Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Michał Żewłakow - fot. Woytek / Legionisci.com
Michał Żewłakow - fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartek, 21 września 2017 r. godz. 08:11

Żewłakow: Bez odważnych decyzji nie byłoby Ligi Mistrzów

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl / Przegląd Sportowy

- Kiedy teraz patrzę na osoby pracujące w Legii, ale niezwiązane z drużyną, to są bardziej korporacyjni i poukładani. U Leśnodorskiego było więcej życia, relacji międzyludzkich, codziennej radości. Praca była elastyczna i z sercem, teraz jest bardziej wyrachowana, opiera się na standardach. Zastanawiam się, czy Legia nie odnosiła sukcesów, z powodu tego serca i pasji - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Michał Żewłakow.

O starym prezesie
- Za kadencji prezesa Leśnodorskiego wyniki były bardzo dobre. A kibice nie chcą tego samego, albo czegoś mniej, tylko zawsze czekają na więcej. Prezes Leśnodorski wycisnął z klubu maksimum. Nie bał się ryzyka, prezes Mioduski opiera się na czymś pewniejszym, bardziej przewidywalnym. Bogusław Leśnodorski miał instynkt, kiedy można ryzykować, a kiedy należy przystopować. Zaczął od dubletu, potem przyszły następne sukcesy, spirala rosła.

O nowym prezesie
- Zaczyna w trudniejszym momencie, bo Legia odpadła z pucharów. Ma inny styl pracy od poprzednika. A w Polsce, prowadząc klub, nie da się nie ryzykować. Trzeba tylko oszacować, kiedy i do jakiego momentu, można. Bez odważnych decyzji nie byłoby Ligi Mistrzów. Legia nie jest na tyle mocna, by swobodnie kwalifikowała się do tych rozgrywek. Może w nich grać, ale musi zdarzyć się splot sprzyjających okoliczności. A wtedy i tak bardziej się do nich wślizgnie.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.


przeczytaj więcej o:,


Komentarze: (67)

tomiacab, 21.09.2017 08:20:00 - *.160

Byłaby LM. Nie byłoby trzeciego miejsca w grupie.

Płacz, 21.09.2017 08:20:49 - *.static.ip.netia.com.pl

Płacz

Cezaur, 21.09.2017 08:25:47 - *.112

Chleba i igrzysk chcemy !!!!!

@rek, 21.09.2017 08:48:27 - *.dynamic.chello.pl

Teraz pomalutku zaczyna wychodzić na jaw ta cała amatorszczyzna, jaka była w (L)egii... Cholerne kolesiostwo: Boguś to, Bogus tamto, Boguś sramto... A o nowym prezesie per Prezes Mioduski, per Darek Mioduski... Oderwano świnię od koryta to i smutek teraz nastał... Jaki on teraz bidulek... Stracił nerwy i ma 10 kg nadwagi... Kuźwa, bo żarł na bankietach, stołował się po mieście w drogich restauracjach niby służbowo i najnormalniej w świecie zażerał się na maksa... BL tak samo - 20 kg nadwagi... Żenua... Jak ludzie uczciwie pracują to niezależnie od swego stanowiska jedzą z umiarem (brak czasu...) i czasami wręcz chudną (to wpływ wzmiankowanego stresu...) A BŻŻ i cała ta Youtubowa ekipa po prostu przeżerali służbową kasę i rosły im dupska... Grubasy i cwaniaki z wozu - koniom lżej... Tyle w temacie... Pozdro (L)

Dickson Chotowski, 21.09.2017 09:01:29 - *.range86-153.btcentralplus.com

Setny raz pytam Mioduskiego, Gdzie sie podzialy 20 mln juro ??

fanslegion, 21.09.2017 09:02:30 - *.static.ip.netia.com.pl

do redakcji:
czy możecie napisać jakich kopaczy zabrał Józek do Opola?

grzesiek, 21.09.2017 09:03:06 - *.centertel.pl

Tez uwazam ze Bogus byl bardziej poukladany. Wystarczy popatrzec na wlosy na glowie jednego i drugiego.

Januz, 21.09.2017 09:09:42 - *.70

Czemu Żewłakow mowi o odwaznych decyzjach?

W sumie to on naściągął SZROT wiec w sumie odwazna decyzja

daro_1, 21.09.2017 09:17:47 - *.home.aster.pl

ciekawe ile się nachapał na tych wspaniałych transferach. Teraz od koryta oderwano to jest żal.

Do @rek, 21.09.2017 09:21:35 - *.play-internet.pl

Mordo 100% racji, a dziewczynie z konfidenckiej bardzo dobrze powinien już dawno polecieć na zbity ryj. Normalnie pała jakich mało.

mG, 21.09.2017 09:30:09 - *.2

Żewłak, latasz po mediach i tylko gadasz co było w klubie.żenada.
Jacek przynajmniej ma trochę godności i nie lata do każdego i rozpowiada jak było , jak jest i będzie .
Dobrze ,że poleciałeś... bo jak widzę opowiastki o wewnętrznych sprawach klubu, to Ty profesjonalista jesteś pełną gębą...

