną ekstraklasę pojechać po 1,2 : 0... Co w takim razie mają powiedzieć inne zespoły w ekstraklasie, które mają w swoich składach samych noname-ów, ligowych ogórków lub emerytów (vide: Robak), a mimo to grają dobrze..? Koleżko, ochłoń i to ty zrozum, jak i reszta obrońców Magica, iż ten WF-ista spieprzył przygotowania do sezonu a do tego nie ma charyzmy i posłuchu w szatni... Pozdro (L)

marcelinho, 10.09.2017 09:26:57 - *.centertel.pl

Do kolegów piszących powyżej. Czerczesow miał jaja i jak się dowiedział że nie będzie transferów godnych walki o LM to odszedł. Tu nasz magiczny Jacek błyszczy mówiąc że nie ma napastnika mając wczoraj czukwu. Pozwala na wpisanie do protokołu meczowego Radovica który jedzie na operację I trzech bramkarzy w meczu pucharowym .nie potrafi wpłynąć na grajków żeby chociaż w czoło kopali się w szybszym tempie. Nie ma widać wpływu na nic .na treningi ,na grę na transfery . Kto pamięta szybki mecz Legii z pewną wygraną akcjami po skrzydłach czy prostopadłymi podaniami . Oni mają 1-2 celne strzały w meczu i 30% posiadania. Nie no Jacek nie jesteś winny . Wziąłeś zespół przygotowany z VOO Prijo Niko i tak dalej . Już wtedy jechałeś na fali .Ale trzeba było myśleć i wymuszać transfery. A nie czekać do ostatniej chwili brać ludzi z nadwagą albo innych którzy muszą się aklimatyzowac 3 mce.to jest k.wa LEGIA WARSZAWA

Andrzej do barana (L).... , 10.09.2017 09:27:19 - *.centertel.pl

Każdy klub na świecie sprzedaje zawodników więc to żadne zaskoczenie.
Magiera był chu.., jest i będzie. Legia za jego kadencji gra bez pomysłu i taktyki i śmieszą mnie teksty że wyciągnął Legie z dołku bo z dołku wyciągnął Legie Vadis, który wygrywał sam mecze i w składzie nie było już Nikolica i Prijovica.
Gra bez Vadisa potwierdza jak beznadziejny jest Magiera.
A teksty kim ma grać Magiera to odpowiadam, reprezentantami kilku krajów, bo chyba żaden klub w Polsce nie ma tylu.
Wszystkie kluby w Polsce nawet te najgorsze potrafią rozgrywać piłkę, my nie i nawet jakby teraz był Nikolic czy Prijovic to nic by nie zrobili bo by piłki nie dostali.
Teksty Magiera że dziękuję za lekcje, graliśmy dobrze są żenujące

Ultra, 10.09.2017 09:27:56 - *.dynamic.chello.pl

A ja się pytam,co ty człowieku robiłeś przez te dwa tygodnie. Jakie elementy poprawiłeś w naszej grze. Wychodzimy że Śląskiem trzema defensywnymi jakbyśmy przyjechali do Barcelony,a najlepsze jest to że w środku pola kompletnie nie dawaliśmy sobie rady. Więc na mecz z xraxa ustawiasz drużynę jeszcze bardziej defensywnie. Legia to nie akademickie laboratorium abyś się tutaj uczył. Jak potrzebujesz starzy to wracaj sobie do Sosnowca. Legia to klub który ma w sobie geny wykrywania a przede wszystkim gen prowadzenia gry w meczu,a nie my się cofamy i czekamy kiedy przeciwnik strzeli bramkę tak może grać sobie Śląsk

Won, 10.09.2017 09:36:28 - *.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Czasy trenerow bez honoru przyklejonych do stolkow. Jak on ma miec charyzme u kopaczy jak nawet po serii klesk do dymisji nie potrafi sie podac. Najlepszy jest w nawijaniu makaronu na uszy dziennikarzom i wlascicielowi klubu.

mietek, 10.09.2017 09:49:06 - *.ssp.dialog.net.pl

@ @rek: Oj, złote słowa przyjacielu. Warto jeszcze dodać, że co konferencja, to Magiera szuka wymówek - zupełnie tak, jakby mecz był rozgrywany gdzieś w mongolskich stepach i nikt go nie mógł obejrzeć. Karny dla Śląska kontrowersyjny? Ok, zgoda. Ale nasz gol na 1:0 padł po spalonym i tego już specjalista od klubowych herbów nie widzi.
Potem gada coś, że po stracie drugiej bramki dążyli do wyrównania? WTF? Kiedy? Bo nie stworzyli ANI jednej sytuacji.
Jedynie Niezgoda w przerwie miał jaja mówiąc otwarcie, że nie zasłużyli na prowadzenie po pierwszej połowie.
Może prezes w końcu zrozumie, że nadszedł czas na zmiany, bo chemii między trenerem (?) a zawodnikami nie ma ani trochę.

Alan, 10.09.2017 09:51:11 - *.120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jak to kim ma grać zawodnikami co miesięcznie zarabiają po 100 tys złotych , przecież nie da się z dnia na dzień zapomnieć o tym jak się gra w piłkę ktoś ich na boisku ustawia ktoś ich trenuje dajcie spokój z ta obrona trenera wyniki mówią WSZYSTKO.

SZACUNEK I WSPARCIE DLA TRENERA MAGIERY , 10.09.2017 09:56:17 - *.adsl.inetia.pl

Zwłaszcza teraz będą mu potrzebne...

Sawo, 10.09.2017 10:00:19 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Nie moge juz patrzec na ten siwy pysk. Mam odruchy wymiotne kiedy po kolejnym przegranym meczu czytam ze... zdecydowalo 6 minut slabej gry... W domysle przekaz jest jednak taki: mecz trwa 90 minut i przez ten czas bylo wspaniale! Byla walka koncentracja i spelnianie zalozen taktycznych ale te nieszczesne 6 minut ktore sa niczym w skali calego spotkania i ktore bylo elementem przypadku zawazylo! Jak wiemy przypadki sie zdarzaja takze wierzymy dalej pracujemy wyciagamy wnioski i ta druzyna w koncu odpali!
Rece opadaja... poprostu brak mi slow. Ten klaun wystawia sklad bez skrzydlowych i z 3 defensywnymi pomocnikami z naszym wodzem Kopą w 1 skladzie i tym nieporozumieniem Pasquato oraz po raz pierwszy w tym sezonie dwoma napastnikami ktorzy nigdy ze soba nie grali i liczy na co??? Na eksperymentu to trenerzyno od siedmiu bolesci miales czas podczas przerwy na kadre a nie w bardzo waznym meczu o punkty!

