Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 26 września 2017 r. godz. 19:49

Plusy i minusy po meczu z Jagiellonią

Filip Kaczmarczyk, źródło: Legionisci.com

Starcie mistrza z wicemistrzem zawsze obfituje w wiele emocji i kontrowersji. Tym razem również ich nie zabrakło, bowiem na stadion w Białymstoku nie wpuszczono kibiców Legii. Mistrzowie Polski zagrali w tym spotkaniu poniżej oczekiwań i ulegli Jagiellonii Białystok 0-1. Zapraszamy do analizy gry „Wojskowych” w tym spotkaniu.

Adam Hlousek + – Zdecydowanie najjaśniejsza i wyróżniająca się postać w szeregach Legii. Czeski obrońca od początku spotkania był bardzo aktywny i dobrze współpracował z Michałem Kucharczykiem. W 16. minucie zaliczył udane przejęcie i sprytnie zagrywał do Sadiku. Dziesięć minut później ponownie błysnął, bowiem dobrze „poklepał” z „Kuchym” na lewej stronie i posłał dobre dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Minutę później Hlousek powinien cieszyć się z asysty, jednak jego dobrego podania nie wykorzystał Hamalainen. Jeszcze w końcówce pierwszej części gry Czech błysnął dwukrotnie – w 35. minucie zanotował świetną interwencję w polu karnym Legii, a dziesięć minut później dobrze zacentrował do Armando Sadiku. Co prawda w drugiej połowie lewy obrońca „Wojskowych” był mniej aktywny niż w pierwszej, ale w 85. minucie ponownie świetnie dośrodkował futbolówkę w pole karne Jagiellonii i mógł zanotować asystę.

Michał Pazdan + – Solidny występ stopera „Wojskowych”. Już w 2. minucie spotkania przytomnie się zachował przed swoim polem karnym i naprawił błąd Moulina. W kolejnych minutach grał bardzo pewnie, a w 23. minucie ten fakt potwierdził, bowiem zanotował świetną interwencję w szesnastce Legii (zatrzymał Przemysława Frankowskiego). Pazdan w tym spotkaniu niemal bezbłędnie zagrywał do swoich partnerów (88% celnych podań) oraz był lepszy od rywali w walce powietrznej (sześć wygranych pojedynków).

Michał Kucharczyk – Dobry występ „Kuchego”, ale jednak do plusa trochę zabrakło skrzydłowemu Legii. W 11. minucie oddał groźny strzał na bramkę Węglarza po indywidualnej akcji, a w 34. minucie dobrze dośrodkował w pole karne gospodarzy. W pierwszej połowie „Kuchy” bardzo dobrze współpracował na lewej flance z Adamem Hlouskiem, ale niestety nie przyniosło to efektu w postaci gola. Z kolei w drugiej części spotkania Kucharczyk był mniej aktywny i w 75. minucie opuścił plac gry, a w jego miejsce pojawił się Sebastian Szymański. Ponadto „Kuchy” w tym spotkaniu zagrywał do kolegów z 63% - skutecznością i wygrał tylko trzy pojedynki, a stoczył ich aż jedenaście.

Inaki Astiz – Poprawny występ hiszpańskiego defensora. Podczas ataków Jagiellonii asekurował Michała Pazdana i nie pozwalał na wiele swoim rywalom. W Białymstoku Astiz zanotował tylko jedną stratę (w 72. minucie zagrał w aut), a wygrał aż 9 pojedynków. Jego zagrania były dokładne i przemyślane (zanotował 90% celnych podań).

Dominik Nagy – Zbytnio się nie wyróżniał, ale walczył o każdą piłkę i się starał. W 16. minucie spotkania oddał sprytny strzał na bramkę Węglarza, a w kolejnych akcjach wdawał się w pojedynki i dryblował, jednak nie zawsze z powodzeniem. Zdecydowanie jest pod formą, ale nie można mu odmówić walki i zaangażowania.

Arkadiusz Malarz – Przy bramce Cernycha nie miał nic do powiedzenia, ale tego spotkania nie może zaliczyć do szczególnie udanych. Wielokrotnie niecelnie wybijał futbolówkę oraz wydaje się, że mógł lepiej zachować się przy strzale Pospisila, bowiem powinien to uderzenie wyłapać, a sparował je do boku. Za to w końcówce spotkania pewnie wyłapał strzał Sheridana.

