Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Żyleta na meczu z Termaliką - fot. Mishka / Legionisci.com
Żyleta na meczu z Termaliką - fot. Mishka / Legionisci.com
Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. godz. 11:38

Relacja z trybun: Grudniowe mecze dla fanatyków

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W sobotni wieczór przy Łazienkowskiej mieliśmy okazję przedostatni raz w tym roku dopingować nasz zespół. W chłodny wieczór na trybunach stawiło się trochę ponad 11 tysięcy kibicówm czyli niewiele więcej niż na meczu z Bytovią. Na każdej z trybun nie brakowało wolnych miejsc, ale nasz doping naprawdę mógł się podobać.

Nie ma co marudzić, że jest grudzień, że chłodniej niż w maju, sami przecież wybraliśmy taką drogę. A obowiązkiem fanatyka jest wspierać swój klub. Zawsze.

Przed meczem z Termaliką zbierane były przybory szkolne dla szpitala "Niekłańska" oraz szkoły podstawowej w Grudziądzu. Pamiętajmy, że warto wspierać takie właśnie inicjatywy, nie przechodzić obok nich obojętnie. Kilka złotych na przedmeczowe piwko można przeznaczyć na szczytny cel.



Na meczu koncentrowaliśmy się na dopingu dla naszej drużyny. Przyjezdni nie doczekali się żadnych przyśpiewek. Parę razy oczywiście miały miejsce "uniwersalne" bluzgi, czyli "Jazda z k...", czy "Strzelcie k... gola!". Co ciekawe, podobno goście z Niecieczy także nie raz i nie dwa bluzgali w naszą stronę - co akurat z perspektywy Żylety było nie do wychwycenia, za to z pozostałych sektorów jak najbardziej.
Fani z Niecieczy przyjechali w 100 osób z czterema flagami. W sektorze gości wywiesili cztery flagi, na krzesełkach rozłożyli sektorówkę i machali kilkunastoma chorągiewkami.



W trakcie spotkania nie było jakiegoś potężniejszego pierd...cia. Dopingowaliśmy równo i głośno przez całe spotkanie. Do poziomu decybeli trudno się przyczepić, a o jego wysoki poziom dbał jak tylko mógł najlepiej "Szczęściarz". Wiele razy próbowaliśmy rozruszać pozostałe trybuny, głównie wschodnią, śpiewając na dwie strony - najczęściej "Legia, Legia, Legia" z szalami powiewającymi nad naszymi głowami.

Po zakończeniu spotkania kolejny raz nie było żadnej interakcji z piłkarzami. Większość osób od razu po końcowym gwizdku udała się do domów. Przed Legią jeszcze dwa mecze w tym roku - we wtorek legioniści grają w Gliwicach, a później w sobotę, 16 grudnia przy Ł3 podejmować będą Wisłę Płock. Ci, którzy mają znaleźć wymówkę, by odpuścić (bo zimno, blisko Świąt, za drogo, krzesełka niepodgrzewane) na pewno ją znajdą. Ci, którzy mają być, bo weszli na właściwy poziom fanatyzmu, i tak będą. I tym właśnie mówimy do zobaczenia za tydzień. A sezon sekcyjny oczywiście trwa prawie cały rok, więc fanatycy najwyższego stopnia, z pewnością nie będą narzekali na nudę.

Frekwencja: 11 388
Kibiców gości: 100
Flagi gości: 4

Autor: Bodziach



Komentarze: (28)

Olo, 11.12.2017 11:49:32 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Kurde, stolica Polski, największe miasto w naszym kraju, a na trybunach znacznie mniej osób niż w Zabrzu czy Poznaniu, mimo, że jesteśmy w czubie tabeli... coś jest nie tak.

dino, 11.12.2017 12:03:34 - *.201

Pozdro dla tych co byli, do zobaczenia w sobotę ;-)