Krzeszczu, 21.09.2017 09:36:08 - *.cust.tele2.se

@ @rek: kiloego masz zupelnie racje i jesli dobrze pamietasz dokladnke to samo pisalem jakis miesiac dwa temu. I tylu odwaznych tak dzielnie na mnie szczekalo.
A przecierz nie trzeba byc einsteinem zeby drozumiec ze dwa plus dwa to cztery i pol ;-))
Pozdro

Rocco, 21.09.2017 09:40:17 - *.static.ip.netia.com.pl

Teraz właśnie wychodzi jak klub był zarządzany wcześniej (na zasadzie: obiecujemy i płacimy, a co bedzie pozniej to sie zobaczy), a jak jest zarządzany teraz. W końcu ktoś zaczał czytac zapisy w umowach, przegladac rozne kontrakty i weryfikowac co tak naprawde robi dana osoba. Skonczyly sie czasy, gdzie rano byla prasoweczka, kawusia i smichy chichy do 12, potem 2 godzinki roboty i od 14 "praca"w terenie"

zewlakow nie placz skonczylo sie latwe zarabianie pieniedzy, 21.09.2017 09:40:28 - *.static.ip.netia.com.pl

w koncu tego pana doceniono...

(L), 21.09.2017 09:52:44 - *.dynamic.chello.pl

To takie nasze, PL :"...U Leśnodorskiego było więcej życia, relacji międzyludzkich, codziennej radości. Praca była elastyczna i z sercem.." słowem: "jakoś to będzie" albo znane "albo grubo albo wcale". Dla kibiców jak to ktoś tu pisze w komentarzu to jest ok bo "jest chleb i igrzyska".

Nie wiem czy śmiać się czy płakać jak to czytam bo w końcu to słowa byłej ważnej klubowej postaci: " Bogusław Leśnodorski miał instynkt, kiedy można ryzykować, a kiedy należy przystopować. Zaczął od dubletu, potem przyszły następne sukcesy, spirala rosła...".
No właśnie i dokąd te metody nas przyprowadziły? Do pkt wyjścia. Igrzyska się skończyły, chleb się skończył, światło zgasło i jest lament.

Biznesu /tak Legia to ma być biznes, tak jak biznesem są kluby na wschodzie i na zachodzie, na północy i na południu/ nie robi się po to, żeby było tylko "fajnie" ale żeby było i "fajnie" i ze zdrowymi podstawami, których gołym okiem nie widać ale które gwarantują $ właścicielom i utrzymanie "igrzysk i chleba" przez lata.
Mioduski prowadził z sukcesem kilka dużych biznesów, między innymi dlatego, że potrafił dobierać ludzi, którzy odpowiadali za dowożenie swoich kawałków tortu a nie dlatego, że był wybitnym fachowcem w branżach, którymi się zajmował. Tak działa każda firma i tak działa każdy prezes.
Nie mam dziś podstaw, żeby nie wierzyć w jego misję w (L). Zrobi to i za parę lat takich wypowiedzi, wpisujących się w amatorską myśl przewodnią : "dajmy im chleb i igrzyska" Żewłakow, błąkając się gdzieś w szarej PL piłce klubowej, będzie się mógł tylko wstydzić:
"...Legia nie jest na tyle mocna, by swobodnie kwalifikowała się do tych rozgrywek. Może w nich grać, ale musi zdarzyć się splot sprzyjających okoliczności. A wtedy i tak bardziej się do nich wślizgnie...".

W oczekiwaniu na popularny hejt, pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnym meczu na Ł3.

as, 21.09.2017 09:54:39 - *.dynamic.chello.pl

#BL WRÓĆ

Gang ObLeśnego, 21.09.2017 10:08:00 - *.chomiczowka.waw.pl

Leśnodorski nie bał się ryzyka - to dlatego kierownikiem Legii była Ostrowska, ekspert od sprzedaży samochodów, która pozbawiła Legię awansu do Ligi Mistrzów i dlatego wydaliście 800.000 euro na kalekę Masłowskiego.
Brawo...

Najbardziej udana rzecz w Legii w 2017 r. - brak Żewłaka i gangu ObLeśnego.

Gimbi, 21.09.2017 10:09:31 - *.play-internet.pl

Słodkie pierdy-mierdy pod adresem "Bogusia" i brak obiektywizmu względem własnych wtop. Nie zapomnę tobie żewłakow "Biorę pełną odpowiedzialność za hasiego". Nie złożyłeś rezygnacji po Albańcu, ani nie podałeś się do dymisji, gołosłowny wieprzu, nareszcie oderwany od koryta.

tomasz problem, 21.09.2017 10:11:03 - *.91.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ciekawe czy u Mioduskiego ,nie bedzie Kaleniostwa ,tłustych mord i układów.Nikt nie jest bez skazy .A niema nic gorszego jak korporacja.

SEBO(L), 21.09.2017 10:18:58 - *.play-internet.pl

Magiera uratował mu d.pę zdobywając mistrzostwo,i jakoś nikt nie wypomina mu,że zatrudnił jako trenera kolegę - buraka z Albanii,który chował zegarek w sejfie i byłby w stanie skłócić nawet siatkę z bramką. I jeszcze jego (Żewłaka) brat,pracownik roku,który nie wiadomo co robił w Naszym klubie, kogo odkrył i opiniował. Chyba że, będąc komentatorem w tv "po godzinach ", proponował graczy kadry - " Lewandowski,Milik ,Glik (itd. ,itp) przydaliby się,niestety są poza naszym zasięgiem, nic nie mogę zrobić...". Polonistom nie dziękujemy i żegnamy ozięble.

SNS, 21.09.2017 10:21:19 - *.tvn.pl

"Bardziej odpowiadał mi styl pracy Bogusia." Byłem jego człowiekiem, teraz będę siał ferment żeby pokazać jaki Leśny był cudowny a Mioduski straszny. Skoro zostałeś dla drużyny to czemu teraz wywlekasz na światło dzienne to co powinno pozostać w kuluarach? w tym co robi i mówi Żewłak widać klasyczny "ból d*py".