Dlaczego Nagy byl na lawce? Czemu gral ten paralityk Kopa a posadziles na lawce Mąke?

O co tu chodzi? To jest zwykly sabotaz!!! Jak razem z Krzeszczem smialismy sie z odgrzewanych kotletow typu Pasquato to wiekszosc szczekajacych tu teczowych pieskow na nas naskakiwala. Co teraz powiecie? Ile czasu taki byly gwiazdor Juve ma brac kosmiczna pensje i sie odbudowywac?

Nie bede komentowal wypowiedzi gosci typu @tomm @rafal i @kami(l) bo zywczajnie nie wierze ze istnieja. Sadze ze podstawionymi ludzmi ktorzy pisza dla rownowagi.

Dzis lech odjezdza nam na 4 punktu i wyprzedza nas gornik. A potem sie zobaczy! Pracujemy dalej i wyciagamy wnioski a ta druzna odpali!

Krzeszczu, 10.09.2017 10:10:07 - *.cust.bredband2.com

@ Sawo: Brawo Ty! Swietny wpis.
Pozdro!

Krzeszczu, 10.09.2017 10:12:14 - *.cust.bredband2.com

@ Sawo: A pamietasz jak jeszcze tylko kilka dni temu sam Woytek mi wyjechal ze mam totalnie zero pojecia i sie göwno znam?
:-)
Takie czasy i taki klimat.
Pozdro.

Woytek (LL!): Krzeszczu, proszę cię... Nie zakłamuj rzeczywistości i nie schlebiaj sobie za bardzo. Temat dotyczył tylko i wyłącznie SIATKONOGI, gdzie ewidentnie pokazałem Ci, że nie masz racji. KROPKA.
W żadne inne szczegółowe dyskusje się nie wdawałem i nie zamierzam wdawać.

Bodo, 10.09.2017 10:17:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do tych co narzekają na transfery. Która drużyna z ekłapy ma silniejszy skład od Legii? Z tymi grajkami Legia powinna wciągać 3/4 ligi w klapkach, pod warunkiem, że ma trenera.

Co za cZasy, 10.09.2017 10:25:11 - *.dynamic.chello.pl

Z trenerem-idiotą ,daleko nie zajedziemy ...

Sss, 10.09.2017 10:26:40 - *.adsl.inetia.pl

Legia w rozsypce

marcelinho, 10.09.2017 10:29:31 - *.centertel.pl

Inne kluby mają lepszych "piłkarzy "niż nasi ?? Można być gorszym a" wypruć sobie flaki", wrócić z podbitym okiem bez zęba i to by na pewno kibice zauważyli. Przegrać 2-1 a 2-1 tak jak wczoraj to zupełnie dwie różne sprawy .2 strzały. Człowiek z miłości (nieodwzajemnionej )ogląda albo po prostu z nudów, czy przyzwyczajenia. I szczęśliwi Ci co mogą zrobić flaszkę i oglądać jednym okiem . Ile jeszcze Mioduski będziesz nas mamić transferami typu Hildeberto ,Sanogo czy innymi drewnami typu Pasquato? Radovic 33 lata będzie ciągnął zespół???sadiku ?Kucharczyk?i tak wiele zrobił przez te lata ale to nie Messi? Nie stać cie na transfer za 1-1.5 mln to daruj sobie .kibice nie są ślepi i głupi

Czech, 10.09.2017 10:53:08 - *.centertel.pl

Magiera WON!!!!
Klub z europejskimi aspiracjami zatrudnia totalnego nieudacznika ktory nawet 3-ligowego zespolu nie potrafil ogarnac.
Magiera wynos sie z Legii i nigdy tu nie wracaj. Byles marnym pilkarzem i jestes beznadziejnym trenerem ktory doprowadzil druzyne na samo dno. Gorzej grac juz nie mozna!

Gepetto, 10.09.2017 10:54:03 - *.dynamic.chello.pl

1. Oho zaczyna się na sędziów.
2. Budowanie L jak polonista no to niedługo będziemy mieć derby.
3. Próbować można w sparingach.
4. Zapytaj braci polonistów o skrzydłowych i napastników jak ich brakuje. Przecież oni mają potężną bazę cud piłkarzy.
5. Czemu tak Niezgody nie cierpisz?

Krzeszczu, 10.09.2017 10:56:39 - *.cust.bredband2.com

@ Woytek: Wczoraj Man Shitty Guardioli rozjechali Liverfool Kloppa az 5-0.
Takze od dzisiaj, dla mnie, siatkonoga jest git! :-)))

Pozdro.

grzesiek, 10.09.2017 11:03:14 - *.centertel.pl

Nie poddawaj sie
Jacku Magiera
Nie poddawaj sie
Pensja musi by przelana
Lalaal

Tom87, 10.09.2017 11:03:39 - *.12-3.cable.virginm.net

Żenada w tym klubie to są kibice !!!
Zostawić w pokoju Jacka i Midula !!!
Tylko z nim Legia może być Wielka
!!!!

L, 10.09.2017 11:27:13 - *.146

Czy naprawdę jedynie Magiera odpowiada za tę beznadziejną sytuację? Nie sądzę. I powtórzę "flagową inwestycją" Legii nie powinny być boiska a drużyna. Zawsze i niezmiennie. L!

Gimbi, 10.09.2017 11:35:52 - *.dynamic.chello.pl

Najbardziej irytujący jest ten maniakalny upór Magiery nudnym graniem trzema defensywnymi pomocnikami i brak zaangażowania piłkarzy. Można dostać oklep, nawet od malinowych, lecz po WALCE, a tej już baaaaardzo dawno nie było :-( :-/ Nie trawię i nie toleruję braku ambicji i waleczności w sporcie.

Otwock, 10.09.2017 11:44:07 - *.play-internet.pl

Dosc.

konrad87, 10.09.2017 11:55:43 - *.play-internet.pl

hahah Polonisci wypad z tej strony ...piszcie sobie o swoich starych jacy sa beznadzirjny ,ze was splodzili ...hahah LEGIA MISTRZ ZAWSZE I WSZEDZIE !