Kasper Hamalainen - Był niewidoczny i grał bardzo zachowawczo. W 28. minucie dostał świetne podanie od Hlouska i powinien zdobyć gola, jednak uderzył bardzo lekko i nie zagroził bramce Węglarza. Fin w tym spotkaniu miał posyłać prostopadłe piłki do Armando Sadiku, ale kompletnie tego nie robił. Również w pojedynkach z rywalami był bardzo nieskuteczny – wygrał ich tylko pięć. Problem z obsadzeniem pozycji numer dziesięć w Legii jest wciąż aktualny. To spotkanie pokazało, że jak na razie Kasper Hamalainen nie jest rozwiązaniem tego problemu.

Armando Sadiku - - Kompletnie bezradny i bezproduktywny w ofensywie. Na początku pierwszej połowy oddał fatalny strzał, który poszybował w okolice górnych sektorów, a w 17. minucie posłał dobre prostopadłe podanie do Kucharczyka. W drugiej części spotkania koledzy szukali go w polu karnym dośrodkowaniami, jednak on był dobrze pilnowany przez obrońców i nie potrafił oddać groźnego strzału na bramkę Węglarza. Po raz kolejny zanotował dużo strat – 13.

Michał Kopczyński - – Tak, jak w każdym spotkaniu był niewidoczny i nie udzielał się w ofensywie, ale także miał problemy w drugiej linii. Jego współpraca z Moulinem nie układała się, bowiem obaj zostawiali zbyt dużo miejsca w swoich sektorach zawodnikom Jagiellonii. W niedzielnym starciu „Kopa” wygrał dziewięć pojedynków oraz trzykrotnie odbierał futbolówkę rywalom. Przy akcji bramkowej Jagiellonii nie zrobił tego, co jest jego podstawowym zadaniem - nie dogonił i nie zablokował rywala, dopuszczając tym samym do groźnego strzału z okolic pola karnego.

Thibault Moulin - - Fatalny występ Francuza. Od początku spotkania był niedokładny, a jego gra była bardzo ryzykowna – w 2. minucie fatalnie wycofał piłkę do obrońców, ale Pazdan naprawił jego błąd. Minutę później koncertowo zepsuł stały fragment gry i futbolówkę przejęli gospodarze. Tego dnia Thibault Moulin zupełnie nie potrafił dobrze dograć ze stałych fragmentów gry, a także minimalnie zawinił przy stracie gola, bowiem nie zdążył zablokować strzału Cernycha, choć więcej winy w tej akcji ponosi "Kopa".

Artur Jędrzejczyk - – Od początku spotkania grał poprawnie, ale wszystko przekreślił jego błąd z 88. minuty kiedy to niefortunnie interweniował i asystował przy bramce Cernycha. W 26. minucie posłał „kąśliwe” dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii, a w całym spotkaniu często zagrywał w pole karne Węglarza, jednak w większości te próby były oddalane przez obrońców Jagi. Ponadto w niedzielnym starciu „Jędza” wygrał dziewięć pojedynków i zaliczył cztery straty.

Zmiennicy:

Sebastian Szymański – Jego zadaniem było rozruszanie gry Legii, ale sam nie był w stanie nic zrobić. Próbował i szarpał, jednak był dobrze pilnowany przez defensorów Jagiellonii.

Jarosław Niezgoda – Grał zbyt krótko, by móc go ocenić.



Komentarze: (27)

blablabla, 26.09.2017 19:52:59 - *.static.ip.netia.com.pl

Co z biletami na Poznań

ja, 26.09.2017 20:23:10 - *.55.ipv4.supernova.orange.pl

Jędza nie powinien tej piłki wybijać. Zasada jest chyba taka, że wybija ten, który jest twarzą do bramki przeciwnika...

grzesiek, 26.09.2017 20:54:27 - *.centertel.pl

Jakie plusy? Nawet kiboLi nie wpuszczono. Same minusy !

Legionista, 26.09.2017 21:08:26 - *.226

Pazdan - Jak będzie tak grał to jedno jest pewne: zwolnił JM i za to powinien odejść! Żaden piłkarz w Legii nie powinien mieć szans zwalniania trenera! A jak nie odejdzie z Legii to jeszcze nie raz będzie zwalniał trenerów... Co to meczu: Styl podobny to Pierwszego Urbana... Co to bramki - Bramka padła nie przez Jędze! Tylko przez drużyne! Mogli zatrzymać, zablokować itp - Mogli! Jędza ma swoje minusy (Ruskie sprzedały nam wrak piłkarza...), ale ta sytuacja nie jest podobna jak np: z Astaną. Największy minus tego meczu był Trener (Kto przeprowadza zmiany? Kto wystawia skład? Kto? Trener! Jakby Polak trenował to byśmy widzieli Hejty na niego...)