Pan XXX, 21.09.2017 10:25:45 - *.dynamic.chello.pl

Cała Legia począwszy stanowiska z biurkiem kończywszy na Pani sprzątaczce wolała pracować z BL
Nie jest to żadną tajemnicą!!
Po przyjściu Loczka atmosfera spadła do zera !!

@rek do tomasz problem, 21.09.2017 10:38:54 - *.dynamic.chello.pl

Nie wyolbrzymiaj tematu "korporacja"... To niepotrzebne... Uwierz mi na słowo, iż z czasem DM to wszystko w klubie sobie poukłada i powinno być o wiele lepiej, niż za sterów BL i tego całego "kolesiostwa"... Dariusz Mioduski, oprócz tego, iż ma odpowiednie studia i bogate doświadczenie w zarządzaniu firmami, to do tego wszystkiego ma pasję do piłki nożnej i (L)-kę ma w sercu... Może tego nie okazuje na co dzień, jak to wcześniej pod publiczkę czyniła wataha BL + BŻŻ, ale uwierz mi, iż dobro (L)egii Warszawa leży mu na sercu... Ja to tak przynajmniej odbieram... Myślę też, iż z czasem, jak to wszystko sobie DM profesjonalnie poukłada, to dołoży do zarządzania (L)egią więcej pierwiastka emocjonalno-ludzkiego tak, aby Nasz K(L)ub nie kojarzył się z korporacją... Dajmy spokojnie przynajmniej z rok popracować DM i jego nowym ludziom... Pozdro (L)

zewlaknieudacznik, 21.09.2017 10:44:35 - *.HINET-IP.hinet.net

Byłem zwolennikiem Leśnego, ale po tym co się obecnie dzieje zaczynam się cieszyć, że Mioduski pogonił to towarzystwo. A upasiony Zewłak za przekręt z Hasim i VOO powinien mieć dożywotni zakaz wstępu w okolice Ł3.

i jeszcze perełka:

"Bez odważnych decyzji nie byłoby Ligi Mistrzów. Legia nie jest na tyle mocna, by swobodnie kwalifikowała się do tych rozgrywek. Może w nich grać, ale musi zdarzyć się splot sprzyjających okoliczności. A wtedy i tak bardziej się do nich wślizgnie."

tak, bo awans bo trafieniu w 4 rundzie na słaby Dundalk, który był o krok o niespodzianki to nie był splot sprzyjających okoliczności.

zamilcz, miej honor ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Honor_(etyka) )

cieciu, 21.09.2017 10:51:21 - *.5

efektem tej "radości" i "elastyczności" był walkower dla Celtiku. Tyle w temacie.

Rogal, 21.09.2017 10:59:34 - *.26

kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. z obecnym gołodupcem i sknerą nie będzie wyników. Jak pierwszy raz graliśmy w LM to też romanowski zaryzykował. Gdzie jest kurde kasa z LM? dlaczego nikt tego nie drąży? Przecież ci gamonie okradli nasz klub

mietek, 21.09.2017 11:17:45 - *.ssp.dialog.net.pl

@Krzeszczu: Masz rację i Ty, bro :) Im więcej się nad tym zastanawiam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że czas z Leśnym u steru, to był taki niekończący się bankiet w stylu Wojciechowskiego. Chcemy drewno Masłowskiego za blisko bańkę? A czemu by nie! Damy Bergowi długi kontrakt, a potem bez zastanowienia wywalimy go kilka miesięcy później płacąc mu potężne odszkodowanie? A co, kto bogatemu zabroni! Brzmi bardzo znajomo, jak wydarzenia z dyskopolo (np. transfer Bonina czy masowe zwalnianie trenerów).

Różnica polega tylko na tym, że u Wojciechowskiego chaos w działaniu nie wpływał na sytuację finansową, bo facet miał pieniądze, których nie skąpił. A u nas nagle się okazało, że kołderka jest ciut przykrótka.

Nad Ostrowską już się nie będę pastwił, bo najwyraźniej musieliśmy na własnej skórze przerobić legijny odpowiednik Marty Alf :) Ale... Samo jej zatrudnienie podpada mi trochę pod politykę równouprawnienia, do której jakoś pasuje mi podejście obecnego prezesa, a nie poprzedniego :)

Gorzej, że mimo chęci nie jestem w stanie ani trochę zaufać obecnemu prezesowi. I wcale nie chodzi mi o to fatalne okienko transferowe, bo takie wpadki się mogą zdarzyć każdemu - nigdy nie przewidzisz, czy sprowadzeni zawodnicy będą grać dobrze, czy nie. Natomiast mój najpoważniejszy zarzut jest taki, że on mówi jedno, a robi coś wręcz przeciwnego. Jeżeli zwolnienie Magiery było od pewnego czasu planowane (co popieram), to po co było to kłapanie dziobem w mediach, że ma ich pełne poparcie i jest trenerem na lata? Nie lepiej było siedzieć cicho przez kilka dni? Tak samo z Vadisem. Skoro już po ostatnim meczu ubiegłego sezonu widać było, że sam zawodnik lawiruje i nie chce się wypowiadać na temat swojej przyszłości (bo już wtedy wg mnie był pewien, że odejdzie, tylko nie wiedział, do jakiego klubu), to po co potem te gadki w stylu "zatrzymamy Vadisa". Ja się nie dziwię, że Szopen miał kiedyś propozycję objęcia jednego z ministerstw, bo do tego ma idealne kwalifikacje - taka dbałość o PR i czarowanie pięknymi słówkami w wywiadach to podstawa na zrobienie kariery w polityce.

