Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Poniedziałek, 30 października 2017 r. godz. 18:49

Relacja z trybun: Arkowcy dojechali do Działdowa

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Pogoda w niedzielę była wybitnie niesprzyjająca - padający od rana deszcz oraz chłód na pewno nie zachęcały do dłuższego wyjścia z domu. Komu chciałoby się w takich okolicznościach przyrody marznąć i oglądać wątpliwej jakości widowisko piłkarskie? Ano jest jeszcze trochę takich wariatów, którym niestraszne deszcze, wiatry, ani jakiekolwiek inne przeciwności losu. Z drugiej strony, raptem 14,4 tys. to wynik nieadekwatny do naszego potencjału...

Część osób rozumie, że Legia to nie tylko piłka i bezpośrednio przed spotkaniem z Arką wspierała na Torwarze naszych koszykarzy. Co prawda wyniki koszykarzy po awansie do ekstraklasy nie są zbyt optymistyczne, ale na szczęście jest grupa osób, która regularnie wspiera także pozostałe legijne drużyny.

Przy wejściach na stadion Nieznani Sprawcy przeprowadzili kolejną zbiórkę na oprawy, które jeszcze w tym roku będziemy mieli okazję zobaczyć przy Ł3. Chyba nikogo nie trzeba dodatkowo motywować do wspierania legijnego ruchu ultras, ale pamiętajmy" choreografie zależą od każdego z nas, od każdego z Was. Nie przechodźcie obok puszek obojętnie.



Sektor gości od początku spotkania wyglądał marnie. Arkowcy, którzy wybierali się pociągiem specjalnym, zajęli zaledwie 40 miejsc i nie wywiesili flag. Przez całe spotkanie stali cicho. Jak się później okazało, główna grupa pociągowa (ok. 400 osób) podróż zakończyła w Działdowie. Jak relacjonują gdynianie, najpierw doszło do awarii pociągu w Iławie, a kolejny podstawiony przez PKP pojazd dowiózł ich tylko do Działdowa. Zanim dotarł trzeci skład, była już godzina rozpoczęcia meczu, a szanse na dotarcie na Łazienkowską zmalały do zera. Tak więc trzecim "specjalem" arkowcy zamiast do Warszawy pojechali do Gdyni.



Doping od pierwszej do ostatniej minuty stał na przyzwoitym i równym poziomie. Kilka razy udało się poderwać do wspólnych śpiewów kibiców z pozostałych trybun i ryknąć konkretniej. Naprawdę fajnie, melodyjnie wychodziła pieśń "Legia CeWuKaeS, Ciebie po życia kres...". Jeśli chodzi o melodię, znacznie gorzej słychać ją przy pieśni "Chociaż ciężki jest czas...". Może warto by młodsza część trybun zapoznała się z melodią piosenki "Róża czerwono, biało kwitnie bez" z kultowego filmu "Jak rozpętałem II Wojnę Światową". Fani Legii parokrotnie skandowali imię i nazwisko Janusza Walusia.

W pierwszej połowie Legia grała tak, że żal było patrzeć. Mimo to, w końcu udało się wyjść na prowadzenie, a w drugiej połowie nawet strzelić drugiego gola. W trakcie meczu nie brakowało uprzejmości pod adresem przyjezdnych - głównie klasycznego "Arka Gdynia, k... świnia". Pod sam koniec spotkania Żyleta skandowała jeszcze "Tak to już bywa, Legia z k... wygrywa". Z piłkarzami po raz kolejny nie śpiewaliśmy i po końcowym gwizdku sędziego opuściliśmy trybuny. We wtorek zachęcamy do wspierania naszej młodzieżowej drużyny podczas meczu z Ajaxem w Lidze Młodzieżowej UEFA. W kolejny weekend natomiast czeka nas wyjazd do Szczecina.

P.S Na Żylecie wywieszone zostały transparenty "Rogus wracaj do zdrowia!", "Antek PDW" i "Łysy PDW".

Frekwencja: 14 424
Kibiców gości: 40 (ok. 400 nie dojechało)
Flagi gości: 0

Autor: Bodziach

Fotoreportaż z meczu - 62 zdjęcia Mishki
Fotoreportaż z meczu - 47 zdjęć Kamila Marciniaka



Komentarze: (31)

D, 30.10.2017 19:13:12 - *.centertel.pl

Nie tylko młodsi powinni zaznajomić się z melodiami na które spiewamy nasze pieśni. Od dawna jest ryk zamiast śpiewu. Szkoda bo wiele pieśni się marnuje wykrzykując je.

sdbslz, 30.10.2017 19:47:50 - *.dynamic.chello.pl

nie przechodzcie obojetnie obok potrzebujacyhc was pustych puszek

Rambo, 30.10.2017 21:53:35 - *.centertel.pl

Czy możemy w końcu ustalić nowych strzelców do "W tramwaju jest tłok..."? O ile Kuchy jest w Legii, to Sagan już jakiś czas temu zawiesił buty na kołku. Pozdro dla wszystkich Wariatów, którzy są na meczach niezależnie od wszystkiego.

Batman111, 30.10.2017 22:53:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Z kibicowskiego szlaku to zajebisty wyjazd dla tych co dojechali i dla tych co nie dojechali , nieezłe jaja musiały być i tam i tam :)
(L)

L, 31.10.2017 08:02:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jakie zimno?
Zapomnieliście doping w lidze europy bez koszulek przy zerowej temperaturze?