Kibic, 10.09.2017 12:01:06 - *.dynamic.mm.pl

Próbuj zdala od Legii Warszawa wiecznie się uczący i próbujący marny trenerze

Do Andrzeja...., 10.09.2017 12:01:19 - *.dynamic.chello.pl

Tak.... sprzedają, ale mając 25 dobrych zawodników sprzedają kilku a nie, mając 5 zajebistych sprzedają 5 .. taka jest roznica, nie porownuj calego swiata z nasza liga i naszym krajem bo sie mijasz z prawda i nie wazne ze Vadis wybronil Magiere, bo jakoś ten kozoje... nie potrafił do niego dotrzeć, wiec szacuenk za mistrza, że jemu sie udalo, Magiera jest jeden, a kopaczy jest 25, i on nie ma bezposredniego wplywu na to kogo sciagaja do klubu a kogo sprzedaja, nikt kto nie był trenerem, kierownikiem czy menadzerem, lepiej niech sie nie wypowiada bo rpawda jest taka, ze jakby nie bylo to dostajesz GOWNO i masz cos z tego ulepic i nikogo nie obchodzi w jaki sposob to zrobisz.

lob, 10.09.2017 12:30:29 - *.dynamic.chello.pl

cytując pewnego klasyka - " spieprzaj dziadu "

Sawo, 10.09.2017 12:32:20 - *.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Krzeszczu

Zwyciestwo z zaglebiem bylo wypadkiem przy pracy a ze cala liga gra dramat to nagle okazalo sie ze mamy punkt straty do lidera. Nic gorszego stac sie nie moglo bo znowu okazalo sie ze wcale nie jest tak zle i pojawili sie obroncy tego nauczyciela Wuefu ktory posiwial juz jako nastolatek. Wczoraj przy zwyciestwie i prawdopodobnym remisie lecha w szczecinie moglismy zostac liderem i wtedy ci wszyscy Janusze ogladajacy studio plaza z Maryla Rodowicz jako ekspertem zaczeli by glosic swoj lewacki belkot o wyjsciu z kryzysu.

Jeszcze gorsze od wypowiedzi tego tragikomedianta sa wpisy teczowych gamoni ktorzy chodza tylko raz do rokuna stadion na mecz z lechem z pomalowana twarza i strzelaja sobie selfie z eLka pokazana lewa reka. Tacy ludzie nie rozumieja czym jest pilka kibicowanie ukochanej druzynie i czym sa porazki lub strata chocby jednego punktu pod koniec sezonu. Dla nich mecz to mecz.

My nosilismy magiere na rekach w poprzednim sezonie? Ja nie nosilem. Cieszylem sie jak wygrywalismy tak samo jak mimo braku sympatii i poszanowania umiejetnosci dla naszego kapitana Kopy bede sie cieszyl z jego dobrego meczu. To normalne bo kocham Legie i jej dobro jest dla mnie najwazniejsze nawet z Kopa w skladzie i magiera u sterow. Problem pojawia sie wtedy gdy ten magiera i Kopa sa autorami porazek. Kopczynski odkad jest w Legii nie zagral nawet jednego dobrego meczu a mimo to gra wiec mam klaskac magierze za jego decyzje? Bede klaskal jak beda wygrywac a jak przegrywaja to krytykuje. Tak samo jak wielokrotnie spotykalem Moulina i Nagiego w The View i Enklawie i nieraz widzialem ich po nocach wracajacych. Wszystko ok dopoki wygrywamy ale jesli gramy rynsztok to ja tolerowal ich powrotow o 5 rano nie bede.

Kazdy swiadomy i znajacy sie na pilce kibic Legii wie ze mistrza wygral nam Vadis. Wygral i to szczesliwie dzieki przypadkowemu zwyciestwu w Gdansku i fartownym w Poznaniu w 94 minucie. Mimo tych przypadkowych zwyciestw jagiellonii zabraklo 3 minut by odbior pracy tego klauna byl zupelnie inny. Wystarczyl remis w Poznaniu i nie zagralibysmy nawet w pucharach!

Albaniec wylecial po kilku przegranych bo byl czlowiekiem z zewnatrz a magic? Psuje rujnuje dewastuje odpada z pucharow przegrywa w lidze i dalej jest trenerem! Gdzie tu obiektywizm tych obroncow? Czemu nie broniliscie tak tego pasterza? Czemu Vadisa po kilku nieudanych kolejkach na poczatku sezonu juz umieszczaliscie w rezerwach a goscie typu czukwu czy inny pasquato maja taki margines bledu?

Jak dostrzego w tym logike to bede o tym dyskutowal a w chwili obecnej moge tylko komentowac.

pepe2000, 10.09.2017 12:33:38 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

Nie zgadzam się z częścią kibiców, którzy twierdzą, że obecny poziom gry i wyniki to wina transferów, broniąc jednocześnie Magiery.

Ludzie, na puchary europejskie, to jasne, że transfery nie wypały, choć z tą kadrą powinna być grupa w LE patrząc z kim odpadliśmy.

Na naszą słabą ligę, to spokojnie ta kadra by wystarczyła, ale kto przygotowywał zespół do sezonu, kto uczył, coś wdrażał w okresie przygotowawczym? Gdzie jest taktyka, gdzie przygotowanie fizyczne, gdzie jakikolwiek styl Legii? Nie ma drużyny po prostu, a odpowiedź jest prosta.

Dla Magiery to jeszcze za wysokie progi ( sam zresztą wciąż powtarza, że eksperymentuje, uczy się), zmarnował okres przygotowawczy, źle przygotowany fizycznie jest zespół, nie ma On pomysłu na styl gry drużyny i miota się jak pijany między drzewami w lesie we mgle. Ma swoich pupili, którzy nie powinni nawet zasiąść na ławce rezerwowych i do tego podejrzewam, ze w szatni jest słabo i w zależności co tam się dzieje, to albo nie potrafi dotrzeć do graczy, stworzyć monolitu, albo nie potrafi złapać za jaja i postawić do pionu (stawiam na to drugie).