A wystarczyło tylko trochę pogrzebać w historii i zastanowić się nad wypowiedzią Burlikowskiego, jak jeszcze był dyrektorem w Lubinie: Czasami ruchy transferowe wymagają ciszy.

@SEBO(L): Żewłak jako piłkarz był przydatny - dzięki niemu Komorowski zrobił ogromne postępy (podobnie jak Rado przy Ljuboi). Ale potem nikt nie powinien wpadać na plan zatrudniania go na stołku dyrektorskim.

olew, 21.09.2017 11:21:37 - *.warszawa.vectranet.pl

Pan Żewłakow został zwolniony po strasznej klapie, ogromnym wstydzie Legii, za co ponosi odpowiedzialność (trener , piłkarze i zarząd też, ale jednak on i trener największą ). Mógłby trochę poczekać z tą propagandą sukcesu, bo został zwolniony z powodu klęski. Nie chodzi o to, że nie gramy w tym sezonie LM, my nic nie gramy ! Moja sympatia do niego (niewielka przecież) się wyczerpuje.

Sasiad zewlaka , 21.09.2017 11:22:37 - *.49

Sasiad nie wylewaj lez pamietam jak za starycj czasow w ksp grales nigdy nie byles legionista bardzien ksp wiec teraz na konwiktorskiej lap koryto ..koniec sprowadzania szrotow .i cieplej posadki w Legiuni tylko Legionisci prawdziwi powinni zasiadac na stolkach a ty co pare sezonow w Legi i wielki dzialacz z L na pierrsi

javed, 21.09.2017 11:24:52 - *.centertel.pl

SZANOWNY PANIE MICHALE. TAK JAK PANA SZANUJE ZA KARIERĘ SPORTOWA, TO TERAZ JUŻ NIE MOGĘ TEGO CZYTAĆ.
CZEŚĆ LIDZE MISTRZOW GRALIŚMY BO TRAFILIŚMY NA PÓŁ AMATORÓW, KTÓRYMI I TAK SIĘ SZARPALISMY.

MISTRZOSTWA BYŁY WYSZARPANE I W FATALNYM STYLU.

NIE MÓW PAN TERAZ, ŻE BYŁO TO PODJĘCIE RYZYKA. TO BYŁ FART. KRÓL JEST NAGI, TROCHĘ POKORY.

Tadziro, 21.09.2017 11:30:30 - *.124

@rek

Popieram, widać że DM ma plan na Legię, chociażby po tym, że przemodelował pion sportowy klubu. Ciekawie to zaczyna wyglądać.

BL planu nie miał, co wynikało z braku doświadczenia (tak myślę). Najgorsze jest jednak to, że rzeczywiście wygląda to jakby jego świnie, oderwane od koryta, zaczęły się panoszyć w mediach, żeby osłabić markę Legia i się najzwyczajniej w świecie odegrać.

BL, Wandzel, BŻŻ to pierwsze osoby które powinny dostać zakaz stadionowy, symboliczny bo symboliczny, ale jednak. Otoczenie klubu zostało przez nich zatrute i teraz DM będzie musiał z tym walczyć na każdym kroku. Ale jak to mawiał Seneka Młodszy "Drzewo nie smagane wiatrem rzadko wyrasta na silne i zdrowe". Czyli przed nami trudne lata (optymistycznie 2-3), ale po tym okresie może być tylko lepiej.

@rek do fanslegion, 21.09.2017 11:37:50 - *.dynamic.chello.pl

Sytuacja kadrowa, w obozie warszawiaków, po niedzielnym meczu z Cracovią uległa pewnej modyfikacji. Zgody na grę nie mają kontuzjowani Miroslav Radović, Guilherme oraz Jakub Czerwiński. Poza tym, w autokarze jadącym do Opola nie znalazło się czterech ważnych ogniw. Mowa o Arkadiusz Malarzu, Tomaszu Jodłowcu, Michale Pazdanie czy Dominiku Nagy'u. Można się zatem spodziewać, iż "jedenastka" wystawiona na mecz z Ruchem, będzie mocno przemeblowana... Przypuszczalne składy:

Ruch: Sochacki – Nowak, Bachor, Kostrzycki, Weremko – Wieczorek, Kiliński, Pałach, Sotor, Czajkowski – Czapliński

Legia: Cierzniak - Broź, Żyro, Dąbrowski, Moneta - Kucharczyk, Pasquato, Kopczyński, Szymański - Chukwu, Niezgoda

Lol, 21.09.2017 11:41:22 - *.centertel.pl

Ale wy cymbaly jesteście...byly mistrzostwa...LE...LM...PP....
Co wy jeszcze chcecie....barany?!
No co?!
LM zdobyc?!

Andrzej, 21.09.2017 11:41:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Najbardziej wkur. jak się czyta że Nikolic odszedł bo chciał 700 tys kontraktu i nie dostal,a kilka dni później przychodzi Jedzą który dostaje 800 tys kontrakt. Nigdy żaden obrońca nie da więcej klubowi niż bramkostrzelny napastnik.
I to jest elastyczność i serce.

0055gp, 21.09.2017 12:09:29 - *.toya.net.pl

Rozumiem, że Hasi to była ta odważna decyzja, bo pozostawienie Czerczesowa to byłaby nuda i mniej codziennej radości.
Dołączmy do tego wywiad z Krzepotą i mamy radosny obraz Legii w ostatnim okresie.

Felek, 21.09.2017 12:18:12 - *.pse.pl

Liczę, że pan Mioduski to wszystko poukłada.

