Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
UYL: Legia Warszawa - Ajax Amsterdam. Przy piłce Sebastian Szymański - fot. Woytek / Legionisci.com
UYL: Legia Warszawa - Ajax Amsterdam. Przy piłce Sebastian Szymański - fot. Woytek / Legionisci.com
Wtorek, 31 października 2017 r. godz. 19:50

UYL: Legia Warszawa 1-4 Ajax Amsterdam

Mishka, źródło: Legionisci.com

W pierwszym spotkaniu 2. rundy Ligi Młodzieżowej UEFA Legia Warszawa przegrała przy Łazienkowskiej z Ajaxem Amsterdam 1-4. Bramka dla stołecznego zespołu padła po kuriozalnej sytuacji, kiedy Navajo Baakboord wycofał piłkę do własnego bramkarza. Ten nie trafił w futbolówkę, która spokojnie potoczyła się do siatki. Kilka minut później do wyrównania doprowadził Kai Sierhuis. W 53. minucie Darren Sidoel świetnym strzałem z dystansu pokonał Mateusza Kochalskiego.
Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Woytka
W 73. minucie Miłosz Szczepański nie wykorzystał rzutu karnego. W 81. minucie pięknym uderzeniem wynik na 1-3 podwyższył Sierhuis, a w doliczonym czasie czwartą bramkę dla Ajaxu zdobył Victor Jensen.

Spotkanie obserwowało ok. 2000 osób. Przez cały mecz prowadzony był głośny doping. Rewanż w Holandii zaplanowano na 21 listopada na godzinę 19:00. Mecz zostanie rozegrany na stadionie De Toekomst w Duivendrecht.

Liga Młodzieżowa: Legia Warszawa 1-4 (1-1) Ajax Amsterdam
32' Baakboord (sam.) - 44', 81' Sierhuis, 53' Sidoel, 90+2 Jensen

Legia: 1. Mateusz Kochalski - 42. Piotr Cichocki, 5. Mateusz Bondarenko, 15. Kacper Pietrzyk, 24. Konrad Matuszewski - 8. Sebastian Szymański (59' 21. Mikołaj Neuman), 18. Łukasz Zjawiński (72' 7. Kamil Orlik), 15. Michał Karbownik, 11. Miłosz Szczepański, 3. Bartosz Olszewski - 20. Kacper Wełniak (46' 13. Mateusz Szwed)

Ajax: 1. Issam Maach - 2. Navajo Baakboord, 3. Darren Sidoel, 4. Sven Botman (87' 19. Liam Van Gelderen), 5. Mitchell Bakker - 10. Jurgen Ekkelenkamp, 6. Jasper Ter Heide (79' 18. Victor Jensen), 8. Sebastian Pasquali - 7. Che Nunnely, 9. Kai Sierhuis, 11. Saku Ylatupa (84' 16. Ryan Gravenberg)

żółte kartki: Wełniak - Sidoel, Jensen

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com



Komentarze: (24)

J23, 31.10.2017 19:55:08 - *.16.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dno! Akademia...hah

deyewi, 31.10.2017 20:03:52 - *.39

Ajax potwierdzil, ze ma mega mocne szkolenie mlodziezy. L dzieki za walke!!!!

Mati , 31.10.2017 20:05:16 - *.dynamic.chello.pl

Dramat

x, 31.10.2017 20:06:03 - *.90

Zenada po całości, to tylko potwierdza jaką nędzą jest nasza akademia, młodzież itd - nie ma po co jechać na rewanż nawet.

cezary_1958, 31.10.2017 20:36:52 - *.dynamic.chello.pl

Młodzi ludzie podjęli walkę i niech dalej trenują. Piszecie dramat i itp. Czy ktoś pomyślał jak wyglądała by dorosła L w meczu z Ajaxem bez cudzoziemców. Kilka, kilkanaście lat temu mogliśmy tylko pomarzyć o takiej konfrontacji. Trochę rozsądku. Poważną akademię jak na polskie warunki ma Lech. Legia długo jeszcze musi ich gonić. Dramat dramatem, ale trzeba wstać, iść dalej aż do końca. Następni będą coraz lepsi.

