Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Sobota, 23 grudnia 2017 r. godz. 16:51

Legioniści zapraszają na obchody 78. rocznicy mordu w Wawrze

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Mimo wieczornej pory i okresu świątecznego pragniemy zaprosić wszystkich kibiców Legii na uroczystości upamiętniające 78. rocznicę niemieckiej zbrodni w Wawrze. Uroczystości odbędą się we wtorek 26 grudnia przy PKP Wawer o godzinie 23.00.

- Stamtąd wspólnym pochodem przejdziemy na miejscowy cmentarz gdzie wspólnie oddamy minutą ciszy hołd pomordowanym tej grudniowej nocy 1939 roku - informują Wawerscy Legioniści.

fot. Wawerscy Legioniści



Komentarze: (13)

Otwock , 23.12.2017 17:15:43 - *.dynamic.chello.pl

Cześć i Chwała Bohaterom . Śmierć Wrogom Ojczyzny

rob bandit, 23.12.2017 18:41:09 - *.satfilm.com.pl

Wawer-Palmiry Pamiętamy nie Zapomnimy!!!Cześć i Chwała Bohaterom!!!

Cult⚽️Legia, 23.12.2017 19:34:29 - *.241

Wszyscy!na!obchody!

Macca88, 23.12.2017 21:24:48 - *.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

W miedzylesiu nad tunelem wisi info

MKK, 23.12.2017 22:35:51 - *.centertel.pl

Naprawdę można poświęcić dwie godziny tych Świąt. Ci ludzie nie mieli tyle luksusu i poświęcili życie

Maciek, 24.12.2017 13:04:01 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

może by ktoś łaskawie dopisał 10 zdań o tym mordzie??

(ew. głupim komentarzom odpowiadam: nie, nie jestem słoikiem ani gimbusem, po prostu nie wiem.)

taki jeden z okolicy, 24.12.2017 16:40:09 - *.centertel.pl

Rok temu było sporo chłopaków z Wawra wiadomo, Ursusa ,Otwocka i Jozefowa mam nadzieje ze w tym roku bedzie nas o wiele więcej do Zobaczenia 26

Do Maciek , 24.12.2017 16:46:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Informacja o mordzie w Wawrze.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Wawrze

Do Maciek, 24.12.2017 17:16:37 - *.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Możesz przeczytać w Wikipedii

do MKK, 24.12.2017 17:54:03 - *.19-1.cable.virginm.net

raczej ich pomordowano,zwyklych mieszkancow, a nie oddali zycie. Oddac zycie moze zolnierz w walce,lub syn idacy za matke na rozstrzelanie. jak ci sie ktos w nocy wlamie do domu i zamorduje to rodzina powie ze oddales zycie? czytajmy ze zrozumieniem prosze

RafaL, 24.12.2017 20:37:18 - *.cg.shawcable.net

Cześć i Chwała Bohaterom!

chi, 26.12.2017 01:57:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@Maciek
Tak z pamięci, na szybko: to była pierwsza tak duża egzekucja ludności cywilnej w czasie IIWŚ w Polsce.
W odwecie za zastrzelonych w gospodzie Bartoszka przez bandytów dwóch czy trzech niemieckich żołnierzy, dzielni germanie rozstrzelali w drugi dzień Świąt 1939 bodaj 77 przypadkowych mieszkańcow Wawra i ich gości. Samego właściciela powiesili w drzwiach jego własnej karczmy, mimo że leżał chory i nawet nie widział zajścia. Zdaje się że dowodzący tą akcją dostał po wojnie czapę. No i taka to Gwiazdka po niemiecku...

RD, 26.12.2017 13:58:08 - *.play-internet.pl

Zapraszamy wszystkich chętnych. Na miejscu będzie się można dowiedzieć więcej na ten temat. Znajomy historyk z motocyklowej jazdy ducha opowiada w każdym 'kluczowym' dla tej tragedii miejscu co się tamtej nocy wydarzyło. Miejsce godzina i trasa przemarszu nie są przypadkowe.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.