Uważam, że zmiana trenera to jedyna szansa póki jeszcze nie jest źle, bo potem może być za późno. I na dobrą sprawę to chyba pierwszy lepszy kibic z L w sercu sam by lepiej ten zespół ustawił, niż On, bo przez jego eksperymenty, to Ci zawodnicy mają kręćka.

ras, 10.09.2017 12:40:11 - *.internetdsl.tpnet.pl

z każdej normalnej roboty gdybym miał takie wyniki i tak je usprawiedliwiał wywalili by mnie na zbity pysk pania Magera

Foresto, 10.09.2017 12:50:58 - *.play-internet.pl

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... Niepokonanym.

lob, 10.09.2017 12:52:00 - *.dynamic.chello.pl

eden z podstawowych błędów Magiery było wystawienie na obronę Astiza zamiast Dąbrowskiego. Przy wysokim Dąbrowskim, Robak by tak nie strzelił z główki.....
drugi błąd to Kopa, od początku powinien grać Mąka.
Trzeci to Hlousek, jest w tej chwili bez formy, cień zawodnika z poprzedniego sezonu.
Na lewej obronie powinien grać Jędza ( chociaż też w słabej formie, ale lepszej opcji na dzisiaj nie ma ), a na prawej Broziu.
No i ten Włoch, jest słabiutki, strzela niecelnie i anemicznie, przelękniony, strach w oczach, od początku powinien grać Szymański i Węgier. Powinniśmy w tym meczu grać z jednym napastnikiem na zmianę.
Taktyk z Magika żaden..."człowiek siatkonoga " go w dziecinny sposób przechytrzył.
Stracone kolejne punkty. Tak grającej Legii od lat nie widziałem. Wolno, w jednym tempie, bez przyspieszenia, bez zaskoczenia czyli przewidywalnie.
Przydał by się mocny wstrząs wszystkim i właścicielowi, zarządowi, dyrektorom, sztabowi trenerskiemu i samym zawodnikom. Na stojący się dzisiaj meczów nie wygra, nawet w tak słabej lidze jak polska.

Krzeszczu, 10.09.2017 12:56:26 - *.cust.bredband2.com

@Sawo: Absolutnie nic dodac i nic ujac. Znasz moje podejscie do sprawy i wiesz ze sam juz od dluzszego czasu to samo mowie, tylko nie potrafnie tego tak samo fajnie ujac w slowa :-)))
(30 lat na obczyznie niestety ale robia swoje).
Swietnie podsumowales i trenera, i gre, wyniki, jak i tych intelektualnie ograniczonych koloru teczowego pseudo kibicow zaklaniajacych rzeczywistosc.

Ja tylko moge dodac jeden klasyczny cytat: Ja juz tego kurde nie wytrzymie :-)
Bylo milo i kurde fajnie a teraz kurde wypierdzielac!
:-))

Wolfik, 10.09.2017 12:57:09 - *.dynamic.mm.pl

Panie Jacku, z całym szacunkiem ale nic z tego nie będzie. Jest Pan człowiekiem inteligentnym więc z pewnością widzi Pan co się dzieje. Czy gramy trzy mecze w tygodniu, czy raz na dwa tygodnie wygląda to tak samo.

Drużyna nie umie wymienić trzech celnych podań do przodu, nie umie i boi się strzelać z dystansu, popełnia te same błędy przy wrzutkach z boku.

Są dwa wyjścia: albo zmiana trenera, albo wymiana drużyny. Niestety, nie można wymienić obu tych elementów a na dodatek okienko jest zamknięte. Reszty dodawać nie muszę....

@Jordan: Bardzo trafny komentarz. Pozdrawiam!!!

Pracodawca, 10.09.2017 13:10:11 - *.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Widze ze juz jedynym argumentem pozostaje ta elka w sercu. Niech Pan Jacek za te zaslugi obejmie portiernie i pucuje herb. A trenera na podstawie cv i sukcesow jak kazdego kandydata do jakiejkolwiek platnej pracy. Po okresie probnym wywalic i zmienic jak trzeba

Zyga, 10.09.2017 13:22:54 - *.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wroce do ogladania jak tego miernoty juz nie bedzie. Nie ma punktow nie ma ladnej gry dla oka wiec po ch...za to placic i jeszcze tracic cenny czas jest tyle ciekawszych rzeczy do roboty.

thc, 10.09.2017 13:54:18 - *.piekary.net

hhahaha

Kamil , 10.09.2017 14:28:10 - *.as13285.net

Sezon stracony więc można działać radykalnie w przerwie zimowej wyrzucić tych wszystkich pseudo gwiazdorow I zbudować drużynę od nowa na walecznych polskich pilkarzach którzy będą chcieli udowodnić swą wielkość

Legionista, 10.09.2017 15:02:48 - *.226

@Wolfik według mnie zmiana trenera tyle da co i nic... Niestety, ale mamy w drużynie "gwiazdorki" które już w Legii wszystko osiągnęli i chcą nowych wyzwań czyli nowy klub.. Jeszcze jakby była zmiana trenera to za pewnie trener byłby jak nowe transfery ( miodek się nie zna na piłce...).... Uważam że to jest dopiero początek i jeszcze będzie gorzej.... Może i lepiej bo wtedy zobaczymy kto jest "prawdziwym" Legionistą, a kto kibicem sukcesu... Tak się ostatnio zastanawiałem: W ostatnich latach trenerzy którzy zdobywali tytuł po sezonie grali gorzej... Skorża w Lechu - Wygrał MP, w następnym sezonie przegrał... Leńczyk w śląsku - Zdobył MP, w następnym sezonie przegrał... Berg- wygrał MP, w następnym sezonie przegrał itp... Jeszcze bym dodał czerczesowa - nie wiadomo co by było gdyby pozostał... Jestem pewny że MP (z takim składem jakim miał J.M) oraz 3 miejsce w grupie LM nie byłoby.... Mniejsza z tym... Legia w Historii nigdy nie wygrała 3 razy pod rząd i będzie ciężko to zrealizować - Słaba, przepłacona kadra, emeryci wystarczy na max: 3-5 miejsce nawet jak przyjdzie nowy trener... Jedyna nadzieja na jakiś puchar to PP i mam nadzieje że Legia wygra! (nie ważne jaki to będzie trener.)

chrzanogibon, 10.09.2017 15:03:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

SZKODA CZASU, SZKODA PIENIĘDZY, SZKODA ZDROWIA... KONIEC Z OGLĄDANIEM TEJ TRAGIFARSY!!!
TA BANDA PRZEPŁACONYCH KOPACZY NIE JEST GODNA GRY Z (L)-KĄ NA PIERSI!!!
ZERO AMBICJI, ZERO HONORU, ZERO ZERO ZERO...!!!
99% TYCH PSEUDOGRAJKÓW NIE ZASŁUGUJE NA JAKIEKOLWIEK WSPARCIE Z TRYBUN, BEZ WZGLĘDU NA TO CZY GRAJĄ NA Ł3 CZY NA WYJEŹDZIE!!!
TO, ŻE TRENER NIE MA POMYSŁU NA GRĘ ORAZ TAKTYKĘ WIADOMO NIE OD DZIŚ. POLECIAŁ CAŁY POPRZEDNI SEZON NA PLECACH VADISA I TYLE W TEMACIE. ZAMRAŻANIE PENSJI NIC NIE DA, WYSŁAĆ WSZYSTKICH DO REZERW, NIECH POKLEPIĄ NA KARTOFLISKACH ZE 3 MIESIĄCE TO MOŻE POKORY NABIORĄ! POZDRO DLA WSZYSTKICH KIBICÓW (L)!!!!