Twardy, 31.10.2017 20:49:20 - *.centertel.pl

Brawo kopacze i sople co zapłaciły piataka za oglądania tej padaczki . Grzany król gul gul gul !!!

Actchris, 31.10.2017 20:50:42 - *.dynamic.chello.pl

Mrudzicie Ajax to potęga pod względem młodzieży, tam jeden zawodnik jest więcej wart niż cała nasza akademia, szacun za walkę choć jest jeszcze sporo do zrobienia. Za to widać następcę Malarza chyba że ktoś go wcześniej wyciągnie z L.

PLBBOY, 31.10.2017 21:03:02 - *.adsl.inetia.pl

Czytam tutaj, jak przeciętni intelektualnie, życiowi nieudacznicy plują na tych młodych chłopaków. To jest żenujące a nie postawa chłopaków w meczu z wychowankami jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Europie. Ajax pokazał nam miejsce w szeregu. To fakt. Kibicujmy Mioduskiemu by jak najszybciej powstały obiekty sportowe naszej akademii. Musimy uczyć się i gonić świat który nam uciekł.

MP.J(L)207, 31.10.2017 21:14:46 - *.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niestety tak to już bywa,ze jak gramy (czy to seniorzy czy to juniorzy) z Kimś z zachodniej Europy to zawsze wpie...Nasze grajki mają kompleksy i są po prostu beznadziejnie słabi.

Do x, 31.10.2017 21:14:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nasza akademia jest dobra , po prostu błędów było dzisiaj sporo . A że akademia Ajaxu jest też dobra , długo już ją mają . Akademia Lecha jest słaba , mają mało gotowych zawodników dzisiaj . Co do komentatorów komentujących ten mecz w tv - to są żałosne gamonie , którym powinno się zakazać kibicowsko wstępu na nasz stadion . Te słoje kpiły z nas na wizji przez prawie cały mecz . ,, Legia jest słaabsza , Legia jest słaabsza , Ajax jest dużo lepszy , co za technika , Ajax to , Ajax tamto '' - mało się nie zes ...i z zachwytu nad łajaksem . Cały czas mówili o naszych lekceważąco . A nasi chwilami grali równo z Ajaksem . Było kilka okazji na gola . Nie jedna - kilka . I ten karny , szkoda . W rewanżu będzie ciekawie . Szacun dla Żylety . I pozdro dla Hagi .

kl, 31.10.2017 21:24:27 - *.centertel.pl

Staszek mial racje to przedszkole....ale oby do przodu beda obiekty będzie lepsze szkolenie ...pierwsi zawodnicy do jedynki za ok.10 lat

Marcin Ursynów , 31.10.2017 21:31:22 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Widze że sami znawcy tematu tu się wypowiadają ale jakoś nikt nie wspomniał że Ajax ma jedną z najlepszych akademii w Europie, ich "małolaty" piłkarsko są lepiej ułożeni niż większość polskich kopaczy z Dupoklasy i to niestety było widać przy każdym kontakcie z piłką... Jedyne co mogli im przeciwstawić to serce do gry i zaangażowanie ale to wystarczyło na 45min... Co zrobił ten Bondarenko przy 1 bramce to jakiś dramat, zje... karny przy 1:2 i mogło być różnie... Brawo za walke...!!! on(L)y Warsaw...!!!

bekas, 31.10.2017 21:58:45 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

ciapciaki małolaty poszły w ślady dużej eLki, w sumie normalne, czego można było się spodziewać

Matt, 31.10.2017 22:51:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ajax jest wzorem w szkoleniu młodzieży, jednym z liderów w Europie, a wy mówicie, że nasza akademia to padaka. To po prostu odzwierciedliło nasze siły. Akademia niejednego porządnego zespołu poległaby nawet 5:1 lub więcej. Mamy punkt odniesienia, do którego należy zmierzać.

tato, 31.10.2017 22:54:15 - *.42

przydała by się rozmowa wychowawcza najlepiej z liścia.
Młodzież trzeba trzymać krótko

Toni , 31.10.2017 23:18:07 - *.0pools.vodafone-ip.de

Czyli wychodzi na to ze przegralismy wysoko,wszystkie gole strzelili zawodnicy Ajaxu a my nie potrafimy strzelic nawet karnego.A w druzynie gra Szymanski ktory mowi zeby mu odblokowac numer 10 na koszulke.Mam nadzieje ze ten glupi pomysl wyjdzie mu z glowy tak szybko jak sie tam pojawil.

oLaf, 01.11.2017 00:29:27 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

Dramat!!!