Majer234, 26.09.2017 21:15:42 - *.dynamic.mm.pl

Mam proxbe niech ktos poda namiar na pub w sosnowcu gdzie mozna Legię ogladać bo bede tam jak bedzie mecz z leszkami
dzieki pozdrawiam

Daszka, 26.09.2017 21:38:50 - *.dynamic.chello.pl

Styl gry drużyny zdecydowanie uległ poprawi. Przyspieszenie i gra z pierwszej piłki napawają optymizmem. Co było smutne i pesymistyczne? Interwencja Jędrzejczyka w 87. min. i frajerska porażka. To boli normalnego kibica, to cholernie boli, ale cóż: nonszalancki pajacyk z obrony zdjął Astizowi jego piłkę, wystawił ją śledzikowi i oczywiście nie krył swojej strefy boiska. To jemu "zawdzięczamy" stratę 3. pkt. Po prostu szkoda...

Redi, 26.09.2017 21:43:22 - *.centertel.pl

Że też komuś sie chce jeszcze to analizowac. Ogladac sie nie da, a co dopiero jeszcze analizowac

Bear, 26.09.2017 21:49:14 - *.178.ipv4.supernova.orange.pl

Plus jest taki, że dostaliśmy lekcję. Kolejną.

Legia⚽️News, 26.09.2017 22:00:44 - *.255

Niefarotwnym thanks and bay bay!

Matt, 26.09.2017 22:00:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Opis Astiza (i sama gra) na plus, ale go nie otrzymał.
Jędrzejczyk powinien otworzyć nową skalę - 2 minusy.

AAA, 26.09.2017 23:30:10 - *.dynamic.chello.pl

Jędrzejczyk już niedługo i na długo ława albo trybuny dziadzie.

Hautausmaa, 26.09.2017 23:53:44 - *.dynamic.chello.pl

A w naszej grupie Ligi Mistrzów BVB przegrywa z Realem 1-3... aaa, to nie ten sezon.

Leron, 27.09.2017 00:13:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie zgodze sie z oceną Hamalainena. Może nie błyszczał ale wiele razy schodził pod rozegranie i grając na jeden kontakt otwierał stronę kuchego.

rzeczy całe i wspaniałe, 27.09.2017 06:43:32 - *.know.cable.virginm.net

co i minusy?

grzesiek, 27.09.2017 07:40:43 - *.centertel.pl

Moim zdaniem Jedza nigdy nie byl dobry. Poczatkowo ustawiany na srodku obrony, ale szybko zori3ntowano sie ze slabo zqbezpiecza tyły i znalqzlo mu sie nowe miejece PO. Podobnie bylo z rzezniczakiem. O ile slaba gre z przodu jakos mozna by bylo tlumaczyc to jako obronca powinien sie wykazywac. Moze nalezy mu znalezc nowa pozycje? Bramkarz? Hmm jest wysoki. Moze by sie sprawdzil. Ewentualnie niech zajmie miejsce na lawce i niech ktos posmaruje klejem jego miejsce.

@ Redi, 27.09.2017 08:13:41 - *.centertel.pl

Że też komuś chce się komentować coś czego nie mial ochoty przeczytać. Przymus? :-p

Urban, 27.09.2017 08:47:13 - *.21

Wychodzi przygotowanie przedsezonowe, czego najlepszym dowodem turysta-emeryt Astiz. Pobiegał trochę samemu w wakacje i jest najstabilniejszym punktem obrony.

@rek do Urban, 27.09.2017 10:10:44 - *.dynamic.chello.pl

100% poparcia brachu w kwestii spieprzonych przygotowań do sezonu przez cały sztab trenerski JM... A ta "kuriozalna" sytuacja z Astizem niech będzie przestrogą dla nowego sztabu RJ...