@rek, 10.09.2017 15:58:30 - *.dynamic.chello.pl

Koleżanki... Koledzy... Zatroskani bracia po szalu... Dni Magica są policzone... DM dobrze wie, iż coś musi zrobić, bo JM niczego już dobrego nie zdzia... Wrzód narastał od kilku miesięcy i teraz konieczna jest operacja przecięcia tego wrzodu... Wcale się nie zdziwię, jak za kilka dni przeczytam newsa: "Po spotkaniu i po długiej rozmowie z trenerem J.Magierą D.Mioduski uznał, iż misja pana Magiery w (L)egii jest skończona... Dziękujemy J.Magierze za dotychczasową pracę i życzymy powodzenia i sukcesów na nowej zawodowej drodze... Do czasu przyjścia nowego trenera tymczasowym trenerem pozostaje pan A.Vukovic..." Tak bym to widział... Pozdro (L)

Wolfik, 10.09.2017 16:23:15 - *.dynamic.mm.pl

@Legionista: masz sporo racji, ale właściciel chyba ślepy nie jest. Jak wspomniałem, nie ma zbyt dużych tych wyborów.

@rek: To całkiem prawdopodobne. I raczej jedyne w zaistniałej sytuacji.

k. , 10.09.2017 16:38:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie chcę bronić Magiery ale niektóre komentarze wobec niego są poniżej krytyki. Szanować się. A nie wyzywanie od k....tasów itd.

kibic, 10.09.2017 17:11:39 - *.dynamic.dsl.as9105.com

czerczesow z takimi grajkami gral by tak samo

Prawdę mówiąc , 10.09.2017 17:11:53 - *.play-internet.pl

Dlaczego w Legii niema Serbów jako zagranicznych piłkarzy jak już to oni mogą podnieść wartość zespołu
Przykład:
Svitlica,Nikolić,Radović,Drago Okuka,vuković
Słowiańska Krew

Andrzej, 10.09.2017 17:20:40 - *.121

Jest ku... tragedia i żenada i nikt nie ponosi odpowiedzialności. W żadnej firmie tak nie ma. Do obrońców magiery naturalna rzeczą jest jak nie na wyników to trener traci pracę, a jak problem piłkarzy, to przesuwa się ich do rezerw. W Legii nie dzieje się nic, nikt nie jest winny żenującego poziomu, jest ten sam trener i gra tymi sami zawodnikami, w reprezentacji Jędrzejczyk stracił miejsce.
Mioduski sam się nie zwolni bo to jego prywatna firma.

Legia grać kuźwa mać, 10.09.2017 17:45:44 - *.play-internet.pl

Pazdan wyciął i wszyscy na pazdana jechali w meczu z Gołębiem a to był zawodnik meczu dlaczego gdy zawodnik pokazuje twardość to dobrze o nim świadczy że mu zależy

Legionista, 10.09.2017 17:52:54 - *.226

@Wolfik, Zależy czy Miodek chce coś zrobić z Legią (tzw.Wielką Legie) bo np: może chce ograniczyć dług i sprzedać np:Chińczykom (ma wywalone na wyniki) ... Albo ten sezon może być traktowany np: zdobyć PP (póżniej zaczynamy przygotowywać się do sezonu...) i mamy wywalone na Lige - też tak może być. Zobaczymy czy Magiera pozostanie - Ja jestem przekonany że Magiera pozostanie do końca sezonu lub roku (1.zerwanie kontraktu też kosztuje.. 2.Ja się nie zdziwię że zaraz będzie "bunt" u piłkarzy...) Trudno teraz ocenić :) Jak zmienią trenera to ja oczekuję "Lepszego" kandydata, a nie jakiegoś np: Piotra Nowaka... (to też jest koszt...) Jeszcze się nie zdziwię że np: @rek będzie chciał z powrotem Magiere - Zatrudnią np: Rumaka i będziemy mieli "problem" ;)

@rek do Legionista, 10.09.2017 18:11:50 - *.dynamic.chello.pl

Koleżko, nie siej fermentu pod moim adresem i gęby sobie mną nie wycieraj... Ja od wielu m-cy piszę bardzo wyraźnie i jasno, iż chciałbym w (L)egii wyłącznie zagranicznego trenera... Trenera z dużym doświadczeniem trenerskim, w wieku 50-55 lat, który poustawia piłkarzy na boisku i w szatni... Trenera z mentalnością zwycięzcy, pazernego na wyniki klubowe i wyniki europejskie... Żadnego polskiego trenera z naszego piłkarskiego bagienka nie chcę widzieć w (L)egii... Tak więc Legionista "odperde" się ode mnie raz na zawsze... Is now that clear...??? Pozdro (L)

Legionista, 10.09.2017 18:30:44 - *.226

@rek, Ja nie sieję fermentu tylko dałem przykład (Jak cię uraziłem to przepraszam.) i wiem o tym że chcesz doświadczonego trenera. " Jeszcze się nie zdziwię że np: @rek będzie chciał z powrotem Magiere - Zatrudnią np: Rumaka i będziemy mieli "problem" ;)" Tu nie pisałem że chcesz Rumaka czy Magiere... Mniejsza o tym - Dalsza dyskusja nie ma sensu..

Krzeszczu, 10.09.2017 18:32:55 - *.cust.bredband2.com

@ @rek: tez sie z Toba zgadzam ze zadna polska mysl szkoleniowa u nas niczego nie wskora.

Ja bym chetnie widzial jednego z dwoch kandydatow:
1 - Paolo di Canio, bezprecedensowy twardziel, gral w najlepszych ligach aczkolwiek doswiadczenie trenerskie ma, hmmmm, skromne.
2 - Walter Mazzari, bardzo bogate trenerskie CV.

Obaj sa bez pracy.

Nie mam oczywiscie pojecia czy ktorys z tych panow "skusilby sie" przyjsc do Legii (aczkolwiek kraj, miasto, klub, piekne i wysokiej klasy), a jesli juz byc moze by sie ktorys skusil to oczywiscie jest kwestia za ile.

Ktos tutaj kiedys wspomnial o Avramie Grant. Ale on dla mnie taki jakis za flegmatyczny....