Kojot, 21.09.2017 12:22:57 - *.47-151.wind.it

@rek małolaci powinni brać przykład od ciebie jak wypowiadać się na forum.100% poparcia

mietek, 21.09.2017 12:26:32 - *.ssp.dialog.net.pl

@Lol: Ja pamiętam ćwierćfinał Ligi Mistrzów z 1996 roku i to, co potem się z klubem działo. I powtórki z tamtych lat właśnie NIE CHCĘ.

tomasz problem , 21.09.2017 12:28:48 - *.91.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Rek -każdemu zależy by bylo jak najlepiej.Czas pokaze ,która droga byla lepsza. Oby ta druga tez prowadzila do sukcesów ,może i większych .

D, 21.09.2017 12:29:48 - *.dynamic.chello.pl

do MG

spokojnie jacuś po prostu czeka na odpowiedni moment, ta siwa menda swoje dołoży w odpowiednim czasie....

zibin55, 21.09.2017 12:30:48 - *.play-internet.pl

ja też sądzę,że Mioduski wykonał b. dobry ruch w aktualnej sytuacji: sztab z sukcesami scautingu i juniorskiej piłki. jak sie Jozak sprawdzi pozostanie trenerem a w międzyczasie na pewno będą poszukiwania i rozmowy z kimś bardziej doświadczonym. To jak byk wynika z tekstów Mioduskiego i zapisu umowy (pół roku). Sztab i tak pozostanie zmieni sie ew. trener. Trzeba z pewnością czasu by poukładać sprawy zawodnicze (kontrakty). Prowizorka kończy sie zawsze tak samo. Żewłakow opowiada bzdury ,że możemy się tylko czasem prześliznąć do LM; klub o silnych podstawach byłby i w tym roku tam a i szanse w przyszłych latach by mocno wzrosły.Żal tylko ,że minęło kilka niezłych przecież lat i trzeba zaczynać praktycznie od nowa. Ale wierzę w Chorwatów-przyjmuję zakłady :))

XX, 21.09.2017 12:48:15 - *.is.net.pl

Bzdura, za poprzedniego prezesa było podejmowane takie same korpo-działanie i korpo-mechanizmy. Czy Ostrowska została kierownikiem drużyny, bo była najbardziej kompetentną osobą, czy też może bardziej chodziło o kreowanie wizerunku "otwartości" i nowoczesności dzięki zatrudnieniu na to stanowisko kobiety? Czy Benge-Benge dostał pracę wyłącznie dzięki swoim kompetencjom i kwalifikacjom? Sami sobie odpowiedzcie.

do Tadziro, 21.09.2017 12:49:33 - *.warszawa.vectranet.pl

Granica absurdu przekroczona bardzo; zakaz stadionowy dla Leśnodorskiego !!! tego by nie wymyślił nawet antek macierewicz, a to zdolny towarzysz. Zakazy stadionowe są dla nienormalnych dewastatorów, zaś Prezesów Legii , wszystkich Prezesów Legii ! należy szanować. Pan Leśnodorski się mylił, bywał nieznośny, czasem śmieszny wielokrotnie, ale dał dużo Legii i za to szacunek !

oLaf, 21.09.2017 13:04:16 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

1. Leśny był ok, wyniki za nim przemawiają!! (4 mistrzostwa w 5 lat!!!).

2. Ostatnie 2 lata to transfery to są same potężne porażki!!! (Vadisa nie liczę bo go ściągnał trener, nie Żewłak).
Ostatnie dobre transfery to Prijo, Niko i Duda. Po tym same Necidy, Czukwu "za małe buty" itp.

3. Widać że ludzie od transferów i przygotowania motorycznego zawiedli - zostali wymienieni i dobrze.

4. Magiera miał super wejście rok temu ale 2017r. był słaby - my przecież cudem (8 minut!) dostaliśmy Mistrzostwo mając (jak na Polskę) b. dobrych graczy!

Jak piłkarze go olewali teraz to dobrze, że został zmieniony. porażka w el. LM/LM bardzo bolesna...

5. Może już tylko być lepiej! : )

Bear, 21.09.2017 13:22:21 - *.100.ipv4.supernova.orange.pl

Panie Żewłakow , to co Pan robiłeś to była amatorka.
Pierwszy lepszy człowiek, który lubi piłkę nożną i mniej więcej ma jakieś pojęcie byłby lepszy od Pana.

jacek345, 21.09.2017 13:49:54 - *.82

Tadziro, 21.09.2017 11:30:30 - *.124
ty chora pyro jestes? 4 mistrzostwa, 4 ligi europy, 1 liga mistrzow... i za to zakaz? Za najlepszy okres w historii predzej dozywotni honorowy tytuł prezesa. A rozsądne zarządzanie, wydawanie z głową i stawianie na wychowanków to masz w poznaniu. Wszystko przegrywającym poznaniu

(L)evy, 21.09.2017 13:59:44 - *.181.internetia.net.pl

Teraz widać na jakich zasadach polonistka pracował w Legii- wypił brudzia z Leśnym i się kręciło ...

SEBO(L), 21.09.2017 14:11:00 - *.dynamic.chello.pl

@mietek : czy ja coś wspominałem o Żewłakowie - piłkarzu :) ?

@rek do Kojot, 21.09.2017 14:28:58 - *.dynamic.chello.pl

Thx za poparcie... Pozdro (L)

Balde, 21.09.2017 14:49:57 - *.toya.net.pl

Mowa srebrem panie Michale, milczenie złotem. Choć wiem, że pismaki złotem kuszą szukając sensacji. Życzę więc panu Michałowi odpoczynku i dłuższych wakacji, skoro tak ciężko w czasie urlopu pracował. Ba, to nie pierwszy jego pracowity urlop, bo ileż to razy był na obozach przygotowawczych z drużyną.

