Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Sobota, 9 września 2017 r. godz. 08:34

Oświadczenie grup kibicowskich ws. spektaklu Kibice

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W imieniu wszystkich grup kibicowskich Legii Warszawa, zmuszeni jesteśmy do zabrania głosu w sprawie, w którą próbują nas wmieszać twórcy wątpliwej jakości sztuki teatralnej pt. "Kibice". Od pewnego czasu obserwujemy i reagujemy na nieudolne próby wmanipulowania kibiców Legii w rozmaite przedsięwzięcia, z którymi jako środowisko ideowo i światopoglądowo się nie zgadzamy.

Jednym z takich – w naszej ocenie prowokacyjnych działań – jest wyżej wymienione przedstawienie Teatru Żydowskiego. W związku z tym chcemy stanowczo zaznaczyć, że nikt z kibiców Legii nie ma nic wspólnego ze wspomnianą "sztuką" i całkowicie odcinamy się od tego przedsięwzięcia. Nie ma i nie będzie nigdy naszej aprobaty dla żadnych projektów dotyczących kibiców Legii, które nie powstają z inicjatywy naszego środowiska.

Żałosne jest, że nazwa naszego ukochanego klubu jak również jego kibice, stają się swoistego rodzaju trampoliną dla zwykłej szmiry, którą w innym przypadku prawdopodobnie nikt by się nie zainteresował. Na tego typu sformułowania pozwalamy sobie, gdyż całkowicie nie wierzymy w czystość intencji osób zgromadzonych wokół tego koszernego projektu. Projektu, który ewidentnie ma stać się przyczynkiem do prowokacyjnego medialnego dyskursu, którego nie oczekujemy, ani nie potrzebujemy. Gdyby chodziło bowiem wyłącznie o prosty przekaz, podmiotem lirycznym mógłby być kibic lub kibice każdego dowolnego klubu, również takiego który zostałby wymyślony wyłącznie na potrzeby tej sztuki. Gdyby scenariusz został oparty o zdarzenia z udziałem kibiców klubu "X", wówczas można by uwierzyć, że autorom chodzi tylko i wyłącznie o przedstawienie jakiejś fabuły. Tymczasem tak nie jest. Nie jest tak ponieważ klub "X", nie wzbudziłby większego zainteresowania i tym samym nie przyniósłby zakładanych profitów, z czego doskonale zdaje sobie sprawę tworzący ten spektakl reżyser z Krakowa. Przykre dla nas jest, że doczekaliśmy się czasów, w których żeby "zaistnieć", trzeba udawać kibica lub nieudolnie próbować podłączyć się pod nasze środowisko,które fałsz, obłudę i mydlenie oczu wyczuwa na kilometr - tak jak ma to miejsce w przypadku tego „spektaklu”.

To my decydujemy z kim będziemy prowadzić dialog i jakie problemy są dla nas istotne. Na pewno nie są istotne te, które porusza wspomniana „sztuka o kibicach”. Na naszym stadionie panują nasze zasady i nasze przekonania. Nie interesuje nas to, co myśli o nas „nowoczesne” i „postępowe” społeczeństwo. Nasze środowisko pozostanie takie, jakie jest i żadna publiczna dyskusja go nie zmieni.

Grupy Kibicowskie Legii Warszawa



Komentarze: (27)

coxd, 09.09.2017 11:14:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kibice nie majo nic wspólnego z tą sztuką, a jak się jakiemuś aktorowi wydaje, że jest kibicem to mu się wydaje, bo grupy tak mówią!

robL, 09.09.2017 11:31:30 - *.dynamic.chello.pl

brawo amen!

Do coxd, 09.09.2017 11:42:53 - *.play-internet.pl

Dokładnie ;-) Grupy kibicowskie...

Juri, 09.09.2017 12:02:51 - *.centertel.pl

Piłka nożna dla kibiców!
Nie płakać później że nie wchodzimy na Podlasiu,Śląsku,Małopolsce czy Wielkopolsce.
Stadion ich więc ich zasady!

der, 09.09.2017 12:04:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

chodzę do teatru, o tym "spektaklu" dowiedziałem się od Was, chyba jakiś niszowy jednak?

Lem, 09.09.2017 12:08:38 - *.play-internet.pl

W Przeglądzie Sportowym jest reportaż "Najpierw na Żyletę, potem do Synagogi. Kontrowersyjna sztuka o kibicach". Jest też dostępny na stronie internetowej PS. Warto przeczytać nim wyrobi, żeby wyrobić sobie wstępną opinię.

