UYL: Legia Warszawa - Ajax Amsterdam. Przy piłce Sebastian Szymański - fot. Woytek / Legionisci.com

UYL: Legia Warszawa 1-4 Ajax Amsterdam

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym spotkaniu 2. rundy Ligi Młodzieżowej UEFA Legia Warszawa przegrała przy Łazienkowskiej z Ajaxem Amsterdam 1-4. Bramka dla stołecznego zespołu padła po kuriozalnej sytuacji, kiedy Navajo Baakboord wycofał piłkę do własnego bramkarza. Ten nie trafił w futbolówkę, która spokojnie potoczyła się do siatki. Kilka minut później do wyrównania doprowadził Kai Sierhuis. W 53. minucie Darren Sidoel świetnym strzałem z dystansu pokonał Mateusza Kochalskiego.

Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Woytka
W 73. minucie Miłosz Szczepański nie wykorzystał rzutu karnego. W 81. minucie pięknym uderzeniem wynik na 1-3 podwyższył Sierhuis, a w doliczonym czasie czwartą bramkę dla Ajaxu zdobył Victor Jensen.

Spotkanie obserwowało ok. 2000 osób. Przez cały mecz prowadzony był głośny doping. Rewanż w Holandii zaplanowano na 21 listopada na godzinę 19:00. Mecz zostanie rozegrany na stadionie De Toekomst w Duivendrecht.

Liga Młodzieżowa: Legia Warszawa 1-4 (1-1) Ajax Amsterdam
32' Baakboord (sam.) - 44', 81' Sierhuis, 53' Sidoel, 90+2 Jensen

Legia: 1. Mateusz Kochalski - 42. Piotr Cichocki, 5. Mateusz Bondarenko, 15. Kacper Pietrzyk, 24. Konrad Matuszewski - 8. Sebastian Szymański (59' 21. Mikołaj Neuman), 18. Łukasz Zjawiński (72' 7. Kamil Orlik), 15. Michał Karbownik, 11. Miłosz Szczepański, 3. Bartosz Olszewski - 20. Kacper Wełniak (46' 13. Mateusz Szwed)

Ajax: 1. Issam Maach - 2. Navajo Baakboord, 3. Darren Sidoel, 4. Sven Botman (87' 19. Liam Van Gelderen), 5. Mitchell Bakker - 10. Jurgen Ekkelenkamp, 6. Jasper Ter Heide (79' 18. Victor Jensen), 8. Sebastian Pasquali - 7. Che Nunnely, 9. Kai Sierhuis, 11. Saku Ylatupa (84' 16. Ryan Gravenberg)

żółte kartki: Wełniak - Sidoel, Jensen