Oglądałem mecz i .... normalnie młodzi Legioniści nie potrafią do siebie podać piłki tylko podają 2-3 metry obok i wtedy jest atak Ajaxu i odbiór !!!!

Masakra, tak słabego wyszkolenia technicznego to w życiu nie widziałem!!!

Nie jest to do końca wina trenerów, bo małolaty zamiast zasuwać na boisku to z iphonami do galerii zasuwają + to że za "wsparcie rodziców" niektórzy grają zamiast inne prawdziwe talenty.

Bondarenko błąd przy bramce był, no ale musi się uczyć.

Niestrzelony karny (w takim stylu!) to kryminał.

Plusem jest to, że graliśmy z jedną z najlepszych Akademii na świecie... może niektórzy się ogarną... ale jak oni piłki prosto nie potrafią podać na 5 metrów....

Hmmm, 01.11.2017 07:50:02 - *.play-internet.pl

Kilka klas różnicy niestety...

tomasz problem, 01.11.2017 07:57:33 - *.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Bardzo dobrze,ze taki mecz sie odbył .To tylko powinno zmotywować chłopaków jak i resztę do większej pracy i wierze w to ,ze efekty będą .Przecież nie jestesmy głupim narodem.

Mario, 01.11.2017 08:16:27 - *.130

He, he, cała ta akademia to kolejny medialny pijar. W gruncie rzeczy, to oni nie potrafią wyszukać nawet najlepszych zawodników w swoim regionie. To pokazuje, jak to wszystko funkcjonuje. A kadrowicze Mazowsza i Polski są w każdym roczniku. A dlaczego ? Tacy pseudo trenerzy idą na łatwiznę i biorą gości do reprezentacji młodzieżowych, skoro są w Legii, to muszą być najlepsi. Ot i cała selekcja.

Michał, 01.11.2017 08:31:45 - *.centertel.pl

Najlepiej tylko zgnoić, zbesztać, zrównać z ziemią... Polaczki cebulaczki..

do twardy, 01.11.2017 09:09:40 - *.play-internet.pl

Zasmuce cie,w tym roku jeszcze 4 mecze Legii w Warszawie,na wszystkich będzie zimno,nie przychodz,wydaj pieniądze na piwo alkoholiku.

olew, 01.11.2017 11:30:37 - *.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Tutaj jak zwykle dominuje chór "znawców telewizyjnych". Po pierwsze trzeba było być na meczu. Po wtóre graliśmy z potęgą , która do juniorskiej drużyny kupuje grajków za 2-3 miliony euro, po trzecie mecz był fajny , szczególnie gdy nasi przegrywając ruszyli do przodu. Po trzecie bramka dla Legii i trzecia dla Ajaxu to miodzik. Po czwarte nasze grajki naprawdę się starały , nie byli gorsi technicznie , choć taktycznie i fizycznie daleko za Ajaxem. Wreszcie po ostatnie , swoich grajków się nie dołuje, lecz dopinguje, ale skąd wy to możecie wiedzieć...

Ibis, 01.11.2017 19:39:10 - *.dynamic.chello.pl

@ olew - raz na zawsze o........l się od kibiców, tzw. telewizyjnych! Czy do twojego ciasnego łba nie dociera fakt, że nie każdy kibic lub sympatyk Legii może chodzić na mecze przy Ł3 (względy ekonomiczne, logistyczne, a nawet osobiste, np. zdrowotne). Jeżeli ty i tobie podobni uważacie się za lepszych od innych tylko dlatego, że bywacie na stadionie to czas najwyższy...poszerzyć główkę. Dalszy komentarz zbyteczny!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.