(L)ukasz, 11.12.2017 12:33:25 - *.play-internet.pl

ja jestem zawsze jak mogę ale co się dziwicie? w Warszawie prawie same przyjezdne wieśnioki i banany. w Zabrzu nie ma co robić, w Warszawie jest.

bolek74, 11.12.2017 13:08:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

PISZ i ORZYSZ oczywiście też był

tv-maniak, 11.12.2017 13:30:05 - *.66

W tv pokazali ponad 16 tys.

do redakcji, 11.12.2017 13:49:05 - *.190.ipv4.supernova.orange.pl

Jak to się stało, że szkoła akurat w Grudziądzu? :)

d2b90, 11.12.2017 14:01:11 - *.dynamic.chello.pl

Bardzo ale to bardzo slaby filmik z dopingu.
Tak na dobra sprawe bylo o wiele lepiej i mozna bylo wstawic duzo innych ciekawych momentów z dopingu.

Krzysiek, 11.12.2017 14:24:57 - *.226

Bardzo mi się podoba stan z relacjami z piłkarzami jaki jest obecnie. O wiele bardziej fajniejszy jest spontan po jakiejś ważnej wygranej niż obowiązkowe podchodzenie pod trybunę jak robot po każdym spotkaniu i udawaniu że to sprawia przyjemność.

Dert, 11.12.2017 14:49:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Warszawiakom Legia się znudziła ? Dużo osób przyjezdnych po kilkadziesiat km a miejscowi?

Alan, 11.12.2017 14:51:53 - *.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

No właśnie przecież w Grudziądzu tylko Olimpia no i Widzew

Matigol, 11.12.2017 15:34:18 - *.adsl.inetia.pl

Do "bolek74" - szacunek ! Tym bardziej ze macie wokoło mało sprzyjające rejony.
Do "Alan" : W Grudziądzu też jest Legia. Oczywiście w zdecydowanej mniejszości ale jest - wiem coś o tym bo pracowałem dla pewnej firmy mającej głowną siedzibę w tym mieście.
A teraz taka ciekawostka: W przerwie meczu stałem pod gniazdem czekając w kolejce na plakaty od NS-ów. Przez przypadek usłyszałem chwilę rozmowy pomiędzy Szczęsnym i Staruchem. Ten pierwszy zapytał się drugiego czemu nie jest na biało - i uwierzcie mi że pytanie było serio. W kolejnym zdaniu podkreślił kolejny, niezaprzeczalny fakt - jak on ma wymagać przychodzenia na biało od reszty Żylety skoro ktoś mający taki posłuch trybun jak Piotrek do tego się nie stosuje. Nic dodać - nic ująć. Szanuję Piotrka za całokształt, za to co zrobił do tej pory i robi nadal ale....co prawda to prawda z tym brakiem białej koszulki/bluzy. Wielki szacunek Szczęsny ode mnie za takie podejście - skoro lubimy skandować CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM, skoro non stop się słyszy że nie ma równych i równiejszych (choć niestety to też jest wytarty slogan ) to nie ma wyjątków. I nie był to pierwszy raz kiedy Piotrek nie był na biało. Mam nadzieję że hejterzy przemyślą chwilę ten temat zanim mnie obrzucą mięsem bo podkreślę po raz kolejny - bardzo doceniam to wszystko co robił i nadal robi nasz główny gniazdowy, podziwiam go za wiele cech i rzeczy które zrobił ale kto jak kto - on powinien dawać przykład RÓWNIEŻ w tej kwestii. Z kibolskim pozdrowieniem dla normalnych i trzeźwo myślących braci po szalu. (L)

do Matigol, 11.12.2017 16:14:22 - *.dynamic.chello.pl

Szacunek za to co napisałeś, bo to opinia zdecydowanej większości. Cała Legia Zawsze Razem zbyt często działa tylko w jedną stronę. I niestety patoli też jakby "trochę" więcej się robi na tej trybunie

hajdukL, 11.12.2017 17:16:14 - *.ar-network.pl

@Matigol Lepszego przykładu dać nie mogłeś jak to legijne slogany mają się do rzeczywistości.

acab, 11.12.2017 18:25:51 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

po co dyskusja? W dziedzinie ultras jesteśmy w światowej czołówce najlepsi.