Mam nadzieje, że Mioduski i Jozak ogarną ten burdel, ale do tego potrzeba czasu i ciszy.

mietek, 21.09.2017 15:29:04 - *.ssp.dialog.net.pl

@SEBO(L): Nie, ja po prostu potwierdzam Twoje słowa :) Uważam, że jak skończył grać, to powinno się go pożegnać, a nie robić na siłę legendą klubu.

Rafał , 21.09.2017 16:32:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jedno trzeba mu oddać, gdyby nie było Hasiego nie byloby Vadisa i Moulina na ktorym Legia też zarobi. A gdyby nie było w tamtym sezonie Vadisa po sprzedaży Niko i Prijo nie byloby majstra. A oprócz tytułu jeszcze dwie banki wpadły za Vadisa. Nie bronię Zewlakowa ale nie można mówić że same złe rzeczy zrobił. Hejt na Leśnego też jest śmieszny. Jak były mistrzostwa, puchary polski, europejskie puchary to Bogusław był dla wielu z was Bogiem. A dzisiaj uważacie że to on jest winny obecnej sytuacji. Wyniki go bronią. Pytanie czy za dwa sezony nie będziecie znów tęsknić za Leśnym. Pozdrawiam i więcej obiektywizmu i nie zmieniania opinii jak wiatr zawieje.

Zbyhoo, 21.09.2017 16:38:17 - *.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie zdążyłem przeczytać wywiadu ale zerknąłem na komentarze i nie dowierzam.
Jestem w szoku.
Można do Żewłaka się czepiać, wypominać przeszłość ok. Rozumiem. Sam sobie czasem zadawałem pytanie kim on właściwie był w klubie, bo tłumacza można było taniej załatwić.

Ale do ch..a, ciśniecie po Leśnym że narobił smrodu w klubie, że kolesiostwo, że Bóg jeden wie co jeszcze, że zakaz dożywotni mu dać!?
Jedziecie po prezesie który osobiście stał za jednym z najlepszych okresów w historii klubu i robił to bez pomocy wojska czy wielkiego inwestora z wypełnionymi kieszeniami?
Jeśli chodzi o dziurę w budżecie, jestem na 200% pewien że gdyby nie to zawirowanie z przejęciem klubu to budżet by się zgadzał. Papier wszystko przyjmie a PR trzeba jakoś budować.

Naprawdę, życzę Miodulskiemu i nam wszystkim aby udało się Legii zrobić takie wyniki w ciągu najbliższych kilku lat jak za czasów Leśnodorskiego. Bez bieżących wyników długofalowe wizje budowania solidnych podstaw wcale nie muszą się ziścić.

tomiacab do @arek, 21.09.2017 17:53:39 - *.know.cable.virginm.net

co ty chłopie pier...sz? Nie jestem fanem Żewłaka ale powiedział bardzo madrą rzecz. Czasem trzeba zaryzykować. Gdyby nie to ryzyko to nie błoby LM. Nie pieprz głupot że z tego wzięły się kłopoty finansowe, bo jest to zwykał wymówka Miodka, ze coś zostało zepsute ina jego Legii się teraz to odbija, a jest to jego wytłumaczenie na jego skąpstwo. Gdyby w tym oknie transferowym zdecydowano się na trochę ryzyka, to może LM by nie było ale LE byłaby na pewno. I co byłby z tego długi? Przecież Legia zarabiała na pucharach rok w rok!!! Problemy są teraz bo przez zachowawczość i kalkulację Miodka nie mamy LE która była niezbędna do dopinania budżetu. Co było w tym złego ze za kasę wydaną nawet na zaś, na zawodników mieliśmy rok w rok puchary? Jak Tomasz problem pisze o korposzczurowni jaką robi Miodek to ty nagle "oj nie wyolbrzymiaj", To ty jesteś w błędzie bo podchodząc do tematu budowania drużyny według wizji Miodka to puchary będą raz na 3 lata. Transfer to inwestycja. Trzeba wyłożyć kasę i zebrać kasę. Tak to funkcjonowało i gdyby nie przerwa w pucharach to funkcjonowało by dalej i przynosiłoby zyski.

tomiacab c.d. do @aruś, 21.09.2017 17:56:59 - *.know.cable.virginm.net

Zapominasz chyba że za rządów Leśnego odnotowaliśmy najlepszy okres w historii klubu. Założę się że skakałeś z radości, a teraz piszesz o jakiiś wypadających trupach z szafy, choć ich nie widzisz, tylko czytasz o nich w wywiadach z Miodkiem, który już kilkakrotnie okazał się tanim kłamcą. Jesteś naiwny jak dziecko.

..., 21.09.2017 18:42:14 - *.centertel.pl

Przygniatająca wiekszosc komentujacych tutaj jest jak male dzieci.musicie zdefiniowac tego dobrego i tego z lego. Sukcesy LLesnego za Ost lata to tez sukcesy Mioduskiego. Porazki tez.

(L), 21.09.2017 19:02:55 - *.centertel.pl

Wracaj do swoich kolegów z konfidenckiej sześć. Jeszcze teraz tylko ten od piżamy.

mietek, 21.09.2017 20:13:25 - *.ssp.dialog.net.pl

@tomiacab: Naprawdę uważasz, że zarządzanie Leśnego to był przykład rozsądnego działania z głową? Pierwszy przykład z brzegu - wysokość kontraktu dla Jędrzejczyka. To naprawdę można było rozegrać inaczej. Coś w stylu - teraz dostaniesz mniej, a jak będzie mistrzostwo i awans do fazy grupowej w pucharach, to będzie znaczna podwyżka.