Jonas Thern byl genialnym pilkarzem, bardzo dobrym trenerem, jest to inteligentny czlowiek, obecnie w pierwszoligowym Värnamo jako trener mlodziezowki.
Värnamo to taka dziura zabita dechami. Moze by sie skusil na Warszawe i przy okazji sciagnal syna Simona Therna :-)

Wolfik, 10.09.2017 20:04:47 - *.dynamic.mm.pl

@Legionista @rek: Panowie, spokojnie. Mamy już sporo zmartwień, nie potrzeba nam waśnie pomiędzy sobą.

Co zamierza Mioduski, tego nie wiem (mam nadzieję, że sam zainteresowany wie). Zastanawia mnie co innego... jest wśród nas Kolega Gazza, który może nie pisze za często i zbyt wylewnie, ale za to treściwie. Jego posty zawsze czytam z zaciekawieniem, bo ma zazwyczaj sporo racji. Ostatnio pisał, że za miesiąc będzie inaczej, a piłkarze będą zapierdzielać aż miło. Nie wiem co takiego może, czy ma się wydarzyć za miesiąc....może ktoś wie coś więcej???

werty, 10.09.2017 20:40:16 - *.dynamic-zab-02.vectranet.pl

wyjeb...... pol druzyny wkoncu,i meczy mnie to gadanie ze nie ma pieniedzy oszczednosci to gdzie sa te pieniadze z LM i za transfery juz od paru lat,wiecznie sprzedaja kogos i kupuja szrot z adarmo

@rek, 10.09.2017 20:56:04 - *.dynamic.chello.pl

do Krzeszczu
Dobrze kombinujesz z tym nazwiskami trenerskimi... Ja osobiście nawet i rozważyłbym tego Avrama Granta... Facet zna biegle kilka języków, w tym j.polski... Nota bene od chyba roku ma polski paszport, więc chyba lubi Polskę... Do tego "troszkę" sobie potrenował na Wyspach Brytyjskich... Teraz chyba ma pod sobą rep. Ghany... Co jak co, ale on dałby radę wziąć za mordki te nasze "piłkarskie panienki"... Kwestią zasadniczą pozostawałoby jego wynagrodzenie, ale to już "broszka" DM...

Do Wolfik
Spoko, ja jestem wyluzowany i przyjmuję przeprosiny Legionisty... Pozdro (L)

kot, 10.09.2017 21:33:19 - *.dynamic.chello.pl

wez Magiera tą druzyne II, tam sie nie da wiecej spieprzyc i nie zapomnij o Krzepkowskim (jak żona Mioduskiego pozwoli)

mietek, 10.09.2017 21:47:43 - *.ssp.dialog.net.pl

@Krzeszczu: Long time no see :)))

Hm, szkoła skandynawska? Mogłoby być ciekawie. Przynajmniej umielibyśmy bronić. Wiem, jakie masz zdanie o ŁŁŁ, ale przyznasz, że za jego czasów jednak w obronie wyglądaliśmy całkiem dobrze.

DiCanio... Może by się i skusił, ale obawiam się wdrażany obecnie w klubie korporacyjny wariant "eko" sprawi, że nas na niego nie będzie stać. Podobnie chyba z Avramem Grantem. Pamiętam, że kilka lat temu był pomysł z nim jako selekcjonerem reprezentacji (chyba zaraz po niewypale ze Smudą). I wydaje mi się, że wtedy rozeszło się o pieniądze.

Niestety, boję się, że u nas na trenera z lepszej półki to chyba nie mamy co liczyć, bo Szopen będzie sępił kasy. A obecnego dyrektora sportowego nie podejrzewam o umiejętności negocjacyjne, które pozwoliłby skusić dobrego trenera czymś innym niż duże pieniądze.

Hiszpan, 10.09.2017 22:22:05 - *.play-internet.pl

WON Magiera i pół drużyny kupojady leniwe.

Krzeszczu, 11.09.2017 06:02:55 - *.cust.bredband2.com

@ mietek: no hello kolego :-)
Generalnke uwazam ze szkola skandynawska jest, jesli juz nie kiepska, to nudna.
A tym bardziej ta pilkarsko norweska czego LLL jest dowodem. Jak i ten ich bywszy trener reprezentacji ktory ciagle chodzil w kaloszach. Zapomnialem jak sie nazywa.
Ale pamietam ze za kadencji Therna HBK gralo bardzo fajna dla oka szybka pilke.
Cos jak teraz Östersund ktore ogralo Fenerbahce i PAOK.
Najchetniej widzialbym Mazzariego a po nim diCanio.

Mosze sprawdzic czy Gustawo Poyet jest wolny i jaka mial kariere trenerska. Bo pilkarska byla bardzo bogata.
Pozdro

mietek, 11.09.2017 08:06:55 - *.emea.ibm.com

@Krzeszczu: No, Gusa pamiętam. Zwłaszcza z paru kosmicznych bramek z Premiership :) Ale i tak myślę, że ludzie związani w przeszłości z Premiership to dla nas za wysoka półka. ŁŁŁ to był niechlubny wyjątek.

A co do nudy - zgadzam się z Tobą. Kiedyś w podobny sposób grali Włosi - 1:0 i potem męczenie buły. Ale z drugiej strony - przynajmniej w teorii drużynę buduje się od tyłu. Więc może by spróbować wariantu z dwójką trenerów, jak to kiedyś miała reprezentacja Szwecji? I wprowadzić podział kompetencji - jeden odpowiada za obronę, drugi za atak. Chociaż wiem, że u nas to nierealne, bo się słupki w excelu nie będą zgadzać.

A w sumie to czemu musimy koniecznie szukać nazwisk w Zachodniej Europie? Jest wielu dobrych trenerów w Rosji, na Ukrainie, nawet Rumun by nie był zły. Przy takim Petrescu w GTS-ie to z piłkarzyków wióry leciały. Tylko potrzebny jest właściciel z jajami, który piłkarzykom nie pozwoli na swawole i pomiatanie trenerem.

kibic emeryt, 11.09.2017 08:25:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do kolegi @rek. Grant jest aktualnie wolnym trenerem .Zrezygnował z trenowania reprezentacji Ghany mimo że wyniki miał dobre . Jesteś goście który ma prawie identyczne poglądy na Legie jak ja a twoje komentarze z przyjemnością się czyta . Wiadomo że taki trener kosztuje ale jeśli chce się budować WIELKĄ LEGIE takiego trenera lub trenera o podobnych umiejętnościach zatrudnienie to konieczność.Inna sprawa to kasa lub jej brak i czy taki trener podjął by się pracy teraz gdy drużyna jest fatalnie przygotowana motorycznię . Tu nic nie da się zrobić do końca rundy oprócz odpowiedniego ustawienia taktycznego i mentalnego . Nie jestem wielkim znawcą piłki ale jak patrzę na grę naszych zespołów ligowych i ich słabość to sądzę że po odpowiednim przygotowaniu bez żadnych wzmocnień z tą kadrą taki Grant zdominował by tą ligę .