RRR, 11.12.2017 18:51:42 - *.dynamic.chello.pl

Malutko na Żylecie kibiców. Na PP też garstka . Ale jak by co to na finał PP znów będzie wielu chętnych,z żylety.

walo do Matigol, 11.12.2017 18:55:57 - *.dynamic.chello.pl

może był na biało tylko nie było widać :) wesołych świąt :)

Kabanos do Olo, 11.12.2017 19:53:19 - *.play-internet.pl

Pomysl zanim cos napiszesz - w Zabrzu Najdrozsze bilety sa po 25zl u Nas najtansze po 40zl. Dziekuje

Bia(L)son, 11.12.2017 20:46:10 - *.233

Nie marudzic bo zimno bo za drogo bo nie z Warszawy i co z tego, tez nie jestem z Warszawy a na mecze jeżdżę a mam ponad 200km i nie jest to jakas przeszkoda,tacy co jezdza za klubem to sa dopiero fanatycy!a ci co mieszkaja w wawa i niechce sie 4 liter ruszyc z domu to po prostu smiech tyle w temacie, do zoba w sobote na l3 (L)!

Franek Kimono, 11.12.2017 21:09:55 - *.centertel.pl

Na trzeźwo i na biało. Nigdy tak się nie udało.. pozdro wariaty;)

Matigol, 11.12.2017 21:16:03 - *.adsl.inetia.pl

Do "walo" : Sugerujesz ze miał coś białego pod spodem ? :) Udało Ci się rozluźnić atmosferę bo jeśli to był żart to przedni :) Graty :)
A tak całkiem serio - żeby ktoś nie myślał że wypowiada się ktoś kto przychodzi od wielkiego dzwonu i sam nie respektuje hasła "wszyscy na biało" - przywiązuję do tego zawsze dużą wagę, jestem na każdym meczu (zdarza mi się opuścić max 2 spotkania w roku). I nie ma dla mnie znaczenia czy jest to Nieciecza, Chojniczanka czy inny wynalazek. Na biało i na trzeźwo. Pomijam już fakt że ludzie potrafią przyjść na mecz z Lechem lub Ruchem na niebiesko lub na czerwono ( jak wiadomo hanysy mają zgodę z Widzewem ). Ręce opadają....

Matigol, 11.12.2017 21:56:54 - *.adsl.inetia.pl

Do "Kabanos" : Również nie pomyślałeś - co z tego że w Zabrzu są bilety za 25 pln? Jakie tam są zarobki a jakie u Nas? Jak duża jest różnica w poziomie życia? To chyba logiczne że tam gdzie się lepiej żyje/więcej zarabia to wszystko jest droższe. Więc nie tłumaczy nas nic - ani ceny biletów, ani pora dnia/tygodnia, pogoda itd. Dla fanatyka nie ma rzeczy nie możliwych - prędzej odmówi sobie paru browarów lub 2 paczek fajek niż biletu na mecz. No ale wiem że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...Tyle że w 2 milionowym mieście (nawet biorąc pod uwagę tłumy słoi na wylotówkach w piątkowe popołudnie) taka frekwencja delikatnie mówiąc - nie przystoi...

Projekt 0, 11.12.2017 23:39:50 - *.adsl.inetia.pl

Górnik taką frekwencją spokojnie poprawia budżet kluowy, na taki stadion ponad 60% frenkwencji daje zyski, u nich w każdym meczu prawie lub 100%. Pozazdrościć, Legia jakby robila bilety po 25 zł też byłby full ale tak jak wyżej opisał kolega, duże miasto, większe podatki, zarobki, i nawet full po cenach 25 zł na Legii nie dałoby zysków, zyski na stadionie będą jak średnio na mecz będzie przychodzić 20-25 tys...