"Inaki Astiz – poprawny występ hiszpańskiego defensora. Podczas ataków Jagiellonii asekurował Michała Pazdana i nie pozwalał na wiele swoim rywalom. W Białymstoku Astiz zanotował tylko jedną stratę (w 72. minucie zagrał w aut), a wygrał aż 9 pojedynków. Jego zagrania były dokładne i przemyślane (zanotował 90% celnych podań)..." Można przygotować się dobrze do sezonu, nawet samemu..? Można... Pozdro (L)

Ryszard Ochódzki, 27.09.2017 12:19:00 - *.static.ip.netia.com.pl

Gracie w Legii,która ma być może nawet tam i swoje plusy,rozchodzi się jednak o to żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów.

ostet, 27.09.2017 12:38:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kucharczyk i Jędrzejczyk powinni zostać odesłani do rezerw Żyrardowianki Żyrardów w trybie natychmiastowym bo na drewniaków nie da się patrzeć

stary kibic, 27.09.2017 12:46:07 - *.dynamic.chello.pl

Wydaje mi się ,że większość zawodników Legii osiągnęła pułap swoich możliwości w poprzednich sezonach a teraz wychodzi ich przeciętność. Otrzymują b. wysokie wynagrodzenie a konkurencji w klubie nie ma !
To po co się zabijać? Nawet Żewłakow powiedział ,że prawdziwych legionistów jest 2-3 a reszta traktuje Legię jak miejsce pracy. A kto lubi pracować i dawać w pracy z siebie wszystko:):):)
Być może nowy trener potrafi zmobikizować piłkarzy,być może przyjdą nowi,jeszcze nie zepsuci kasą. Na to potrzeba czasu !
Zastanawia mnie , dlaczego sprzedany za grosze Wieteska jest czołowym stoperem Górnika a my kupujemy emeryta,który już kilka lat temu uważany był za słabego? Z całym szacunkiem i wielką sympatią dla Astiza - jeżeli on jest czołowym naszym obrońcą to coś nie gra w przygotowaniach do sezonu lub popełniono olbrzymie błędy w selekcji !!!!!!!!!!

mietek, 27.09.2017 14:32:14 - *.emea.ibm.com

@ @rek: W zasadzie to prawda, że Astiz wygląda najsolidniej ze wszystkich naszych obrońców. Ale... Nie zapominajmy o bramce. Cała sytuacja wzięła się z kretyńskiej straty Jędrzejczyka, ale jednak Cernych dostał piłkę blisko linii bocznej. Zanim oddał strzał, to przebiegł z nią w kierunku środka pola dobrych kilka-kilkanaście metrów i na tym odcinku nie doskoczyli do niego ani środkowi obrońcy, ani gwiazdy grające jako defensywni pomocnicy.

O ile "w minusach" słusznie wytknięto liczne błędy Kopczyńskiemu i Moulinowi, o tyle jednak zapomniano o środku obrony. Bo co z tego, że Pazdan i Astiz grali pewnie cały mecz, jak potem nie zrobili wszystkiego, by nie dopuścić do strząłu na bramkę.

Fakt, bramka piękna, ale można było jej uniknąć - wystarczyło agresywniej doskoczyć do Cernycha. Nawet go sfaulować - był poza polem karnym, a z wolnego u Białorusinów nie bardzo teraz ma kto strzelać.

gimba, 27.09.2017 18:57:28 - *.play-internet.pl

Pisalem miesiac temu do gamoni co sie smiali z Astiza ze to najlepszy transfer i Pazdany, Dabrowskie niech sie od niego ucza. Problem tylko taki ze oni juz sie nie uczą.

Kuba, 27.09.2017 20:46:54 - *.dg-net.pl

@Mayer
W Sosnowcu pewnie Warka na ulicy warszawskiej obok CH Plaza

@rek do mietek, 28.09.2017 10:51:36 - *.dynamic.chello.pl

Popatrz bracie na powtórkę tej akcji bramkowej... Astiz szedł na pewniaka do piłki i gdyby pajac Jędza nie wparował w środek tej akcji ze swoim kiksem, to zapewne bramki by nie było, bo Cernych do tej piłki by nie doszedł... Ewidentna wina Jędzy gamonia jednego... Pozdro (L)

Wolfik, 28.09.2017 14:57:01 - *.238

@gimba: Najlepszy transfer zrobili Żabole "wyjmując" Wieteskę. Gwarantuję, gorzej od weterana Astiza by nie grał.

@Mayer, 28.09.2017 19:09:28 - *.dynamic.chello.pl

Teraz już ciężko. Za to ile chcesz to Ruchu się możesz naooglądać. Szukaj w mniejszych barach

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.