I przede wszystkim zakaz "chwalenia" się, ile to dostał, bo zaraz inni będą chcieli to samo. Żewłak niech nie ściemnia, że piłkarze do niego nie przyłazili z żądaniami podwyżki, bo akurat rzeczywistość mówi co innego. Guilherme i jego serial o wysokości kontraktu, Vadis - o nim się mówiło, że chce milion euro netto rocznie. Nawet Radović dostał zimą podwyżkę - już po przyjściu Jędzy.

Keidy Obaid, 21.09.2017 21:05:07 - *.play-internet.pl

naprawde jesteście jak dzieci, koniecznie musicie zdefiniować tego złego i tego z lego - jak trafnie napisał kolega powyżej, a ja napisze krótko tak :

Legia za BL odnosiła sukcesy jakich wcześniej w tym stuleciu nie było, całe 5 lat było naprawdę dobre - czyż nie ? uszanujcie to dzieciaki z @rekinem na czele, bo mordki cieszyliście :) jak grała Legia np. za Berga w LE i nie tylko...ja też...

Legia za DM jaka będzie ? nie wiadomo, mnie się nie podoba, że Mioduski zamiast kontynuować pasmo sukcesów, zrobił reset i wszystko zaczyna się od zera, a Europa ucieka coraz szybciej

pytanie czy Legie stać na to żeby teraz znowu się budować, "robić ten krok w tył , żeby ruszyć do przodu" wobec uciekających nam sportowo i finansowo średniaków i słabiaków europejskich, ba nawet azjatyckich ?

moim zdaniem jest to błąd bo inne zespoły się rozwijają i w takiej Astanie, Karabachu, czy Szeryfie takie resety nie mogą mieć miejsca, zawodnicy typu VOO są zatrzymywani za wszelką cenę, powtórzę CENĘ i zespoły te nas już ogrywają, bo u nas wyprzedaje się trzon drużyny, niby po to żeby budować nową wielką Legię, a tak naprawde chodzi o kase...

oczywiście mam nadzieję i wierzę , że Mioduski to wszystko poukłada i będziemy jak Ajax lub inne porządne kluby z akademią i kibicuje temu projektowi całym Sercem, ale mam jakieś dziwne, dzikie i nieodparte wrażenie, że z biegiem czasu i lat wylądujemy na stałe na jednej półce z zespołami typu właśnie Astana, Karabach, Szeryf (nie umniejszając tym klubom niczego)....

jeszcze jedno, dwa czy trzy lata temu wydawało się, że obecna Legia 2017 będzie w połowie drogi do równania się z klubami typu Szachtar, Basel czy Besiktas, może zbyt optymistycznie, ale wystarczyło przytrzymać na dwa, trzy sezony stały dobry skład, a zamiast tego mieliśmy wyprzedaże i konflikt właścicielski...

TYLKO LEGIA

hajdukL, 21.09.2017 21:50:43 - *.dynamic.chello.pl

Przede wszystkim to za wcześnie na takie wywiady. A po dwa dramat co mówi.

mietek, 21.09.2017 22:22:42 - *.ssp.dialog.net.pl

@Keidy Obaid: Trochę historii:

- jesień 1995: Legia po świetnym meczu w Goteborgu wchodzi do fazy grupowej Ligi Mistrzów
- wiosna 1996: przegrana walka o mistrzostwo z Widzewem, w rezultacie zespół się rozpada
- sezon 1996/1997: ci, co zostali z poprzedniego sezonu, do samego końca walczą z Widzewem o tytuł

Dalej wygląda to tak - działacze próbowali za wszelką cenę dotrzymywać kroku ligowej czołówce, aby odzyskać mistrzostwo (co nie udało się aż do 2002 roku). Koszty utrzymania drużyny systematycznie rosły, aż w końcu znaleźliśmy się na krawędzi bankructwa, z której tak naprawdę wyciągnęło nas dopiero ITI.

------------------------------------------------------------------

(to miała być gruba kreska)

Nadchodzi era Leśnego. Mówisz, że odnosiliśmy największe sukcesy w historii klubu. Tak, to prawda. Nikt tego nie kwestionuje. Ale popatrz na to z innej strony. Zespół był budowany niejako "na wyrost", bo zawsze w klubie liczono na wpływy z europejskich pucharów. Ale koszty rosły, bo trzeba było sprowadzać coraz lepszych i droższych zawodników, żeby Europa aż tak bardzo nie uciekała. I po prostu w pewnym momencie doszliśmy do ściany, jeżeli chodzi o generowanie przychodów. Liga Mistrzów była tylko krótkotrwałą kroplówką finansową, ale tak naprawdę ukrywała tylko to, co mówię od dawna - potrzebujemy naprawdę bogatego inwestora (może chińskiego), który zapewni nam solidne podstawy finansowania bez łatania budżetu wpływami z europucharów.

Podejście Leśnego było efektowne i do pewnego momentu efektywne. Ale doszliśmy do tej ściany uzyskiwanych przychodów, której Leśny nie potrafił ominąć. A koszty utrzymania drużyny dalej rosły. Tak dalej funkcjonować się nie da, bo to najprostsza droga do ruiny.

A wielu kibiców (w tym ja) pamięta początek lat 90., gdy drżeliśmy o utrzymanie w lidze, bo w kasie klubowej aż bida piszczała. I najnormalniej w świecie tego ponownie nie chcemy.