Afro, 31.10.2017 08:07:31 - *.static.nsti.pl

do Rambo: jakaś nowa tradycja? Bycie w pieśni to nie kwestia ustaleń ale zbiorowej pamięci... To wielkie wyróżnienie! Kuchy zasłużył solidnie bo od lat jest wierny barwom, walczy za trzech i strzela bramki. Saganowski to jedna z legend i - poprawcie mnie jeśli się mylę - nadal pracuje w Legii z młodzieżą więc niech wiedzą, że to nie byle kto!

...no i musi się rymować :)

Lp7, 31.10.2017 08:22:45 - *.play-internet.pl

Do rambo: ale nie ma nikogo nowego kto by się rymował ;)
BTW co to za ciche dni z piłkarzami? Oni są obrażeni za liście? Wygrywają i mają vice lidera...

do Rambo, 31.10.2017 08:23:06 - *.66

a masz w Legii kogoś, kogo nazwisko kończy się na "owski", bo tylko wtedy się rymuje...

SEBO(L), 31.10.2017 09:09:54 - *.play-internet.pl

Pełna zgoda. Wydaje się ,że naturalnymi "strzelcami" powinni być Kucharzyk i Radović, ale nierzadko słyszałem ostanimi czasy też " i dwie Szałachowski " ...

Gocław, 31.10.2017 10:23:19 - *.dynamic.chello.pl

Jedyna słuszna wersja:

(...) dwie bramki Włodarczyk, dwie bramki Magiera i będzie dziś dziesięć do zera.

:)

voytec56, 31.10.2017 12:14:19 - *.centertel.pl

Pierwsza wersja to: Dwie bramki Kazimierz, dwie bramki Topolski.....

Pazerny pancerny, 31.10.2017 14:36:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Albo : Pięć bramek Niezgoda i pięć Kucharczyk - trochę mało , ale na dziś wystarczy !

Kielecki Sz.pieg, 31.10.2017 15:43:38 - *.fiberlan2.gwarnet.pl

BRAWO DLA CAŁEGO DZIAŁDOWA ZA ZATRZYMANIE ARKI!!!!!

Antek, 31.10.2017 15:52:05 - *.fiberlan2.gwarnet.pl

Też tam byłem!

zbiórki , 31.10.2017 16:04:43 - *.emome-ip.hinet.net

A gdzie rozliczenie zbiórki po meczu z Szerifem? Sporo osób rzucało wtedy po oprawie z nazistowskim pistoletem wymierzonym w głowę dziecka. Wszyscy spodziewali się rekordowej zbiórki ale rozliczenia nigdzie nie można znaleźć. Więc nie dziwcie się że część osób omija puszki.

Nowa wersja -2 bramki , 31.10.2017 17:32:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl

No to proponuję konkurs na wymyślenie nowej wersji tej piosenki :)Oto moja :) Dwie bramki Kucharczyk ,dwie bramki Sadiku ,i Legia się cieszy z wyniku " ;) Oczywiście z przymrużeniem oka ;)

BIE(L)ANY , 31.10.2017 20:06:38 - *.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dwie bramki Kucharczyk i dwie Arek Malarz i wszystkich to rozpier.ala ;)

Moje trzy Grosze, 31.10.2017 20:08:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nieźle . A jeszcze może tak : Dwie bramki Kucharczyk i dwie Arek Malarz i będzie impreza - i to zaraz . Oczywiście strzelone przeciwnikom , hehe .

Krzyżak, 31.10.2017 21:10:53 - *.play-internet.pl

Mocno Dzialdowo!

Działdes, 01.11.2017 11:10:14 - *.play-internet.pl

I ja tam byłem. Miód i mleko piłem.

Działdowska Krucjata Niewiernym, 01.11.2017 12:05:15 - *.play-internet.pl

Innych też zatrzymamy!

Działdes, 01.11.2017 12:07:51 - *.play-internet.pl

Przyjechali, nie wyjada!

FC Kielce, 01.11.2017 12:08:42 - *.play-internet.pl

Nie wyjedziecie! Z Działdowa nie wyjedziecie!

rym, 02.11.2017 19:25:43 - *.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dwie bramki Kucharczyk, dwie bramki Niezgoda i Legia dziś trzy punkty doda.

rym, 02.11.2017 19:32:52 - *.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dwie bramki Kucharczyk, i dwie bramki Hlousek, a wszyscy wrzucają do puszek.

rym, 02.11.2017 19:39:44 - *.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dwie bramki Kucharczyk, dwie bramki Guilherme, i Legia ogrywa frajernie...

rym, 02.11.2017 20:28:20 - *.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dwie bramki Kucharczyk, dwie bramki Pasquato, pogrążyć tych z Poznań Potato.

rym, 02.11.2017 20:37:25 - *.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dwie bramki Kucharczyk, dwie bramki Jędrzejczyk, wygrajcie bo czeka Was pejczyk.

lol, 04.11.2017 10:02:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

sorry, czy ktoś może napisać, czy faktycznie cos się działo w Działdowie?
Gamonie krytykujący i wyzywający darujcie sobie

No więc, 04.11.2017 17:21:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Chyba Działdowianie im pociąg zepsuli .

T-72, 04.11.2017 17:38:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dwie bramki Kucharczyk, dwie bramki Sadiku i nie będzie klepania po karczychu...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.