@rek, 11.09.2017 09:02:03 - *.dynamic.chello.pl

do kibic emeryt
No to teraz ta moja hipotetyczna układanka z A.Grantem, skoro nie trenuje już Ghany, byłaby wyraźniejsza... Po pierwsze bodajże rok-dwa lata temu A.Grant był na (L)egii na jednym z meczów i długo rozmawiał z DM i BL... Z tego co pamiętam z przecieków, nie wykluczył pracy dla (L)egii... Po drugie ostatnio w wywiadach DM zarzeka się, iż trenerem będzie Polak... No i tutaj moja układanka jest bardziej kompletna, bowiem w czerwcu 2016 roku A.Grant odebrał polski paszport i automatycznie stał się "tak-jakby" Polakiem... Nota bene jego przodkowie pochodzą, z tego co kiedyś wyczytałem, spod Mławy... Po trzecie A.Grant ma duży szacunek w świecie piłkarskim no i ma spore doświadczenie trenerskie, tak więc idę o zakład, iż nasz obecny skład (L)egii poustawiałby na boisku i w szatni "jak talala"... P czwarte biegle włąda kilkoma językami obcymi, w tym po polsku, więc jego trenerskie przekazy dotarłyby wyraźniej do każdego z piłkarzyków (L)egii... Kwestią kluczową pozostają pieniądze... Dla A.Granta byłoby to trenerskie i sportowe wyzwanie: ustabilizować formę i grę (L)egii i na stałe wprowadzić (L)egię na piłkarskie europejskie salony... Z kolei na miejscu DM ja osobiście pomyślałbym o takich opcjach: 1) drogi trener układający krok po kroku obecną drużynę, a dopiero za jakiś czas dokupujący brakujące ogniwa... 2) tani trener, który od samego początku zamiast układać obecny zespół drze japę o szybkie drogie wzmocnienia... Tyle moich "przypuszczeń", które zapewne rozbiją się o kasę... Ale pomarzyć można... Pozdro (L)

mietek, 11.09.2017 09:13:40 - *.emea.ibm.com

@ @rek: Dodam jeszcze coś od siebie, przyjacielu. Jeśli mielibyśmy mieć trenera pokroju właśnie Granta (czy też kogoś z ludzi wymienianych przez Krzeszcza), to przede wszystkim Szopen powinien wraz ze swoimi doradcami skonstruować taki regulamin drużyny, który w pierwszej kolejności będzie pociągał do odpowiedzialności piłkarzyków, a nie trenera. Coś trochę podobne do tego, co było w Śląsku, jak z nimi Lenczyk zdobył mistrzostwo. Wtedy go zwolniono za "zepsucie atmosfery" w drużynie i za to potem klub musiał bulić spore odszkodowanie.

Kiedyś podobne regulacje miała Borussia Dortmund - piłkarze mieli zapowiedziane, że za przegrane mecze płacą kary finansowe. To było mniej więcej w okresie przełomu wieków, gdy Borussia już przestała być europejską potęgą. Ale jakoś działało, a piłkarzyki nie chodzily sfochowane. A jeśli komuś się nie spodoba? No cóż, jest tyle pięknych zawodów, przy których wykonywaniu będą mieli w końcu wolne weekendy, o czym tak jeden z nich przebąkiwał niedawno :)

@rek, 11.09.2017 09:53:46 - *.dynamic.chello.pl

Witaj bracie... Niuanse prawnicze zostawiam prawnikom i samemu DM... Ja raczej naświetlam kierunek trenerski z mocnym uwzględnieniem Avrama Granta jako ew. kandydata... Wszak jego całkiem udane przygody trenerskie w Ghanie, a wcześniej w Porsmouth, West Ham i Chelsea (finał LM i przegrana dopiero po karnych...) są przyzwoitym CV... Przy nim JM to sorrki "wypierdek mamuta"... Pozdro (L)

mietek, 11.09.2017 11:08:18 - *.emea.ibm.com

@ @rek: No witaj :) Ja wiem, że CV Granta kasuje wszystkich trenerów w naszej pokracznej lidze o lata świetlne. Ale martwi mnie to, że nasi kopacze są tak rozpuszczeni, że każdego trenera każącego im mocniej pracować potrafią zwolnić. I od tej strony powinniśmy się zabezpieczyć.

Krzeszczu, 11.09.2017 11:53:41 - *.138

@ @rek, mietek, stary kibic: tez pamietam ze jakies 2-3 lata temu Avram Grant byl na jakims meczu i chyba byl przymiezany na trenera Legii. Cv trenerskie ma ogromne i jak kolega @rek wspomnial poprowadzil chavski do finalu LM. Pamietam ze oni wtedy grali naprawde solidny futbol.
Mimo ze robi wrazenie takiego flegmatycznego wujka to ja tez bym byl na tak. Tym bardziej jesli mowi po polsku.

Moze wreszcie nasze gwiazdy zamiast pisac wypracowania zaczely trenowac i przypomnialy sobie jak sie gra w pilke? Jestem stanowczo na tak.

@ mietek: pamietam kiedy Gus przechodzil do Tottenhamu. Mimo wtedy juz 36 lat byl na tamte czasy wielkim transferem. Ogromnie inteligentny facet i bardzo kulturalny pilkarz.
Zaczynal trenerke gdzies w nizszych ligach ale nie bardzo sie orientuje jak mu szlo.
Pozdro panowie

BBB, 11.09.2017 12:05:06 - *.adsl.inetia.pl

Magiera zdaj sprzęt. Nie widzisz, że się na Legię nie nadajesz? Kompletnie nie ogarniasz zespołu. Błądzisz, a Legia nie gra w piłkę. Miej facet honor. Kasa to nie wszystko.

mietek, 11.09.2017 13:13:50 - *.emea.ibm.com

@Krzeszczu: Pomarzyliśmy, a tu pewnie nam się szykuje "fachowiec z prawdziwego zdarzenia" pokroju Jacka Zielińskiego (ex-Cracovia) czy innego Nicińskiego / Hajto etc.

Jako trener zaczął z Brightonem i w pierwszym sezonie wywalczył awans do Championship. Potem całkiem dobrze mu tam szło w tej lidze, ale w końcu wyleciał w nie do końca jasnych okolicznościach.