A do @reka to raczej sam mógłbyś mówić "tato" :)))

lemiesz, 22.09.2017 07:01:03 - *.centertel.pl

No, to serce i radość zamiast wyrachowania najbardziej było widać na przykładzie Ostrowskiej...

tomiacab do mietek, 22.09.2017 15:49:51 - *.know.cable.virginm.net

gdzie napisałem ze to był wzór? Napisałem ze trzeba czasem zaryzykować. Gdyby dotransferowano trochę piłkarzy i podtrzymano tym samym passę pucharową to pensja jędzy nie byłaby takim problemem jakim jest teraz przez szczypanie się z kasą obecnego właściciela. Nie było wzorow ale budżet się dopinał i wyniki jakies były, a teraz ani jedno, ani drugie. Kto bedzie chciał za rok dwa takich wyników przyjść grać w Legii? W jakimś klubie co się kopie na własnym podwórku i nie moze do europy wejsć. Kto? Myślisz że taki VOO przyszedłby tu się pokazać na rok, odbudowac formę gdybyśmy w kilku poprzednich sezonach nie grali w LE?

tomiacab do mietek i @rek, 22.09.2017 15:59:42 - *.know.cable.virginm.net

kto wam wkręcił taką filozofię ze klub piłkarski to biuro księgowości gdzie wszystko musi się bilansować rok w rok i nic więcej się nie liczy. Klub piłkarski prowadzi sie po to zeby były sukcesy sportowe, a wtedy rosną dochody z wpływów pochodzących z rozgrywek europejskich, ale takze zpromowanych piłkarzy. Gdzie miodek ich wypromuje? W ekstraklasie? Największe kluvy eyropy jadą na długach nontoper i wiesz czemu nigdy nie zginą? Bo mają wyniki i jak własciciel nie wydoła to znajdzie się inny bogatszy. Mam w ch..u to że miodek czy Leśny będzie musiał dołożyć ze swoich żeby sprostać wynikami oczekiwaniom kibiców. Nie dajesz rady? To sprzedaj klub komuś kto da. To jest jego dbanie o własną kieszeń kosztem wyników i oczekiwań kibiców. Okradanie legendarnego klubu z trofeów. Powiesz "ciekawe czy ty byś nie liczył swoich pieniędzy?" Niech liczy ale jak go nie stać na prowadzenie klubu na takim poziomie na jaki zasługuje to niech spier...la skąd przyszedł.

BL1916, 22.09.2017 23:02:34 - *.centertel.pl

Widzisz Zewlak jak byś poszedł z Bodkiem to byś miał szacunek
A tak to wrzuciłeś dodatkowo pare kilgramow a i tak loczek ciebie wyje....... o szacunku Bodka lepiej nie wspominaj bo go straciłeś na zawsze

Keidy obaid, 23.09.2017 12:18:54 - *.play-internet.pl

@ tomiacab święta racja to co piszesz,

klub piłkarski to przede wszystkim sukcesy sportowe i emocje kibiców, bo to się przekłada na finanse, czyli kasa za wyniki (MP, PP, LE, LM) i sprzedaż biletów (pełny stadion i my najlepsi kibice), za to są reklamy i lepsze kontrakty sponsorskie,

klub piłkarski to nie bezduszne przedsiębiorstwo czy korporacja, gdzie tylko bilans na plus się liczy i ekonomiczne słupki....

@ mietek okej , ale kibice dla których Legia istnieje woleli te jak piszesz "na wyrost Leśnego" niż teraz cofanie się do tyłu Mioduskiego, żeby potem ruszyć naprzód, zanim DM ruszy naprzód to o puchary będziemy się bili z rosnącymi w siłe Astanami i Karabachami i będzie coraz ciężej....

@ mietek, nie uważasz, że gdyby Legia w latach 90-tych poszła za ciosem po sukcesie w LM i ówcześni włodarze kontynuowaliby to co wtedy się wydarzyło, to na początku XXI wieku byśmy byli na poziomie piłkarskim i finansowym wyższym niż np. Panathinaikos, a teraz w 2017 Mistrz Polski miałby zagwarantowane jedno miejsce w LM i wicemistrz jedno w LE (conajmniej, bo kluby z naszego podwórka brałyby z nas przykład)

i dlatego nie podoba mi się ten kolejny, w najnowszej historii Legii, reset

cofać, robić kroki w tył to można jak kompletnie nie idzie, a tu wyraźnie została przerwana dobra passa, a nie ma żadnych gwarancji co z tego będzie, jest nadziej, jest rozsądek u nowych włodarzy, ale nie wiem czy oni uwzględnili, że czas działa na niekorzyść bo konkurencja nie śpi....

cóż mleko się rozlało i nie pozostaje powiedzieć nic innego jak "do boju, do boju do boju hej LEGIA"

T, 07.10.2017 14:13:05 - *.dynamic.chello.pl

większego włazodupstwa jak od typa @rek dawno nie czytałem...

4 mistrzostwa w 5 lat, występy w LE i LM...

Leśny przy Miodoustym to profesor.

a tekst o wykształceniu Mioduskiego, bajka

brawo ty, wazelina do ntej...

Jakim cudem zarządzanie klubem to typowy biznes pokazuje KAŻDY klub w Europie zatrudniając tylko byłych pilkarzy, którzy jak wiadomo wykształcni są niesamowicie

Leśny robił z sercem dla kasy i chwały.
Mioduski tylko dla kasy. A chwałę zobaczycie może maks.przy zdobyciu PP. O mistrzostwach zapomnijcie.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.