SKAB, 09.09.2017 13:34:02 - *.play-internet.pl

To ciekawe, że odcinacie się od tego projektu, zakładając, ze jego wydźwięk na pewno jest negatywny. Nawet jeszcze nie było premiery. Poczytałam o nim po tym oświadczeniu i z dostępnych informacji wynika, że jest odwrotnie, niż zakładacie. Chociażby widać to w trailerze, gdzie aktor, który jest piłkarzem, mówi "Nikt z moich kolegów nie jest bandą nazistów", a w wywiadach mówią o tym, że nie reprezentują oficjalnych stowarzyszeń, po prostu są kibicami Legii, na przykład tu: http://kultura.dziennik.pl/teatr/artykuly/557835,kibice-spektakl-teatr-zydowski-zyleta-aktorzy-legia-warszawa.html
Więc o co chodzi?

qqleskooo, 09.09.2017 14:45:06 - *.ip-point.pl

Bracia! Nie podpalajcie się za bardzo tą sztuką bo im właśnie o to chodzi! Kontrowersją i naszą impulsywnością chcą sobie zrobić darmową reklamę. Świetne, konkretne oświadczenie grup i tyle. Niech spadają na drzewo!

Tutti Frutti, 09.09.2017 15:00:12 - *.103.tvksmp.pl

I prawidłowo. Ktoś dla kasiory chce sobie kibicami Legii mordę wycierać. Nikt z nas by nawet o tej szmirze nie wiedział. Brawo za oświadczenie Grupo Trzymająca Władzę.

edmund, 09.09.2017 15:00:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Tylko im reklame robicie takimi oswiadczeniami

zioma(L), 09.09.2017 15:35:13 - *.dynamic-ww-03.vectranet.pl

To My Kibice..!!!!

Wilczur, 09.09.2017 15:46:14 - *.175.ipv4.supernova.orange.pl

Po co w ogole o tym pisac? Zrobiliscie tylko reklame.

eth, 09.09.2017 16:13:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja spektaklu nie widziałem więc się nie wypowiem ale część ostatniego akapitu, od "Na naszym stadionie" do "postępowe społeczeństwo" powinno zostać wyryte w kamieniu przy wejściu na Żyletę, bo trafia w punkt

Co do oświadczenia, mam nadzieję że ktoś w teatrze na tej sztuce był i treść nie wynika z postawy "bo tak uważamy i tyle", czy z faktu że teatr ma w nazwie słowo "Żydowski".

szewczbródna, 09.09.2017 17:14:17 - *.dynamic.chello.pl

chyba grupy kibicowskie trochę przytuliły na oprawę od produkcji tego spektaklu skoro zrobiły im taką reklamę, większość ludzi nic by to nie obchodziło żeby nie wasze oświadczenie a tu taki wpis i człowiek jest ciekawy i da zarobić na sztuce :) panowie Kibice Myślimy trochę albo ......zarabiamy

wyrocznia, 09.09.2017 19:55:51 - *.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

w życiu do teatru nie pójde

cik, 09.09.2017 20:04:14 - *.dynamic.chello.pl

to jakas jest reklama? pierwsze słyszeo tym przedstawieniu?

rob bandit, 09.09.2017 20:48:21 - *.satfilm.com.pl

dlaczego nie widzew lub łks-oba dwa są pejsate lub czosnkiem od nich wali z metra...FORZA LEGIA!!!

kibic, 09.09.2017 22:51:45 - *.smtvsat.pl

Sami też wykorzystujemy inne postaci w naszych spektaklach

Kumaty z Żylety (kmwtw), 10.09.2017 01:12:22 - *.dynamic.chello.pl

A co takiego to jest ten "teatr"?

DZ, 10.09.2017 08:09:02 - *.centertel.pl

Pamiętam, jak glinski chciał robić film o kibicach Legii, którzy atakują nożem zawodnika S04. Ostatecznie produkcja nie doszła do skutku. ;)

Adam, 10.09.2017 12:40:16 - *.dynamic.chello.pl

Nie zesrajcie się lamusy. Ci którzy to napisali zamiast jęczeć jak przygłupy mogliby więcej o tym poczytać. No ale ciężko się myśli. Wstyd kur

LOL, 10.09.2017 13:19:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak można pisać o sztuce która nie miała nawet jeszcze premiery? I z góry oceniać że jest be? A już najlepsze jest pisanie o tym kto jest a kto nie jest kibicem Legii...

Krzysztof, 10.09.2017 15:45:46 - *.toya.net.pl

Do rob bandit- Dlatego, że obecnie Legia i Warszawa są po trzykroć bardziej myckowate niż cała Łódź. Zrozumiano !

marian, 10.09.2017 17:04:27 - *.120

Nie od dziś wiadomo, że Grupy Kibicowskie to spece od wszystkiego. Również od teatru. Sztuka jest ogólnie o tolerancji (czyli temat na czasie), a kibice i Żydzi są tylko przykładem. Przynajmniej ja to tak odbieram. No i wymaga odrobiny myślenia, a to może niektórych przerastać.

Elmo, 10.09.2017 17:52:47 - *.dynamic.chello.pl

Pachnie czosnkiem.

olew, 12.09.2017 15:14:37 - *.warszawa.vectranet.pl

Można pisać o czymś, co się nie widziało. Ale trzeba być tzw.grupą kibicowską . Kibice Legii napiszą jak zobaczą . Jak nie zobaczą - nie napiszą.

Wojtas, 18.09.2017 00:14:26 - *.dynamic.chello.pl

Tolerancja to cnota ludzi bez przekonań

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.