Sunderland - pierwszy sezon to awans do finału Pucharu Ligi i utrzymanie w Premiership. W następnym zwolniony po serii słabych wyników. Generalnie epizod w Sunderland miał słaby.

AEK Ateny - tutaj pracował niecałe pół roku i szło mu bardzo przyzwocie, ale ponoć pokłócił się z właścicielem i go pogonili.

Następnie Betis Sewilla - tu była katastrofa. A ostatnio pracował w Chinach, gdzie też szału nie było. Ale jak poczuł już chiński wymiar wypłaty, to warszawski go raczej nie przekona.

Krzeszczu, 11.09.2017 14:18:54 - *.cust.bredband2.com

@ mietek: Dzieki!
Przypomniales mi o Brightonm, to pamietam, ale dalszej jego kariery juz nie sledzilem.
Wynika z tego ze to raczej nie jest gosciu dla nas.

Ale mowi zabawnie po angielsku, bo jak kazdy hispanolo nie wymawia "w" tylko "b" :-) Fajnie sie tego slucha, przynajmniej przez chwile :-)

Czas pokaze kolego, czas pokaze. Jak na razie pozostaja tylko marzenia, bo JM nadal prowadzi zespol.

Wiec, po raz kolejny cytujac klasyka: Ja juz kurde tego nie wytrzymie! Nie wytrzymie kurde. Wszystko kurde bylo milo i fajnie kurde, a teraz wypierdzielac!
:-))

Legionista, 11.09.2017 15:01:05 - *.226

Na serio wy oczekujecie takich trenerów... Ja bym był za, ale tu rządzi Miodek i jestem pewny że takich trenerów nie zatrudni....(Koszt...) Jak Magiera odejdzie to następca będzie typu Fornalik lub kolega Żewłaka... Ja bym chciał pana trenera.... Czyli powrót Okuki do Legii.... A nie jakieś wynalazki: Czerczesowy, Hasity lub inne Bergi....

aaa, 11.09.2017 15:58:57 - *.adsl.inetia.pl

hmm wszystko Ci wybaczę ale przegrać z Urbanem ?! Magik jeszcze 5 meczy max albo wyniki albo ......

mietek, 11.09.2017 16:21:44 - *.ssp.dialog.net.pl

@Krzeszczu: Spoko, any time :)

Wiesz, tak mi się wydaje, że trener z Zachodniej Europy to nie jest dla nas dobra opcja, ale wcale nie z finansowych względów. Po prostu tam jest określona filozofia grania, więcej piłki kombinacyjnej, czego nasi kopacze po prostu nie umieją. My jesteśmy dobrzy w prostej gierce, najlepiej opartej na szybkim ataku. I tutaj by się najlepiej sprawdził właśnie jakiś trener z Rosji, Rumunii, może jakiś Czech.

Krzeszczu, 11.09.2017 17:15:42 - *.cust.bredband2.com

@ mietek: Co do trenerow z Czech lub Slowacji to sie jak najbardziej zgadzam. Generalnie w portach druzynowych czesi i slowacy (czyli ich mysl szkoleniowa) zawsze jest w czolowce. Nie oszukujmy sie. Moze nigdy nie byli mistrzami swiata, ale w pilce, hokeju czy siatkowce (pomijam sporty indywidualne, gdzie tez nie musza sie wstydzic) zawszesa druzynami budzacymi respekt.

Czy to nie przypadkiem Hapal prowadzil U-21 w Polsce i tak upokorzyl Durnego i jego mlodziezowke?
Ja bym byl jaknajbardziej na tak, i juz chyba 2 lata temu (czy za kadencji LLL) mowilem zeby wlasnie tam skierowac uwage. Czechy lub Slowacja. To samo zreszta dotyczy sie samych pilkarzy.
Sciagamy sulejmanow, albanow, chukwuch z malymi butami, czy innych saddamow, a jakos nie kwapimy sie zerknac za miedze?
Moze tam nie ma youtuba i Band of Brothers nie ma jak "skautingowac"?
A co do trenerki z Rumunii, czy bron boze takiej bulgarii, to sorry ale jestem na totalne nie. Z bulgarami nie raz mialem do czynienia, jako sportowcy ale i tez z trenerami. Wredne i leniwe i tylko zapatrzone w kase (hmmmm, skad ja to poniekad juz znam....).
A Rumuni kiedy cos osiagneli w jakimkolwiek sporcie? Nie zabardzo pale sie do ichniej mysli szkoleniowej, juz wole nasza siatkonoge :-))

mietek, 11.09.2017 18:28:24 - *.ssp.dialog.net.pl

@Krzeszczu: Co do Czech, to pierwsze nazwisko, jakie mi przychodzi do głowy to... Jaroslav Vejvoda :)

A Hapal faktycznie chyba był trenerem na młodzieżowych mistrzostwach.

Jeżeli chodzi o scouting u naszych południowych sąsiadów. Pewnie youtube mają, ale zdaniem Band of Brothers byłoby to pewnie "mało ekskluzywne", żeby stamtąd kogokolwiek sprowadzać. Inna sprawa brać Necida z ligi tureckiej. C*uj, że nie grał pół roku i jego forma to może być jedna wielka porażka, ważne, że z Turcji :) Nota bene w weekend oglądałem mecz Slavii Praga - na ostatnie 15-20 minut wszedł Necid i... pokazał jeszcze mniej niż w Legii, więc jego brak formy u nas nie był przypadkiem.

Co do Bułgarów i ich trenerów - pełna zgoda. Natomiast z Rumunią mam na myśli od razu jedno nazwisko (ale nie nasz portfel) Mircea Lucescu: Superpuchar Europy i dwa razy ćwierćfinały europejskich pucharów z Galatasaray (LM i UEFA), a także ćwierćfinał Ligi Mistrzów i Puchar UEFA z Szachtarem Donieck. Niby właściciel ładował potężne pieniądze w ukraiński klub, ale i tak potrzebny był solidny trener, który był w stanie ogarnąć "hordę" Brazylijczyków.

Pab (L)o, 12.09.2017 09:17:54 - *.centertel.pl

Ja tak się zastanawiam. Weźcie Anglików (piłkarzy nie trenerow). Przecie to są moczymordy jakich mało. Co który kończy karierę to wychodzi jak z niego chlor był. I to im nie przeszkadza zapier...lać od sierpnia do maja bez przerwy. W grudniu grając co 3 a nawet 2 dni. O intensywności premierleague nie wspomnę. Taki Rooney najwięcej goli w historii United a przeca degenerst. Varcy to sam

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.