Projekt ∅, 11.12.2017 23:40:25 - *.adsl.inetia.pl

0-0

Pavel1916, 11.12.2017 23:56:37 - *.ip.mgk.pl

U Nas, drodzy Panowie NIE MA klimatu do kibicowania, tak samo jak do sportu. Niekiedy na mieście całe rejony są puste, bez żadnych oznak kibicowskich i od razu mówię, że nie są to osiedla zamknięte ;) Problem jest taki, iż u Nas ogrom mieszkańców nie ma nic wspólnego z miastem, nie urodzili się tutaj ani nie mieszkają na stałe, a jeśli mieszkają to nie utożsamiają się z nim. Widać to najlepiej w weekendy po luzach w transporcie miejskim ;) Takie są fakty, wiecie doskonale jak to wygląda. Sam nie mieszkam w Stolicy, ale urodziłem się tutaj i strasznie jestem przywiązany do tego miasta. Całe moje życie kręci się wyłącznie wokół tych dwóch miejsc: podwarszawskiej miejscowości, w której się wychowałem i Stolicy, w której ciągle jestem. Miałem farta, że od małego SAM poczułem ten klimat i ten klub. Nie każdy ma takie szczęście, więc zachęcam do zabierania znajomych, podarowania im szalika, opowiadania o swoich przeżyciach. A może ktoś zostanie na dłużej ? Każda taka osoba jest bezcenna, sam starałem się zawsze sugerować moim znajomym, że kiedy tylko chcą to nie ma problemu, żebym im wszystko wytłumaczył i pokazał, jak to wygląda od środka. To ważne i pamiętajcie o tym. Pozdrawiam i życzę szczęścia :)

FOREVER LEGIA, 12.12.2017 00:53:46 - *.play-internet.pl

A ja uwazam,ze wina niestety coraz slabszej frekwencji na meczach jest moze nie poziom,ale forma dopingu.Ja wiem,ze czolowka "Ultras world",ze o zdeklasowaniu eksraklasy nie wspomne swiadczy o najwyzszej jakosci,ktora prezentujemy.Natomiast brakuje w tym wszystkim....emocji,a przede wszystkim testosteronu,ktory od pewnego czasu przestal sie wydzielac na trybunach,bo wszystko jest pierdzaco slodkie i melodyjne,poparte klaskaniem,tanczeniem labada i dopingiem na 2 trybuny,co przypomina wystepy czirliderek na meczach N.B.A.Brakuje nam jeszcze pomponow w barwach klubowych.A przypominam,ze doping ma zawodnikow motywowac do zapieprzania po boisku od pierwszej do ostatniej minuty,i sadze,ze haslo" Jazda z ku..wami-hej Legio,jazda z ku...wami"przynosi lepszy efekt motywujacy,niz np "Ja kocham Legie-lalalala".15 lat temu na Zylecie kipialo od meskiego dopingu,kibice "wisieli"przez caly mecz na ogrodzeniu,pilkarze przeciwnikow na wejsciu mieli pelno w majtach,a na sama mysl,ze maja podejsc w okolice naroznika boiska,lub lini autowej robilo im sie slabo,a wlodarzom Legii do glowy nie przychodzilo,zeby zatrudniac jakichs psychologow,zeby grajkow zmotywowac.No i nie powinno sie zapominac,ze jak sie dopinguje Legie,to i poniewiera przeciwnika-to przeciez logiczne.

Marian, 12.12.2017 01:34:03 - *.dynamic.chello.pl

Pozdro dla wariata co kibicowal bez koszulki!

Krzysio, 12.12.2017 10:56:36 - *.centertel.pl

To samo tyczy się wyjazdów. Zróbcie jeden wyjazd bez motylowania itp a gwarantuje że jakość dopingu i frekwencja wzrosną

Do Matigol, 12.12.2017 18:26:26 - *.dynamic.chello.pl

Niestety nie masz racji. Najwyzsza Srednia Pensja w Polsce to Gorny Slask.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.